HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2013 o 23:59, Citkowsky napisał:

Poszukuję jakiegoś serialu sensacyjnego.

Może powiem co ogladałem i co mi się bardzo podobało to ułatwi Wam to dobranie czegoś
dla mnie:

The Shield
24 Hours
Damages
Prison Break
Fala Zbrodni
Kryminalni

Jak nie oglądałeś to polecam "Glinę" i "Pitbulla"(dwa świetne polskie seriale kryminalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2013 o 23:59, Citkowsky napisał:

Poszukuję jakiegoś serialu sensacyjnego.

Od siebie mogę polecić te dwa seriale:
Luther-bardzo dobry serial brytyjski opowiadający o losach policjanta z wydziału zabójst.
Sons of Anarchy- jeżeli lubisz seriale w których nacisk został położony głównie na akcje to ten serial powinien Ci się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może "Burn Notice" ? Albo takie "komercyjniaki" jak "Hawaii 5.0", "Castle". Ewentualnie ze starszych np "Crime Story" albo "Miami Vice".

Z naszych rodzimych może "Odwróconych" ominąłeś ? Albo "Ekstradycję" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

dodam, że nie lubię żadnych potworów, zjawisk nadprzyrodzonych itp. Najlepiej jak najbardziej realistyczne w sensie osadzone w normalnych czasach, bez potworów itp:P

Oba spełniają te kryteria?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 00:17, Pietro87 napisał:

To może "Burn Notice" ? Albo takie "komercyjniaki" jak "Hawaii 5.0", "Castle". Ewentualnie
ze starszych np "Crime Story" albo "Miami Vice".

Z naszych rodzimych może "Odwróconych" ominąłeś ? Albo "Ekstradycję" ?



Ekstradycja, Odwróceni i jeszcze kilka innych również obejrzane:) Nie wiem czy z polskich jest jeszcze jakiś serial tego typu o którym nie słyszałem i nei oglądałem:)

Aa, podoba mi się również Czas Honoru tylko to trochę inne czasy ale akcja jest i dobrze mi się to ogląda.

Teraz ogladam serial Krew z Krwi także nie proponujcie mi go bo już go znam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 00:17, Citkowsky napisał:

Oba spełniają te kryteria?:)


Jeżeli chodzi o potwory,zjawiska paranormalne itp. to w żadnym takich rzeczy nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 00:41, Citkowsky napisał:

/.../

Od siebie również oddaję głos na Sons of Anarchy. Jedna z niewielu aktualnych produkcji, dla których oddałbym krew, nerkę i płuco aby zobaczyć kolejny odcinek bez czekania całego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 00:50, Sandro napisał:

Od siebie również oddaję głos na Sons of Anarchy. Jedna z niewielu aktualnych produkcji,
dla których oddałbym krew, nerkę i płuco aby zobaczyć kolejny odcinek bez czekania całego
tygodnia.


Przyjrzę się temu bliżej po południu:) Może akurat spodoba mi się i nie będę w akcie desperacji włączać losowych odcinków Shielda by cokolwiek w tych klimatach obejrzeć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy X-meni nie są z uniwersum Marvela? Zastanawia mnie to, bo w "Agents of Shiels", cały czas wspominają, że na świecie nie ma żadnych psioników i to mit. O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 10:49, maniekk napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy X-meni nie są z uniwersum Marvela?

Zgadza się, to twór Marvela i tak na prawdę wszystkie postaci od Marvela przeplatają się w historiach danych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 10:49, maniekk napisał:

O co tu chodzi?

O to, że Avengers i Marvel''s Agents of S.H.I.E.L.D. to produkcja Disneya (Marvel Studios), a filmowi X-Meni należą do 20th Century Fox. Nie dojdzie do filmowego spotkania tych bohaterów, a widocznie twórcom serialu takie nieistnienie psioników pasuje do kreowanego uniwersum, więc mogą sobie spokojnie tak mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2013 o 22:56, ManweKallahan napisał:

Jeśli dobrze liczę, to tylko 10 osób podało swoją listę do plebiscytu na najlepsze sci-fi
:/ Trochę mały odzew, kilku więcej spośród stałych lub okazyjnych bywalców tematu mogłoby
też wziąć udział :/ Zostało jeszcze parę dni.


Z drugiej strony w 10 najlepszych filmów SF Odyseja Kosmiczna 2001 będzie miała wysoką pozycję.

Ps. Dzięki za reklamę na Twoim gs-ie tego plebiscytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 11:51, ManweKallahan napisał:

> O co tu chodzi?
O to, że Avengers i Marvel''s Agents of S.H.I.E.L.D. to produkcja Disneya (Marvel Studios),
a filmowi X-Meni należą do 20th Century Fox. Nie dojdzie do filmowego spotkania tych
bohaterów, a widocznie twórcom serialu takie nieistnienie psioników pasuje do kreowanego
uniwersum, więc mogą sobie spokojnie tak mówić.


Nie chodziło mi o spotkanie filmowe, tylko zastanawiałem się dlaczego wcale o nich nie wspominają, mimo, że powinni koegzystować w tym samym świecie. Zabawne, że Thora już mogą wymieniać z imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 22:41, maniekk napisał:

Nie chodziło mi o spotkanie filmowe, tylko zastanawiałem się dlaczego wcale o nich nie
wspominają, mimo, że powinni koegzystować w tym samym świecie. Zabawne, że Thora już
mogą wymieniać z imienia.

Do spotkania nie dojdzie na 100%, więc twórcy mogą w ogóle odrzucić jakiekolwiek istnienie takich postaci. Koegzystują w uniwersum komiksowym, ale w filmowym już nie.
Dziwne by było, gdyby mieli nie wspominać Thora, skoro ten serial jest częścią serii Avengers. A w niej Thor jest osobnikiem z innego wymiaru, także to jest jakieś ominięcie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się