HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2013 o 13:39, ManweKallahan napisał:

Miałem na myśli zdecydowanie lata 80., ale zresztą w jakich to kultowych produkcjach
w tamtym okresie (niech będą też te 90.) wystąpił Roberts?


Może i nie są kultowe ale same w sobie są całkiem niezłe:
Uciekający pociąg,
Najlepsi z najlepszych,
Specjalista,
Poszukiwany,
The Dark Knight,
Telemaniak,
Diagnoza zbrodni,
Papież z Greenwich Village,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kerkas
Ale co ma np. taki Telemaniak wspólnego z kinem akcji, albo Mroczny Rycerz z latami 80/90?

@Pietro87
Bruce Willis także od początku kariery grał nie tylko w kinie akcji.

A ogólnie - ja nie mam nic przeciwko obecności Robertsa w Niezniszczalnych, bo jeśli bym miał, to musiałbym mieć je także (i to większe) do takiego Couture, Hemswortha czy nawet Crewsa. Ale według mnie ciężko go porównywać do Van Damme''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie mówię, że jedynka to jakiś "wybitny hołd", po prostu projektem, który miał skrzyknąć starych wyjadaczy kina akcji. Nie każdy chyba w to wierzył, dlatego obsada na początku nie powalała, dopiero sukces zachęcił resztę. Niestety jak dla mnie dwójkę zrobiono na odwal się, bo skoro pierwsze część się spodobała, to jeszcze bardziej ponabijajmy się w kolejnej. Szkoda, że tylko niektóre żarty i smaczki były zabawne, a jako film akcji był co najwyżej średni. Kurde, naprawdę tak ciężko było zainwestować trochę więcej kasy na efekty specjalne? Przecież tam helikoptery były komputerowe! Dlatego żeby było jasne - jedynka ok, dwójka poniżej oczekiwań. Liczę jednak na trójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 19:57, noobie napisał:

co polecacie z nowości :)?


Masz na myśli aktualny repertuar, filmy z tego roku, czy z ostatnich 2, 3 lat?
Pacific Rim, Wolverine, World War Z są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie "Easy Rider", ale obawiam się, że może ono być głupie i że nie zrozumiałem tego filmu. Ale choć trochę usprawiedliwia mnie oglądanie go późną porą :)
Do rzeczy:

Spoiler

dlaczego zabito bohatera granego przez Nicholsona, a dwaj pozostali przeżyli (choć jak wiadomo nie na długo...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 10:45, kitek0101 napisał:

Mam pytanie odnośnie "Easy Rider"


Trudno precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie.

Spoiler

W jakiejś mierze wynika to ze specyfiki kina drogi - postacie pojawiają się i odchodzą. To, że akurat zginął George Hanson to poniekąd kwestia przypadku, (z filmowego punktu widzenia trudno uśmiercić głównego bohatera przed końcem filmu) nie spodobali się miejscowym, ci spuścili im manto, padło akurat na Hansona. W każdym razie nie było jakiejś bezpośredniej przyczyny, nie uwzięli się jakoś specjalnie na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 20:58, ManweKallahan napisał:

> co polecacie z nowości :)?

Masz na myśli aktualny repertuar, filmy z tego roku, czy z ostatnich 2, 3 lat?
Pacific Rim, Wolverine, World War Z są dobre.

W filmach zawsze jestem sporo do tyłu dlatego nie zdaję się na was ;D. Jakaś komedia, czy akcja no tak żeby to przyciągało uwagę i chciało się oglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olimp w ogniu. 2+/10
Takiego nagromadzenia idiotyzmów nie widziałem nigdy w życiu. Nie mogę uwierzyć, że to film zrobiony przez Fuqua.
Nastawiałem się na typową rozwalankę, ale nie lubię kiedy widza traktuje się jak kompletnego debila (jako niekompletnego można). Nie mam nic przeciwko patosowi made in Usa, nie mam nic przeciwko płaskim bohaterom, ale proszę panowie scenarzyści dajcie filmowym scenom chociaż cień szansy na to, żeby wydarzyły sie w prrawdziwym świecie. Dajcie mi pozory tego, że tego filmu nie zrobiło dziecko.
Najgorszy film roku. + dałem bo w sumie lubię Butlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=felsazClWcI

Pomysł dosyć ciekawy aczkolwiek po trailerze mam dość ambiwalentne uczucia. Z jednej strony nietypowe przynajmniej w pewnym stopniu podejście do II WŚ a właściwie pewnego jej epizodu może być ciekawym wabikiem ale zastanawia mnie jak film wypadnie pod względem odwzorowania realiów, znośnej ilości patetyzmu i względnego realizmu. Mam nadzieję że w najgorszym wypadku dostaniemy coś przynajmniej niezłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 22:19, Tyler_D napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=felsazClWcI

Pomysł dosyć ciekawy aczkolwiek po trailerze mam dość ambiwalentne uczucia. Z jednej

/.../

Ujmę to tak im dalej od danej wojny tym filmy traktujące o niej są coraz bardziej oderwane od jakiejkolwiek rzeczywistości.
Całe szczęście że książka na podstawie której powstał film jest już na polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 22:51, kerkas napisał:

/.../

Ujmę to tak im dalej od danej wojny tym filmy traktujące o niej są coraz bardziej oderwane
od jakiejkolwiek rzeczywistości.
Całe szczęście że książka na podstawie której powstał film jest już na polskim rynku.

... Sugerujesz że jeśli minie jeszcze kilka dekad/wieków to filmy o II Wojnie będą pokazywać Polską Kawalerię szarżującą na cybernetycznych rumakach na Niemieckie czołgi i tnącą je na kawałki za pomocą mieczów świetlnych?

... Obejrzałbym taki film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 22:56, Hubi_Koshi napisał:

... Sugerujesz że jeśli minie jeszcze kilka dekad/wieków to filmy o II Wojnie będą pokazywać
Polską Kawalerię szarżującą na cybernetycznych rumakach na Niemieckie czołgi i tnącą
je na kawałki za pomocą mieczów świetlnych?

... Obejrzałbym taki film...


Raczej chodzi mi o filmy pokroju
http://www.filmweb.pl/film/Pearl+Harbor-2001-8586/discussion/Tragedia,2215923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2013 o 00:24, filip29 napisał:

Najgorszy film roku. + dałem bo w sumie lubię Butlera.


Najgorszym filmem roku jest beznadziejna " Niepamięć " z Tomkiem C, a " Olimp w Ogniu " bym chętnie obejrzał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 23:03, kerkas napisał:

Ach ten film... co mi przypomina że muszę sobie w końcu obejrzeć "Tora Tora Tora".

Ogólnie myślałem o II Wojnie Światowej w wersji "300", niby Historia, ale więcej w tym fantasy niż prawdy.

@Tyler_D
Nie jestem pewien, wierz lub nie ale w życiu tam nie byłem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 23:07, Hubi_Koshi napisał:

> Raczej chodzi mi o filmy pokroju
> http://www.filmweb.pl/film/Pearl+Harbor-2001-8586/discussion/Tragedia,2215923
Ach ten film... co mi przypomina że muszę sobie w końcu obejrzeć "Tora Tora Tora".

Ogólnie myślałem o II Wojnie Światowej w wersji "300", niby Historia, ale więcej w tym
fantasy niż prawdy.


Tora Tora Tora zobacz koniecznie.
Tego typu zabawy jak w "300" czy też http://www.filmweb.pl/film/Ryszard+III-1995-698 lub
http://www.filmweb.pl/film/Tytus+Andronikus-1999-1422
to właśnie zabawa gorzej zdobywa ono coraz większe grono widzów co przekłada się na iż coraz więcej filmowych wyrobników robi filmy po linii najmniejszego oporu i o zgrozo zbija grube miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile tego pierwszego filmu nie kojarzę tak drugi jest dosyć znany i to mnie zastanawia ... więc co tak właścwie zarzucasz Tytusowi?

Hubi - I don''t believe ya. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 23:15, kerkas napisał:

Tora Tora Tora zobacz koniecznie.
Tego typu zabawy jak w "300" czy też http://www.filmweb.pl/film/Ryszard+III-1995-698
lub
http://www.filmweb.pl/film/Tytus+Andronikus-1999-1422
to właśnie zabawa gorzej zdobywa ono coraz większe grono widzów co przekłada się na iż
coraz więcej filmowych wyrobników robi filmy po linii najmniejszego oporu i o zgrozo
zbija grube miliony.

Przypomina mi to ten film w którym Alianccy Jeńcy grali w piłkę nożną z Niemiecką drużyną i wygrali mimo że mięli szansę uciec... podczas gdy naprawdę grali z Niemcami Ukraińcy którzy owszem wygrali, ale niedługo potem wszystkich ich aresztowano i zabito. Nie ma to jak naciągać historię

@Tyler_D
Niemalże od podstawówki kręcę się przy mandze i anime. Japończycy nie mają sobie równych jeśli o szaleństwo chodzi XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się