HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie


Obejrzałem wreszcie Miasteczko Twin Peaks. Po przeczytaniu różnych teorii mam wodę miast mózgu. Czyżby ten serial faktycznie był aż tak przemyślany? Mimo wszystko klimat miażdży, przynajmniej w pierwszym sezonie (i na początku drugiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 00:55, Perry_Cox napisał:

Obejrzałem wreszcie Miasteczko Twin Peaks.

Pierwszy raz?
Zazdroszczę :)

Klimat jest nieziemski. Choć jak oglądałem po raz pierwszy (23 lata temu!) dziecięciem będąc, to wrażenie było ogromne (człowiek jeszcze nie był zatruty przez te wszystkie filmu - nie to co teraz ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie oglądać Sin City 2, ale koledzy zaprosili to poszedłem. Także się zawiodłem scenariuszem, te historie to co najwyżej niewykorzystany potencjał. Poza tym, z tego co pamiętam, to w pierwszej części wszystkie trzy historie miały mniej więcej tyle samo czasu ekranowego, a tutaj w sumie jest jedna (tytułowa) i dwie dodatkowe jakby wrzucone na siłę.

@Miasteczko Twin Peaks
Od Lyncha oglądałem Diunę i Blue Velvet i mi nie bardzo podeszły, głównie przez specyficzną formę (szczególnie Blue Velvet) - czy Twin Peaks jest ogółem podobne do nich, czy jednak nie? Bo słyszałem już sporo dobrych opinii na temat serialu i może kiedyś bym go obejrzał, ale obawiam się, że mogę się odbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 00:55, Perry_Cox napisał:


Obejrzałem wreszcie Miasteczko Twin Peaks. Po przeczytaniu różnych teorii mam wodę miast
mózgu. Czyżby ten serial faktycznie był aż tak przemyślany? Mimo wszystko klimat miażdży,
przynajmniej w pierwszym sezonie (i na początku drugiego).


Hehe, ja sam ten serial oglądałem dwukrotnie i chyba jest moim ulubionym. Ten niesamowity klimat, nastrój tajemnicy, każda postać, ktorą można polubić i coś ukrywa... aż szkoda, że ta historia nigdy nie została dokończona!
I co masz na myśli mówiąc, że jest aż tak przemyślany? Ostateczna intryga przecież nie jest aż tak bardzo skomplikowana a i jest też parę niewiadomych, które nigdy nie zostały wyjaśnione ... choć jak powiedziała

Spoiler

Laura Palmer agentowi Dale''owi Cooperowi "zobaczymy sie za 25 lat" - i zgadnijcie co w tym roku wypada?

Właśnie tak. Po cichutku liczę na to, jak i wiele fanów, że Lynch coś z tym zrobi :)

Aha i odradzam oglądanie filmu, bo tylko zepsuje Ci dobre wrażenie z serialu - straszny gniot, parę aktorów zastąpiono innymi, kręcone w innych miejscówkach, nie oryginalnych z serialu, fabularnie prawie nic nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czy jest przemyślany, to zależy od teorii, która jest trafna. Film obejrzałem wczoraj. Całkiem dobry, choć w kilku miejscach dziurawy (

Spoiler

w serialu nie było nic napomknięte, że Bobby kogoś zabił

). Faktycznie zastąpiono m. in. Donnę. Powodem była niechęć oryginalnej aktorki do zagrania scen erotycznych, przez co ją zastąpiono inną. IMHO mogli je trochę stonować, a aktorkę zostawić, aniżeli zmieniać całą postać dla kilku sekund cycków. Jeśli idzie o serial, to zaczęła mnie irytować zbyt duża liczba podjętych, i przy tym niepotrzebny wątków. Podobało mi się, że nie jest to super poważny serial, wiele było momentów komicznych, lecz w pewnym momencie było ich za dużo, przez co nie wiedziałem, czy serial idzie w stronę komedii. Musiałbym kiedyś obejrzeć całość jeszcze raz (może kiedyś kupię po taniości to nowe wydanie na BR), szkoda jednak, że Twin Peaks zostało tak brutalnie urwane i reszty można się domyślać. Ponoć miał być sezon trzeci, w którym Cooper (postać genialna)
Spoiler

walczy w sobie z Bobem

, jednak coś poszło nie tak z umowami (czy tam telewizja się wypięła). Jeszcze taka ciekawostka na koniec, iż fani napisali scenariusz do 23-go odcinka. Plotka głosi, iż sam Lynch był nim tak zachwycony, że uznał go za oficjalny. Można go bez problemu znaleźć w sieci po polsku bez problemu. Sam przymierzam się do jego przeczytania, ot z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zapomniałem że czekam na drugi sezon Danger 5! Nagle wszystkie inne seriale na które czekałem przestały mnie obchodzić. ;) DAWAĆ MI TO JUŻ!

DANGER 5 SEASON 2 TRAILER
https://www.youtube.com/watch?v=UVBPGN3g14c

BTW Dawno mnie nie było na forum, miałem znaleźć nazwy filmów dokumentalnych o możliwościach mózgu, sory, jednak nie znajdę. A w rankingu się zastanawiam czy wezmę udział bo na horrorach się nie znam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 23:01, Danio237 napisał:

. A w rankingu się zastanawiam czy wezmę udział bo na horrorach
się nie znam. ;)


Bez probelmu możesz się ograniczyć tylko do thrillerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie biednie ale co tam.

Lata 1970 - 1979

Thriller

1. Uwolnienie (1972)
2. Wszyscy ludzie prezydenta (1976)
3. Brudny Harry (1971)
4. Chinatown (1974)
5. Szczęki (1975)

Horror

1. Obcy - 8. pasażer "Nostromo" (1979)

@kerkas
Znów Cię zdegradowali... ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 20:03, kerkas napisał:

PLEBISCYT 90 FILMÓW Z GATUNKU HORROR I THRILLER WSZECHCZASÓW


Horror:

1. Egzorcysta - 1973
2. Obcy - 8 pasażer Nostromo - 1979
3. Omen - 1976
4. Głowa do wycierania - 1977
5. Inwazja łowców ciał - 1978
6. Nie oglądaj się teraz - 1973
7. Teksańska masakra piłą mechaniczną - 1974
8. Halloween - 1978


Thriller:

1. Maratończyk - 1976
2. Trzy dni Kondora - 1975
3. Znikający punkt - 1971
4. Szczęki - 1975
5. Rozmowa - 1974
6. Dajcie mi głowę Alfredo Garcii - 1974
7. Brudny Harry - 1971
8. Uwolnienie - 1972
9. Francuski łącznik - 1971
10. Dzień Szakala - 1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 09:22, Braveheart napisał:

@kerkas
Znów Cię zdegradowali... ? ;>


Dzięki za głosy Tobie i pozostałym.

Odnośnie zapytania muszę omijać temat Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka i będzie okej.
Po prostu puściły mi nerwy kiedy po raz kolejny usłyszałem jaki to ten Putin "fajny gość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,127222,16624239,Wracaja__Alternatywy_4___Odnowione_i_ze_scenami_wycietymi.html#TRfilm


Dobrze, że zajrzałem na Wybiórczą, bo bym nie wiedział nawet.
Ostatni raz oglądałem z 7/8 lat temu, więc z chęcią sobie przypomnę tym bardziej z takiej okazji.

Polecam, bo to jedno z najlepszych krajowych dzieł telewizyjnych i choć wiele humoru dla młodszych może być niezrozumiałe, to i tak całość jest tak fajnie zrobiona, że absurdy komuny bawią i dzisiaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 14:37, kerkas napisał:

muszę omijać temat Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka i będzie okej.

Ja to zrobiłem już kilka lat temu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś filmy podobne do "Wszystko za życie" albo "Sekretne życie Waltera Mitty"? Takie o spełnianiu marzeń. Świetnie się to ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 21:59, Dotson napisał:

Zna ktoś jakieś filmy podobne do "Wszystko za życie" albo "Sekretne życie Waltera Mitty"?
Takie o spełnianiu marzeń. Świetnie się to ogląda.

"W Drodze"? Całkiem udana i wierna adaptacja kultowej powieści Kerouaka. Może nie do końca o spełnianiu marzeń jak w "Wszystko za Życie", ale motywem przewodnim też jest chwytanie wolności i wykorzystywanie każdego kolejnego dnia. A w tle klasyczna powieść drogi i podróż przez Amerykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 18:40, A-cis napisał:

Ja to zrobiłem już kilka lat temu :-)


Zmienająć temat odnośnie Potopu
Cytuję reżysera z 315 minut stworzyliśmy nową wersję filmu o zdynamizowanej narracji 185 minut.
Cóżeś Potopowi uczynił reżyserze ! ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 21:59, Dotson napisał:

Zna ktoś jakieś filmy podobne do "Wszystko za życie" albo "Sekretne życie Waltera Mitty"?
Takie o spełnianiu marzeń. Świetnie się to ogląda.


Rozumiem że na smutno i wesoło ?

Pukając do nieba bram (1997)
Strach na wróble (1973)
Odkrywcy (1985)
Goonies (1985)
Złote runo (1996)
Wniebowzięci (1973)
Mów mi Rockefeller (1990)
Goodbye Rockefeller (1993)
Bliskie spotkania z wesołym diabłem (1988)
Cudowne dziecko (1986)
Fortuna (1972)
Fuks (1999)
Gangsterzy i filantropi (1962) nowela z Wiesławem Michnikowskim
Lata dwudzieste... lata trzydzieste
Lekarstwo na miłość
Motodrama
Opowieść Harleya
Skarb
Szaleństwa Panny Ewy
Szczęściarz Antoni
Żona dla Australijczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś polskie filmy, które skupiają się na pokazaniu świata młodych ludzi? Chodzi mi głównie o dramaty, ale nie takie w stylu Sali samobójców. Bardziej wolałbym coś podobnego do Jesteś Bogiem, Hardkor Disko, czy Yuma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się