HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Zapisy na zajęcia o 6:00 miały dziś tę zaletę, że obejrzałem końcówkę rozdania Oscarów.
Bardzo cieszy najważniejsza statuetka dla Birdmana, szkoda, że Keaton nie dostał dla aktora.

No i Zimmer znów bez nagrody za muzykę, choć w Interstellarze zrobił kawał genialnego soundtracku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - wielkich zaskoczeń nie było, chyba w każdej z tych głównych kategorii wygrali faworyci.
Fajnie, że w końcu doczekaliśmy się Oscara dla Polskiego filmu pełnometrażowego.
Co do samej gali, to nie wiem czemu, ale ta z ubiegłego roku wydawała mi się ciekawsza. W tej najbardziej rozbawił mnie moment w którym Neil Patrick Harris zatrzasnął się w drzwiach i wyszedł na scenę w samych majtkach, a po drodze minął grającego perkusistę, którym był...Miles Teller i którego zrugał za nie trzymanie tempa. Świetne powiązanie motywów z dwóch filmów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 12:04, Wszystkozajete napisał:

Co do samej gali,

Na mnie wrażenie zrobił ten fragment poświęcony pamięci Tych Co Odeszli. O niektórych znanych nazwiskach nawet nie wiedziałem (jakoś mi umknęli) i dowiedziałem się teraz.
W sumie sporo nazwisk :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 22:26, kerkas napisał:

Jest to Oscar poprawny politycznie :(


Filmy o Żydach zawsze mają +5 do Oscarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 23:36, Feallan napisał:

> Jest to Oscar poprawny politycznie :(

Filmy o Żydach zawsze mają +5 do Oscarów.


Chodziło mi raczej o to że kiedy nominowano W ciemności gdzie bądź co bądź Polak ukrywa Żydów film nie wygrał.
W Idzie ten element nie występuje i film wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 23:54, kerkas napisał:

> > Jest to Oscar poprawny politycznie :(
>
> Filmy o Żydach zawsze mają +5 do Oscarów.

Chodziło mi raczej o to że kiedy nominowano W ciemności gdzie bądź co bądź Polak
ukrywa Żydów film nie wygrał.
W Idzie ten element nie występuje i film wygrał.


Naprawdę jesteś takim durniem czy tylko udajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 10:29, Kubak10 napisał:

Naprawdę jesteś takim durniem czy tylko udajesz?


Naprawdę musisz kogoś obrażać? Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą obejrzałem "Bogów" i nie bardzo rozumiem zachwytów nad tym filmem. Jest dobry, ale nic rewelacyjnego. Miło, że twórcy nie skupiali się po raz kolejny jaki to PRL był zły i było wtedy ciężko. Takich filmów było na pęczki i co kolejny to gorszy. W filmie na szczeście nam tego oszdzędzili, a i cała ta otoczka jakoś szczególnie nie wskazuje na te ramy czasowe (nie licząc samochodów oraz strojów bohaterów). Szkoda jednak, że fabuła jest tak poszatkowana i czasami trudno jest się połapać. W jednej chwili głowny bohater przebywa w Warszawie, żeby w następnej scenie pokazać co się dzieje w jego klinice, żeby w następnej już przeprowadzał u siebie operację. Nie spodobało mi się takie posztakowanie, bo nie dość, że wybija z rytmu, to dodatkowo niszczy całą opowieść. Wątek z żoną Religi był wephcnięty na siłę. Naprawdę nie trzeba było pokazywać złości bohaterki, aby widz zorientował się, że Religa był pochłonięty pracą. Skoro tyle czasu przebywał w klinice, od czasu do czasu bywając w Warszawie, to raczej nie zajmował się domem i rodziną. Szkoda też, że film mija się z prawdą i to nawet w takich apsektach jak długość życia pacjenta po przeszczepie. Rozumiem budowanie dramatyzmu, ale skoro i tak fabuła przeskakuje pod względem czasu, to i tu można było wykorzystać prawdziwą historię. Rozumiem, że to tylko film, ale w polskim internecie brakuje jakiegoś szczegółowego opracowania o życiu Religi i liczyłem, że dowiem się coś więcej o tej postaci, którą znam jedynie z bycia ministrem zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam widziałem tę produkcję kilka miesięcy temu w kinie i muszę się zgodzić z tym, co mówisz - trochę za dużo wątków pobocznych tam wepchnęli. Niemniej jednak - film mi się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 18:29, A-cis napisał:

Nie. Z 2 powodów. Jeden już Ci wczesniej podawałem (i on jest decydujący) a drugi to
taki, że praktycznie już nie oglądam filmów akcji i horrorów, a co do noir, to nawet
nie wiem co to za gatunek :-)


Może byś jednak zmienił zdanie ?

Odnośnie czarnego kryminału (film noir)

"...Czarny , jak czarne bywają myśli , rozpacz , los wyrzutka , ludzka niewdzięczność
, pozbawiona nadziei godzina , seria niepomyślnych zdarzeń i koszmarna rzeczywistość...

...W tym świecie nie istnieje wielka miłość ani przyjaźń budowana na trwałym fundamencie
wierności. W wielkomiejskiej dżungli wszystkim rządzi mord , zdrada , przemoc , korupcja
, prawo silniejszego. Lepiej znać owe twarde bezwzględne prawa i stosować się do nich
zależnie od okoliczności , inaczej płaci się najwyższą cenę. ..."

Gatunek ten wywodzi się z niemieckiego ekspresjonizmu filmowego "M jak Morderca" , "Testament
doktora Mabuse" i francuskiego realizmu poetyckiego "Ludzie za mgłą" , "Pepe Le Moko".
Skrzydła rozwinął dopiero na amerykańskim gruncie za sprawą takich pisarzy jak:
Raymond Chandler , Dashiell Hammett , James M. Cain , Mickey Spilane i inni.

W swoim założeniu był krytyką otaczającego świata w którym za piękną fasadą kryło się
zepsucie i amoralność.

Gatunek nabrał wiatru w żagle po premierze "Sokoła Maltańskiego" 1941.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&pid=1

http://pl.wikipedia.org/wiki/Film_noir

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neo-noir

http://www.filmsite.org/filmnoir.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 19:03, kerkas napisał:

Odnośnie czarnego kryminału (film noir)

Powiem szczerze. Nie odróżniam czarnego kryminału od białego (lub jakie tam jeszcze są kolory). Dla mnie kryminał, to kryminał.
Jest morderstwo, jest detektyw lub policjant rozwiązujący problem i jest wtedy kryminał (to tak w uproszczeniu).
Nie jestem zwolennikiem rozdrabniania gatunków na podgatunki i prywatnie nie używam takich klasyfikacji, bo nie widzę jakoś w tym większego sensu.
I już za późno aby to zmieniać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 03:16, A-cis napisał:

> Odnośnie czarnego kryminału (film noir)
Powiem szczerze. Nie odróżniam czarnego kryminału od białego (lub jakie tam jeszcze są
kolory). Dla mnie kryminał, to kryminał.


Szkoda jest tyle podgatunków kryminału:
http://en.wikipedia.org/wiki/Crime_film

Dnia 25.02.2015 o 03:16, A-cis napisał:

Nie jestem zwolennikiem rozdrabniania gatunków na podgatunki i prywatnie nie używam takich
klasyfikacji, bo nie widzę jakoś w tym większego sensu.


Przy podgatunkach łatwiej wybrać tę najlepszą dziesiątkę filmów z danej dekady dla przykładu przy gatunku kryminał z lat 1970 - 1979 tych tytułów jest 1667 przy podgatunku gangsterski już tylko 16.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jarajo się?
Neill Blomkamp oficjalnie reżyserem nowego filmu z ksenomorfami.

Po słabiutkim Elysium, Chappie zapowiada się całkiem ciekawie więc może doczekamy się w końcu czegoś dobrego na dużym ekranie w uniwersum ksenomorfów.
Tym bardziej, że film ma ignorować zarówno IMO całkiem dobrego Alien 3 oraz średniego Alien: Ressurection i będzie kontynuacją Aliens.

Wstępnie; jaram się. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2015 o 09:14, luzac napisał:

Bo przecież nie może być dwóch filmów traktujących o tym samym! :P


W jakim sensie takim samym? Że jest tam robot ze świadomością? Przecież to będą zupełnie inne filmy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się