HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

To ja mam kilka pytań odnośnie plebiscytu. ;p

1. Znów obowiązuje zasada przynależności gatunkowej według Filmwebu lub IMDb?
2. Co jeśli jakiś film będzie oznaczony jako horror/thriller?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem Ciebie zapytać, bo może skojarzysz, a nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Kilkanaście lat temu w polsacie widziałem thriller/horror o jednych z pierwszych kolonistach w Ameryce (możliwe, że chodziło o osławione Jamestown). Film kręcił się wokół słynnej surowej zimy, która powoli wykańczała kolonię. Tymczasem w osadzie pojawił się kanibal, który jednego po drugim eliminował słabszych, by samemu się pożywić. W cała historię wpleciono indiańską legendę mówiącą, że zjadając mięso ofiary, wchłania się jej siłę i tak pod koniec filmu główny bohater musi stoczyć bój o przetrwanie z nadludzko silnym i wytrzymałym kanibalem.
Niestety aktorów nie przypominam sobie. Z przebłysków wydawało mi się, że mógł tam grać Malcolm McDowell, ale przeglądając jego filmografię na imdb nie natknąłem się na żaden ślad tego typu filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 21:58, Kadaj napisał:

To ja mam kilka pytań odnośnie plebiscytu. ;p

1. Znów obowiązuje zasada przynależności gatunkowej według Filmwebu lub IMDb?


Tak.

Dnia 17.08.2014 o 21:58, Kadaj napisał:

2. Co jeśli jakiś film będzie oznaczony jako horror/thriller?


Generalnie jeśli gatunek dotyka dziedziny nadnaturalnej czyli: wampiry, duchy, zombie, mumie, zjawiska nadprzyrodzone itd. itp. to podpada pod horror.

Natomiast to co da się racjonalnie wytłumaczyć np. chorobą psychiczną, halucynacjami, rozdwojeniem jaźni itd. itp. to podpada pod thriller.

Rozumiem że w pewnych określonych przypadkach jest to trudne do sklasyfikowania vide
Drabina Jakubowa (1990), Nie oglądaj się teraz (1973), ale takich tytułów nie ma zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 19:34, Ecko09 napisał:

Pogromców Mitów gdzieś w tv jeszcze puszczają? Na Discovery coś nie widuje tego od jakiegoś
czasu =/

Właśnie w tej chwili lecą na Discovery Science ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 19:34, Ecko09 napisał:

Pogromców Mitów gdzieś w tv jeszcze puszczają? Na Discovery coś nie widuje tego od jakiegoś
czasu =/

Lecą na Discovery Science.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemos, kiedyś oglądałem z mamą film, nie pamiętam tytułu, wiem że w tym filmie pewna zła postać podszywała się pod dziecko, bo miała jakąś specyficzną chorobę, a później wszystkich mordowała. Dziwne fakt, ale potrzebny mi tytuł tego filmu, ktoś odważny może wie :D


Co fajnego teraz też polecicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 00:42, DambialkoX napisał:

Mam problemos, kiedyś oglądałem z mamą film, nie pamiętam tytułu, wiem że w tym filmie
pewna zła postać podszywała się pod dziecko, bo miała jakąś specyficzną chorobę, a później
wszystkich mordowała. Dziwne fakt, ale potrzebny mi tytuł tego filmu, ktoś odważny może
wie :D


To chyba ten film http://www.filmweb.pl/film/Sierota-2009-467339 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś filmy, które skupiają się na sadystkach? Albo chociaż pojawia się ona w drugoplanowej roli, ale jej postać jest nie do zapomnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmweb.pl/film/Ameryka%C5%84ska+zbrodnia-2007-334477

To mi się nasuwa w pierwszej chwili. Zależy też jakiego sadyzmu szukasz, czy stricte krwawego czy też psychologicznego. I chodzi koniecznie o kobiety?

Jeszcze tak mi się kołacze Virgin suicides ale oglądałem to ze 2 lata temu więc niech inny ktoś to potwierdzi albo zaprzeczy, w każdym razie z tego co pamiętam mamuska tamtych dziewczyna była lekko świrnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 15:01, Longer napisał:

Powiecie mi coś o " Dawcy Pamięci " ? Warto wybrac się z dziewczyną do kina czy lepiej
wybrac " Sekstaśmę " ? :)

szczerze, to chciałem na to iść do kina. Wydaje mi się, że ciekawy pomysł, ale troszkę się boję, że celowany jest w młodzież.

(chodzi mi o dawcę, bo Sekstaśma ze starą Cameron Diaz, to obrzydlistwo pewnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zależy też jakiego sadyzmu szukasz, czy stricte

Dnia 22.08.2014 o 15:52, Tyler_D napisał:

krwawego czy też psychologicznego. I chodzi koniecznie o kobiety?


Chodzi mi tylko o psychologiczny i tak, potrzebuję tylko o kobietach. Najlepiej jeśli byłyby na faktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się