HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Ok, dzięki Perry_Cox, Dandelion1, Tyler_D, będę miał co oglądać w długi weekend. Jakby ktoś jeszcze na coś wpadł będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz się jeszcze zainteresować Miastem boga choć to nieco inne klimaty [ ale jest wątek kryminalno - gangsterski jeśli dobrze pamiętam ] i Łowcy głów [ Hodejegerne ] też byli nieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie powoli nadrabiam klasyki.

Natural Born Killers/ Urodzeni mordercy

Mieszane uczucia mam związane z tym filmem. Z jednej strony świetne aktorstwo (Julliete Lewis ma dar do grania kobiet z zaburzeniami), a postać Wayne''a Gale''a to małe mistrzostwo (bardzo rzeczywisty odpowiednik dzisiejszego dziennikarstwa, zero rzetelności tylko poszukiwanie taniej sensacji). Z drugiej niski realizm co mocno kłuje w oczy.

Spoiler

O ile spotkanie Mickey''a i Mallory w konwencji sitcomu jeszcze mogę zrozumieć jako ukazanie tego, że media nawet z najbardziej tragicznych historii chcą czerpać zysk, tak sceny jatki w więzieniu są już za bardzo przerysowane. Mickey odbiera broń strażnikowi i w beztroski sposób zaczyna wyżynać resztę. Tam chyba było z ich z ponad 10 i żaden nie zdążyłby go odstrzelić?

Wizja Stone''a w latach 90 wstrząsnęła społeczeństwem, a teraz nikogo już nie dziwi robienie z morderców i zbrodniarzy postaci medialnych i bohaterów. Smutne, ale prawdziwe.

7+/10

Bad Lieutenant/ Zły porucznik

Harvel Keitel jako policjant, który bardziej przypomina przestępcę. Uzależniony od hazardu, alkoholu i narkotyków, bez zasad moralnych, nie dbając o nic, stacza się coraz bardziej, aż upada na samo dno. Bardzo dobry obraz upadku człowieka i próby odpokutowania swoich grzechów choć w małym stopniu. Ciężki i trochę monotonny obraz z życiową rolą Keitela.

8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 19:16, Braveheart napisał:

> Myślałem że po ekranizacji Angry Birds nic mnie już nie zaskoczy.
Miałem to samo, nie bój się. Nie jesteś sam w tej kwestii ]:->

Przed nowinkami o Angry Birds the Movie był jeszcze film "Bad Ass", inspirowany pewnym viralem z YouTube. Czyżby na naszych oczach kierował się nowy kierunek w kinematografii? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 00:34, winkhaz napisał:

"Angielska robota" świetny film, ale o Włoskiej nie słyszałem

A w drodze jest jeszcze Brazylijska! Włoską polecam jak najbardziej. Nie widziałem jeszcze oryginalnej wersji, ale remake ze Stathamem ogląda się bardzo przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 21:02, Sandro napisał:

Przed nowinkami o Angry Birds the Movie był jeszcze film "Bad Ass", inspirowany pewnym
viralem z YouTube. Czyżby na naszych oczach kierował się nowy kierunek w kinematografii? :P

Nie zdziwiłoby mnie to ani trochę. Nie zdziwiły by mnie również późniejsze potencjalne eee pozwy sądowe ? tak aby było miło i przyjemnie i by huczało w mediach :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu zgromadzonych orientuje się, czy któreś z polskich wydań Watchem (Strażników) to wersja rozszerzona (Director''s Cut) - np. steelbook DVD albo BluRay?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 22:00, UthersonL napisał:

Czy ktoś z tu zgromadzonych orientuje się, czy któreś z polskich wydań Watchem (Strażników)
to wersja rozszerzona (Director''s Cut)
- np. steelbook DVD albo BluRay?

Raczej powinny być. Musiałbyś gdzieś sprawdzić ee w necie w info albo na pudełkach czas ich trwania.
Ja osobiście na kinowej wersji nie byłem. Pamiętam jak oglądałem ten film to był on nieprzeciętnie długi i utkwił mi mocno w pamięci jako "Dobre 3 godzinne kino" więc to była na bank wersja reżyserska.

Czas trwania wersji reżyserskiej: 186 min.
Czas trwania wersji producenckiej: 162 min.
Czas trwania wersji ostatecznej: 215 min.

A tu cały link jak coś:
http://film.org.pl/dir_cut/watchmen.html

Znajdziesz tu dokładne info co i jak i gdzie dodano/zmienione itp/itd/etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się