HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2015 o 00:44, Perry_Cox napisał:

Kolejny tytuł, który koniecznie chciałem obejrzeć w kinie, lecz ponownie ostrowskie kino
woli skupić się animacjach i polskiej kinematografii, ew. jakiś większy blockbuster.


Ratunkiem pozostają kina studyjne które grają dany film kiedy zszedł on już z ekranów kinowych i tak np. styczniu 2015 r. w Iluzjonie można było zobaczyć zrzut ekranu poniżej

Poza tym jak sam zauważysz kina te puszczają takie klasyki których nie uświadczysz w VOD a i cena 14zł za seans
nie jest sumą bajońską za możliwość obcowania z taki dziełami X muzy jak:

Aniołowie o brudnych twarzach

Garsoniera

Ptaki

Sokół Maltański

Skarb Sierra Madre

Skamieniały las


20150312081314

20150312081327

20150312081339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ale ja chcę płacić (oczywiście rozsądne pieniądze) za legalne usługi lub chociaż te reklamy obejrzeć, ale serwis jakiś zysk miał. Lecz paranoją dla mnie jest to, że często pirackie serwisy są wygodniejsze i działają lepiej (jakość to już inna kwestia). Ostatnio z kumpelą chciałem obejrzeć jeszcze raz Tańcząc w ciemnościach, ale płytę dvd (legalną, kupioną na allegro za 3 zł) zostawiłem we Francji, więc szukałem w internecie. Wyskoczyło mi jakieś legalne VOD, niestety z lektorem, ale trudno, jakoś przeżyję, z napisami już widziałem. Pomijam reklamy, które być musiały. Ale brak płynności, a pół godziny 10 klatek, w pewnym momencie jakość spadła do bodaj 140p i utrzymywała się na takim poziomie przez kilka minut. Jeśli tak ma wyglądać oglądanie filmów online w XXI wieku, to ja chyba wolę tradycyjne nośniki. Zaznaczam, że internet mam znośny. Mam nadzieję, że netfilx nie ma takich problemów.

BTW, ostatnio wyrwałem Matrix - Ultimate Collection na BR za 60 złociszy z wysyłką na allegro. Jaram się tym jak głupi^^ Oczywiście bez wersji pl (napisy tylko w dokumentach), ale już przestałem się tym przejmować. Generalnie jeśli ktoś kolekcjonuje filmy BR i ma w nosie polską wersję, to na zachodzie mają dobre ceny, po przeliczeniu na ich pensje, to już w ogóle bajkę mają. Za to dvd jest niewiele tańsze od BR (średnio jakieś 2-3 euro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Do Warszawy mi nie po drodze:) Jedyny plus mojego kina, że ma tam klub filmowy i za dyszkę można często obejrzeć naprawdę przyzwoite filmy. Niestety seans jest raz w tygodniu i jak przegapisz, to po zawodach. Tydzień temu był Birdman, na którego się nie załapałem i do dziś nie mogę tego przeżyć. A jest to jeden z tych filmów, których nie chcę niszczyć sobie oglądaniem w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 09:43, Perry_Cox napisał:

Do Warszawy mi nie po drodze:) Jedyny plus mojego kina, że ma tam klub filmowy i za dyszkę

/.../

O.k. W jakim mieście chodzisz najczęściej do kina ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aktorska wersja " Kopciuszka " Disneya będzie w naszym pięknym kraju wyświetlana z napisami?
Niestety, w Heliosie mają tylko dubbing.

A poruszając temat bajek z przeszłości: chętnie obejrzałbym japońsko - włoski serial animowany z 1981 roku " La vuelta al mundo de Willy Fog " , czyli " W 80 Dni Dookoła Świata z Willym Fogiem ", ale z pierwszym polskim dubbingiem. Niestety, obecnie dostępny jest już najnowszy, czwarty z kolei dubbing tego serialu ( gdy tymczasem kontynuacja, łącząca fabuły " 20 Tysięcy Mil Podmorskiej Żeglugi " i " Podróż do Wnętrza Ziemi " w ogóle nie doczekała się polskiego przekładu, poza skrótem w postaci dwóch filmów pełnometrażowych ), a z oryginału nie zachowała się nawet piosenka czołówkowa, wykonywana chyba min. przez Wiktora Zborowskiego.
Czy to prawda, że archiwa tv, zawierające min. takie rzeczy, spłonęły? Nawet na YT jest tylko czwarty dubbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak archiwum TVP swego czasu poszło z dymem a wraz z nim kupa materiałów.
Ot taki chociażby pierwszy dub animowanego Spidermana który leciał swego czasu pierw na Canal+ a potem wszedł do TVP [leciał bodajże na 2jce]. Ten pierwszy dub różnił się nieco od późniejszej wersji z Fox Kids. W tym archiwum spaliło się kupę świetnych materiałów.

Btw - ciekawe czy Canal+ ma gdzieś w swoich archiwach ta starą wersję, była imho lepsza od tej z Fox Kids.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 16:34, lis_23 napisał:

Czy aktorska wersja " Kopciuszka " Disneya będzie w naszym pięknym kraju wyświetlana
z napisami?
Niestety, w Heliosie mają tylko dubbing.

Przeprowadziłem szybkie poszukiwania i okazuje się, że we Wrocławiu w Heliosie będzie też wersja z napisami. Podobnie jak w Multikinie i Cinema City. Widocznie zależy od miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2015 o 18:14, ManweKallahan napisał:

Przeprowadziłem szybkie poszukiwania i okazuje się, że we Wrocławiu w Heliosie będzie
też wersja z napisami. Podobnie jak w Multikinie i Cinema City. Widocznie zależy od miasta.


U mnie w Heliosie ( Sosnowiec ) jest tylko dubbing, a w Cinema City filmu nie ma, jest za to ... trzygodzinna opera " Kopciuszek " ...
Ewentualnie luknę jeszcze na Katowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 09:40, Perry_Cox napisał:

/ cięcie


Nie ma szans na jakiś sensowny serwis vod w Polsce dopóki nie będzie dobrego rynku na niego. Póki media non-stop wiercą formułę "Klanu" i "Dlaczego ja", to będzie jak jest. Ludzie już zdecydowali, że wolą to niż coś odrobinę ambitniejszego.

Po prostu statystyczny odbiorca tvp to emeryt bez żadnych zainteresowań, poza tym o której przyjmuje jutro lekarz...

Poza tym jak w końcu zawita do nas Netflix, to będzie zapewne tak niemiłosiernie wykastrowany z tytułów, że żal będzie oglądać. Sam oglądam Crunchyroll na konsoli, ale ździwiło mnie, że np. taki One Piece jest u nas zablokowany z powodów licencyjnych.

Nic nie poradzimy i jak zwykle jesteśmy jak trzeci świat filmowo-serialowy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pogrzebać w necie, przeinstalować silverlighta, skonfigurować pod tą witrynę filtry adblocka i TVP VOD stał się o 100% bardziej przyjemny =P
Reklam brak, filmy się buforują poprawnie [nie rzną się jak kiedyś], zauważyłem nawet, ze dla opłacających abonament radiowo-telewizyjny dają darmowe "premium" do oglądania treści płatnych.

Ale adblocka to ja tam za cholerę nie wyłączę, nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ostrów Wielkopolski. Dwa razy zdarzyło mi się obejrzeć coś w Kaliszu, ale jako ostrowianin nie powinienem przyznawać się do tego;)

*maniekk - masz rację, choć z drugiej strony w Niemczech też mają na*rane seriali typu "dlaczego ja" (w końcu to to zerżnięte z Zachodu jest), ale jest tam miejsce na wszystko. Polska telewizja jest leniwa i chce robić tylko łatwy hajs. Ambitniejsze seriale miałyby u nas rację bytu, gdyby je dobrze wypromować i emitować w odpowiedniej godzinie. A że o której tv nie włączysz, ujrzysz różnego rodzaju paradokumentalne g*wienko, to gdzie jest miejsce na coś ambitniejszego? Tylko po 22...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 22:54, Perry_Cox napisał:


Ostrów Wielkopolski. Dwa razy zdarzyło mi się obejrzeć coś w Kaliszu, ale jako ostrowianin
nie powinienem przyznawać się do tego;)


W Twoim mieście są dwa kina i oboma proponuję się zainteresować gdyż:

http://kino.mdkostrowmaz.pl/

Kino "Ostrovia"

ul. 11 Listopada 5
07-300 Ostrów Maz

http://www.kino-komeda.info/zapowiedzi

Kino "Komeda"
ul. Powstanców Wielkopolskich 22

Nasze kino - mój film
Drodzy widzowie!

Ponownie zapraszamy do udziału w plebiscycie "Nasze kino - mój film". Poddajemy głosowaniu pięć interesujących filmów. Głosowanie potrwa do 23 marca 2015, a wybrany przez państwa film zaprezentujemy na seansie we wtorek - 31 marca 2015 - o godzinie 20.30.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do udziału w głosowaniu!


IMPERIUM SŁOŃCA
dramat, USA

LOVE,ROSIE
komedia romantyczna, Wielka Brytania

FOTOGRAF
thriller, Polska

BEZWSTYDNY MORTDECAI
komedia, USA

PRZEBOJE I OLDBOJE
komedia muzyczna, Czechy


Faktycznie Birdmana już nie grają ale zapytaj się czy w ramach DKF lub cyklu "Nasze kino - mój film" mógłby się on pojawić, koniecznie zapisz się też do newslettera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki, ale to pierwsze to w inne miasto jest zupełnie;)
Ja tam w miarę pilnuję repertuaru u siebie, czasami coś wyhaczę ciekawego, lecz z reguły lipa wielka jest. Ale dzięki za starania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi gdzie w Warszawie pod koniec marca będzie grane coś dobrego? Jest jakieś kino ze starymi filmami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie czym spowodowana jest tak długa kolejna przerwa w emisji takich seriali jak Arrow, Flash, Gotham?
I nie chodzi mi tu o przerwę w połówce sezonu, ale tę, która trwa teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 12:16, Accid napisał:

Powiedzcie mi gdzie w Warszawie pod koniec marca będzie grane coś dobrego? Jest jakieś
kino ze starymi filmami ?


Generalnie najlepiej kupić Gazetę Wyborczą w piątek, w dodatku co jest grane masz repertuar wszystkich kin w Warszawie, dalej musisz tylko żmudnie przepatrzyć cały repertuar i wyłowić co Cię interesuje.

Są przeglądy kina Francuskiego, Włoskiego, retrospektywy, kino nieme, musisz na bieżąco śledzić repertuar.
Kina się specjalizują kino Wisła ma środy z kinem czeskim, kino Praha Niemy Movie czyli kino nieme, kino Iluzjon dla każdego coś miłego.


Całe mnóstwo

Dom sztuki ul. Wiolinowa 14

Pan Verdoux niedziela 18:00

Iluzjon ul. Narbutta 50a

14 Marca - Sobota

Królestwo Zielonej Polany Polska, 1994

Warszawa 1935 Polska, 2013

Orzeł w klatce USA, Wielka Brytania, 1972

Dorożkarz nr 13 Polska, 1937

Moi rodzice rozwodzą się Polska, 1938

Falstaff Francja, Hiszpania, Szwajcaria, 1965

15 Marca - Niedziela

Wacuś Polska, 1935

W 80 dni dookoła świata USA, 1956

Sprzedawca kapeluszy Francja, 1982

Body/Ciało Polska, 2015

Ofelia Francja, 1963

16 Marca

Tygrys lubi świeże mięso Francja, Włochy, 1964

Będzie lepiej Polska, 1936

Goryle we mgle USA, 1988

Dyrygent Polska, 1979

17 Marca

Królowa Krystyna USA, 1933

Maski Francja, 1987

Szczęśliwy człowiek Polska, 2000

Body/Ciało Polska, 2015

Szarża lekkiej brygady Wielka Brytania, 1968

19 Marca

Dziewczęta z Nowolipek Polska, 1937

Falstaff Francja, Hiszpania, Szwajcaria, 1965

Wyrok życia Polska, 1933

Morderstwo w Orient Ekspresie Wielka Brytania, 1974

21 Marca - Sobota

W krainie baśni cz. II
Ballada
Brzydkie kaczątko
Czarodziejskie lustro
Ballada o królu Piecuchu
Rycerze walecznego smoka
Ballada o kapryśnej królewnie


Warszawa 1935 Polska, 2013

Asy przestworzy Wielka Brytania, Francja, 1976

Landru Francja, Włochy, 1963

Będzie lepiej Polska, 1936

Moi rodzice rozwodzą się Polska, 1938

Przełamując fale Dania, Szwecja, Francja, Holandia, Norwegia, Islandia, 1996

Nawiedzony Wielka Brytania, USA, 1995
( Mała Czarna )

22 Marca - Niedziela

Królestwo Zielonej Polany Polska, 1994

Sprzedawca kapeluszy Francja, 1982

Wacuś Polska, 1935

Romeo i Julia Włochy, Wielka Brytania, 1954

23 Marca

Opatrzność Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania, 1977

Solidarność, Solidarność... Polska, 2005

Włoski dla początkujących Dania, Szwecja, 2000

Kobietki Francja, Włochy, 1960

24 Marca

Cudotwórczyni USA, 1962

Orzeł w klatce USA, Wielka Brytania, 1972

Przypadek Polska, 1981

25 Marca

Ono Polska, 2004

33 sceny z życia Polska, Niemcy, 2008

Falstaff Francja, Hiszpania, Szwajcaria, 1965

Niech bestia zdycha Francja, Włochy, 1969

26 Marca

Niewierna żona Włochy, Francja, 1969

Wielka droga Polska, Włochy, 1946

Body/Ciało Polska, 2015

Asy przestworzy Wielka Brytania, Francja, 1976

27 Marca

Bałkany Wielka Brytania, 1936

Kuzyni Francja, 1959

Pożegnanie z Afryką USA, 1985

28 Marca

W krainie baśni cz. II
Ballada
Brzydkie kaczątko
Czarodziejskie lustro
Ballada o królu Piecuchu
Rycerze walecznego smoka
Ballada o kapryśnej królewnie


Nocturna Hiszpania, Francja, 2007

Dorożkarz nr 13 Polska, 1937

Ofelia Francja, 1963

Zapomniana melodia Polska, 1938

Gandhi Wielka Brytania, Indie, 1982


Szarża lekkiej brygady Wielka Brytania, 1968

Niewinni o brudnych rękach Francja, Włochy, RFN, 1975

Niedziela

W 80 dni dookoła świata USA, 1956

Alicja ucieka po raz ostatni Francja, 1977

Będzie lepiej Polska, 1936

Niewierna żona Włochy, Francja, 1969

Morderstwo w Orient Ekspresie Wielka Brytania, 1974

Opatrzność Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania, 1977

30 Marca

Dziewczęta z Nowolipek Polska, 1937

Dekada strachu Francja, Włochy, 1971


Wyrok życia Polska, 1933

Dyrygent Polska, 1979

31 Marca
Rzeźnik Francja, Włochy, 1970

Sponsoring Polska, Francja, Niemcy, 2012

Bałkany Wielka Brytania, 1936

KINO.LAB Jazdów 2, Warszawa

ekran otwarty
http://www.kinolab.art.pl/film.php?id=4863

Kino KC Nowy Świat 6/12, Warszawa

akurat w tym tygodniu nic nie ma

Luna Marszałkowska 28

akurat w tym tygodniu nic nie ma

Praha ul. Jagielońska 26

http://www.kinopraha.pl/film/nosferatu-symfonia-grozy-niemy-movie

23 marca – Polscy „Milkowie” i ich droga: „Obywatel Milk”
reż. Gus Van Sant, rok produkcji: 2008, czas: 2h 8min.

http://www.kinopraha.pl/film/fanatyk-filmowe-obsesje

23. marca o godz. 20.15 Kino Praha zaprasza na nową odsłonę cyklu DKF „Imaginarium” – Różne oblicza miłości. W tegorocznej edycji pokażemy filmy o tematyce LGBT. Spotkania poprowadzi redaktor naczelny dwumiesięcznika „Replika” Mariusz Kurc. Bilety TYLKO 14 złotych!

Odbyło się:
15 grudnia – Wędrowcy i tułacze: „Buena Vista Social Club”, reż. Wim Wenders
8 grudnia - Ukąszeni przez Hollywood: „Wilk z Wall Street”, reż. Martin Scorsese
24 listopada – Po Shoah: „Całkowite zaćmienie”, reż. Agnieszka Holland
10 listopada – Galernicy wyobraźni: „Underground”, reż. Emir Kusturica
29 września - Galernicy wyobraźni: „Pulp Fiction”, reż. Quentin Tarantino
15 września – Prześmiewcy: „Gracz”, reż. Robert Altman
9 czerwca – Prześmiewcy: „Annie Hall”, reż. Woody Allen
26 maj – Prowokatorzy: „Pianistka”, reż. Michael Haneke
12 maj – Prześmiewcy: „Amadeusz”, reż. Miloš Forman
28 kwietnia - Prowokatorzy: „Antychryst”, reż. Lars von Trier
14 kwietnia - Galernicy wyobraźni: „Truposz” , reż. Jim Jarmusch
31 marca - Galernicy wyobraźni: „Dzikość serca”, reż. David Lynch



Muranów Generała Władysława Andersa 5, Warszawa

http://muranow.gutekfilm.pl/dkf-muranow/

Najgorsze Filmy Świata: „Gamera – Zniszczyć wszystkie planety” – 24 marca

Porwanie Baltazara Gąbki

DKF Muranów zaprasza na całkiem nowy cykl „Morowe miasto”

Kino Wisła Warszawa

http://www.novekino.pl/kina/wisla/czeskie-srody.php

Kino Świt

Kino gruzińskie - retropektywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie pytanie mam do was czy po prostu akurat no nie wiem oglądacie taki właśnie serial jak dwóch i pół : ) bo po prostu ja to ostatnio widziałem jak się mocno nudziłem w domu włączyłem tv i tam taki serial leciał ; ) niesamowicie mnie wciągnął bo po prostu fajni i śmieszni aktorzy tam grają : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Późno bo późno ale chcę się w końcu przeprosić z Twin Peaks. Jestem gdzieś w połowie pilotażowego odcinka i zastanawia mnie jedna rzecz ... Ten serial ma jakiś koniec, zakończenie gdzie wszystko / większość wątków zostanie wyjaśniona czy to takie o, urwie się w połowie jak np: True Detective gdzie niby się wyjaśniło choć nie do końca. I tak - wiem że True Detective będzie dalej tylko, chodziło mi o ukazanie tego o co pytam w jakiś wymierny sposób. Więc jak to wygląda w TP? Bo jak na razie jest jedno wielkie WTF. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Serial niestety jest urwany. Kilka wątków zostało wyjaśnionych (np. morderca zostaje dość szybko ujęty), ale ciągle dochodziły nowe. Niestety twórcy nie przewidzieli, że trzeci sezon może nie ruszyć i zakończenie pozostawia wiele pytań. Na szczęście oficjalnie zapowiedziano kontynuację serii, więc pewnie postarają się poskładać to wszystko do kupy. Byle tylko Lynch był w formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ... ale jak rozumiem to nadal będzie dramat / thriller / kryminał i nagle nie dostaniemy wątków fantastycznych czy coś takiego? Bo z samym Lynchem do tej pory nie miałem do czynienia pomijając jedno nieudane podejście do Mulholland Drive w którym już momentami nie wiedziałem czy ten film to nie jest jakieś surrealistyczne kino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się