HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Hobbit jest cudowny, wspaniały powrót do Śródziemia na kolejne 3 godziny.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Na gigantycznym bannerze ( http://furiousfanboys.com/wp-content/uploads/2012/07/hobbit-banner-fullres.jpeg), który zapowiada tegoroczną część,

Spoiler

są pokazane fragmenty fabuły, któe się już w filmie nie znalazły. Film kończy się między fragmentem z płonącym lasem a Gandalfem stojącym obok niedźwiedzia (na pewno Beorn). Widocznie zanim zdecydowano że będą trzy, a nie dwie części, to pierwsza część miała się skończyć w późniejszym etapie fabuły, czego pozostałością jest ten kolos :)



Na film pójdę jeszcze raz, tym razem na wersję 48 klatek. Idę się przekonać, czy moje obawy co do takiej formy są słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 12:57, ManweKallahan napisał:

są pokazane fragmenty fabuły, któe się już w filmie nie znalazły.

Obejrzyj sobie jeszcze raz pierwsze trailery filmu. Są tam całe sceny, które albo nie trafiły do filmu, albo pokazują fragmenty historii, do których film jeszcze nie doszedł.
Też się zastanawiam czy nie iść drugi raz do kina, głównie po to aby zobaczyć w akcji HFR, ale trochę szkoda mi kasy. Takie bilety tanie nie są, a mój budżet na grudzień i tak jest już poważnie uszczuplony. Do tego ta cholerna wyprzedaż na Steamie i zbliżający się sylwester. Chyba poczekam na drugą część Hobbita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 13:30, Fimbulvinter napisał:

A ja mam problem bo, kurde jego twarz, prawdopodobnie będę musiał iść na wersję z dubbingiem
czego się boję jak ognia.

To współczuje, bo ja nie dałem rady trailera po polsku obejrzeć do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 13:55, ManweKallahan napisał:

To znaczy? Chodzi Ci o możłiwość spisywania tego co obejrzałeś? Filmweb.pl

tak,ale glownie o propozycje nowych filmow na podst. tego co obejrzalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na filmwebie jest tzw. Gustomierz - działa chyba tak: po ocenieniu bodajże 50 filmów znajduje ludzi, którzy wystawiają danym tytułom podobne oceny i podaje jako rekomendacje propozycje filmów, które tamci ludzie wysoko ocenili, a których nie widziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2012 o 14:15, fataem napisał:

tak,ale glownie o propozycje nowych filmow na podst. tego co obejrzalem.


Masz to wszystko na filmwebie.
Tylko te gustomierze sa mocno kulawe, nie raz w polecanych filmach pojawiały mi się gatunki i pozycje które kompletnie nie miały nic wspólnego z tym co obejrzałem, często do polecanych lecą filmy które kojarzone sa po aktorach [często również drugo i trzecio planowych], więc wszystko to trzeba traktować z dystansem.

Nie mniej czasem coś fajnego mi też fw polecił.


P.S.
Ostatnio wyczyściło mi listę znajomych na fw, nie wiem czy kogoś z gramu tam miałem [nickname mam taki sam jak tu], ale tak kontrolnie daję znać jaka mi "niespodziankę" fw zaserwowało [i nie tylko mi, znajomemu tez listę ogoliło do zera]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 13:38, fataem napisał:

sry za offtop, ale czy istnieje jakas www dzialajaca na zasadzie lastfm, tyle ze dot.filmow?



Criticker.com - lepszy niż filmweb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wybrac sie na Hobbita bez dubbingu, ale nie wiem, ktora wersje:
2D 24 FPS, 2D 48 FPS, 3D 24 FPS czy 3D 48 FPS?

W wiekszosci przypadkow wolalem ogladac filmy w 2D, zalezy to pewnie od tego jak byl oryginalnie film nagrywany oraz jakie to bylo 3D (jest kilka roznych technologii dajace podobne efekty z tego co pamietam).

U mnie w miescie mam do wyboru:

w cinema city:

Hobbit: Niezwykła podróż 2D (napisy)
Hobbit: Niezwykła podróż 3D (48HFR, napisy)
Hobbit: Niezwykła podróż 3D (IMAX, DMR, napisy)
Hobbit: Niezwykła podróż 3D (napisy)

jedno 2D i 3 rozne 3D...

Co polecacie i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 15:34, kuba9876543210 napisał:

Co polecacie i dlaczego?

Ja byłem wczoraj na 2D (Ile fps nie wiem bo się nie znam), 2D dlatego że poszedłem zobaczyć film a nie podziwiać technologię. Od 3D to są Transformersy i inne takie, tutaj podziwia się historię i wczuwa w klimat. :)

No i koniecznie napisy, ja tam dubbingu nie trawię totalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw tez tak macie, że jak uzupełniacie listę obejrzanych pozycji to "cudowny" fw po kilku ocenach przestaje dodawać kolejne pozycje do listy obejrzanych =.= ?
Tak mnie naszło dziś wziąć się za seriale które obejrzałem i dodać je do profilu, niestety po bodajże 12 pozycjach fw odmówił współpracy [przynajmniej tyle dobrego, ze w jakiś 70% ogarnąłem już spory czas temu filmotekę, pewnie jeszcze wiele brakuje i znalazły by się chociazby starsze filmy z lat 80-90 które widziałem a nie mam w profilu, ale i tak jest nieźle]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 15:34, kuba9876543210 napisał:

Co polecacie i dlaczego?

Po światowej premierze filmu w Nowej Zelandii czytałem, że ludzie mimo zachwytu nad samym filmem, skarżyli się na HFR 3D (48 fps). Dużo widzów wychodziło z kina z mdłościami i bólem głowy. Ja zaufałem sprawdzonemu IMAX-owi i się nie zawiodłem. Gdzieś już wcześniej o tym pisałem - 3D w Hobbicie zostało zrobione tak aby podkreślić malownicze krajobrazy, tło czy przestrzeń. Nie tak jak w większości przypadków, tylko po to aby rzucać dzidami i głazami w widownię, co ani nie jest fajne, ani nie dodaje filmowi atrakcyjności. W Hobbicie zostało to zrobione całkiem przyzwoicie i nienachalnie. Jak wspominałem, ja widziałem film w IMAX 3D. Nie wiem czy zwykłe projekcje 3D wypadają tak samo. Moim zdaniem warto wyłożyć trochę więcej kasy i zobaczyć film w IMAX 3D. Jeżeli nie - zwykła projekcja 2D. 48 fps będę testował przy okazji drugiej części filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 02:01, meryphillia napisał:

Patrz w jaką zabawną pułapkę wpadłeś...

Nie sądzę gdyż po pierwsze - nie stwierdziłem że tych poniższych elementów NIE MA w Avatarze co tylko [ aż? ] że całość prezentuje się dość średnio i jest mocno naciąganą historyjką trącącą nudą i miałkością. Za to w Dystrykcie mamy swego rodzaju nowatorskość, świeże podejście do tematu, ciekawą otoczkę, nieznanych aktorów, styl paradokumentu a to tylko działa in plus. A A* w tym momencie jest tylko chamerykanizowaną, patetyczną bajeczką niestety.

Po drugie pisałem ale chyba ci to umknęło że ktoś może woleć Na''vi, ktoś Krewetki ale do jasnej ciasnej, nie każ innym myśleć jak ty. Wyraziłem w sposób konstruktywny swoje zdanie, podparłem argumentami a ty się obruszyłeś jakbym jakąś świętość zbeszcześcił. Litości.

Po trzecie - pytałem o dystryktowe nielogiczności ...

Po czwarte - napisałem że o ile Avatar śmierdzi od pewnego czasu patetyzmem i ckliwą historyjką z happy endem tak Dystrykt to dokumentalizowany obraz znikąd, ze świetnym pomysłem, świetną oprawą i bardzo dobrymi rolami a to w połączeniu z powyższą tematyką daje świetne kino. A Avatar jest tylko średni z BARDZO fajnymi efektami audio-wideo ale to za mało by mnie to miało jako całość bardziej poruszyć.

Dnia 26.12.2012 o 02:01, meryphillia napisał:

I przebijający się na koniec ckliwy kwiatuszek dla żony, będący tym samym dowodem co
w Avaterze, na to że "miłość znosi wszelkie bariery".

W Avatarze? Tam raczej natura posłuchała wielce wrażliwego człowieka i w końcu zrobiła to co winna zrobić od samego początku [ takich nielogiczności jest więcej - tak samo jak to dlaczego klany Na''vi od początku nie sprzeciwiły się ludziom gdy ci przybyli na Pandorę etc etc etc ].

Kwiatek w Dystrykcie był raczej smaczkiem i ciekawostką niżeli czymś co miało jakiś większy niż epizodyczny moment do ''odegrania'' w całym filmie.

Dnia 26.12.2012 o 02:01, meryphillia napisał:

Do logiki w D9 można już przyczepić się do głównego wątku.
Ludzkość w końcu nawiązuje kontakt z obcą cywilizacją, co w naszym realnym życiu będzie
największym wydarzeniem bez precedensu w historii całego świata,a tu nagle robią z tego
problem lokalny wręcz?

Problem był niemal od samego początku dla ''całego świata'' [ choćby tylko dlatego że każdy się chciał tam dopchać, min do tego co było na statku lub w jego okolicach - obca rasa raczej na pewno posiadałaby cokolwiek bardziej zaawansowanego niż ludzka technologia ] a to że w dużej mierze skupiono się [ głównie na trailerach ] na problemach jakie powodowały Krewetki w okolicy Johannseburga to już inna sprawa. MNU pod przykrywką miało własne cele, biurowi mieli własne, najemnicy własne a część pewnie wierzyła że pracują by panował pokój na linii ludzie - obcy. I tak to się kręciło. Także sorry, nie widzę tu nielogiczności.

Poza tym horda obcych o mentalności roju zawsze byłaby problemem, mniejszym czy większym ale trudno zapanować nad osobnikami posiadającymi jedynie pierwotne instynkty przetrwania.

>Nawet jeśli nasz kontakt z obcą cywilizacją, będzie kontaktem z kosmiczną przerosniętą

Dnia 26.12.2012 o 02:01, meryphillia napisał:

szarańczą, to będzie to wydarzenie na tyle doiosłe i zmieniające obliczne całego świata,
że nie skończy się to li tylko chciwymi łapskami podłych korporacji.

Przecież to był tylko pewien wycinek z historii zawieszonego nad miastem statku czyż nie? Wisiał on sobie tam przez lata, możemy się tylko domyślać co działo się przed i jakie zagrywki stosowano by w końcu wpadły tam łapska MNU i najemników.

Dnia 26.12.2012 o 02:01, meryphillia napisał:

Nawet jeśli owa obca cywilizacja będzie tylko bezrozumnymi wydawałoby się "owadami".

Właśnie - wydawałoby się - słowo kluczowe.

Także jeżeli masz jeszcze jakieś argumenty przeciw - słucham. Bo jeden to trochę za mało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie ocen / filmów / seriali / ulubionych etc jest czasami a chyba nawet dość często kapryśne - a to nie załapuje oceny, a to wychodzą babole, różne cyrki widziałem ale no ... jako tako to działa a z braku lepszej [ ogólnie - bo pod pewnymi względami są konkurencyjne portale, nawet kilka ] konkurencji siedzę tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że z mojego doświadczenia wynika że to nie ma znaczenia. Fw może złapać buga tudzież zwiechę przy jednym działaniu [ u mnie przykładowo coś takiego było przy zaznaczaniu jak bardzo chce dany tytuł obejrzeć, z tego co pamiętam system się dławił jeżeli wybierałem 2 lub 4, nieparzyste bodajże łatwiej trawił ] jak i przy seryjnym. Who knows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się