HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2013 o 23:38, ManweKallahan napisał:

Krótko, bo sporo już tutaj było o tym filmie napisane:
Dystrykt 9 - rewelacja.
Widziałem też tutaj pochlebne opinie na temat Elizjum, już wtedy nabrałem lekkiej ochoty,
a po D9 jeszcze większej. Jak się załapie to chyba pójdę, mimo, że miałem sobie odpuścić.

Elizjum jest dobre. Tylko tyle i aż tyle.

Byłem, nie nastawiałem się na jakiś specjalny hit, i wyszedłem zadowolony.
Ale tyłka nie mi nie urwało.

W filmie irytuje nieco główny nemesis robiący za najemnika na usługach minister obrony. To ten sam aktor grający główną rolę w Dystrykcie. Mówi tutaj swoją łamaną angielszczyzną jakieś kwestie których po 15 latach nauki angielskiego nie byłem w stanie zrozumieć bez napisów. W ogóle na tle swoich pomagierów wygląda dziwnie. Nie pasuje do otoczenia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 00:32, Ostrowiak napisał:

> Dystrykt 9 - rewelacja.

focking fock focker fock

tak zepsuć film

Najlepsze jest to że w Elizjum jest ten sam aktor i mimo że przekleństw prawie nie ma również irytuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2013 o 00:33, Darkstar181 napisał:

W filmie irytuje nieco główny nemesis robiący za najemnika na usługach minister obrony.
To ten sam aktor grający główną rolę w Dystrykcie. Mówi tutaj swoją łamaną angielszczyzną
jakieś kwestie których po 15 latach nauki angielskiego nie byłem w stanie zrozumieć bez
napisów. W ogóle na tle swoich pomagierów wygląda dziwnie. Nie pasuje do otoczenia i
tyle.


Żartujesz? To najlepsza postać w tym filmie. Zdecydowanie lepsza niż ta Matta Damona, która wkurza swoją nieautentycznością i niskimi pobudkami. A to, że nie czaisz szkockiego akcentu, to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 01:01, Outlander-pro napisał:

Żartujesz? To najlepsza postać w tym filmie. Zdecydowanie lepsza niż ta Matta Damona,
która wkurza swoją nieautentycznością i niskimi pobudkami. A to, że nie czaisz szkockiego
akcentu, to inna sprawa.


przecież to rodowity afrykaner i w dystrykcie 9 po afrykanersku szczebiotał

nagle zmienił się w szkota? to nie christian bale XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2013 o 01:01, Outlander-pro napisał:

Żartujesz? To najlepsza postać w tym filmie. Zdecydowanie lepsza niż ta Matta Damona,
która wkurza swoją nieautentycznością i niskimi pobudkami. A to, że nie czaisz szkockiego
akcentu, to inna sprawa.

Szkocki akcent !?
Tyś kurna Szkota w życiu nie słyszał, skąd w ogóle ten pomysł !?
Aktor pochodzi z Johannesburga, czyli takiego miasta w Afryce... daleko od Szkocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 23:52, kerkas napisał:

Wszystkiego najlepszego.

Jak oceniasz film ?.

Dzięki :)

Niestety, stety zagrałem się z rodzicami na Wii i nie zdołalem obejrzeć, ale już na YT znalazłem to sprawdzę co to jest, chociaż obawiam się, że może tam być trochę bzdur lub za dużo entuzjazmu, jeśli rozumiesz co mam na myśli. Z tego co się domyślam po przejrzeniu listy filmów jakie wyreżyserował ten gość to na pewno jest fanem Japonii i mógł trochę pomieszać, no i brak Takeshiego Kitano w dokumencie o filmach z yakuzą... Niewybaczalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Konsul ze sklepu odszedł z serwisu i teraz nikt nie odpowiada na pytania kupujących ;[
Wysłałem do nich 2 e-maile i brak jakiejkolwiek odpowiedzi.
Pozostaje tylko telefon, ale wątpię by odebrali.
Dlatego piszę tutaj.
Interesuje mnie czy w sklepie pojawi się jeszcze laptop Lenovo IBM Y580 i7-3630QM (59-371659) ?
procesor i7-3660QM, karta graficzna GeForce GTX 660M.
Bardzo podoba mi się ten laptop, w dodatku jest świetny pod względem cena/jakość bo kosztował w tym sklepie tylko nieco ponad 2900 zł.
Niestety w zeszłym tygodniu nie miałem czasu, aby zamówić ten laptop i go później odebrać w sklepie. Dzisiaj widzę, że ten laptop rozszedł się jak świeże bułeczki ! (dosłownie).
A więc czy ktoś coś wie kiedy ewentualnie ponownie w sklepie gram.pl będzie dostępny laptop Lenovo IBM Y580 i7-3630QM (59-371659) ?
Dzięki za przeczytanie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spamując tym tekstem gdzie się tylko da, prędzej dostaniesz bana niż odpowiedź.
A zamiast wątpić czy odbiorą, to sprawdź i zadzwoń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sierpniowe niebo. 63 dni chwały (2013)

Pierwszy duży zgrzyt to udział grupy Hemp Gru w tym "filmie".
Zakrawa na kpinę to że muzycy którzy jawnie nawojują do nienawiści uderzając w podstawowy fundament państwa jakim jest policja
http://www.tekstowo.pl/piosenka,hemp_gru,nienawisc.html
deklarują że są patriotami.
Część podkładu muzycznego Sierpniowego nieba stanowi rap który pasuje jak wół do karety.
Mistycyzm, Astrologia itd. itp. w filmie o powstaniu warszawskim dajcie spokój a kosmitów tam nie było ?
Scenariusz to zlepek różnych wątków które się ze sobą słabo zaziębiają.
Ogólnie film nie mówi nic ciekawego ani nowego o powstaniu warszawskim.
Na plus trzeba zaliczyć niezłą obsadę aktorską oraz autentyczne zdjęcia i fragmenty filmów z powstania.
Zmarnowany potencjał.
Pozostaje czekać na film Komasy.

Ocena: 5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, obejrzałem sobie ostatnio - tak na spokojnie, od początku do końca te nasze stare ''Psy'' i ... trochę się jednak rozczarowałem. Film jest dobry, poprawny, w filmwebowej skali takie 7/10 ale imho nic specjalnego. Najbardziej boli dość słabo zrealizowany element jakim jest wprowadzenie widza w klimat, pokazanie kto jest kim etc. Najlepsza scena to oczywiście ''Janek Wiśniewski padł!''. Powie mi ktoś co w tym takiego kultowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Bo tak. Nie każdy film uważany przez wielu za kultowy musi Ci się podobać. Ja sam nie rozumiem kilku kultowych tytułów, ale wolę się nie odzywać, bo fani mnie zjedzą :) Psy był naprawdę dobry technicznie i trafił na swoje czasy - zmiany ustroju politycznego. Dla wielu była to po prostu zmiana pracodawcy. Ja w dodatku mam słabość do naszego polskiego badassa, Lindy :) I nie czarujmy się, ze świecą dziś szukać takich dobrych polskich filmów (mam małe uczulenie na nasze kino).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja po prostu chciałem usłyszeć konkretne argumenty drugiej strony. Tzn tej która wychwala ten film pod niebiosa. Bo oczywiście, UBectwo, zmiany ustrojowe, niewybredny język i tym podobno są pewną zaletą, wabikiem w tym filmie ale do mnie jakoś bardzo ten film nie przemówił. Takich dobrych znaczy - sensacyjno politycznych czy w ogóle dobrych ale polskich?

Ale powtórzę - scena z ''Jankiem'' była świetna.

PS. Jakie to filmy? Te twoje kultowe inaczej. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2013 o 17:41, Tyler_D napisał:

PS. Jakie to filmy? Te twoje kultowe inaczej. ;-P

Avatar (choć jego kult jakby ucichł), Seksmisja (kilka fajnych scen, głównie dzięki Stuhrowi), Miś (fenomenu kompletnie nie rozumiem), Czas Apokalipsy (muszę kiedyś zrobić drugie podejście), filmy Kieślowskiego (oprócz genialnych Gadających głów). To takie pierwsze z brzegu, pewnie więcej tego jest. Ale z drugiej strony ktoś może nie trawić Allena, a ja go uwielbiam (choć jakoś nie odzwierciedlają tego moje oceny na fw) i oboje pewnie będziemy mieli racje argumentując swoje za i przeciw. Gusta Panie, gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest kultowy dla ludzi którzy żyli w tamtym okresie, to raz.
Dwa, Pasikowski najzwyczajniej pokazał coś czego nie było dotychczas.
Brutalne kino o drażliwym temacie w kraju, gdzie ledwo co minęły trzy lata od ogromnych zmian społeczno-politycznych. Kino które jeszcze cztery lata wcześniej najzwyczajniej w świecie nie miało szansy zaistnieć.
Przypomnieć tutaj chyba znowu należy, że to był rok 1992.

No a po trzecie, kultowy, ze względu na niektóre sceny i kwestie, które niepodważalnie weszły do ogólnego słownictwa "młodzieżowego" (i nie tylko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja obejrzałem ten film stosunkowo niedawno, a powstał on gdy miałem dwa lata, więc kompletnie nie moje czasy, ale kupił mnie od razu. Dla kontrastu Młode Wilki to kino beznadziejne w moich oczach. Nie ma tam ani jednej dobrej rzeczy (gra aktorska, historia, o aspektach technicznych nawet nie wspomnę, ta pamiętna "szczelanina"). A wg wielu to film kultowy...

BTW, oglądał ktoś Blitz z Stathamem? Warte wydania 6.50? (w Empiku na DVD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 16:49, Perry_Cox napisał:

Bo tak. Nie każdy film uważany przez wielu za kultowy musi Ci się podobać. Ja sam nie
rozumiem kilku kultowych tytułów, ale wolę się nie odzywać, bo fani mnie zjedzą :)


Otwarcie mówię że Pulp Fiction to nic specjalnego i żyję mów śmiało.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się