HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2013 o 16:04, Pietro87 napisał:

Oczywiście mówię o filmach.serialach które były emitowane w tv, nie mówię o pobieraniu
z netu premier kinowych bo to inna para kaloszy.


Premiera moze byc, nie moze byc cos co jeszcze nie mialo premiery.

Dnia 30.03.2013 o 16:04, Pietro87 napisał:

Dlatego - paradoksalnie lepiej pobrać z torrentów odcinek serialu i go obejrzeć niż bawić się w serwisy online i > hosting plików [bo tu już za rozpowszechnianie grozą kary].


Na odwrot - sciaganie z torrentow jest ryzykowne, bo wtedy zazwyczaj jednoczesnie udostepniasz, a udostepnianie jest juz nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2013 o 18:49, kuba9876543210 napisał:

Premiera moze byc, nie moze byc cos co jeszcze nie mialo premiery.


No moralnie tu bym rekł, że to dosyć "naganne". Prawnie zapewne jest ok.

Dnia 30.03.2013 o 18:49, kuba9876543210 napisał:

Na odwrot - sciaganie z torrentow jest ryzykowne, bo wtedy zazwyczaj jednoczesnie udostepniasz,
a udostepnianie jest juz nielegalne.


Ustawiasz upload na zablokowany i tylko pobierasz [od lat pobieram mody czy inne bzdety chociażby z gamershella właśnie przez torrenta ze względu na bezkonkurencyjną prędkość, chociażby trailery gier w hd czy inne materiały video lecą na max przepustowości łącza, mam zablokowany upload i jako dzielna pijawka ciągnę samolubnie :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu chyba nie pisał jeszcze o dziwo o Pokłosiu więc może ja się pokuszę, jestem chwilę po tym filmie tak gwoli ścisłości.

Pasikowski zaskakuje. Pozytywnie. O ile sama tematyka i to o czym z grubsza jest ten film było mi znane, tak kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać - czy gniotu czy średniaka czy jakieś rewelacji. A wyszło ogółem bardzo dobrze krótko mówiąc. Bardzo dobry pomysł, świetna tematyka, różne smaczki, montaż, obsada, muzyka - to wszystko składa się na dobre kino. Oczywiście nie wszystko jest idealne, można by się przyczepić różnych dupereli ale w tym momencie nie są one na tyle ważne by jakoś bardzo wpływały na końcową ocenę. Warto obejrzeć - głównie dla tematyki i dwóch głównych bohaterów oraz opowiedzianej tam historii. W największym skrócie - tytuł dla każdego, dla typowego widza 7/10, dla fana dramatów lub takich cięższych klimatów tak 7+/8/10. Na gorąco dałem 8, myślę że całkiem zasłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 18:59, Pietro87 napisał:

[od lat pobieram mody czy inne bzdety
chociażby z gamershella właśnie przez torrenta ze względu na bezkonkurencyjną prędkość,
chociażby trailery gier w hd czy inne materiały video lecą na max przepustowości łącza,
mam zablokowany upload i jako dzielna pijawka ciągnę samolubnie :)]


Robię podobnie :) W komentarzach na torrencie zawsze narzekają na tzw: "pijawy" nie macjąc pojęcia, że są to ludzie właśnie nie łamiący prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 18:59, Pietro87 napisał:

Ustawiasz upload na zablokowany i tylko pobierasz

Za moich czasów nie dało się całkowicie zablokować uploadu (zawsze zostawało 0.1 kb czy coś takiego), coś się zmieniło?
(tak, chcę ściągnąć wszystkie nielegalne filmy z sieci, bla bla bla ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 19:21, Daelor napisał:

> Ustawiasz upload na zablokowany i tylko pobierasz
Za moich czasów nie dało się całkowicie zablokować uploadu (zawsze zostawało 0.1 kb czy
coś takiego), coś się zmieniło?
(tak, chcę ściągnąć wszystkie nielegalne filmy z sieci, bla bla bla ;))


Możesz chyba zablokować tych gości, którzy od Ciebie pobierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 18:59, Pietro87 napisał:

Ustawiasz upload na zablokowany i tylko pobierasz


Który klient pozwala na takie cuda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktycznie przy ustawieniu zerowego limitu [tzn nie limitu na zero w opcji bez limitu tylko limitu na zerowy wyłączony] pozostaje wysyłanie 0.01kb/s.
A czy te dane wtedy od nas lecą w świat - imho tak nieznacznie, ze na granicy błędu uploadu.

Aczkolwiek zewnętrzny soft jak Netlimiter chociażby potrafił dla każdego programu ustawić lub zablokować upload czy download.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 20:13, Pietro87 napisał:

Hmm faktycznie przy ustawieniu zerowego limitu [tzn nie limitu na zero w opcji bez limitu
tylko limitu na zerowy wyłączony] pozostaje wysyłanie 0.01kb/s.
A czy te dane wtedy od nas lecą w świat - imho tak nieznacznie, ze na granicy błędu uploadu.


Ale to chyba niestety trzeba rozumieć zero-jedynkowo: udostępniasz (0.1kb) albo nie udostępniasz (0.0kb). Abstrahując od wszystkiego, policji nie zainteresuje pewnie, że ''udostępniałem, ale tylko troszkę'' ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 20:13, Pietro87 napisał:

Hmm faktycznie przy ustawieniu zerowego limitu [tzn nie limitu na zero w opcji bez limitu
tylko limitu na zerowy wyłączony] pozostaje wysyłanie 0.01kb/s.
A czy te dane wtedy od nas lecą w świat - imho tak nieznacznie, ze na granicy błędu uploadu.

Ale i tak udostępniasz. Ba. Możesz wrzucić coś na osiołka pod taką dziwną nazwą, że nikt tego nie ściągnie, ale jeżeli nie będziesz właścicielem praw autorskich danego materiału audio/video, to w sądzie przegrasz.

Dnia 30.03.2013 o 20:13, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek zewnętrzny soft jak Netlimiter chociażby potrafił dla każdego programu ustawić
lub zablokować upload czy download.

Programy MUSZĄ mieć możliwość zarówno wysyłania jak i pobierania danych. Tak działa sieć. Program musi wysłać do innych użytkowników chociażby chęć pobrania jakiegoś fragmentu pliku. Blokując upload w dla programu p2p w zewnętrznej aplikacji całkowicie blokujesz jego działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 20:18, Daelor napisał:

Ale to chyba niestety trzeba rozumieć zero-jedynkowo: udostępniasz (0.1kb) albo nie udostępniasz
(0.0kb). Abstrahując od wszystkiego, policji nie zainteresuje pewnie, że ''udostępniałem,
ale tylko troszkę'' ;D


Hmm to zależy czy to idzie na granicy straty danych. bo robiąc bardzo niski upload tracimy dane które zwyczajnie zanikają. Ergo trzeba by w praniu zobaczyć, czy przy 0.01 te dane lecą czy lecą zerowo, tj są tracone na łączu. bo wtedy mimo pokazywania uploadu 0.01 dane mogą wcale nie być ładowane.

No tak czy tak - netlimiter i jemu podobne powinien załatwić sprawę. W wolnej chwili sprawdzę [obecnie nie bardzo mam jak bo robię na obu kompach dalej ten cholerny remastering video, 24 odcinki Batmana Beyond do końca całego procesu i oba kompy się zwolnią, tzn nie wpływa to na mój upload czy download ale proces zajmuje procesor w 100% więc łatwo sobie wyobrazić jak przy próbie dołożenia kolejnego zadania sprzęt potrafi czasem przymulić :)]

Btw będąc przy temacie - imho naszych władz kompletnie nie interesuje jak ktoś sobie tam raz na ruski rok pociągnie z netu 10-20-50 odcinków serialu nawet jak miał włączony w sieci p2p upload. Póki nie stajemy się regularnym uploaderem lub nie próbujemy sprzedawać jakiś kopii czy uploadu w sieci to maja nas w głębokiej d ze względu na niska szkodliwość i nierozwiązane prawnie regulacje [szkoda zawrotu tyłka na pozywanie do sądu szarych kowalskich co sobie zassali np takiego sprtacusa czy rzym z sieci, póki nie bawią się w regularny hosting będąc pełnoetatowym uploaderem władza ma na nich wywalone]


@Narmo

W takim razie straszny ze mnie pirat, z gamershella pobrałem setki trailerów gier które tam udostępniają =P
Kilka youtubeowych seriali tez w życiu pobrałem [polecam bite me :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 20:30, Pietro87 napisał:

@Narmo

W takim razie straszny ze mnie pirat, z gamershella pobrałem setki trailerów gier które
tam udostępniają =P
Kilka youtubeowych seriali tez w życiu pobrałem [polecam bite me :)]

Pobieranie czegoś, co jest udostępniane za darmo (i to jeszcze przez autora), a pobieranie filmów wyświetlanych w kinach i sprzedawanych na DVD/BL to nie to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2013 o 20:34, Narmo napisał:

Pobieranie czegoś, co jest udostępniane za darmo (i to jeszcze przez autora), a pobieranie
filmów wyświetlanych w kinach i sprzedawanych na DVD/BL to nie to samo!



Wedle naszego prawa - to samo.
Jeśli coś było wyemitowane publicznie w ustawie masz od tego odpowiedni punkt dotyczący użytku własnego.
Jeśli chcesz mieć nagraną "Grę o Tron" z HDTV to nagrywasz sobie an dekoder. Jak chcesz ładną kolekcje pudelek dvd to kupujesz pakiet br/dvd. Jak pobierzesz ten serial z netu - wyjdziesz tak jak byś go nagrał na dekoder z telewizji.

Nie są to moje fanaberia, to fanaberie naszego prawa :)

Niestety ciągną pod to też filmy które maja premierę kinową i jak juz zostało napisane - pobranie czegoś co nie miało premiery = piractwo. Pobranie czegoś co już poszło w kinie i jest np 2 dni po oficjalnej premierze - prawnie fair and square.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 20:13, Pietro87 napisał:

Hmm faktycznie przy ustawieniu zerowego limitu [tzn nie limitu na zero w opcji bez limitu
tylko limitu na zerowy wyłączony] pozostaje wysyłanie 0.01kb/s.
A czy te dane wtedy od nas lecą w świat - imho tak nieznacznie, ze na granicy błędu uploadu.

Co nie zmienia faktu, że formalnie rzecz biorąc udostępniasz plik, który pobierasz, a więc jest to działanie niezgodne z prawem. Dlatego właśnie torrenty to już jest łamanie prawa, a ciągniecie z rapidshare jeszcze nie.

Dnia 30.03.2013 o 20:13, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek zewnętrzny soft jak Netlimiter chociażby potrafił dla każdego programu ustawić
lub zablokować upload czy download.

Nie, całkowite zablokowanie uploadu zablokuje jakikolwiek ruch - żeby otrzymać dane, trzeba najpierw wysłać żądanie, i słowo "wysłać" jest tutaj kluczowe - jeśli zablokujesz wysyłanie, nic też nie dostaniesz.

Ale mniejsza o to. To że twoja definicja moralności jest elastyczna niczym prezerwatywa, przekonałem się już dawno, ale chełpienia się cwaniactwem typu "będę ciągnął torrenty, ale wyłączę udostępnianie i jestem cool" to nawet po tobie się nie spodziewałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 20:56, rob006 napisał:

Ale mniejsza o to. To że twoja definicja moralności jest elastyczna niczym prezerwatywa,
przekonałem się już dawno, ale chełpienia się cwaniactwem typu "będę ciągnął torrenty,
ale wyłączę udostępnianie i jestem cool" to nawet po tobie się nie spodziewałem...


Tak dorabiaj sobie kolejne bzdurne teorie do swojego mylnego pojęcia o świecie.
Jak mam w takim razie legalnie korzystać z sieci p2p ? Skoro czegokolwiek bym nie pobrał automatycznie to udostępniam ? Mogę tak samo pobrać całe bite-me z torrenta jak i je kupić bo twórcy na yt sprzedawali swego czasu wersję retail. Identycznie jest z innymi serialami. Jak odpowiesz mi na pytanie "skoro siec torrent z założenia jest nielegalna bo każdy jest uploadrem, w związku z tym czemu istnieje?" to możemy wrodzić do rozmowy.
Jeśli prawo wymusza na mnie blokowanie uploadu - to kombinuje jak blokować upload [chociaż w gruncie rzeczy mam na to wywalone, bo z sieci pobieram przeważnie rzeczy tak niszowe, że nawet ich już w sprzedaży nie ma - chociażby różne nagrywki ze starego tcmu, w większość już niedostępna nigdzie indziej poza internetem]

Btw nie uważam, żeby ciągnięcie z netu programów czy seriali które setki razy trzaskane były w tv było moralnie naganne. Nawet konkretna ustawa nam na to pozwala.
Podobna sytuacja jest z muzyką, tutaj gdyby nie tony muzyki jaką ludzie ciągną z netu to jej autor by wielkie gówno zarabiał. bo masa ludzi chodzi na koncerty zespołów które zasłyszała gdzieś tam w sieci np na yt, pobrała sobie nawet z tego yt jakieś kawałki tego zespołu a potem kopnęła się na koncert.

Jasne inna sprawa filmy które lecą w kinach tu już imho ta ustawa jest mocno kulawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieci p2p nie są nielegalne. Wszystko zależy od tego, jak i do czego się je wykorzystuje. Równie dobrze można powiedzieć, że noże powinny być nielegalne, bo służą do zabijania ludzi. Programy p2p są jak najbardziej legalne. To już od użytkownika zależy, co z nimi zrobi. W sieci jest cała masa gier, programów, filmów oraz muzyki, które mogą być legalnie zarówno ściągane, jak i udostępniane w większości krajów świata. Blizzard korzysta z torrentów do udostępniania swoich gier (tak, ze strony Blizzarda pobierasz najpierw wyspecjalizowanego klienta torrent, który dopiero ściąga właściwą grę), podobnie World of Tanks i jeszcze kilkadziesiąt innych stron. Humbe Bundle pozwala na ściąganie kupionych gier przez torrenty. Twórcy sami wrzucają swoje teledyski na Youtube, aby się wypromować. Na stronie BBC jutro będzie można obejrzeć dzisiejszy odcinek Doctor Who całkowicie za darmo,a mieszkańcy USA mają do dyspozycji wszystkie odcinki South Park na swojej stronie. TPB promuje wielu niezależnych twórców i za ich zgodą podaje linki do całych płyt czy filmów. Możesz ściągnąć za darmo, a możesz też wejść na stronę artysty i kupić jego dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 21:09, Pietro87 napisał:

Jak mam w takim razie legalnie korzystać z sieci p2p ? Skoro czegokolwiek bym nie pobrał
automatycznie to udostępniam ?


Ściągaj tylko pliki, które możesz udostępnić. A jeśli nie możesz sobie wyobrazić co to mogłoby być, to nie korzystaj z sieci p2p - to nie jest obowiązkowe. Proste jak drut.
Ostatecznie jak będziesz pobierał i udostępniał najnowsze hity z kinowych ekranów, to pewnie i tak nikt nie zwróci na ciebie uwagi, czego nie można powiedzieć o szerzeniu po forach swojej wybiórczej i dziurawej ideologii na temat tego co i jak można ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, dlatego uważam, ze robo pierniczy głupoty [pomijam jego jakieś dziwne personalne wycieczki - widać dalej go coś "boli", na to już nic nie poradzę]
Bo skoro nasze prawo pozwala nam legalnie pobierać seriale już wyemitowane, dajmy tutaj jako przykład coś relatywnie nowego np The Walking Dead, który leci u nas w wersji z lektorem.
To czemu ktoś nie ma tego serialu pobrać poprzez sieć torrent ? Bo automatycznie plik udostępnia. A tu już nasze dziurawe prawo tegoż udostępniania zabrania. Skoro wiec prawo zabrania - to użytkownik robi to co mu nakazano, pobiera bez uploadu [już inna bajka, ze pobierając cokolwiek nawet z odblokowanym uploadem w czasie pobierania wysyłamy tylko szczątkowe cześć danych a nie cały plik, bo, żeby seedować cały plik to trzeba by go pobrać w całości, zostawiać klienta p2p online i go udostępniać w całej rozciągłości]

Mamy sytuacje kuriozum - wolno ci pobrać dowolny film czy muzykę na zasadzie użytku osobistego, ale jednocześnie nie wolno ci go pobrać przez sieci p2p :)
Już pomijam idiotyzm jakim jest to, ze wolno ci pobrac cos, co nielegalnie jest udostepniane [bo udostępnianie jest nielegalne]

Cała ta ustawa wymaga korekty, albo w stronę przyjazną internautom, tj zalegalizować udostępnianie na konkretnych zasadach czyli np tylko rzeczy wyemitowane w tv [odcinki seriali, starsze filmy, programy, publicystyka], automatycznie ucięło by się rozpowszechnianie pirackich ripów filmów które mają premiery w kinach a na torrenty czasem trafiają zanim w ogolę premiera się odbędzie. Albo zdelegalizować jakikolwiek upload, hosting i download.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2013 o 21:43, rob006 napisał:

Ściągaj tylko pliki, które możesz udostępnić. A jeśli nie możesz sobie wyobrazić co
to mogłoby być, to nie korzystaj z sieci p2p - to nie jest obowiązkowe. Proste jak drut.
Ostatecznie jak będziesz pobierał i udostępniał najnowsze hity z kinowych ekranów, to
pewnie i tak nikt nie zwróci na ciebie uwagi, czego nie można powiedzieć o szerzeniu
po forach swojej wybiórczej i dziurawej ideologii na temat tego co i jak można ściągać.



Patrz wyżej - co masz robić w sytuacji gdy nasze prawo pozwala ci pobrać to przykładowe TWD albo nie wiem.. Czterech Pancernych czy Stawkę Większa Niż życie, ale jednocześnie zabrania ci to udostępniać ?
Wedle ustawy póki pobierasz nie udostępniając, robisz to legalnie [j/w to, ze jest to kuriozalnie głupie, bo skoro pobierasz to z automatu coś co jest nielegalnie udostępnione] - jak chcesz użyć sieci p2p musisz jej wyłączyć lub ograniczyć upload.

Ustawa wymaga korekty w kategorii tego co wolno udostępniać, tu kłania się ułożenie prawa tak, aby udostępnione już powszechnie materiały [wyemitowane w radio czy tv] nie wpadały do wora nielegalnych.

A zasłanianie się tym, ze coś przecież można kupić w wersji br/dvd tez jest głupie - kto chce taką kolekcję to kupi [mam Batmana TAS z amazonu, za którego zapłaciłem niemała kasę, ale mam tez wersję tej animacji zassaną gdzieś w sieci celem eksperymentowania z remasteringiem, suma summarum skończyłem na remasterowaniu ripów z własnych dvd bo te w sieci okazały się gorszej jakości] a kto chce to nagra sobie film/program.serial na dekoder czy płytę dvd [bo nagrywanie programów z tv na dekodery, pendrivey czy płyty dvd to dziś rzecz powszechna, nie jak 6 lat wstecz luksus dla wybranych]

Czy zatem ta druga wersja [nagrywka z hdtv] jest nielegalna bo ten serial można kupić ?

P.S.
Nie wpieraj komuś czegoś, czego nie propagują - nigdy nigdzie nie propagowałem piractwa, mam kolekcje oryginalnych tak gier jak i filmów czy muzyki. Nigdzie tez nie propagowałem pobierania najnowszych hitów kinowych. nie mniej zawsze broniłem logicznego punktu widzenia, czyli tego, ze skoro możesz nagrać film z tv to możesz go tez pobrać. Bo w obu wypadkach wychodzisz na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... To powiem tylko tyle: pamiętaj że to jest twoja logika i twój punkt widzenia. Ktoś stwierdzi że jakiekolwiek pobieranie jest złe, a jeśli serial leci w telewizji i chcesz mieć kopię, to go sobie nagraj, albo nie będziesz miał tej kopii. Ktoś inny stwierdzi że każdy powinien mieć dostęp do sztuki i seedowanie najnowszych hitów jest działaniem jak najbardziej pozytywnym. Nie wnikam kto ma rację, ale ty nie dość że łączysz 2 skrajne postawy (piractwo to zło najgorsze, ale ściąganie seriali/filmów, które spełniają wymyślone przez ciebie warunki jest OK), to jeszcze z uporem maniaka wynosisz swoje podejście do rangi prawdy objawionej, całkowicie oczywistej i jedynej słusznej.
A jak chcesz więcej na temat piractwa porozmawiać, to już w odpowiednim wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się