HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Fanom filmów samurajskich (bruli, gdzie jesteś :-) przypominam, że dziś o 20.10 na Ale Kino leci remake głośnego swego czasu filmu "Harakiri" (Seppuku).
Film jest z 2011 r., nosi tytuł "Harakiri. Śmierć samuraja" w reżyserii Takashi Miike i oczywiście jest kolorowy, w odróżnieniu od swego poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie będzie przypadkiem coś w stylu Clerks? Bo [ patrząc na fragmenty ] film jest może i prostacki ale jednocześnie na swój pokrętny sposób nawet zabawny [ z polskim lektorem, o dziwo ] więc może i tu tak będzie?

Btw, wyczytałem gdzieś, że nasze rodzime Jesteś bogiem jest miejscami filmem przekłamanym [ zmienione fakty itepe ] - ktoś wie o czym dokładnie mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 19:54, Tyler_D napisał:

Btw, wyczytałem gdzieś, że nasze rodzime Jesteś bogiem jest miejscami filmem przekłamanym
[ zmienione fakty itepe ] - ktoś wie o czym dokładnie mowa?


Na potrzeby filmu zmieniono kilka faktów i przeniesiono je w czasie, aby film był przyjemniejszy dla widza. Nie wiem ile jest takich scen, ale podam przykład, który dość dobrze to obrazuje.

Spoiler

Do domu Magika przychodzi Rahim, żeby pokazać co umie, w pokoju siedzą jeszcze koledzy Maga: Abradab i Joka. Po wyglądzie tej sceny można wywnioskować że obaj z Rahimem się nie znają i w dodatku go wyśmiewują.

Jednak fakt jest taki iż tak naprawde Wszyscy znali się jeszcze kilka lat wcześniej. Rahim wystąpił w kawałku "Psychodela" grupy Kaliber 44.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 19:54, Tyler_D napisał:

Btw, wyczytałem gdzieś, że nasze rodzime Jesteś bogiem jest miejscami filmem przekłamanym
[ zmienione fakty itepe ] - ktoś wie o czym dokładnie mowa?

Afair Fokus i Rah znali się wcześniej z Magikiem (inaczej niż pokazali to w filmie) - to jedno przekłamanie o jakim wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 19:54, Tyler_D napisał:

A to nie będzie przypadkiem coś w stylu Clerks? Bo [ patrząc na fragmenty ] film jest
może i prostacki ale jednocześnie na swój pokrętny sposób nawet zabawny [ z polskim lektorem,
o dziwo ] więc może i tu tak będzie?


Poczytałem parę recenzji "poziom humoru" jest na poziomie filmów
http://www.filmweb.pl/film/41-letni+prawiczek+zalicza+wpadkę+z+Sarą+Marshall-2010-543993

Dnia 12.02.2013 o 19:54, Tyler_D napisał:

Btw, wyczytałem gdzieś, że nasze rodzime Jesteś bogiem jest miejscami filmem przekłamanym
[ zmienione fakty itepe ] - ktoś wie o czym dokładnie mowa?


http://www.gadu-gadu.pl/jaka-jest-prawda-o-paktofonice

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,12909513,Jestem_Kozak___Jestes_Bogiem__godzi_w_moje_dobre_imie.html

http://www.filmweb.pl/film/Jesteś+Bogiem-2012-544545/discussion/%22Jesteś+Bogiem%22+-+czyli+patos+o+komercji,+kłamstwie+i+propagandzie+w+poszukiwaniu+źródła+zbytu.,2038635?page=2

http://www.hhzone.pl/newspost/film-jestes-bogiem-oswiadczenie-rrx-desant-w-sprawie-naruszenia-dobr-osobistych-krzysztofa-kozaka-knt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 19:54, Tyler_D napisał:

Btw, wyczytałem gdzieś, że nasze rodzime Jesteś bogiem jest miejscami filmem przekłamanym
[ zmienione fakty itepe ] - ktoś wie o czym dokładnie mowa?

To, że znali się wcześniej ?> ]:->
No i jeszcze dochodzi postać samego Kozaka, który gra chociażby tam zupełnie inną osobę niż w rzeczywistości był.
Błędów, że tak powiem fabularnych i spłyconych jest tam od groma niż zwykły przeciętny widz mógłby o tym przypuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 03:49, Braveheart napisał:

Błędów, że tak powiem fabularnych i spłyconych jest tam od groma niż zwykły przeciętny
widz mógłby o tym przypuszczać.


Bo to z założenia miał być film fabularny, a nie biograficzny, więc zgodność z faktami schodzi na dalszy plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, dzięki za te wszystkie informacje. Co do Kozy/Kozaka - o tym to już akurat wiedziałem [ nie pomnę już kiedy i skąd ] ale tak czy inaczej dzięki, chętnie poczytam inne rozbieżności o ile komuś będzie się chciało coś jeszcze w tym temacie dopisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 20:51, kerkas napisał:

Poczytałem parę recenzji "poziom humoru" jest na poziomie filmów
http://www.filmweb.pl/film/41-letni+prawiczek+zalicza+wpadkę+z+Sarą+Marshall-2010-543993

Nie wiem, nie widzialem, nie wypowiem się. I tego filmu o którym mowa jak i tego z linka.

Tylko tak swoją drogą - jak to jest, że taki prostacki, wulgarny i tym podobne film jak Clerks jest ''kultowy/super/ekstra''? Oczywiście zawsze znajdą się fani najbardziej oryginalnego kina [ i nie tylko ] ale ...? Więc w czym tkwi haczyk tudzież różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 16:04, Tyler_D napisał:

Tylko tak swoją drogą - jak to jest, że taki prostacki, wulgarny i tym podobne film jak
Clerks jest ''kultowy/super/ekstra''? Oczywiście zawsze znajdą się fani najbardziej oryginalnego
kina [ i nie tylko ] ale ...? Więc w czym tkwi haczyk tudzież różnica.


Odpowiem pytaniem na pytanie jak to jest że "Drive" film który jest (moim skromnym zdaniem) zdaniem zrzynką z
http://www.imdb.com/title/tt0062229/
oraz
http://www.imdb.com/title/tt0077474/?ref_=fn_al_tt_1
jest uważany za arcydzieło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry ale pytasz i wałkujesz ten temat z Drive''em już enty raz ... większość jak nie wszystkich ludzi którzy tu zaglądają już poinformowałeś ''jaka jest prawda'' - sam Drive widziałem i uważam na tu i teraz za ''dobry'' [ nie żadne arcydzieło, on nim nie jest, bądżmy poważni ] - w największym skrócie, jak będzie okazja to obejrzę te dwa filmy, serio.

A dlaczego jest uważany? Pewnie dlatego, że tamtych filmów albo w ogóle ludzie nie kojarzą albo słabo kojarzą, zwłaszcza ci młodzi którzy jarają się Drive''em. A pytanie jest tym bardziej mało na miejscu gdyż ja pytam i o zupełnie inną sytuację i inny gatunek filmowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wszelakiej kultowości różnych tworów, to według mnie nie można tego traktować zbyt poważnie. Do głowy przychodzą mi teraz dwa przypadki genezy takiego zjawiska:
1. Film bardzo, ale to bardzo trafi w gusta wąskiego grona odbiorców, którzy akurat na coś takiego czekali i pomimo, że w szerokim kręgu film przejdzie bez większego echa to ta grupka ludzi prędzej czy później będzie wszystkich naokoło przekonywać jaka to ta produkcja nie jest "kultowa".
2. Film spodoba się grupce ludzi "wyznaczających trendy" w jakimś społeczeństwie (np. młodzieży) i tak oto niemająca własnego zdania gawiedź zacznie na około wszystkim wmawiać jaka to produkcja nie jest świetna.
Wersję drugą można przerobić na zapoczątkowaną przez marketingowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 19:07, Abi_Dalzim napisał:

Jakie polecacie gangsterskie dobre filmy o czasach prohibicji (lata 20-ste XX
w.)?

Blablablabla ... "untouchables". Wiem, że lista długa nie jest, ale to jest mój absolutny must see dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Once Upon a Time in America

Bez żadnych pytań. Jeden z najlepszych gangsterskich filmów EVER.

Poza tym:

The Untouchables (1987)
Road to Perdition
Bonnie and Clyde (1967)
Capone (1975)
Miller''s Crossing

i Public Enemies z 2009, który nawet przyjemnie się oglądało.

Powyższe oglądałem i z czystym sumieniem moge polecić jako wyśmienite filmy.
Jeszcze parę mam w pamięci, ale za cholere nie mogę skojarzyć tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 19:07, Abi_Dalzim napisał:

Jakie polecacie gangsterskie dobre filmy o czasach prohibicji (lata 20-ste XX
w.)?


Ja do tego co podał meryphilia dodałbym jeszcze Lawless z 2012 (po naszemu Gangster).

{edit] No i jeszcze "Ostatni sprawiedliwy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 19:07, Abi_Dalzim napisał:

Jakie polecacie gangsterskie dobre filmy o czasach prohibicji (lata 20-ste XX
w.)?

To ja jeszcze dorzucę od siebie serial Zakazane Imperium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.02.2013 o 17:20, Tyler_D napisał:

i uważam na tu i teraz za ''dobry'' [ nie żadne arcydzieło, on nim nie jest, bądżmy poważni
] - w największym skrócie, jak będzie okazja to obejrzę te dwa filmy, serio.


Popatrz na oceny na Filmwebie i IMDb

Dnia 13.02.2013 o 17:20, Tyler_D napisał:

A dlaczego jest uważany? Pewnie dlatego, że tamtych filmów albo w ogóle ludzie nie kojarzą
albo słabo kojarzą, zwłaszcza ci młodzi którzy jarają się Drive''em. A pytanie jest tym
bardziej mało na miejscu gdyż ja pytam i o zupełnie inną sytuację i inny gatunek filmowy


Wydaje mi się że @ManweKallahan trafi swoją wypowiedzią w sedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 19:07, Abi_Dalzim napisał:

Jakie polecacie gangsterskie dobre filmy o czasach prohibicji (lata 20-ste XX
w.)?


Mały Cezar (1931)
Wróg publiczny (1931)
Człowiek z blizną (1932)
Burzliwe lata dwudzieste (1939)
Al Capone (1959)
King of the Roaring 20''s: The Story of Arnold Rothstein (1961)
Masakra w dniu świętego Walentego (1967)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na drogówce, film zaskakująco dobry, chyba najlepszy polski film ostatnich lat. Nie nudziłem się ani chwili, tylko moja dziewczyna krzywiła się bo pewne rzeczy były pokazane zbyt realistycznie, a nawet naturalistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się