HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2005 o 08:51, Sycylius napisał:

Ostatnio obejrzałem film "Big Fish" bądź po polsku "duża ryba" i muszę powiedzieć że ten film wymiata.Może nie ma w nim
akcji w której co minute pada 100trupów i na 1m kwadratowy przypada 10l krwi ale ma taki klimat który mogła by pozazdrościć
nie jedna superprodukcja.Szczerze poelcam ten film jest taki kojącą odstresowuje człowieka.


w sumie w zadnym z filmów Tim Burtona i kazdy z nich ma klimat i jest magiczny. Duza Ryba to swietny przykład połączonych gatunków filmowych.. oczywiscie taki przykład który się udał. Uważam że to jeden z lepszych jego filmów.. orginalnych i pięknych, zabawnych i wzruszających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 13:30, Kafar napisał:

> Ostatnio obejrzałem film "Big Fish" bądź po polsku "duża ryba" i muszę powiedzieć że ten film wymiata.Może nie ma
w nim
> akcji w której co minute pada 100trupów i na 1m kwadratowy przypada 10l krwi ale ma taki klimat który mogła
by pozazdrościć
> nie jedna superprodukcja.Szczerze poelcam ten film jest taki kojącą odstresowuje człowieka.

w sumie
w zadnym z filmów Tim Burtona i kazdy z nich ma klimat i jest magiczny. Duza Ryba to swietny przykład połączonych gatunków
filmowych.. oczywiscie taki przykład który się udał. Uważam że to jeden z lepszych jego filmów.. orginalnych i pięknych,
zabawnych i wzruszających.


Dokładnie otomi chodzi ten film jest magiczny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno(tj. 3.11.2005r)byłem wraz z klasą w kinie w Poznaniu. Jedna grupa poszła na film Egzorcyzmy, a druga na Plan Lotu(ja). No i właśnie o tym chcę powiedzieć :) Główną bohaterką jest Kyle Pratt(Jodie Foster). Własnie zginął jej mąż i wraz ze swoją córką wraca do Stanów. Jej córka bardzo przeżywa śmierć ojca.
Po starcie samolotu ginie jej własna córka. Prosi personel, aby pomógł ją szukać. Ci natomiast po sprawdzeniu listy, stwierdzają, że jej nigdy nie było na samolocie. Uważają, że jest psychicznie chora po stracie własnego męża.
Film ten to thriller. Najbardziej nudne jest początek filmu, zbyt długi i nudnawy. "Gdyby jednak ktoś przyszedł do kina 10 minut za późno, a wyszedł 5 minut przed końcem seansu, powinien być całkiem zadowolony. Dostanie bowiem niezły film akcji z bonusem w postaci Jodie Foster, która nie przez przypadek dostała dotąd już dwa Oscary." :)
Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 15:20, HumanGhost napisał:

No nareszcie zdobyłem Ghosat in the Shell! :-D Ustrzeliłem ostatni egzemplarz w sklepie. Dziś oglądanie. :-)


To czekam na recenzje;) Też sie za tym tytułem rozglądam, narazie czytalem tylko Mangę- wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ghost in the Shell oglądałem już wiele razy. Po prostu ostatnia płyta z tym filmem gdzieś się zagubiła i czekałem aż dorzucą do jakiegoś pisma. :-) Teraz jest i to w nawet fajnym pudełku.
Co do recenzji. Film jest genialny. Mamoru Oshii powinien dostac oskara za to. Jest dobra recenzja w Kino Domowe - Magazyn DVD, tam gdzie jest ten film.
Wspaniała wizja przyszłości. "Ghost..." to protoplasta dzisiejszego gatunku s-f z duzym naciskiem na "s". Ogląda sie jednym tchem w czym doskonale pomaga zdumiewająca muzyka Kenji Kawai. Polecam wszystki fanom anime i ogólnie kazdemu kto jeszcze nie widział. Warto obejrzeć każdą minutę tego filmu. Pewnie nie lubiący s-f zaraz zaczną narzekać, ale powiem, że to nie tylko film o cyborgach. To film z przesłaniem, jakimś głębszym przekazem odnośnie świata, który na naszych oczach otwiera się przed nami. Świata globalnej sieci, techniki, gdzie zanikają niektore wartości typowo ludzkie, ustępujące miejsca nowoczesności. Sami zobaczcie. Naprawdę warto. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauroczuła mnie "Wyspa" Micheal''a Baya. Ciekawa fabuła, niesamowite efekty specjalne, wartka akcja. Szczerze polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 18:17, Arxel napisał:

Ostatnio zauroczuła mnie "Wyspa" Micheal''a Baya. Ciekawa fabuła, niesamowite efekty specjalne, wartka akcja. Szczerze polecam!



Podpisuję się pod tym. "Wyspa" jest jak dotychczas jednym z lepszych filmów tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie w weekend "Trzynaste piętro", po raz drugi. Film naprawdę fajny i z zaskakującym zakończeniem. Bardzo ciekawe spojrzenie na przyszłość i to co się może zrodzić z dzisiejszych gier komputerowych. Co sądzicie, może ktoś oglądał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 15:01, Kafar napisał:

KRÓLESTWO NIEBIESKIE
Ocena: 6,5/10


Zgodze sie. Film, ktory mial udowodnic z gory zalozona idee i pokazywac jaki to fanatyzm religijny jest zly, a jaka to demokracja, zgoda i zycie ludzkie sa wazne (zwroccie uwage jak przedstawieni sa templariusze, a jak Balian z Ibelinu). Do tego hollywoodzka sztampa w postaci kariery "od zera do bohatera" (w tym wypadku od kowala do obroncy Jerozolimy). Kolejna chala od Ridleya Scotta, ktorego czas juz chyba dawno przeminal (Obcy i Blade Runner to poczatek lat 80.; Gladiator byl moim zdaniem zaledwie "znosny").

Dnia 08.11.2005 o 15:01, Kafar napisał:

SAHARA


Tez dalem sie nabrac (tzn. nie mialem na co isc). Az sie chce wyjsc z kina :)

Dnia 08.11.2005 o 15:01, Kafar napisał:

Autostopem
przez galaktyke

Dnia 08.11.2005 o 15:01, Kafar napisał:

aczkolwiek
film nie jest śmieszny jak książka:)


I to jest podstawowy zarzut pod jego adresem :) Poza tym ma kilka niezlych pomyslow, chociaz Marvina i Zaphoda sobie inaczej wyobrazalem (Zaphod powinien miec glowy obok siebie, nie jedna pod druga :).

Dnia 08.11.2005 o 15:01, Kafar napisał:

13 Dzielnica -
Ocena:
8/10


Z calego filmu wlasnie popisy kaskaderskie sa najciekawsze. Mam wrazenie jakby francuska kinematografia wciaz tkwila w samozachwycie po sukcesie pierwszego Taxi. Od dluzszego czasu z Francji na rynek miedzynarodowy trafiaja wlasnie takie efektowne, ale puste filmy. A moze po prostu tylko takie sa sprowadzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W środe na TVN "Adwokat Diabła", czy ktoś już widział ten film ?
Ja będę oglądał pierwszy raz, ale sądząc po zapowiedzi jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już ten film kilka razy. Naprawdę warto obejrzeć. Świetnie przedstawione kuszenie człowieka we współczesnym świecie. Smaczku dodaje, że.. ale ups, bo zdradzę fabułę. ;-) Fajny film, dobra obsada i gra aktorów. No i dość zaskakujące zakończenie. Za pierwszym razem koniec mnie całkowicie zaskoczył. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 13:00, HumanGhost napisał:

Smaczku dodaje, że.. ale ups, bo zdradzę fabułę. ;-) Fajny film, dobra obsada i gra aktorów. No i dość zaskakujące zakończenie.
Za pierwszym razem koniec mnie całkowicie zaskoczył. :-)


Heheh no to już się doczekać nie mogę :P Obsada bardzo dobra to fakt... Reavs (nie wiem czy dobrze napisałem) zdobył właściwie popularność dużo dzięki Matrixowi, ale Al Pacino to żywa legenda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci powiedzieć, że Pacino w roli diabła wypadł świetnie. Hehe grał bardzo przekonywująco, jakby był nim naprawdę. Dobry film, też chyba jeszcze raz obejrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:01, Yasiu89 napisał:

Jeśli ktoś lubi komedie to polecam film "RRRrrrr!!!" i "But Manitou". Pierwsza jest o jaskiniowcach a druga o Indianach.
A jeśli będziecie oglądać to koniecznie z dubbingiem!


tak obie obejrzalem i faktycznie poziom dowcipu zapiera dech w piersiach, dialogi na wysokim poziomie oraz cala tresc filmu ciekawie ujeta.. Poziom tych filmow nie odbiega od poziomu odchodow w mojej rynnie sciekowej!!. a dubbing w tym drugim jest bodajze amatorski.. bo nie wierze zeby to byl dubbing na poziomie profesjonalistow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 16:49, Olamagato napisał:

Nie wiem czy wiecie, ale ten przekład oryginalnego tekstu Gladiatora, to najgorszy przekład jaki słyszałem od dłuższego
czasu. Tekst dialogowy nazwałbym nawet przekładem typu "Łozińskiego". :)
Może dlatego niektórym się on nie podobał. Tekst
dialogów ma mnóstwo niuansów i dodatkowych znaczeń.
Mały przykład. Na arenie gdy Commodus żeby sprowokować Maximusa mówi
mu o sposobie w jaki zginęła jego żona i syn - ten po chwili odpowiada:
-W wersji oryginalnej lub DVD: "Czas samochwalstwa
wkrótce się skończy..."
-W wersji z lektorem w TVN: "Twoja sława wkrótce przeminie..."


Chcialem dorzucic swoje trzy grosze do ogolnego problemu umiejetnego przekladania tekstow przez telewizję TVN, czesto krew zalewa . nawet w takim lekkim serialu jak Przyjaciele bledy potrafia byc karygodne, wrecz szkolne. Owszem zgodze sie z Toba ze czesto TVN tlumaczy tak jakby nie rozumiala sensu dialogu czy danej sceny. Dlatego tez przestalem ogladac Filmy na tej stacji. Mam to szczescie rozumiec Angielski, a jesli ktos szuka lepszego tlumaczenia niz prezentuje TVN to w internecie sa grupy tlumaczace amatorskie, ktore przy TVN wypadaja o niebo lepiej.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumaczeń to ogólnie chyba można powiedzieć, że Polska prezentuje marny poziom. Jak niekiedy słyszę tłumaczenia na Polsacie czy TVP to mnie krew zalewa. Często zdarza się , że zabawny tekst tłumaczą w taki jakiś smutny sposób. Moi rodzice niekiedy zastanawiają się z czego sie tak śmieję, przecież nie było nic zabawnego. Do poziomu światowego to nam daleko niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 14:28, HumanGhost napisał:

Muszę Ci powiedzieć, że Pacino w roli diabła wypadł świetnie. Hehe grał bardzo przekonywująco, jakby był nim naprawdę. Dobry
film, też chyba jeszcze raz obejrze.


A kiedy Pacino nie był przekonujący? ;-)
Swoją drogą nie zapominajcie, że gra tam także Charlize Theron :P
Film faktycznie świetny. Pozostaje lekki żal,,że Reeves dostał jedną z głównych ról... no, ale nie będę już wybrzydzał, bo ogólna ocena i tak jest bardzo wysoka. Szkoda, że film troszeczkę niedoceniony przez krytykę.

P.S.
Jestem naprawde jakiś upośledzony, chodziło mi po głowie żeby założyć podobny temat filmowy jak na starym Forum, a tutaj sie okazuje, że już od dłuższego czasu jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 17:17, HumanGhost napisał:

Co do tłumaczeń to ogólnie chyba można powiedzieć, że Polska prezentuje marny poziom. Jak niekiedy słyszę tłumaczenia na
Polsacie czy TVP to mnie krew zalewa. Często zdarza się , że zabawny tekst tłumaczą w taki jakiś smutny sposób. Moi rodzice
niekiedy zastanawiają się z czego sie tak śmieję, przecież nie było nic zabawnego. Do poziomu światowego to nam daleko niestety..



fakt.. ostatnio probowalem obejrzec hym "bob i cichy bob kontratakuja" czy jakos tak.. w kazdym razie ostatni z filmow K. Smitha.. Wiadomo, film wulgaryzmow nie szczedzi i wogole calkowita ocene tego filmu pozostawmy na innyh raz. a tu na TVP " kurcze, o jej , a niech to". zbyt grzeczna jak na godzine 23:30 :D.. i film nie smieszny od razu. a Polsat to powinnien najpierw sie polskiego nauczyc, a dopiero potem tlumaczyc z innych na polski. Mysle ze TVP pomimo swej grzecznosci i poprawnosci politycznej, i tak ma najlepszych tlumaczy, przynajmniej nie razi to tak jak w tych dwoch molochach komercyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się