HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2013 o 23:16, kerkas napisał:

Po pierwsze polski dubbing jest lepszy od oryginału moim skromnym zdaniem.


Duby w animacjach akurat robimy całkiem znośne, aczkolwiek tutaj imho oryginał jednak dalej ogląda się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi kino patriotyczne, to polecam obejrzany dzisiaj przeze mnie film zatytułowany "Inka 1946 Ja Jedna Zginę".

Film odtwarza historię tej dzielnej 17-letniej sanitariuszki z Wileńskiej Brygady AK majora "Łupaszki", która zakończyła swoje młode życie w katowni UB za zwalczanie komuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać jakieś filmy dotyczące starożytnego Rzymu ?
Chodzi mi zarówno o dokumentalne, jak i fabularyzowane. Serial Rome oglądałem, Zaginiony Legion, Ostatni legion również, podejrzewam więc że trzeba będzie sięgnąć po starsze, bo obecnie to już za bardzo kręcić nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 07:39, Darkstar181 napisał:

Może mi ktoś podać jakieś filmy dotyczące starożytnego Rzymu ?

Szczerze ci polecam serial Spartacus (Blood and Sand, Gods of Arena, Vengeance, War of the Damned).
Serial znany i przy okazji bardzo dobry - ale nie wspomniałeś jakobyś go oglądał.
Świetnie przedstawione realia Rzymu, intrygi, przemoc, seks i kłamstwa. Czego chcieć więcej ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 08:59, Transylvanian_Hunger napisał:

> Może mi ktoś podać jakieś filmy dotyczące starożytnego Rzymu ?
Szczerze ci polecam serial Spartacus (Blood and Sand, Gods of Arena, Vengeance, War of
the Damned).
Serial znany i przy okazji bardzo dobry - ale nie wspomniałeś jakobyś go oglądał.
Świetnie przedstawione realia Rzymu, intrygi, przemoc, seks i kłamstwa. Czego chcieć
więcej ? ;)

Oglądałem, nie wspominałem o nim właśnie dlatego że skupiał się bardziej na gladiatorach i arenach. Rzym to tylko tło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 07:39, Darkstar181 napisał:

Może mi ktoś podać jakieś filmy dotyczące starożytnego Rzymu ?
Chodzi mi zarówno o dokumentalne, jak i fabularyzowane.


Ja, Klaudiusz - serial telewizyjny
Spartakus (1960)
Juliusz Cezar (1953)
Quo Vadis (1951)
Upadek Cesarstwa Rzymskiego (1964)
Ben Hur (1959)
Barabasz (1961)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 09:56, TigerXP napisał:

Moze to zbyt oczywiste, Gladiator?

Nie bez powodu napisałem że chyba trzeba będzie sięgnąć do starszych :D Nowsze dawno już obejrzane. A w Gladiatorze oprócz wspaniałej muzyki Hansa Zimmera miałem niezłą polewkę z Centuriona przemianowanego na Generała co by gawiedź przypadkiem nie miała problemów ze zorientowaniem się że chodzi o dowódcę.

@Kerkas dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić mi więcej filmów w klimacie romantycznej odmiany gotyku? Do moich ulubionych należą Sleepy Hollow, Van Helsing, Bracia Grimm, Wichrowe Wzgórza, Tajemniczy Ogród. Jeśli istnieje jeszcze jakiś film w tym stylu, to chciałbym go zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja miałem odmienne odczucia w Spartakusie - tam całkiem dobrze była pokazana [przez pryzmat kilku kluczowych postaci dla danych sezonów] walka polityczna i intrygi które kręciły się stricte wokół parcia do coraz większej władzy.
Aczkolwiek - skoro oglądałeś to nie ma co tu dyskusji ciągnąc.

Btw a sam serial "Rzym" widziałeś ? Serial jak dla mnie genialny, zaraz po "Ja, Klaudiusz".
Oba powyższe zdecydowanie lepsze merytorycznie od Spartakusa [którego cholernie lubię ale zupełnie za co innego, lubię go za to właśnie, że jest tak luźną i przekoloryzowaną wizją, widowiskowa estetycznie i wizualnie jak również przesadnie patetyczną i miejscami szara a nie czarno-białą historią :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 11:41, Pietro87 napisał:

Btw a sam serial "Rzym" widziałeś ? Serial jak dla mnie genialny, zaraz po "Ja, Klaudiusz".

Owszem, bardzo dobry serial świetnie ukazujący realia ówczesnej polityki. Autorzy trochę szargali widzami pod względem emocjonalnym odnośnie poszczególnych postaci (najpierw robili z nich wielkich drani, a później wybielali, np. tuż przed ich śmiercią) ale ogólnie to naprawdę dobre widowisko.
Dla mnie dodatkowo bez przerwy wywoływał uśmiech kiedy pokazywano jednego z głównych bohaterów, tego żołnierza - blondasa (bodajże Tytus?). Aktor to wierna kopia mojego dawnego księdza z katechezy. Facet w zasadzie do niego podobny w 90 %, normalnie bym ich nie odróżnił na ulicy. Serio.

Może to jego daleki krewny ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolisz zacytuję z niego. :-P

"Drive który zbiera niesamowite wysokie oceny nie wiem za co.
O.k. dla jednych jest to film magiczny i rozumiem że muzyka + zdjęcia + samochody potrafią zauroczyć ale wysokich ocen dla tego filmu nie rozumiem biorąc pod uwagę że pierwowzór a raczej pierwowzory
http://www.filmweb.pl/film/Samuraj-1967-31782
http://www.filmweb.pl/film/Kierowca-1978-10318
bije Drive na łeb na szyję."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 13:34, Hareton napisał:

Czy filmy z lat 60'' da się zakupić w w miarę wysokiej jakości DVD?


Te filmy zostały wydane na Blu-Ray
http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1?rh=n%3A2625373011%2Ck%3Aroger+corman%2Cp_n_format_browse-bin%3A2650305011&keywords=roger+corman&ie=UTF8&qid=1377954770

tylko te ceny ale jak się dobrze poszuka to i na allegro i ebay-u są okazje.

Dnia 31.08.2013 o 13:34, Hareton napisał:

I przede wszystkim szukam filmów z ostatnich 20 lat.


O.k.

Corpse Bride

From Hell

The Woman in Black

Dorian Gray

Kruk. Zagadka zbrodni (2012)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 13:15, Tyler_D napisał:

Jeśli pozwolisz zacytuję z niego. :-P

"Drive który zbiera niesamowite wysokie oceny nie wiem za co.
O.k. dla jednych jest to film magiczny i rozumiem że muzyka + zdjęcia + samochody potrafią
zauroczyć ale wysokich ocen dla tego filmu nie rozumiem biorąc pod uwagę że pierwowzór
a raczej pierwowzory
http://www.filmweb.pl/film/Samuraj-1967-31782
http://www.filmweb.pl/film/Kierowca-1978-10318
bije Drive na łeb na szyję."


Dzięki, chociaż przysiągłbym, że raz rozpisał tych filmów dużo więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blue Jasminie

Film nie jest komedią tylko dołującym dramatem i niestety jest też miejscami dołująco nudny.
W branży filmowej jest takie powiedzenie, iż dany aktor/aktorka dźwiga na swoich barkach cały film Cate Blanchett dwoi się i troi, ale nie jest w stanie sama pociągnąć filmu.
Owszem jej rola jest znakomita jest to największy i jedyny atut tego filmu, padają głosy, iż film Allena to nowy "Tramwaj zwany pożądaniem" szczerze mówiąc ciężko się z tym zgodzić.
Są filmy gdzie już na początku wiadomo, co i jak ale mimo tego są one tak świetnie zrobione, iż trudno się od nich oderwać np.

Spoiler

Dzień Szakala

poza główną bohaterką powtórzę raz jeszcze świetna rola Cate, film nie wzbudza większych emocji wiadomo jak to wszystko się skończy, nie sposób się nie zgodzić, iż Allen porusza ważne kwestie tylko, dlaczego robi to w sposób tak niemrawy?.
W sumie szkoda pieniędzy na bilet.


ocena: 4/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się