HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Widzę że oficjalny temat BSG chyba umarł, więc zapytam tutaj:

Spoiler


Połączona flota znajduje jakiś grobowiec, który ich teleportuje na ziemię/pokazuje widok z ziemi, i nagle w następnym odcinku ani słowa o tym, co się stało, że tak porzucają nagle ten wątek?



Edit:
Spoiler

A czemu to Adama salutowął pierwszy do Cain, i ona powitała Galacticę we flocie, a nie na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 13:43, ManweKallahan napisał:

Dracula Untold, pierwszy raz o tym filmie usłyszałem jakiś tydzień temu, teraz mamy już
zwiastun. Zapowiada się nie najgorzej, chociaż mam wrażenie, że trailer zdradza za dużo
z fabuły :/

Do tej pory pomijano rolę Vlada Tepesa jako księcia wołoskiego, z nominacji papieskiej obrońcy Europy przed falą muzułmańskiej armii. Trochę faktów autentycznych na pewno nie odejmie filmowi, a wręcz przeciwnie. Fakt jednak jest taki, że nie mam pojęcia na ile w tym tworze zaczerpnie się z historii :)
Pewnie obejrzę ten film w swoim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 17:03, zerohunter napisał:

Widzę że oficjalny temat BSG chyba umarł, więc zapytam tutaj:

Spoiler


Połączona flota znajduje jakiś grobowiec, który ich teleportuje na ziemię/pokazuje widok
z ziemi, i nagle w następnym odcinku ani słowa o tym, co się stało, że tak porzucają
nagle ten wątek?


Spoiler

Jak dobrze pamiętam, to wizja miała za zadanie upewnić w przepowiedni o Ziemi (i potrzebie dalszego jej poszukiwania). Poza tym o odnalezieniu grobowca wiedziało niewiele osób, więc nie było jak później tego wątku ciągnąć.
Ale dawno widziałem BSG, więc może o czymś zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 17:29, Transylvanian_Hunger napisał:

Do tej pory pomijano rolę Vlada Tepesa jako księcia wołoskiego, z nominacji papieskiej
obrońcy Europy przed falą muzułmańskiej armii. Trochę faktów autentycznych na pewno nie
odejmie filmowi, a wręcz przeciwnie.

Szczególnie władanie nietoperzami czy nadludzka siła ^^

Dnia 25.06.2014 o 17:29, Transylvanian_Hunger napisał:

Fakt jednak jest taki, że nie mam pojęcia na ile
w tym tworze zaczerpnie się z historii :)

Do matury bym się na podstawie tej produkcji nie szykował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 17:42, windows00 napisał:

Szczególnie władanie nietoperzami czy nadludzka siła ^^
Do matury bym się na podstawie tej produkcji nie szykował :P

To chyba oczywiste, że chodzi o przeplatanie: nawiązanie do faktów historycznych, z fikcją. Dla większości, Dracula to przede wszystkim legendarny wampir, a nie socjopatyczny władca w z średniowiecznej Europy Środkowo-Wschodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 17:51, Transylvanian_Hunger napisał:

To chyba oczywiste, że chodzi o przeplatanie: nawiązanie do faktów historycznych, z fikcją.
Dla większości, Dracula to przede wszystkim legendarny wampir, a nie socjopatyczny władca
w z średniowiecznej Europy Środkowo-Wschodniej.

Ja mam nadzieję, że nie zrobią z niego za bardzo romantycznego, tragicznego bohatera, tylko prędzej anty-herosa albo i kogoś wyraźnie złego. Trailer każe mi w to lekko powątpiewać. No i przede wszystkim mam też nadzieję, że to nie będzie nic w typowo akcyjno-przygodowych klimatach Van Helsinga, Underworlda, czy też (mogę mieć złe wyobrażenie, widziałem tylko zwiastuny) Ja, Frankensteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 17:29, Transylvanian_Hunger napisał:

Do tej pory pomijano rolę Vlada Tepesa jako księcia wołoskiego, z nominacji papieskiej
obrońcy Europy przed falą muzułmańskiej armii. Trochę faktów autentycznych na pewno nie
odejmie filmowi, a wręcz przeciwnie. Fakt jednak jest taki, że nie mam pojęcia na ile
w tym tworze zaczerpnie się z historii :)

Tak, ok ale nie zapominajmy iż mit Draculi narodziła właśnie fikcja literacka, choć palowanie miało na celu scentralizowanie władzy na wołoszczyźnie, uczynienie struktury państwowej stabilną. Hospodar Wołoski, Kaziglu Bey - obrońca chrześcijańskiej Europy - to brzmi romantycznie. Niemieckie gazety drukowały ryciny Vlada pijącego krew ofiar, uczeni w mediach mogą znać ten fakt jako narodziny propagandy (oczywiście nie znają). Samo powiązanie do historii w dziele Brama Stokera następuje w stosunkowo niewielkim fragmencie.
Mimo wszystko już mamy genialny film Coppoli z 1992 roku który właściwie wyczepuje temat adaptacji książkowej (co prawda dość swobodnie z niej korzysta). Sceny historyczne sa jak najbardziej ok, niech będą. Można trzymać kciuki by nie wyszło z tego nic w stylu Dracula: The Dark Prince 2013 - tego nie da się oglądac, nie tylko na trzeźwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś filmy osadzone w realiach związanych z Majami/Aztekami itd.? Indianami też nie pogardzę. Coś w stylu Apocalypto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:48, LESZ3u napisał:

Poleci mi ktoś filmy osadzone w realiach związanych z Majami/Aztekami itd.? Indianami
też nie pogardzę. Coś w stylu Apocalypto.



Misja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dziewczyna z szafy - warto obejrzeć, jeśli straciło się wiarę w polską kinematografię. Świetnie zagrany, ujmująca muzyka, wzruszający scenariusz. Gdyby więcej rodzimych filmowców miało tyle odwagi do kręcenia tak "innych" filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:48, LESZ3u napisał:

Poleci mi ktoś filmy osadzone w realiach związanych z Majami/Aztekami itd.? Indianami
też nie pogardzę. Coś w stylu Apocalypto.


Tak na szybko Królowie słońca (1963).
Póżniej poszukam jeszcze parę tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:48, LESZ3u napisał:

Poleci mi ktoś filmy osadzone w realiach związanych z Majami/Aztekami itd.? Indianami
też nie pogardzę. Coś w stylu Apocalypto.


Retorno a Aztlan (1991)

Captain from Castile (1947)

Royal Hunt of the Sun (1969)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki :) Misja trafia na listę. Za dzieciaka to widziałem, ale zupełnie zapomniałem o tym tytule. Ogólnie przeglądałem imdb i praktycznie nie ma filmów w tych klimatach. A szkoda, bo temat wydaje mi się nad wyraz wdzięczny i mało eksploatowany. Łyknąłbym z chęcią choćby jakiś przygodowy tytuł od Disneya w stylu Jeźdźca znikąd, albo Piratów z Karaibów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 19:43, LESZ3u napisał:

Okej, dzięki :) Misja trafia na listę. Za dzieciaka to widziałem, ale zupełnie zapomniałem
o tym tytule. Ogólnie przeglądałem imdb i praktycznie nie ma filmów w tych klimatach.


Masz rację Majów i Azteków można zobaczyć przez pryzmat podbojów dokonanych przez Corteza i Francisco Pizarro.

Dnia 26.06.2014 o 19:43, LESZ3u napisał:

A szkoda, bo temat wydaje mi się nad wyraz wdzięczny i mało eksploatowany. Łyknąłbym
z chęcią choćby jakiś przygodowy tytuł od Disneya w stylu Jeźdźca znikąd, albo Piratów
z Karaibów.


Znaczy się filmów zrobionych z przymrużeniem oka ? wprawdzie nie od Disneya ale też dobre

Karmazynowy pirat (1952)

Kapitan Blood (1935)

Morski jastrząb (1940)

Bibliotekarz: Tajemnica włóczni (2004)

Przygody Tintina (2011)

Goonies (1985)

Coronado (2003)

Przygody barona Munchausena (1988)

Piraci! (2012)

Wyspa piratów (1995)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Film ten, to przede wszystkim dramat z domieszką komedii, lecz humor jest tu niewymuszony. Żarty głównie płyną tu z ust Piotra Głowackiego, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, ponieważ wcześniej widziałem go chwilę w Pierwszej miłości (żeby nie było, siostra ogląda, widziałem tylko urywki mimochodem:). Fenomenalnie zagrał Wojciech Mecwaldowski chorego Tomka (strzelam, że to jakiś zaawansowany autyzm, bo nie to jest w filmie powiedziane wprost), który znany jest przede wszystkim z ról stricte komediowych. Miłym debiutem okazała się tytułowa dziewczyna z szafy, czyli Magda Różańska. Rudowłosa piękność dobrze oddała stan głębokiej depresji. Nie można też pominąć drugoplanowego, lecz świetnego Eryka Lubosa, który to wcielił się w niepokojąco spokojnego dzielnicowego (widzę duży potencjał w tym aktorze). Dzięki tym kreacją, żaden z bohaterów nie jest typowy, ma swoje problemy, swoje wady, ale też niejednoznaczny. Z drugiej strony, nie jest to historia dołująca, mimo naprawdę wzruszającego i smutnego zakończenia. Można tu się doszukać wielu wartości, które nie są podane w prymitywny sposób. W odbiorze pomaga rewelacyjna ścieżka muzyczna, składająca się głównie z alternatywno-elektronicznych brzmień z domieszką indie rocka (miałem ciary gdy ten utwór dali do finałowej sceny https://www.youtube.com/watch?v=Bg7soxPJGWs ). Kwestiom wizualnym także nic nie mogę zarzucić. Świetne zdjęcia, widać wizja autora świetnie zgrała się z wykonawcą. Motywy surrealistyczne robią wrażenie. O samej historii pisać nie będę, bo warto ją poznać samemu. Polski Rain Man, ale w bardzo pozytywnym znaczeniu. Naprawdę polecam ten film, jest to jedna z polskich perełek, które przywracają wiarę w nasze kino.

Równie dobrym filmem jest Imagine. Trudno jednak stwierdzić, czy jest to film w 100% polski, ponieważ obsada jest wyłącznie zagraniczna, jedynie scenarzysta i reżyser (Andrzej Jakimowski) oraz kilku członków ekipy są Polakami. Niemniej film także fantastyczny, który skłania do przemyśleń - niewidomy człowiek może czasami zobaczyć więcej, niż człowiek obdarzony wzrokiem. Dosłownie, jak i w przenośni.

Dziś natomiast idę obejrzeć Wałęsę, aczkolwiek film będę raczej oceniał pod względem artystycznym, a nie historycznym - nie czuję się na siłach, aby mówić co było, a co nie. Bonusem będzie spotkanie z Więckiewiczem po seansie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu, którego akcja rozgrywa się na Alasce. Może to być dobry dokument, dramat, cokolwiek co można uznać za wartą obejrzenia pozycję. Jeżeli ktoś będzie tak miły to prosiłbym o wyszczególnienie, który z listy proponowanych filmów to absolutny klasyk, który powinno obejrzeć się w pierwszej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się