HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Aneks do mojego poprzedniego posta do Ciebie

Kierunek księżyc (1950)
Flight to Mars (1951)
Project Moon Base (1953)
Podbój kosmosu (1955)
Dramat w kosmosie (1958)
Bitwa w kosmosie (1959)
Pierwszy człowiek na Księżycu (1964)
Powrót z orbity (1984)
Bezduszne równania (1996)
Czerwona planeta (2000)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest dla Ciebie miejsce w rankingu jakiegoś filmu i oceny użytkowników? Lepiej się tym nie przejmować i w ogóle nie zawracać głowy. Jest mnóstwo trolli, którzy specjalnie oceniają jakiś film na 1/10. Niektórzy z nich mogą być opłacani, ale szczerzę nie wiem czy to miałoby jakikolwiek sens płacić komuś za coś takiego. Dla mnie najważniejsze jest czy film mi się spodoba, a jakie będzie miał miejsce w rankingu ma już dla mnie nikłe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 09:13, Eff3ctiv3 napisał:

Istotne jest dla Ciebie miejsce w rankingu jakiegoś filmu i oceny użytkowników?


Zastanawia mnie tylko fakt że ludzie oglądają film który jest szmirą i później nie mają odwagi przyznać się że oglądali szmirę.

Dnia 20.08.2013 o 09:13, Eff3ctiv3 napisał:

Jest mnóstwo trolli, którzy specjalnie
oceniają jakiś film na 1/10.


Zgodnie z to teorią od groma jest też takich którzy dają 10/10.

>Niektórzy z nich mogą być opłacani, ale szczerzę nie wiem

Dnia 20.08.2013 o 09:13, Eff3ctiv3 napisał:

czy to miałoby jakikolwiek sens płacić komuś za coś takiego.


Niektóre recenzje na pewno są sponsorowane
http://www.filmweb.pl/reviews/Polska+pantera-13229

Dla mnie najważniejsze jest

Dnia 20.08.2013 o 09:13, Eff3ctiv3 napisał:

czy film mi się spodoba, a jakie będzie miał miejsce w rankingu ma już dla mnie nikłe
znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

Może i znają [ choć wątpię ;-P ] ale nie każdy oglądał. ;-PP

Wśród moich znajomych jest akurat dosyć popularny, zresztą viral zrobił swoje i każdy zainteresowany gatunkiem nawet jeśli nie widział, to wie o co się rozchodzi.

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

otwarte zakończenie,

Oby po Elizjum reżyser zajął się kontynuacją, bo zakończenie dało jej naprawdę spory potencjał.

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

nad wyraz realistycznymi realiami jak na sci-fi,

Dopóki nie dochodzimy do motywu

Spoiler

z przemianą :D

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

Nie przeczę że jest to w dużej mierze [ choć imo nie w większości ] akcyjniak

Czyli mniej więcej od sceny

Spoiler

przyjęcia urodzinowego

. Nie twierdzę, że przyspieszenie tempa psuje ten film, ino klimat zmienia diametralnie.

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

Iron Sky? Te naziole? Hmmm ... myślałem, że szukasz mniej lub bardziej poważnego kina

Przede wszystkiego z tematyką podróży kosmicznych, a że ten jest poryty

Spoiler

np. Stacja Mir lecąca na Księżyc

, to dla mnie zaleta. Zawsze dobrze mieć klina na takie Solaris.

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

Sucker Punch

Film dla fetyszystów, ładny, choć bardzo głupi. Nie, by wymagać od niego mądrości, po prostu taka jego natura ^^

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

rozczarowanie gdy obejrzałem MN. Ale ... trzeba było to i owo przeczytać, przemyśleć, obejrzeć raz jeszcze

Ja właśnie oglądałem tylko raz, w kinie (długość filmu odrzuciła mnie póki co przed powtarzaniem), więc może faktycznie tak jest.

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

naprawdę rzetelny choć na swój sposób oryginalny film science fiction

IMHO typowa rozprawa na temat predestynacji, ale pewnie nie pamiętam wszystkich wątków.

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

I bardzo odpowiedni do oglądania we dwoje. ^^

Prawda, choć w tej kategorii u mnie wygrywa Hellboy: Złota armia ;)

@Nagaroth

Dnia 19.08.2013 o 17:54, Tyler_D napisał:

- Sunshine, bardzo fajny film, jeden główny element fabuły jest mocno naciągany

Czyli po polsku "W stronę słońca", kilka postów wyżej o tym już gadaliśmy :P

@kerkas
Niezastąpiony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogarnąłem sobie trylogię X-Men i "Pierwszą klasę". Dziś odświeżyłem sobie Wolverine Origins, którego oglądałem już wcześniej ale w oderwaniu od całości więc teraz mogłem spojrzeć na niego z innej strony.
Powiedzcie mi czy to że w Origins

Spoiler

widzimy łysego, starszego i w pełni sprawnego Xaviera, który przecież za młodu trafił na wózek co widzieliśmy w "Pierwszej klasie" to zwyczajne niedopatrzenie scenarzystów? Bo niezły fail z tego wyszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z komiksów i animacji, to Xavier przynajmniej raz odzyskał pełną sprawność. Co prawda było to na wyspie, gdzie trafił na nią wraz z Magneto, ale może takich przypadków było więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 15:12, kaczek93 napisał:

Powiedzcie mi czy to że w Origins


Po prostu błąd filmowy i tyle. Chociaż ponoć nadchodzące Days of the Future Past ma m.in. tego rodzaju wpadki wytłumaczyć. Przynajmniej tak mówią plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo First Class było kręcone po Origins.
W pierwotnym zamyśle nikt nie miał nawet w planach FC więc logicznym krokiem było w Origins pokazać postaci z przed wielkich i rewolucyjnych wydarzeń jakie doprowadziły min do tego, ze Xavier i Magneto poszli w tak dwie skrajne drogi.
Sam Origins był tez średnio zlepionym filmem, oderwanym mocno od uniwersum, np to jak zrobiono Deadpoola to czysta fantazja reżysera.
Ja bym WO nie traktował tak w 100% jako pełnoprawnej części "serii".

Ogółem to licencja X-Men jest robiona z dupą nie z głową.
Bo w momencie gdy robili FC aż prosiło się o zrestartowanie cyklu na osobną serie [opiewająca np na 3-5 filmów] gdzie przecież dalej znani aktorzy mogli by grac role w jakie się tak dobrze wpasowali [czyli głównie Jackman jako Logan - chyba mało kto jest sobie obecnie w stanie wyobrazić innego Wolverina].
A tak oni dalej po chińsku starają się robić prequele do oryginalnej Xowej trylogii [która mimo, ze całkiem solidna to wcale jakaś super wybitna znowuż nie jest i z czystym sumieniem można było robić reboot, ba możną było robić reboot jak ze Spider-Manem i oprze się na uniwersum Ultimate, tamci X-Meni tez są cholernie ciekawi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 17:19, Pietro87 napisał:

W pierwotnym zamyśle nikt nie miał nawet w planach FC więc logicznym krokiem było w Origins
pokazać postaci z przed wielkich i rewolucyjnych wydarzeń jakie doprowadziły min do tego,
ze Xavier i Magneto poszli w tak dwie skrajne drogi.


W pierwotnym zamyśle to miało być X-Men Origins: Magneto, ale postanowiono zrobić film nie tylko o Eriku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 17:50, ManweKallahan napisał:

W pierwotnym zamyśle to miało być X-Men Origins: Magneto, ale postanowiono zrobić film
nie tylko o Eriku.


To nie do końca tak, pierwszy plan zakładał że będzie film i o pierwszych X-Menach, i o Magneto. Ale ostatecznie zrezygnowano z idei dwóch filmów i połączono Magneto i First Class w jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 20:28, Hubi_Koshi napisał:

Tak mnie zastanawia, czy ktokolwiek wie z jakiego filmu jest ta przeróbka na drugim od
góry obrazku? Tym z gościem który biegnie na protezach?
http://jaegerpilotmax.tumblr.com/post/59015771983/dynamicmyentry-nobu-chan-i-present-you-my

Pewny nie jestem, bo nie oglądałem tego filmu, ale... http://www.filmweb.pl/serial/Mam+na+imi%C4%99+Earl-2005-259802

Edit: Jest i potwierdzenie :D http://pandawhale.com/post/16531/my-name-is-earl-running-gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 20:32, Traitor napisał:

Pewny nie jestem, bo nie oglądałem tego filmu, ale... http://www.filmweb.pl/serial/Mam+na+imi%C4%99+Earl-2005-259802

Edit: Jest i potwierdzenie :D http://pandawhale.com/post/16531/my-name-is-earl-running-gif

Wielkie dzięki ^^

@Tyler_D
Ach więc to nie film. Dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się