HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Mam pytanie czy ktoś mi poda jak nazywa się piosenka z początkowej sceny filmu "intouchable" kiedy to czarno skóry pomyka z dziadkiem autem po autostradzie ? Bardzo mi na tym zależy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 01:23, Dann napisał:

OK, kierując się rekomendacją jednego z forumowiczów (oraz filmwebową wyszukiwarką :-D)
zapoznałem się z filmem "Droga" (The Road). I szczerze mówiąc nie do końca tego się spodziewałem.
Znaczy się sama wizja świata przedstawionego (nie tak w sumie odległej przyszłości) naprawdę
bardzo sugestywna, a przy tym wcale nie tak nieprawdopodobna, ale z całą pewnością nie
zdołowała mnie jak Rów Mariański. :-) Właściwie samo zakończenie filmu, choć może dość
przygnębiające, to zarazem pełne nadziei.


Po przeczytaniu książki nie byłem w stanie obejrzeć filmu.

Ps. Odpowiem ratami bo już tyle postów napisałeś że nie jestem w stanie odpowiadać na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 21:53, kerkas napisał:

Po przeczytaniu książki nie byłem w stanie obejrzeć filmu.


W sensie że książka tak słaba, czy że tak mocna ? :-)
Apropo przypomniało mi się, całkiem niedawno przeczytałem książkę, pt. Robokalipsa, na podstawie której też ma wyjść film (i to w reżyserii samego Szpicberga ;-P)... miał wyjść chyba w tym roku, ale zapewne trochę się to przedłuży.
Niemniej ja też wiem już teraz, że filmu nie dotykam... właśnie ze względu na książkę. :-)

Dnia 24.08.2012 o 21:53, kerkas napisał:

Ps. Odpowiem ratami bo już tyle postów napisałeś że nie jestem w stanie odpowiadać na
bieżąco.


A kiedy to było. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 16:59, Tyler_D napisał:


Całkiem przyjemny film na wolne popołudnie. Świetne zdjęcia i dobra muzyka. Warto zobaczyć, ale nie nastawiaj się na wielkie kino.
---------------

Obejrzałem przed chwilą słynne "Psy" i nie mam pojęcia na czym polega fenomen tego filmu. Może coś mi ukmnęło, ale jedyną zaletą tego ścierwa (sorry nie mogę tego inaczej nazwać) jest gra aktorska(nie wszystkich). Przez pół filmu miałem wrażenie, że ktoś sobie ze mnie żartuje, tak jak wszyscy nazywający ten film kultowym. Scena z "akcją policyjną" w hotelu to dzieło niedorozwiniętego, a cała historia jest sztampowa jak teksty Lindy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 13:53, Orionov napisał:

Mógłby polecić ktoś coś w stylu Mechanicznej Pomarańczy?


Antyutopia znaczy się ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 00:05, Dann napisał:

> Po przeczytaniu książki nie byłem w stanie obejrzeć filmu.

W sensie że książka tak słaba, czy że tak mocna ? :-)


Książka jest piekielnie mocna i po jej przeczytaniu nie byłem w stanie obejrzeć filmu.

Dnia 25.08.2012 o 00:05, Dann napisał:

A kiedy to było. :-)


Jakieś 10 Twoich postów temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 17:09, rob006 napisał:

Obejrzałem i hm ... no nie powiem, jest ciekawie, intrygująco, bardzo fajny [ aczkolwiek nie do końca wykorzystany ] pomysł na fabułę i niektóre wątki ale aż tak dobry jak sądziłem nie był [ co rzecz jasna nie znaczy że nie warto obejrzeć, jest ok ale jakby całość dopracować byłoby jeszcze lepiej ]. Bardzo dobre trzech głównych bohaterów [ Kaspar, Joosep i Anders ], Thea w sumie też całkiem nieźle zagrała. I tbh większe wrażenie zrobił na mnie Die Welle jeśli chodzi o podobną tematykę. No i Detachment ale to już bardziej wielowymiarowe kino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 00:53, filip29 napisał:

Obejrzałem przed chwilą słynne "Psy" i nie mam pojęcia na czym polega fenomen tego filmu.
Może coś mi ukmnęło, ale jedyną zaletą tego ścierwa (sorry nie mogę tego inaczej nazwać)
jest gra aktorska(nie wszystkich). Przez pół filmu miałem wrażenie, że ktoś sobie ze
mnie żartuje, tak jak wszyscy nazywający ten film kultowym. Scena z "akcją policyjną"
w hotelu to dzieło niedorozwiniętego, a cała historia jest sztampowa jak teksty Lindy.


Podaj swój adres email w
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,493,tytul,W%C5%82adcy%20wyobra%C5%BAni.%20S%C5%82awni%20bohaterowie%20filmowi
dokonano trafnej analizy filmu.

Odnośnie sceny z akcją policyjną

Spoiler

z filmu Pasikowskiego taka jest Policja oczywiście nie cała ale jest.
Pasikowski w finale "Psów" dawał nadzieję na zmiany dziś wiemy że muszą minąć lata zanim zmieni się mentalność policji i sposób działania.
PRL-owska policja nie wytrzymała zderzenia z twardą rzeczywistością, co z tego że dokonano weryfikacji itd. itp.
skoro nie byli oni przygotowani na walkę z zorganizowaną przestępczością.
To już nie było szukanie haków na duchownych lub opozycję, szantaż, nielegalny podsłuch itd. itp.
To było starcie z przeciwnikiem który nie przebiera w środkach i bezwzględnie wykorzystuje każdą słabość strony przeciwnej.
Franz Mauer miał być tym "światełkiem w tunelu" pokazującym że ubecy nadają się do pracy w policji i potrafią być skuteczni.
Dziś z perspektywy historycznej wiemy że były to płonne nadzieje.
Owszem skądinąd wiemy (cykl dokumentalny "Prawdziwe psy" pokazujący szarą rzeczywistość pracy policjanta) że tacy skuteczni w zwalczaniu przestępczości jak filmowy glina Franz Mauer istnieją tylko że jest ich drastycznie mało i są niewidoczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Imho bardzo dobra kontynuacją dla psów jest serial PitBull, który co prawda w sezonie 3cim ostatnim stracił bardzo wiele swojego klimatu dalej jest imho jednym z topowych polskich seriali.
Dorociński, człowiek grający tak naturalnie, że aż trudno było uwierzyć, że to serial telewizyjny a nie dokument o pracy niebieskich. Pewnie trochę przesadzam i gloryfikuję twór Vegi ale dla mnie ta seria jest kultowa i prawdopodobnie długo długo taką pozostanie. no i obok Dorocińskiego świetny Grabowski czy Stroiński.
Nawet jestem w stanie 3ciej serii wybaczyć jej cholerne spłycanie tematu i jazdę na krawędzi momentami tandety.

P.S.
Serial ze standardowa tendencją btw, seria 1 majstersztyk, seria 2 świetna ale nie tak dobra jak 1szy sezon a trójka niestety już zaczepiająca o popłuczyny po 1+2. Nie mniej mimo tendencji spadkowej polecam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial widziałem, mam go na dvd
http://allegro.pl/listing.php/search?category=100118&change_view=1&closed=1&offer_type=0&order=t&search_type=1&shippingTime=0&string=pitbull&view=gtext
Otóż wiele elementów występujących w serialu nie zostało wymyślone np

Spoiler

. granie na trąbce o 12 w południe.


Mnóstwo sytuacji, osób itd. itp. zostało po prostu ściągnięte z realnego życia np.
Spoiler

Nielat to nawiązanie do syna Bogusława Lindy który służy w policji.


Zresztą Vega jest twórcą bardzo dobrego serialu dokumentalnego o policjantach i ich pracy.
Prawdziwe psy
http://www.filmweb.pl/serial/Prawdziwe+psy-2001-200302
http://www.filmweb.pl/film/Prawdziwe+psy+-+Krzysiek+i+S%C5%82awek-2003-200300

Dnia 25.08.2012 o 13:17, Pietro87 napisał:

Spoiler

Imho bardzo dobra kontynuacją dla psów jest serial PitBull, który co prawda w sezonie
3cim ostatnim stracił bardzo wiele swojego klimatu dalej jest imho jednym z topowych
polskich seriali.
Dorociński, człowiek grający tak naturalnie, że aż trudno było uwierzyć, że to serial
telewizyjny a nie dokument o pracy niebieskich. Pewnie trochę przesadzam i gloryfikuję
twór Vegi ale dla mnie ta seria jest kultowa i prawdopodobnie długo długo taką pozostanie.
no i obok Dorocińskiego świetny Grabowski czy Stroiński.
Nawet jestem w stanie 3ciej serii wybaczyć jej cholerne spłycanie tematu i jazdę na krawędzi
momentami tandety.

P.S.
Serial ze standardowa tendencją btw, seria 1 majstersztyk, seria 2 świetna ale nie tak
dobra jak 1szy sezon a trójka niestety już zaczepiająca o popłuczyny po 1+2. Nie mniej
mimo tendencji spadkowej polecam.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano to wiadomo, że masa rzeczy jest

Spoiler

zerznięta z faktycznych wydarzeń bo była oparta na "Prawdziwych Psach".
Vide Rozbicie Sławomira Opali na postacie Desperskiego i Saniewskiego, czy tez grupa "Pakersów" Śruby z drugiego sezonu i akcja w Magdalence nawiązująca do tzw grupy "Mutantów".



Ale to dlatego ten serial jest tak dobry, bo opiera się na faktach, które ktoś kto się tematyka kryminalistyki w Polsce interesuje może całkiem zgrabnie kojarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 11:31, kerkas napisał:

> Mógłby polecić ktoś coś w stylu Mechanicznej Pomarańczy?

Antyutopia znaczy się ?.


Chociażby. Elementy komedii i podobny zarys fabularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zdecydowanie bardzo przyzwoity serial.
Chociaż faktycznie tak bardziej wpadający w kryminał-akcję-sensacje momentami.
Ale zgadzam się w 100% warty polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście już zwiastun Bitwy pod Wiedniem? Ta wspaniała polska produkcja przyciągnęła na plan naszych najlepszych aktorów, którzy grali już w serialach, komediach, kryminałach, filmach sensacyjnych i teatrzykach kukiełkowych. Brakuje mi tylko Karolaka ale przynajmniej Szyc jest- aktor kameleon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się