HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, polski ] - do trzech, równorzędnych pozycji w tej kategorii
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, zagranica ] - do trzech, równorzędnych pozycji w tej kategorii
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, Polska i zagranica ] - do trzech pozycji.

***

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ]
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ]
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]
- największe pozytywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]
- największe pozytywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ]
- największe negatywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]
- największe negatywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ]
- najlepszy serial [ dowolny, premiera 2013 ]
- najgorszy/najsłabszy serial [ dowolny, premiera 2013 ]
- najlepsza rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - uprasza się o podanie aktora jak i filmu ;-)
- najlepsza rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - jw.

We wszystkich powyższych - jeden tytuł w każdej kategorii.

Pasi? ;-)

Zostawiłbym osobno najgorsze i największe negatywne zaskoczenie bo jednak jest to pewna zasadnicza
różnica. I już mam pewne typy co do tej kategorii.

A co do rozdziału Polska / zagranica to ja bym za nim był choćby ze względu na ciekawe wyniki, które jak sądzę będzie nam dane obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>- najlepszy serial [ dowolny, premiera 2013 ]
"Premiera 2013" to chyba trochę mylące sformułowanie, bo wskazuje na to, że można głosować tylko na seriale, które zadebiutowały w tym roku, a tak chyba nie jest?

Dnia 29.12.2013 o 20:07, Tyler_D napisał:

Pasi? ;-)

Mi generalnie pasi, chociaż dałbym jednak też kategorie dla aktorów serialowych, bo przy tylu kategoriach filmowych tylko dwie dla seriali to trochę mało, a jako, że zmieniliśmy nazwę tematu to trochę bardziej doceńmy te seriale ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 20:17, mati285 napisał:

"Premiera 2013" to chyba trochę mylące sformułowanie, bo wskazuje na to, że można głosować
tylko na seriale, które zadebiutowały w tym roku, a tak chyba nie jest?

No skoro większość z was chyba się trochę buntowała o ''dowolność'' to chyba tak będzie najlepiej, nie? Oczywiście można tutaj też liczyć sezony danych seriali, które się ukazały w tym roku. No chyba że w przypadku seriali zrobimy dowolność rocznikową.

Dnia 29.12.2013 o 20:17, mati285 napisał:

Mi generalnie pasi, chociaż dałbym jednak też kategorie dla aktorów serialowych, bo przy
tylu kategoriach filmowych tylko dwie dla seriali to trochę mało, a jako, że zmieniliśmy
nazwę tematu to trochę bardziej doceńmy te seriale ;-)

To można zmienić, faktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 20:19, Tyler_D napisał:

Oczywiście można tutaj też liczyć sezony danych seriali, które się ukazały
w tym roku.

Tak by było chyba najlepiej. Zmieńmy "premiera 2013" na "emisja 2013" i wszyscy powinni być zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Więc jest to najprawdopodobniej wersja ostateczna. ;-)

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny polski ] - do trzech, równorzędnych pozycji w tej kategorii
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny - zagranica ] - do trzech, równorzędnych pozycji w tej kategorii
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, Polska i zagranica ] - do trzech pozycji.

***

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ]
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ]
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]
- największe pozytywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]
- największe pozytywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ]
- największe negatywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]
- największe negatywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ]
- najlepszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ]
- najgorszy/najsłabszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ]
- najlepsza FILMOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - uprasza się o podanie aktora jak i filmu ;-)
- najlepsza FILMOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - jw.
- najlepsza SERIALOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ]
- najlepsza SERIALOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ]

We wszystkich powyższych - jeden tytuł w każdej kategorii.

PS Nie ma konieczności oddawania maksymalnej ilości głosów w kategoriach gdzie można głosować na trzy pozycje jak i nie ma także konieczności głosowania na wszystkie podane kategorie główne.
PS2 Głosy wrzucamy tutaj, na forum [ tak chyba najlepiej, nie? ].
PS3 Termin końcowy ustali się później, każdy chętny z pewnością zdąży oddać swoje typowania.
PS4 Uprasza się o nie komentowanie / nie hejtowanie lub inne bulwersy na takie czy inne głosy do czasu zakończenia głosowania [ chyba że ktoś poda tytuł niepasujący do kategorii i tym podobne ].

Głosy w formie postów można dopisywać do 14 stycznia WŁĄCZNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 20:30, Tyler_D napisał:

PS Nie ma konieczności oddawania maksymalnej ilości głosów w kategoriach gdzie
można głosować na trzy pozycje jak i nie ma także konieczności głosowania na wszystkie
podane kategorie główne.

Czyli mogę zagłosować na dosłownie 3-4 kategorie? Obejrzałem sporo filmów, ale zdecydowanie zbyt mało tegorocznych żebym miał takie duże pole do popisu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 17:22, Tyler_D napisał:

Ludzie to co? Podpinamy tego posta tak tymczasowo i ustalamy powiedzmy termin na ...
nie wiem ... 14 stycznia?

Mnie tam pasuje ta wersja. Teraz tylko daj znać jakiemuś modkowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja przełamię pierwsze lody...

- Najlepszy film obejrzany w tym roku [zagraniczny, premiera 2013]: Django
- Najlepszy film obejrzany w tym roku [polski, premiera 2013]: Układ Zamknięty
- Najgorszy film obejrzany w tym roku [zagraniczny, premiera 2013]: Szybcy i Wściekli 6
- Najgorszy film obejrzany w tym roku [polski, premiera 2013]: Sęp
- Największe pozytywne zaskoczenie [zagraniczny, premiera 2013]: Filth (Ohyda?)
- Największe pozytywne zaskoczenie [polski, premiera 2013]: Drogówka
- Największe negatywne zaskoczenie [zagraniczny, premiera 2013]: Gangster Squad: Pogromcy Mafii
- Największe negatywne zaskoczenie [polski, premiera 2013]: Sęp
- Najlepszy serial [emitowany w 2013]: Breaking Bad
- Najgorszy/najsłabszy serial [emitowany w 2013]: Pod Kopułą
- Najlepsza FILMOWA rola męska [PL + zagranica 2013]: Christoph Waltz, Django
- Najlepsza FILMOWA rola żeńska [PL + zagranica 2013]: Nie odnotowano
- Najlepsza SERIALOWA rola męska [PL + zagranica 2013]: Peter Dinklage, Gra o Tron
- Najlepsza SERIALOWA rola żeńska [PL + zagranica 2013]: Kelly MacDonald, Zakazane Imperium

Chyba niczego nie pomieszałem? Dopiero przy okazji tego plebiscytu zauważyłem jak mało premier obejrzałem w tym roku. Zaledwie 4 polskie filmy i 9 zagranicznych. Za to o serialach mógłbym w mgnieniu oka ułożyć drugą taką listę. Nowego Hobbita jeszcze nie widziałem, ale szczerze wątpię aby mógł wpłynąć na ostateczny wynik powyższego podsumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zacznę. [Albo i nie ;-)]

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny polski ] - brak
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny - zagranica ] - Django (Django Unchained), Zapaśnik (The Wrestler), Ludzkie Dzieci (Children of Men)
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, Polska i zagranica ] - brak

***

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ]: Django
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]: Drogówka
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ]: Kac Vegas 3 (The Hangover Part III)
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]: brak
- największe pozytywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]: brak
- największe pozytywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ]: Poradnik Pozytywnego Myślenia (Silver Linings Playbook)
- największe negatywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]: brak
- największe negatywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ]: Niemożliwe (Lo Imposible)
- najlepszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ]: Breaking Bad
- najgorszy/najsłabszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ]: brak
- najlepsza FILMOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - Tom Hanks (Kapitan Phillips)
- najlepsza FILMOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - Jennifer Lawrence (Poradnik Pozytywnego Myślenia)
- najlepsza SERIALOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - Bryan Cranston (Breaking Bad)
- najlepsza SERIALOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - Tatiana Maslany (Orphan Black)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś oddać jeszcze swe głosy w trzech pierwszych kategoriach ''dowolnych'' ale skoro nie chcesz to spoko. Będą one traktowane jako ciekawostka ale myślę że patrząc na typowania innych możemy trafić na jakiś ciekawy / nieznany / zapomniany film lub wywołać jakąś ciekawą dyskusję, których ostatnio było w tym temacie trochę. Mam nadzieję że liczba uczestników dopisze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny polski ] - Dzień Świra (2002)
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny - zagranica ] - Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989), Pogorzelisko (2010), Dziewczyna z tatuażem (2011)
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, Polska i zagranica ] - Bling Ring (2013), Starcie tytanów (2010), Cube (1997)

Pomijam te filmy które się pokrywają z tymi, które podałem niżej, żeby było ciekawie.
***

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ]: Django
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]: brak
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ]: Olimp w Ogniu
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]: brak
- największe pozytywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]: brak
- największe pozytywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ]: Sugar Man
- największe negatywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]: brak
- największe negatywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ]: Szklana pułapka 5
- najlepszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ]: Gra o Tron
- najgorszy/najsłabszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ]: brak
- najlepsza FILMOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - Daniel Day-Lewis (Lincoln)
- najlepsza FILMOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia)
- najlepsza SERIALOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - Nikolaj Coster-Waldau (Gra o Tron)
- najlepsza SERIALOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - Anna Gunn (Breaking Bad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 19:35, Tyler_D napisał:

Mogłeś oddać jeszcze swe głosy w trzech pierwszych kategoriach ''dowolnych'' ale skoro
nie chcesz to spoko.

Eh, miałem to zostawić na koniec, pomyśleć, przeanalizować, ale zupełnie wyleciało mi to z głowy. Jeżeli to nie problem to mogę dodać brakujące kategorie w osobnym poście, ale będę musiał mocno wysilić pamięć żeby przypomnieć sobie wszystkie te filmy, które obejrzałem w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Chyba że liczą się tylko te, które oglądałem pierwszy raz? Bo, dajmy na to, takich "300 Spartan" obejrzałem jakoś w zeszłym tygodniu, ale nie był to pierwszy raz kiedy oglądałem ten film. Mogę go w takim razie dodać czy musiałbym go oglądać pierwszy raz aby się liczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że dodanie tego w osobnym poście to nie problem. ;-) I nie rozdrabniajmy się aż tak - po prostu można tu wrzucić co oglądaliśmy tego roku. A czy pierwszy raz czy piętnasty to już bez znaczenia. To tylko zabawa, zobaczymy jakie wyjdą wyniki, pokomentujemy, może coś ciekawego odkryjemy. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się