HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2014 o 18:40, Dandelion1 napisał:

Boston Public powinien spełniać twoje wymogi.

A nie skupia to się tylko na trudnej młodzieży? Bo jak sobie przypominam serial z czasów jak leciał na polsacie to takie sprawiał wrażenie.
Czy faktycznie jest tam tyle samo pokazywania patologii co i dobryh zachowań młodzieży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 20:36, Dandelion1 napisał:

Nie powiem Ci dokładnie, bo serialu nie oglądałem. Obejrzyj kilka odcinków to się przekonasz
czy Ci pasuje.

Spoko już się spytałem na filmweb. Nie lubię oglądać seriali nie wiedząc czy jest szansa, ze mi sie spodoba. Nie dość, że stracony czas to jeszcze jak człowiek oceni i skomentuje na jakimś portalu to zaraz sie go czepiają, że widział kilka odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

> Smak życia (2002)
Widziałem strasznie nudny, bezbarwny. Główny bohater kompletnie bez osobowości. Nawet
nie dałem rady dotrwać do końca.


Dobra, mnie się podobał ale o.k. nie pasi.

Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

> Zakochani w Rzymie (2012)
>
A ma to jakąś ciekawą, oryginalną fabułę? Czy to zrzyna z innych komedii romantycznych?


Tak ma oryginalną fabułę.

Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

> Fandango (1985)
> Ósmy dzień (1996)
Raczej nie widzę w tym młodych ludzi


To źle widzisz bohaterowie Fandango świeżo skończyli college odpowiednik licencjata w polskim systemie edukacji czyli magicznej liczby 30 lat nie przekroczyli.
W Ósmym dniu Georges ma dokładnie 26 lat i poszukuje miłości.

Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

> Niebo nad Paryżem (2008)
>
To może być ciekawe

Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

> Empire Records (1995)
>
> Symfonia życia (1995)
>
A są w ogóle w nim młodzi jako główni bohaterowie?


Taaaaaaaaaaaaaaaaaak sąąąąąąąąąąąąąąąą do stu tysięcy baryłek rumu.
W pierwszym nie mają nawet 20 lat i nie poszli na studia.

W drugim wykładowca uczy młodzież

Spoiler

miłości do muzyki.


Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

> Dzieci gorszego Boga (1986)
To zapowiada się ciekawie


Alleluja

Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

> Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989)
>
Jakoś mnie takie filmy nie interesują. Zwłaszcza, że nie ma tu żadnych postaci kobiecych


Dobra film wylatuje.

Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

> Fame (2009) po prawdzie oryginał z 1980 roku jest lepszy ale pewnie znów bym usłyszał

> że za stary
> Buntownik z wyboru (1997)
>
> Klub imperatora (2002)
>
Też nie ma kobiet. Nie lubię filmów z samymi facetami. Nie lubię filmów dziejacych się
na takich wielkich uczelniach czy co tam to jest.


Sława tam są kobiety zarówno w oryginale jak i remake-u.

Buntownik z wyboru nie uwierzysz ale bohater tego filmu musi wybrać właśnie między

Spoiler

miłością swojego życia a zawrotną karierą która uczyni go niezależnym.


Dnia 23.05.2014 o 16:28, MistrzSeller napisał:

Kompletnie nie rozumiesz czego szukam. Mi chodzi o filmy o codziennych problemach młodych
ludzi, takich normalnych. A nie jakieś Stowarzyszenie umarłych poetów, które nic nie ma
z tym wspólnego. Ja nie jestem jakimś filmoznawcom. Chce obejrzeć normalny film o ludziach
takich ja.


Stowarzyszenie umarłych poetów jest o normalnych ludziach, o ludziach jeszcze nieukształtowanych którzy szukają swojej drogi życiowej.

Mam dosyć, człowiek wychodzi ze skóry żeby Ci dogodzić, spina poślady aby zmieścić się w tym kieracie jakim są założenia:

Chodzi mi o filmy nie będące tylko pokazem ładnych obrazków, ale miałyby jakieś
przesłanie. I nie chodzi mi o żadne kino ambitne. Raczej coś pomiędzy kinem
ambitnym, a płytkim odmóżdżającym kinem rozrywkowym.

Najlepiej by było, gdyby to był film z którymś motywów:
1. Naprawdę romantyczny film o miłości młodych ludzi*. Taki gdzie miłość nie jest
sprowadzona tylko i wyłącznie do seksu. Gdzie czuć uczucie bohaterów.
2. O człowieku, który jest załamany i w jego życiu pojawia się młoda kobieta, która
sprawia, że zaczyna on inaczej patrzeć na życie
3. O człowieku, który przybywa do innego kraju i próbuje się dostosować do nowego
środowiska
4. O młodej niepełnosprawnej kobiecie
5. O młodych ludziach, którzy podążają za marzeniami czyniąc coś wielkiego, co dla
wszystkich wydaje się niemożliwe (ale nic z filmów sportowych)
6. O życiu i problemach młodych ludzi, ale taki który nie pokazuje tylko tego co złe, albo tylko tego co dobre, tylko obie te strony w miarę podobnych proporcjach

Ale może być co innego.
Co musi być:
-Bohaterem musi być młody człowiek 18-30 lat, nie żaden rozwodnik, żonaty czy rodzic
-Wśród głównych postaci musi być kobieta
-Żadnych gejów, czy dzieci w filmie (chyba, że gdzieś tam w paru scenach to jeszcze przetrawię)

Najlepiej filmy z poza USA. Najchętniej bym obejrzał coś europejskiego, ale z tego co googluje to w europie robi się same dołujące dramaty, a nie ma normalnych filmów o życiu młodych ludzi.


Po czym gdy dochodzi co do czego to pojawiają się jeszcze pod-założenia filmy europejskie tak ale nie Polskie, nie za stare, nie może być dzieci ani starców, nie może się toczyć na wielkich uczelniach itd. itp.

Te kryteria i pod-kryteria są nie do spełnienia nie tylko w filmie fabularnym ale i serialu.
Nie dziwię się że google nie daje rady znaleźć filmów według Twoich kryteriów ja z ledwością znalazłem parę tytułów.

Ps. Da się znaleźć romantyczne filmy o miłości w sieci tylko trzeba umieć szukać, filmy europejskie też można wyszukać na filmwebie i nie są wszystkie amerykańskie a co najwyżej jest to koprodukcja z pieniędzy z tych krajów czyli np.
Transporter (2002) jest filmem francuskim a pieniądze wyłożyli Amerykanie.
Parnassus (2009) jest filmem angielskim w koprodukcji Francja, Kanada, Wielka Brytania
Pan Tadeusz (1999) jest filmem polskim w koprodukcji Francja, Polska

Romantyczne filmy o miłości
Roman Holiday (1953)

The Unbearable Lightness of Being (1988)

Moulin Rouge! (2001)

The Way We Were (1973)

West Side Story (1961)

Titanic (1997)

Breakfast at Tiffany''s (1961)

William Shakespeare’s Romeo + Juliet (1996)

Szkoła uczuć (2002)

Elizabethtown (2005)

Pitch Perfect (2012)

Ps. Bycie movie-nazi to ślepa uliczka.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:

Po czym gdy dochodzi co do czego to pojawiają się jeszcze pod-założenia filmy europejskie
tak ale nie Polskie, nie za stare, nie może być dzieci ani starców, nie może się toczyć
na wielkich uczelniach itd. itp.

Bo polskie kino jest beznadziejne. A dzieci i starców mam dość w realnym życiu. Poza tym chce coś bliskiego realiami, a nie dziejacego w się w jakim zupełnie innym środowisku, którego nie rozumiem.

Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:


Te kryteria i pod-kryteria są nie do spełnienia nie tylko w filmie fabularnym ale i serialu.
Nie dziwię się że google nie daje rady znaleźć filmów według Twoich kryteriów ja z ledwością
znalazłem parę tytułów.

Ps. Da się znaleźć romantyczne filmy o miłości w sieci tylko trzeba umieć szukać, filmy
europejskie też można wyszukać na filmwebie i nie są wszystkie amerykańskie a co najwyżej
jest to koprodukcja z pieniędzy z tych krajów czyli np.

Ale nie można szukać samych europejskich, bez podania konkretnego kraju. A jak podasz kraj to zazwyczaj wyświetla same kooprodukcje, a filmy czysto tego kraju są gdzieś daleko.

Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:

Romantyczne filmy o miłości
The Unbearable Lightness of Being (1988)

To jest o seksie nie romantycznej miłosci

Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:

Moulin Rouge! (2001)

Musicale mnie nie interesują. Poza tym fabuła tego musicalu jest bardzo oklepana.

Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:


Titanic (1997)

Widziałem, wcale nie jest romantyczny.

Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:


William Shakespeare’s Romeo + Juliet (1996)

Oklepana fabuła, którą każdy zna na pamięć.

Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:


Szkoła uczuć (2002)

A to nie jest jakieś badziewie dla nastolatek z oklepaną fabułą?

Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:

Pitch Perfect (2012)

Co ty z tymi muzycznymi?

Dnia 24.05.2014 o 01:29, kerkas napisał:

Ps. Bycie movie-nazi to ślepa uliczka.

Ja po prostu chce obejrzeć coś ciekawego, a nie setną powtórkę tego co widziałem. Chce obejrzeć film, który jest o czymś, ale nie jest dołującym dramatem. Poza tym gdybyś uważnie czytał to byś wiedział, że szukam zupełnie czegoś innego niż ty podawałeś. Najpierw wrzucasz kino polskie, o którym każdy wie jakie jest. Potem filmy dla dzieci, mimo iż pisałem, ze takowych nie chce. Potem jakieś filmy z obcymi realiami, albo skupiające się na muzyce. Totalnie nie rozumiesz tego co napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2014 o 08:53, MistrzSeller napisał:

Bo polskie kino jest beznadziejne.


Twoim skromnym zdaniem nie jest to obiektywny fakt o czym chociażby świadczy.
http://forum.gram.pl/forum_post_szukaj.asp?tid=255&a=0&uid=278504&tpage=72

>A dzieci i starców mam dość w realnym życiu.

Z całym szacunkiem ale to zakrawa na jakąś skazę, co złego zrobiły Ci dzieci i starcy ?.
Poza tym Ty też byłeś kiedyś dzieckiem a i wiecznie młody też nie będziesz.

Dnia 24.05.2014 o 08:53, MistrzSeller napisał:

Ale nie można szukać samych europejskich, bez podania konkretnego kraju. A jak podasz
kraj to zazwyczaj wyświetla same kooprodukcje, a filmy czysto tego kraju są gdzieś daleko.


Amelia jest filmem na wskroś francuskim Przepis na miłość (2010), Wspaniały (1973) również jakie ma znaczenie że powstały w koprodukcji Francja-Belgia lub Francja-Włochy ? Żadne.

Dnia 24.05.2014 o 08:53, MistrzSeller napisał:

> Moulin Rouge! (2001)
Musicale mnie nie interesują. Poza tym fabuła tego musicalu jest bardzo oklepana.


W poprzednich postach słowem się nie zająknąłeś że film nie może być w formie musicalu.
Jesteś maksymalnie niekonsekwentny.

Dnia 24.05.2014 o 08:53, MistrzSeller napisał:

Ja po prostu chce obejrzeć coś ciekawego, a nie setną powtórkę tego co widziałem. Chce
obejrzeć film, który jest o czymś, ale nie jest dołującym dramatem. Poza tym gdybyś uważnie
czytał to byś wiedział, że szukam zupełnie czegoś innego niż ty podawałeś. Najpierw wrzucasz
kino polskie, o którym każdy wie jakie jest. Potem filmy dla dzieci, mimo iż pisałem,
ze takowych nie chce. Potem jakieś filmy z obcymi realiami, albo skupiające się na muzyce.
Totalnie nie rozumiesz tego co napisałem.


Zmieniasz kryteria z posta na posta wciąż dokładając nowe.
To nie ja czegoś nie rozumiem to Ty masz absurdalne pojęcie o realiach i rzeczywistości.
Podsumowując szukasz czegoś blisko realiów ale bez dzieci i starców nie może też rozgrywać się na wielkiej uczelni bohaterowie nie mogą być ani za młodzi ani za starzy aha fabuła musi być oryginalna ale nadal trzymać się realiów, nie morze być wstawek muzycznych nawet jeśli bohaterowie chodzą do szkoły o profilu muzycznym np. Fame lub oryginał z lat 80 itd. itd.
Nie ma takiego filmu który trzymałby się realiów a jednocześnie nie pokazywał dzieci lub starców nawet serial
http://www.filmweb.pl/serial/Boston+Public-2000-94443
nie spełni Twoich wziętych z kosmosu kryteriów są tam i dzieci i starcy.

Ps. Posłucham rady @Tyler_D-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amelie widziałem.

Dnia 24.05.2014 o 11:50, kerkas napisał:

W poprzednich postach słowem się nie zająknąłeś że film nie może być w formie musicalu.
Jesteś maksymalnie niekonsekwentny.

Po prostu nie pomyślałem, że ktoś będzie tak szalony by tak daleko odlecieć z propozycjami.

Dnia 24.05.2014 o 11:50, kerkas napisał:

Zmieniasz kryteria z posta na posta wciąż dokładając nowe.

Ja po prostu wiem czego nie lubię.

Dnia 24.05.2014 o 11:50, kerkas napisał:

Nie ma takiego filmu który trzymałby się realiów a jednocześnie nie pokazywał dzieci
lub starców nawet serial

Chodzi mi oto, by nie skupiał się na nich przesadnie, nie pokazywał co chwila. Przecież wiadomo, że mało jest filmów kompletnie bez tego.

Dnia 24.05.2014 o 11:50, kerkas napisał:

http://www.filmweb.pl/serial/Boston+Public-2000-94443
nie spełni Twoich wziętych z kosmosu kryteriów są tam i dzieci i starcy.

Już ktoś to tu podawał.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok to w ramach "przerwy na reklamy" w powyższej dyskusji dodam swoje top 10 filmów z lat 90 ;)

Wybór był niezwykle trudny, bo z tego okresu widziałem wiele świetnych filmów, a do tego wiele z nich oglądałem dość dawno temu. Kolejność jak zwykle chronologiczna.

1.Milczenie owiec (1991)
2.Ostatni Mohicanin (1992)
3.Lista Schindlera (1993)
4.Forrest Gump (1994)
5.Skazani na Shawshenk (1994)
6.Braveheart - Waleczne serce (1995)
7.Siedem (1995)
8.Szeregowiec Ryan (1998)
9.Matrix (1999)
10.Podziemny krąg (1999)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie techniczne pytanie związane z filmwebem
Otóż gdy jest film który ma swoją premierę:

Jack Strong(2014)
premiera: 7 lutego 2014 (Polska) 7 lutego 2014 (świat)


to mimo iż są pokazy przedpremierowe za cholerę nie można wstawić oceny przed 7 lutym.

Taką sama sytuację miałem z

Michael Kohlhaas(2013)
premiera: 13 czerwca 2014 (Polska) 24 maja 2013 (świat)


Film widziałem na pokazie przedpremierowym w piątek 23 maja w kinie Muranów i też ni diabła nie mogłem wstawić daty 23 maja i oceny dopiero dzień później było to możliwe.

Z kolei

Powstanie Warszawskie(2014)
premiera: 9 maja 2014 (Polska) 9 maja 2014 (świat)


bez problemu dało się wstawić 7 maja ocenę.

Czym to jest spowodowane walką z piractwem ? błędy na filmwebie ? czy coś innego ?.

Aby nie dodawać kolejnego post pozwolę sobie dołączyć krótką recenzję filmu Michael Kohlhaas(2013).

A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są.
A polski aktor, proszę pana... To jest pustka... Pustka proszę, pana... Nic! Absolutnie nic. Załóżmy, proszę pana. Że jak polski aktor, proszę pana... Gra, nie?
Widziałem taką scenę kiedyś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład zapala papierosa nie? Proszę pana zapala papierosa... I proszę pana patrzy tak: w prawo... Potem patrzy w lewo... Prosto... I nic... Dłużyzna proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna proszę pana. Dłużyzna..
Proszę pana siedzę sobie proszę pana w kinie... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w kinie proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... kina proszę pana... I wychodzę...
No i panie i kto za to płaci? Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze proszę pana..."


Kto pisał te dialogi do jasnej ciasnej ? wiem że papier przyjmie wszytko ale na ekranie niektóre dialogi są niczym tarcie styropianu na tarce.
Film jest wyprany z emocji, mimo że na ekranie rozgrywa się prawdziwy dramat aktorstwo ma tak sztuczną i teatralną formę że aż razi.
Miliony no dobra przesadziłem metry zmarnowanej taśmy filmowej na dialogi, sceny, postaci których spokojnie mogło by w filmie nie być.
Jednym z nielicznych dobrych elementów są muzyka i zdjęcia tylko to dramatycznie mało jak na taką produkcję.
Zastanawiam się jak Mads Mikkelsen, Bruno Ganz dali się wkręcić w ten chłam.

A ja zamiast zostać w domu i obejrzeć pierwsze 6 odcinków House of Cards na Ale kino lub Oczy bez Twarzy na Tvp Kultura wywaliłem 18zł na bilet do kina.
Szkoda czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego akurat do mnie to piszesz ale nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak jest. :-) Myślę że najlepiej będzie jak napiszesz z tym do redakcji fw czy tam działu technicznego, powinni wiedzieć czemu tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzialam tylko połowę z tych filmów, Milczenie owiec obejrzałam dopiero ostatnio, ale aż brak słów by opisać go, jest mistrzowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2014 o 00:34, nielot15 napisał:

widzialam tylko połowę z tych filmów, Milczenie owiec obejrzałam dopiero ostatnio, ale
aż brak słów by opisać go, jest mistrzowski.


Też możesz dodać swoje typy. Prowadzimy tutaj plebiscyt na najlepsze filmy każdej dekady. Ewentualnie jeśli nie możesz dodać 10 tytułów, to można mniej, w ramach wyjątku (tak mi się wydaje, bo to nie ja tutaj decyduje). Głosowanie do jutra (w zasadzie dzisiaj) do 20.00 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów.
Za wyjątkiem lat 20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1985 r. do 1929 r.

Na każdą 10-kę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz. 20:00 do następnej
niedzieli do godz. 20:00.

PLEBISCYT 90 FILMÓW WSZECHCZASÓW etap VIII zakończony

udział wzięli: A-cis, Braveheart, Demi23, Ichibanboshi-kun, Kadaj, Kraju , lis_23, Perry_Cox, mati285, ManweKallahan, tykus, Transylvanian_Hunger, windows00, Wszystkozajete i ja.

10 z lat 90.

1) Siedem (1995) 9 głosy

2) Matrix (1999) 8 głosy
Skazani na Shawshank (1994) 8 głosy


3) Milczenie Owiec (1991) 7 głosy
Podziemny krąg (1999) 7 głosy


4)Braveheart (1995) 6 głosy
Pulp Fiction (1994) 6 głosy


5) Chłopcy z Ferajny (1990) 5 głosy
Więzień nienawiści (1998) 5 głosy
Zielona Mila (1999) 5 głosy


6)Forrest Gump (1994) 4 głosy
Król Lew (1994) 4 głosy
Park Jurajski (1993) 4 głosy
Szeregowiec Ryan (1998) 4 głosy
Wściekłe psy (1992) 4 głosy


7)12 małp (1995) 3 głosy
Ghost in the Shell (1995) 3 głosy
Lista Schindlera (1993) 3 głosy
Truman Show (1998) 3 głosy


8)Dzień świstaka (1993) 2 głosy
Dzieci Triady (1992) 2 głosy
Gorączka (1995) 2 głosy
Leon zawodowiec (1994) 2 głosy
Las Vegas Parano (1998) 2 głosy
Titanic (1997) 2 głosy
Zapach kobiety (1992) 2 głosy



Ponieważ część filmów dostała taką samą ilość głosów 10-tka najlepszych tytułów zmieniła
się w 64 najlepszych tytuły.
Poniżej filmy które otrzymały po jednym głosie.

Siedem (1995) 9 głosy
Matrix (1999) 8 głosy
Skazani na Shawshank (1994) 8 głosy
Milczenie Owiec (1991) 7 głosy
Podziemny krąg (1999) 7 głosy
Braveheart (1995) 6 głosy
Pulp Fiction (1994) 6 głosy
Chłopcy z Ferajny (1990) 5 głosy
Więzień nienawiści (1998) 5 głosy
Zielona Mila (1999) 5 głosy
Forrest Gump (1994) 4 głosy
Król Lew (1994) 4 głosy
Park Jurajski (1993) 4 głosy
Szeregowiec Ryan (1998) 4 głosy
Wściekłe psy (1992) 4 głosy
12 małp (1995) 3 głosy
Ghost in the Shell (1995) 3 głosy
Lista Schindlera (1993) 3 głosy
Truman Show (1998) 3 głosy
Dzień świstaka (1993) 2 głosy
Dzieci Triady (1992) 2 głosy
Gorączka (1995) 2 głosy
Leon zawodowiec (1994) 2 głosy
Las Vegas Parano (1998) 2 głosy
Titanic (1997) 2 głosy
Zapach kobiety (1992) 2 głosy

Teraz filmy z lat 2000 - 2014 na prośbę gramowiczów liczba filmów zwiększona do 14.

Ps. Drobna prośba przy tytułach filmów proszę o umieszczanie dat, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja 14 tytułów z okresu 2000 - 2014.


1. Pod Mocnym Aniołem (2014)
2. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001)
3. Jak zostać królem (2010)
4. Dzień Świra (2002)
5. Incepcja (2010)
6. Dystrykt 9 (2009)
7. Karol - człowiek, który został papieżem (2005)
8. północy w Paryżu (2011)
9. Katedra (2002)
10. Wielkie piękno (2013)
11. Jack Strong (2014)
12. Rewers (2009)
13. Jabłka Adama (2005)
14. Nieustraszeni bracia Grimm (2005)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Chyba coś Ci się pomyliło i zamiast filmów, które otrzymały po jednym głosie wkleiłeś jeszcze raz całą czołówkę ;]

PS. Nie było czasem ustalane, że osobno będą lata 2000-2009 i 2010-2014? Mi to w zasadzie nie robi dużej różnicy, ale ze wcześniejszych postów tak by wynikało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów.
Za wyjątkiem lat 20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1985 r. do 1929 r.

Na każdą 10-kę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz. 20:00 do następnej
niedzieli do godz. 20:00.

PLEBISCYT 90 FILMÓW WSZECHCZASÓW etap VIII zakończony

udział wzięli: A-cis, Braveheart, Demi23, Ichibanboshi-kun, Kadaj, Kraju , lis_23,
Perry_Cox, mati285, ManweKallahan, tykus, Transylvanian_Hunger, windows00, Wszystkozajete
i ja.


10 z lat 90.

1) Siedem (1995) 9 głosy

2) Matrix (1999) 8 głosy
Skazani na Shawshank (1994) 8 głosy


3) Milczenie Owiec (1991) 7 głosy
Podziemny krąg (1999) 7 głosy


4)Braveheart (1995) 6 głosy
Pulp Fiction (1994) 6 głosy


5) Chłopcy z Ferajny (1990) 5 głosy
Więzień nienawiści (1998) 5 głosy
Zielona Mila (1999) 5 głosy


6)Forrest Gump (1994) 4 głosy
Król Lew (1994) 4 głosy
Park Jurajski (1993) 4 głosy
Szeregowiec Ryan (1998) 4 głosy
Wściekłe psy (1992) 4 głosy


7)12 małp (1995) 3 głosy
Ghost in the Shell (1995) 3 głosy
Lista Schindlera (1993) 3 głosy
Truman Show (1998) 3 głosy


8)Dzień świstaka (1993) 2 głosy
Dzieci Triady (1992) 2 głosy
Gorączka (1995) 2 głosy
Leon zawodowiec (1994) 2 głosy
Las Vegas Parano (1998) 2 głosy
Titanic (1997) 2 głosy
Zapach kobiety (1992) 2 głosy



Ponieważ część filmów dostała taką samą ilość głosów 10-tka najlepszych tytułów zmieniła
się w 64 najlepszych tytuły.
Poniżej filmy które otrzymały po jednym głosie.

American Beauty (1999)
Apollo 13 (1995)
Bandyta (1997)
Big Lebowski (1998)
Bodyguard (1992)
Cztery wesela i pogrzeb (1994)
Dług (1999)
Edward Nożycoręki (1990)
eXistenZ (1999)
Fargo (1996)
Filadelfia (1993)
Gattaca - szok przyszłości (1997)
JFK (1991)
Kiler (1997)
Kasyno (1995)
Miasteczko Halloween (1993)
Okup (1996)
Operacja Samum (1999)
Ostatni Mohicanin (1992)
Pan Tadeusz (1999)
Podejrzani (1995)
Pretty woman (1990)
Psy (1992)
Przed wschodem słońca(1995)
Pukając do nieba bram (1997)
Rushmore (1998)
Stalingrad (1993)
Święci z Bostonu(1999)
Trzy kolory: Biały (1994)
Telemaniak(1996)
Terminator 2 Dzień Sądu (1991)
Tańczący z Wilkami (1991)
Trzynasty wojownik (1999)
Toy Story (1995)
Urodzeni Mordercy (1994)
Wywiad z wampirem (1994)
W imię ojca (1993)
Zawieście czerwone latarnie (1991)

Teraz filmy z lat 2000 - 2014 na prośbę gramowiczów liczba filmów zwiększona
do 14.


Ps. Drobna prośba przy tytułach filmów proszę o umieszczanie dat, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się