HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2014 o 16:57, Pietro87 napisał:

Wcale mi się nie podoba - bo go najzwyczajniej w świecie nie widziałem :)
Mam go na liście filmów do obejrzenia i ciągle czeka na swoją kolejkę.


Yhy ;)
ja już swojej wersji DVD nie odzyskam, pożyczyłem jakieś sześć lat temu i przepadła, ale obecnie liczy się już tylko BD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 17:00, lis_23 napisał:

ja już swojej wersji DVD nie odzyskam, pożyczyłem jakieś sześć lat temu i przepadła,
ale obecnie liczy się już tylko BD.

Tyle, że nie wszystkie filmy są w BD oraz nie każdego stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 17:02, Braveheart napisał:

Tyle, że nie wszystkie filmy są w BD oraz nie każdego stać.


Pisałem w odniesieniu do swojej osoby ;) mam już LED TV FHD i ciężko jest oglądać teraz DVD, nawet po upscalingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 15:18, Pietro87 napisał:

Inna sprawa to rozsądne zmiany prawne, kary i to niemiłosierne za sprzedaż alkoholu pijanym,
nieletnim [bo obecnie 99% sprzedawców leje na te przepisy ciepłym moczem]. Dożywotnie
odbieranie prawa jazdy kierowcy złapanemu pod wpływem [i nie ważne czy miał 0.6 czy 2.5
- prowadzisz, nie pijesz, wybieraj czyś kierowca czyś imprezowicz danego dnia]. Pogonić
leni na komisariatach i w prokuraturach, żeby przestali osrywać zgłoszenia o znęcanie
psychiczne i fizyczne w rodzinach gdzie panuje patologia. Przyspieszyć procedury sadowe
kierujące na przymusowe leczenie alkoholowe [i nie tylko] zamknięte, tak, żeby np matka/ojciec
z dwojgiem dzieci nie musiał się z małżonkiem/małżonką męczyć rok zanim sąd łaskawie
skieruje na leczenie osobę która nie daje innym domownikom normalnie i w spokoju żyć.


Dokładnie ale u nas dopiero jak dojdzie do tragedii to wtedy wszyscy się zastawiają jak do tego mogło dojść.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2014 o 17:32, kerkas napisał:

Dokładnie ale u nas dopiero jak dojdzie do tragedii to wtedy wszyscy się zastawiają jak
do tego mogło dojść.



No niestety, nasz kraj wyjątkowo mocno tkwi w naszym przysłowiu "mądry Polak po szkodzie".
Jasne - wszystkich tragedii nie da się uniknąć, bo alkoholik który zabił kogoś doprowadzając do wypadku samochodowego, nawet z odebranym prawem jazdy jak jest turbo-debilem to wsiądzie pijany za kółko i bez prawka, po czym znów kogoś zabije.
Dlatego kłaniała by się modernizacja prawa tak,l aby kierowca musiał posiadać w samochodzie system który ma sprężony alkomat ze stacyjka i jak nie dmuchniesz, że masz 0 promili to nie odpalisz.
Owszem - i do tego by obejście najwytrwalsi znaleźli [kolega by mu dmuchnął, elektronicznie by sobie obszedł taki system etc], ale jestem pewien, że naprawdę ogromny odsetek kierowców idiotów by to odsiało.

Wszystkich tragedii człowiek nie zatrzyma, rozwiązaniem kompleksowym na ludzką głupotę było by postawienie nasz wszystkich pod ściana pod plutonem egzekucyjnym, pod warunkiem, ze pluton jak skończy, sam strzeli sobie w łeb.

Natomiast zminimalizować pewne prawdopodobieństwa niektórych zdarzeń się da, trzeba tylko chcieć, znaleźć na to środki i ludzi z jajami którzy się za to wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że większość osób nie przepada tutaj za filmami w trójwymiarze, ale szukam filmu z dobrymi efektami 3D i liczę na waszą pomoc. Pomożecie coś wybrać? Najlepiej jakby był to jeden z filmów przyrodniczych, bo w tych efekty są chyba najbardziej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Sci-Fi Pocahontas w 3D czyli Avatar :)

Swoją drogą dalej się dziwę, ze nikt tu się nie burzył o plagiatorstwo [już o Terra 3D nie wspomnę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arrow rozkręcił się w 14 odcinku, Shield odcinków było póki co 12 z czego w 12 odcinku było widać wyższy poziom zdecydowanie niż w poprzednich. Może też się na dobre rozkręci w 14 odcinku? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcić może i w 14 się rozkręcił, ale już w okolicach 8-9 wykazywał pewne oznaki "poprawy" a i od startu nie posysał tak okropnie jak "Agenci".
Nie wróżę im świetlanej przyszłości, ale hej - jak się pomylę, to z korzyścią dla wszystkich :)

Btw zaliczyłem kilka odcinków 1szego sezonu Grimm i muszę przyznać, ze serial mnie kupił. Nie jest wybitny a niektóre efekty specjalne biją lekko w oczy tandetą, ale fabuła i postaci mnie zainteresowały a z odcinka na odcinek jest ciekawiej.
Jak czas pozwoli to może w tym miesiącu zaliczę 1szy sezon wieczornymi sesjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wciąż się jaram Avatarem. Przeżyłem już wielokrotnie świetną przygodę z tym filmem i fakt, nie jest to Terminator, ale mnie się bardzo podobało. Zwolennikiem 3D też jestem, bo jak wiadomo jak to wykorzystać to wygląda to bajecznie - całe szczęście już zaczyna się wykorzystywać 3D do poszerzenia głębi, po prostu upiększenia filmu niż rzucania w widza czym popadnie krzycząc: ej, to trzy de jest!

Grawitacja podobno jest piękna w 3D, a na TV 3D bajecznie wygląda najlepsza bajka ostatnich lat (poza Toy Story 3) "Jak wytresować smoka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 22:58, Pietro87 napisał:

Zdecydowanie Sci-Fi Pocahontas w 3D czyli Avatar :)

Swoją drogą dalej się dziwę, ze nikt tu się nie burzył o plagiatorstwo [już o Terra 3D
nie wspomnę]


Nie porównywałbym jednak fabularnie " Avatara " i " Pocahontas ", gdyż jej historia oraz historia Smitha i Rolfea nie skończyły się zbyt dobrze, większe podobieństwo widzę tu do " Tańczącego z Wilkami " i " Ostatniego Samuraja " a sam Cameron wzorował się ponoć na powieści " A Princess of Mars " której autorem jest ojciec Tarzana, Edgar Rice Burroughs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 14:10, Evertsen_Dante napisał:


Moim zdaniem, nie wystarczy
wersja Disneya to wariacja na temat autentycznych wydarzeń ( zresztą, " The New World " Malicka też nie zachwyca pod tym względem ), Smith nie zostaje Indianinem i nie walczy z białymi, w przeciwieństwie do bohaterów dwóch, w.w. filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2014 o 14:39, lis_23 napisał:

Moim zdaniem, nie wystarczy


Pocahontas(1995) - Avatar (sravatar) [2009]
W roku 1607- W roku 2154
Statek, na pokładzie którego jest John Smith- Statek, na pokładzie którego jest Jake Scully
Dociera do Ameryki Północnej-Dociera do planety zwanej Pandora
Zamieszkanej przez dumnych i szlachetnych Indan-Zamieszkanej przez dumnych i szlachetnych Na''vi
Żyjących w harmonii z przyrodą -Żyjących w harmonii z przyrodą
Koloniści poszukują złota -Koloniści poszukują unobtanium
Dowodzi nim gubernator Ratcliff - Dowodzi nim Płk.Quaritch
Ratcliff jest bezwzględny i gardzi tubylcami-Quaritch jest bezwzględny i gardzi tubylcami
John Smith podczas wędrówki spotyka Pocahontas - Jake Scully podczas wędrówki spotyka Neytiri
Jest to córka wodza Powhatana - Jest to córka wodza Eytukana
Pocahontas ratuje życie Johnowi - Neytiri ratuje życie Jake''owi
Początkowo Pocahontas zachowuje dystans - Początkowo Neytiri zachowuje dystans...
Ale wiadomość od babci wierzby ;) - Ale wiadomość od drzewa dusz ... ;)
Przełamuje jej niechęć - Przełamuje jej niechęć ...
Oboje spędzają ze sobą czas - Oboje spędzają ze sobą czas
Ona uczy go polowania-Ona uczy go polowania
Swego języka i obyczajów -Swego języka i obyczajów
On odkrywa piękno ich kultury- On odkrywa piękno ich kultury
W Pocahontas kocha się młody Kokouma - W Neytiri kocha się młody Tsu Tey ... (jak ta mucha ;) )
Kokoum uważa Johna za dupka - Tsu Tey uważa Jake''a za dupka ....
I , jak wiadomo , niechętnie patrzy na ich bliskość - I , jak wiadomo , niechętnie patrzy na ich bliskość
Pocahontas zakochuje się w Johnie - Pocahontas zakochuje się w Jake''u
A John w niej - A Jake w niej
Związek wywołuje wściekłość Kokouma - Związek wywołuje wściekłość Tsu Tseya
W międzyczasie koloniści planują - W między czasie koloniści planują
Zaatakować czerwone twarze i zagrabić złoto - Zaatakować Na''vi i zagarnąć całe unobtanium
Wtedy koloniści atakują - Wtedy koloniści atakują
Wódz ledwo uchodzi z życiem-Wódz ginie
Kokoum ginie - Tsu tsey ginie
John pokonuje gubernatora w walce - Jake pokonuje płk w walce
W między czasie Pocahontas naraża swe życie- W międzyczasie Neytiri naraża swoje życie
Aby uratować Johna - Aby uratować Jake''a
Ale wszystko dobrze się kończy- Ale wszystko dobrze się kończy
Chodź John wraca do siebie - A Jake zostaje na Pandorze ...

Dnia 20.01.2014 o 14:39, lis_23 napisał:

wersja Disneya to wariacja na temat autentycznych wydarzeń ( zresztą, " The New World
" Malicka też nie zachwyca pod tym względem ), Smith nie zostaje Indianinem i nie walczy
z białymi, w przeciwieństwie do bohaterów dwóch, w.w. filmów.


A wersja Camerona to plagiat przeniesiony w realia sci-fi z lekko zmienionym zakończeniem, żeby nie było, że rżnął słowo w słowo w skali 1:1 tylko domalował trochę "kosmicznych pierdół".

Jak napisałem już kwestię animacji Terra 3D łaskawie przemilczę.

Btw jeśli wydaje ci się, ze umiejscowienie filmu w fikcyjnym uniwersum zmienia cokolwiek w kwestii zerznięcia fabuły z filmu który był oparty na autentycznych wydarzeniach - masz racje wydaje ci się. Jak coś wygląda jak kura, gdacze jak kura, chodzi jak kura - to można z czystym sumieniem założyć, ze jest to kura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 14:57, Pietro87 napisał:

Btw jeśli wydaje ci się, ze umiejscowienie filmu w fikcyjnym uniwersum zmienia cokolwiek
w kwestii zerznięcia fabuły z filmu który był oparty na autentycznych wydarzeniach -
masz racje wydaje ci się. Jak coś wygląda jak kura, gdacze jak kura, chodzi jak kura
- to można z czystym sumieniem założyć, ze jest to kura.

A może to osioł? Sorry za offtop, ale przypomnieli mi się C.K. Dezerterzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 14:57, Pietro87 napisał:

Jak coś wygląda jak kura, gdacze jak kura, chodzi jak kura
- to można z czystym sumieniem założyć, ze jest to kura.


Osioł? A skąd panu przyszedł do głowy osioł, co? Może to zwierzę przypomina nieco osła? Na przykład taka kura, która przypomina nieco osła, co?

Nie mogłem się powstrzymać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o porównanie scena w scenę, chodzi mi raczej o motywację i działalność głównego bohatera a pod tym względem " Avatar " bardziej przypomina " Tańczącego z Wilkami " i " Ostatniego Samuraja ", niż " Pocahontas ":

" Tańczący z Wilkami " -

Spoiler

główny bohater stopniowo przechodzi na stronę Indian, zakochuje się w naturalizowanej Indiance, walczy po stronie nowych braci, przegrywa i rozumie, że zwycięstwo jest niemożliwe, usuwa się w cień


" Ostatni Samuraj " -
Spoiler

główny bohater, również stopniowo przechodzi na stronę Samurajów, szkoli się w ich sposobie walki, zakochuje się w żonie wojownika, którego zabił, walczy po ich stronie, przegrywa, rozumiejąc, że opór nie ma sensu, nie da się zatrzymać postępu



Spoiler

w obu przypadkach, główny bohater uchodzi cało, pomimo klęski.



" Pocahontas " / wersja historyczna / -
Spoiler

prawie 30 sto letni Anglik jest zafascynowany 12 stoletnią księżniczką Indiańskiego plemienia, może coś między nimi iskrzy ( w dzisiejszych czasach byłaby to chyba pedofilia? ;) ), ponoć Indianka traktowała go jak " starszego brata ", chyba dwukrotnie ratuje mu życie, Smith zostaje ranny ( w jednej z wersji, podczas budowy ich wspólnego domu ) i odpływa do Anglii, Pocahontas zostaje porwana przez białych i więziona, staje się naturalizowaną Angielką i poślubia wdowca, plantatora tytoniu?, Johna Rolfe''a, ma z nim syna, płynie do Anglii, gdzie ponownie spotyka Smitha, później zapada na ospę i umiera, chyba przed dwudziestką



o te różnice mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się