HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2015 o 13:00, Feallan napisał:

No przecież to normalne, tak wyglądają wszystkie filmy nakręcone na taśmie filmowej.

A potem wydawcy blu rayów smarują swoje filmy okropnymi filtrami, DVNR i innymi cudami.
Bo inaczej nie powala na kolana. ;_;


Ja rozumiem, że ziarno powinno być, ale nie aż takie jak tu, bo to wygląda bardzo źle.
Zresztą, ciekawostka: na PS4 film wygląda już inaczej, ziarno już nie rzuca się tak w oczy, jak na PS3.
Sprawdziłem jeszcze nowszy film, " Królestwo Niebieskie " z 2005 roku i sytuacja się powtarza; na PS3 ziarno ( o ile to jest ziarno ) aż kuje w oczy, a na PS4 już nie. Czyżby nowa konsola Sony miała jakieś filtry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej ma, ta sama płyta powinna wyglądać identycznie w obu konsolach. Sprawdź ustawienia.

Tylko wyłącz te barbarzyńskie filtry. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 13:28, Feallan napisał:

Najwyraźniej ma, ta sama płyta powinna wyglądać identycznie w obu konsolach. Sprawdź
ustawienia.

Tylko wyłącz te barbarzyńskie filtry. :<


Tylko jaskie ustawienia sprawdzić?
W tv wyłączyłem już dawno ulepszacze typu Motion Plus, czy czysty obraz cyfrowy, a w PS3 / PS4 nie ma zbyt wiele opcji, poza 1080p/24 true cinema i opcji napisów i płyta nie wygląda identycznie, na PS3 obraz jest wyraźnie brudniejszy, ziarnisty, aż kuje w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lata 2000 - 2015

Akcja:
1. Niezniszczalni (2010)
2. Uprowadzona (2008)
3. Kick-Ass (2010)
4. Red (2010)
5. 13 Dzielnica (2004)
6. Romeo musi umrzeć (2000)
7. Wanted - Ścigani (2008)
8. Raid (2011)
9. Drive (2011)

Noir:
1. Sin City (2005)
2. Zakładnik (2004)
3. To nie jest kraj dla starych ludzi (2007)
4. Memento (2000)
5. Bezsennosć (2002)
6. Wada ukryta (2014)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 13:00, Feallan napisał:

No przecież to normalne, tak wyglądają wszystkie filmy nakręcone na taśmie filmowej.

A potem wydawcy blu rayów smarują swoje filmy okropnymi filtrami, DVNR i innymi cudami.
Bo inaczej nie powala na kolana. ;_;


Sprawdziłem jeszcze drugą część " Hobbita " na PS3 i jest ok, choć i tu ziarno występuje ( a na materiale kręconym cyfrowo i w 5K chyba nie powinno? ) ale nie wali tak po oczach, jak w przypadku w.w filmów i jest widoczne szczególnie na pauzie / stopklatce.
O ile rozumiem występowanie ziarna na " Braveheart ", bo to stary film i niedokładnie oczyszczony ( prócz ziarna widać brudy, rysy i inne skazy, artefakty ), o tyle dziwi mnie tak duże, silne ziarno na " Królestwie Niebieskim ", czyli filmie dziesięcioletnim.
Inna sprawa, ze oba w. w. filmy wyglądają lepiej na PS4, a ja nie wiem czy PS4 aż tak różni się technicznie od PS3 w kwestii odtwarzania BD. Czy może ona dysponować jakimiś filtrami niedostępnymi na PS3 i, np. niwelować ziarnistość?
Przyznam, że przez ponad cztery lata z okładem nie narzekałem na jakość obrazu z płyt BD na PS3 i dopiero teraz przeżyłem pewne rozczarowanie. Czy warto w ogole inwestować w stacjonarny odtwarzacz BD, jeżeli posiada się obie konsole Sony? Ponoć żeby zobaczyć lepszy obraz trzeba inwestować w sprzęt od 2 tys. zł w górę, choć w teście odtwarzaczy BD w jednym z pism komputerowych już odtwarzacz za 100 zł oferował lepsze parametry niż obie maszynki Sony.
Dodam jeszcze, że ja oglądam na tv 40 cali z odległości ok. 40 cm - niestety, nawet z tej odległości mam problem z napisami, zwłaszcza w tv na programach informacyjnych.
Co mogę powłączać / powyłączać w opcjach konsoli / tv ( wyłączyłem wszelkie ulepszacze obrazu ) aby maksymalnie poprawić jakość obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 19:05, mati285 napisał:

http://www.filmweb.pl/news/David+Lynch+nie+zamieszka+w+%22Miasteczku+Twin+Peaks%22-110742

Nieciekawa informacja. Od początku miałem wątpliwości, ale teraz nie wiem czy warto sobie
w ogóle zaprzątać głowę.


To rzeczywiście niepokojąca informacja. Ciekawe czy jednak się dogadają, no i chyba Mark Frost nadal jest na pokładzie? Trzymam kciuki jednak za ten projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 21:10, lis_23 napisał:

Sprawdziłem jeszcze drugą część " Hobbita " na PS3 i jest ok, choć i tu ziarno występuje
( a na materiale kręconym cyfrowo i w 5K chyba nie powinno? )


No raczej nie.

Dnia 06.04.2015 o 21:10, lis_23 napisał:

ale nie wali tak po oczach,
jak w przypadku w.w filmów i jest widoczne szczególnie na pauzie / stopklatce.
O ile rozumiem występowanie ziarna na " Braveheart ", bo to stary film i niedokładnie
oczyszczony ( prócz ziarna widać brudy, rysy i inne skazy, artefakty ), o tyle dziwi
mnie tak duże, silne ziarno na " Królestwie Niebieskim ", czyli filmie dziesięcioletnim.


Co ty się tak tego ziarna uczepiłeś

Zerknij na zrzut ekranu z blu raya Black Hawk Down. Tam to dopiero jest ziarno. Film tak wygląda i tyle.

Rysy i inne tego typu rzeczy mogą się zdarzyć, bo bez automatycznych filtrów czyszczących (które zazwyczaj mordują ziarno i normalne studia tego nie używają) ciężko wyłapać wszystko. Dwugodzinny film to 170 tysięcy klatek do cyfrowego wyczyszczenia.

Dnia 06.04.2015 o 21:10, lis_23 napisał:

Inna sprawa, ze oba w. w. filmy wyglądają lepiej na PS4, a ja nie wiem czy PS4 aż tak
różni się technicznie od PS3 w kwestii odtwarzania BD. Czy może ona dysponować jakimiś
filtrami niedostępnymi na PS3 i, np. niwelować ziarnistość?


Jeśli tak jest, to współczuję właścicielom PS4.

Wszystkie tego typu cuda powinny być gdzieś w opcjach. Jak nie ma, to badziewne to PS4.

Dnia 06.04.2015 o 21:10, lis_23 napisał:

Przyznam, że przez ponad cztery lata z okładem nie narzekałem na jakość obrazu z płyt
BD na PS3 i dopiero teraz przeżyłem pewne rozczarowanie. Czy warto w ogole inwestować
w stacjonarny odtwarzacz BD, jeżeli posiada się obie konsole Sony? Ponoć żeby zobaczyć
lepszy obraz trzeba inwestować w sprzęt od 2 tys. zł w górę


Meh.

Obraz na blu rayach to zera i jedynki. Sprzęt za 2000 odczytuje te same zera i jedynki co sprzęt za 2 stówy. Może się zdarzyć, że jakiś tani odtwarzacz będzie miał skopany soft i źle wyświetlał obraz, ale cudów nie ma. PS3 nadal jest jednym z najlepszych odtwarzaczy Blu ray, więc jeśli ci się nie podoba, to raczej nie zobaczysz niczego lepszego na odtwarzaczu za 2 kafle.

Dnia 06.04.2015 o 21:10, lis_23 napisał:

choć w teście odtwarzaczy
BD w jednym z pism komputerowych już odtwarzacz za 100 zł oferował lepsze parametry niż
obie maszynki Sony.


Przecież za 100 zł to najwyżej jakieś powystawowe odtwarzacze można kupić. o.O

Dnia 06.04.2015 o 21:10, lis_23 napisał:

Dodam jeszcze, że ja oglądam na tv 40 cali z odległości ok. 40 cm - niestety, nawet z
tej odległości mam problem z napisami, zwłaszcza w tv na programach informacyjnych.
Co mogę powłączać / powyłączać w opcjach konsoli / tv ( wyłączyłem wszelkie ulepszacze
obrazu ) aby maksymalnie poprawić jakość obrazu?


Jak kanał nie jest w HD, tylko zwykłym PAL, to nic nie zrobisz.

Najlepsze opcje telewizora to te domyślne, bez żadnych "ulepszaczy". :)

20150406213230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2015 o 21:50, Feallan napisał:



Co ty się tak tego ziarna uczepiłeś


Może dlatego, że bardzo wali po oczach, a od FHD oczekuję jednak czegoś innego, lepszego?

Dnia 06.04.2015 o 21:50, Feallan napisał:


Zerknij na zrzut ekranu z blu raya Black Hawk Down. Tam to dopiero jest ziarno. Film
tak wygląda i tyle.

Hmmm ... w przypadku " Braveheart ", tak samo wyglądają jasne sceny, niebo, itp. ciemniejsze miejsca są już ok i dobrze widać detale - oczywiście na PS3, gdzie to ziarno bardzo wali po oczach, na PS4 jest znacznie lepiej.
Ale już " Królestwo Niebieski " na PS3 całościowo wygląda podobnie jak ten screen z HwO, zwłaszcza jasne sceny, na pustyni, itp. Znowu na PS4 jest lepiej.
" Joanna D;Arc " Bessona i sytuacja się powtarza i tylko " Hobbit " i animacje Disneya wychodzą na PS3 obronną ręką.

Dnia 06.04.2015 o 21:50, Feallan napisał:


Dnia 06.04.2015 o 21:50, Feallan napisał:


Jeśli tak jest, to współczuję właścicielom PS4.

Wszystkie tego typu cuda powinny być gdzieś w opcjach. Jak nie ma, to badziewne to PS4.

Ja tam nie narzekam ;)

Dnia 06.04.2015 o 21:50, Feallan napisał:


Meh.

Obraz na blu rayach to zera i jedynki. Sprzęt za 2000 odczytuje te same zera i jedynki
co sprzęt za 2 stówy. Może się zdarzyć, że jakiś tani odtwarzacz będzie miał skopany
soft i źle wyświetlał obraz, ale cudów nie ma. PS3 nadal jest jednym z najlepszych odtwarzaczy
Blu ray, więc jeśli ci się nie podoba, to raczej nie zobaczysz niczego lepszego na odtwarzaczu
za 2 kafle.

W PC World ze stycznia 2015 najlepiej ocenili Panasonic DMP- BDT700 za 2 tys. zł, a najgorzej dwie najnowsze konsole ( XONE i PS4 ):

http://g1.pcworld.pl/news/2/8/283032

http://www.pcworld.pl/testy/opis/PG400719-Panasonic_DMP_BDT700.html

http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/panasonic-dmp-bdt700eg.bhtml?from=ceneo&p=2099.00&cr=0&ceneo_spo=true#opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 23:05, lis_23 napisał:

Może dlatego, że bardzo wali po oczach, a od FHD oczekuję jednak czegoś innego, lepszego?

To jest marketing. Wyższa rozdzielczość nie sprawia, że obraz jest ładniejszy, tylko dokładniejszy. Stare filmy na BR są konwertowane przez skanowanie kliszy, a ta nie jest doskonała (choć w teorii zapewniać powinna jakość wystarczającą dla skanowania w rozdzielczości 4K).
Poprawić obraz w takiej sytuacji mogą jedynie filtry morfologiczne. Jedni są ich zwolennikami inni przeciwnikami jak widać. IMO to nic złego. Niektóre z nich działają naprawdę cuda z obrazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 23:05, lis_23 napisał:

Może dlatego, że bardzo wali po oczach, a od FHD oczekuję jednak czegoś innego, lepszego?


No ale filmy tak wyglądają. W kinie też tak wyglądały. Rozdzielczość nie ma tu nic do rzeczy, zeskanujesz negatyw w 4K i dalej masz ziarno. Taki urok technologii analogowej.

Dnia 06.04.2015 o 23:05, lis_23 napisał:

Hmmm ... w przypadku " Braveheart ", tak samo wyglądają jasne sceny, niebo, itp. ciemniejsze
miejsca są już ok i dobrze widać detale - oczywiście na PS3, gdzie to ziarno bardzo wali
po oczach, na PS4 jest znacznie lepiej.


Czyli jednak ma jakieś domyślnie włączone filtry. Dobrze wiedzieć, jakby mi kiedyś coś odbiło i kupiłbym PS4, filmów do tego wkładać nie będę.

Dnia 06.04.2015 o 23:05, lis_23 napisał:

Ale już " Królestwo Niebieski " na PS3 całościowo wygląda podobnie jak ten screen z HwO,
zwłaszcza jasne sceny, na pustyni, itp. Znowu na PS4 jest lepiej.


Podobnie, czyli niebo wygląda np. tak?

Dnia 06.04.2015 o 23:05, lis_23 napisał:

" Joanna D;Arc " Bessona i sytuacja się powtarza i tylko " Hobbit " i animacje Disneya
wychodzą na PS3 obronną ręką.


Nowe animacje Disneya i Hobbit to cyfrówki, to nic dziwnego że ziarna nie ma.

Dnia 06.04.2015 o 23:05, lis_23 napisał:

Ja tam nie narzekam ;)


Ludzie nie narzekają i potem studia serwują wszystkim badziew wysmarowany DVNR-em, że niby lepiej wygląda. :(

Dnia 06.04.2015 o 23:05, lis_23 napisał:

W PC World ze stycznia 2015 najlepiej ocenili Panasonic DMP- BDT700 za 2 tys. zł, a najgorzej
dwie najnowsze konsole ( XONE i PS4 ):


E tam, z takimi testami to sobie mogą. Dają te punkciki nie wiadomo za co, dodają je nie wiadomo jak i wygrywa nie wiadomo kto. A potem czyta się opis, że najlepszy player wyróżnia się tylko tym, że z upscalingiem płyt DVD i usuwaniem przeplotu trochę lepiej sobie radzi. :|

20150406231935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2015 o 23:16, hans_olo napisał:

Poprawić obraz w takiej sytuacji mogą jedynie filtry morfologiczne. Jedni są ich zwolennikami
inni przeciwnikami jak widać. IMO to nic złego. Niektóre z nich działają naprawdę cuda
z obrazem.


Hmmm ... a jaki sprzęt powinien takowe filtry posiadać? Odtwarzacz BD czy tv?

Pod koniec roku mamy dostać odtwarzacze płyt BDUHD oraz płyty BDUHD - dwuwarstwowe o pojemności 60GB i trójwarstwowe o pojemności 100GB - czy wtedy znowu trzeba będzie wymieniać kolekcje filmów na nowe płyty? Piszesz, że klisza teoretycznie powinna zapewnić materiał na jakość UHD, ale wydaje mi się, że dobrze wyglądać będą tylko najnowsze produkcje, filmy kręcone cyfrowo oraz w rozdzielczości 4K lub wyższej ( " Hobbit " ). Jak wyczytałem, już taki odtwarzacz Panasonica + tv UHD wystarczy do na prawdę dobrego skalowania DVD i BD do jakości UHD i nie trzeba ani nowego odtwarzacza, ani nowych płyt, chyba że z całkiem nowymi filmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 23:27, Feallan napisał:

Czyli jednak ma jakieś domyślnie włączone filtry. Dobrze wiedzieć, jakby mi kiedyś coś
odbiło i kupiłbym PS4, filmów do tego wkładać nie będę.

Czyli jak Ci wkładają kupę do ust, to mówisz, że smaczna? Filtry to nic strasznego, co widać na załączonym obrazku przedstawiającym zastosowanie filtra medianowego
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1d/Medianfilterp.png
Jak widać obraz uzyskano z sygnału przez ludzkie oko praktycznie uznanego za utracony. A jednak. Zakłócenia są naturalne, ale to nie znaczy, że należy im się całkowicie poddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2015 o 23:27, Feallan napisał:


No ale filmy tak wyglądają. W kinie też tak wyglądały. Rozdzielczość nie ma tu nic do
rzeczy, zeskanujesz negatyw w 4K i dalej masz ziarno. Taki urok technologii analogowej.

Tylko dlaczego dopiero teraz tak to mi się rzuca w oczy?
Może dlatego, że pomimo iż posiadam już ponad 80 tytułów na BD, to w praktyce oglądałem może z 10 z nich? ;) ( " Hobbity ", " Mrocznego Rycerza ", " Avatara ", " Przygody TinTina ", " Robin Hooda " i parę klasycznych animacji Disneya, jak "Piekna i Bestia ", " Aladyn ", " Król Lew ", " Pocahontas " ).

Dnia 06.04.2015 o 23:27, Feallan napisał:


Podobnie, czyli niebo wygląda np. tak?


Podobnie, ale mocniej ( na PS3 ), ziarno, czarne kropeczki są bardziej wyraźne i jest ich więcej. Ten screen z " Braweheart " też nie oddaje dobrze stanu rzeczy:

http://www.blu-ray.com/movies/screenshot.php?movieid=1289&position=9

Dnia 06.04.2015 o 23:27, Feallan napisał:


Dnia 06.04.2015 o 23:27, Feallan napisał:


Nowe animacje Disneya i Hobbit to cyfrówki, to nic dziwnego że ziarna nie ma.

" Dzwonnik z Notre Dame " liczy już sobie dziewiętnaście wiosen ( 1996 rok ), więc do najnowszych nie należy, a obraz jest świetny i chyba lepszy niż w przypadku " Króla Lwa ". Jakością samą w sobie jest tu " Piękna i Bestia " ale to jest obraz poddany gruntownej obróbce i czyszczeniu i tylko z tym filmem im się chciało, niestety ( dla purystów na wydaniu oryginalnym są aż trzy wersje filmu, także ta bez zmian ).

Dnia 06.04.2015 o 23:27, Feallan napisał:



Dnia 06.04.2015 o 23:27, Feallan napisał:


E tam, z takimi testami to sobie mogą. Dają te punkciki nie wiadomo za co, dodają je
nie wiadomo jak i wygrywa nie wiadomo kto. A potem czyta się opis, że najlepszy player
wyróżnia się tylko tym, że z upscalingiem płyt DVD i usuwaniem przeplotu trochę lepiej
sobie radzi. :|

Właśnie, o co chodzi z tym przeplotem? Ponoć obraz traci aż 75% po sygnale i właśnie konsole Sony sobie z tym nie radzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 23:33, hans_olo napisał:

Czyli jak Ci wkładają kupę do ust, to mówisz, że smaczna? Filtry to nic strasznego, co
widać na załączonym obrazku przedstawiającym zastosowanie filtra medianowego
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1d/Medianfilterp.png
Jak widać obraz uzyskano z sygnału przez ludzkie oko praktycznie uznanego za utracony.
A jednak. Zakłócenia są naturalne, ale to nie znaczy, że należy im się całkowicie poddać.


To nie ma absolutnie nic do rzeczy. Czy zeskanowany film to jest obraz utracony? Utracone mogą być niewielkie jego części, jak taśma się pobrudzi albo porysuje tu i ówdzie. Przejechanie całego filmu takim algorytmem to jest chyba najgłupsza rzecz, jaką można zrobić.

Ziarno jest po prostu cechą fotografii i filmografii analogowej. Stare filmy w ten sposób nakręcono i w ten sposób pokazywano w kinach. Psucie tego obrazu DVNRem powinno być przestępstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2015 o 00:49, Feallan napisał:


Ziarno jest po prostu cechą fotografii i filmografii analogowej. Stare filmy w ten sposób
nakręcono i w ten sposób pokazywano w kinach. Psucie tego obrazu DVNRem powinno być przestępstwem.


Tylko, że u mnie na PS3 to ziarno jest bardzo widoczne, bardziej niż na wstawionej przez Ciebie fotce - jest bardziej wyraźne i aż kuje w oczy, w dodatku posiadają je też filmy kręcone cyfrowo 9 " Hobbit " na stopklatce ) więc może coś jest nie tak ze sprzętem?
Wymieniłem kabelek HDMI na lepszy, który zakupiłem w ub. roku do nagrywarki DVD ( krótszy i z pozłacanymi końcówkami ), ale nic to nie dało - z drugiej strony, gdyby to była wina sprzętu, lasera konsoli, itp. to chyba w ogóle nie byłoby obrazu, prawda? Więc co może być nie tak? Może jednak czyszczenie lasera po ponad czterech latach jest wskazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 23:47, lis_23 napisał:

Tylko dlaczego dopiero teraz tak to mi się rzuca w oczy?
Może dlatego, że pomimo iż posiadam już ponad 80 tytułów na BD, to w praktyce oglądałem
może z 10 z nich? ;) ( " Hobbity ", " Mrocznego Rycerza ", " Avatara ", " Przygody TinTina
", " Robin Hooda " i parę klasycznych animacji Disneya, jak "Piekna i Bestia ", " Aladyn
", " Król Lew ", " Pocahontas " ).


Disney jest znany z masakrowania swoich starych animacji. Alicja z Krainy Czarów, po prawej Blu ray, a po lewej tak jak to powinno wyglądać.

Poza tym dużo blu rayów jest traktowanych DVNRem. Transfery takie jak Black Hawk Down to rzadkość.

Dnia 06.04.2015 o 23:47, lis_23 napisał:

> Podobnie, czyli niebo wygląda np. tak?

Podobnie, ale mocniej ( na PS3 ), ziarno, czarne kropeczki są bardziej wyraźne i jest
ich więcej. Ten screen z " Braweheart " też nie oddaje dobrze stanu rzeczy:

http://www.blu-ray.com/movies/screenshot.php?movieid=1289&position=9


Bo to 720p jpeg, jasne że nie oddaje stanu rzeczy. :)

Dnia 06.04.2015 o 23:47, lis_23 napisał:

" Dzwonnik z Notre Dame " liczy już sobie dziewiętnaście wiosen ( 1996 rok ), więc do
najnowszych nie należy, a obraz jest świetny i chyba lepszy niż w przypadku " Króla Lwa
". Jakością samą w sobie jest tu " Piękna i Bestia " ale to jest obraz poddany gruntownej
obróbce i czyszczeniu i tylko z tym filmem im się chciało, niestety ( dla purystów na
wydaniu oryginalnym są aż trzy wersje filmu, także ta bez zmian ).


Nie wiem, nie oglądam za dużo Disneyów. Wiem tylko że aż nazbyt często psują swoje filmy, np. cenzurują, jak Fantazję.

Dnia 06.04.2015 o 23:47, lis_23 napisał:

Właśnie, o co chodzi z tym przeplotem? Ponoć obraz traci aż 75% po sygnale i właśnie
konsole Sony sobie z tym nie radzą?


Przeplot używany jest w telewizji, Blurayów z przeplotem to trzeba by ze świecą szukać.

20150407005118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 00:55, lis_23 napisał:

Tylko, że u mnie na PS3 to ziarno jest bardzo widoczne, bardziej niż na wstawionej przez
Ciebie fotce - jest bardziej wyraźne i aż kuje w oczy, w dodatku posiadają je też filmy
kręcone cyfrowo 9 " Hobbit " na stopklatce ) więc może coś jest nie tak ze sprzętem?


Może, ciężko mi powiedzieć. Nie oglądałem niczego na twoim PS3. :)

Dnia 07.04.2015 o 00:55, lis_23 napisał:

Wymieniłem kabelek HDMI na lepszy, który zakupiłem w ub. roku do nagrywarki DVD ( krótszy
i z pozłacanymi końcówkami ), ale nic to nie dało - z drugiej strony, gdyby to była wina
sprzętu, lasera konsoli, itp. to chyba w ogóle nie byłoby obrazu, prawda?


Dokładnie tak. Kabel jest cyfrowy, albo działa albo nie. Jeśli jest uszkodzony, to najprawdopodobniej obrazu nie będzie wcale, ew. część klatek nie będzie się wyświetlać i dźwięk się posypie.

Dnia 07.04.2015 o 00:55, lis_23 napisał:

Więc co może być nie tak? Może jednak czyszczenie lasera po ponad czterech latach jest wskazane?


Laser tylko czyta zera i jedynki, nie ma opcji żeby wyczarował Ci dodatkowe ziarno w obrazie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2015 o 01:00, Feallan napisał:


Bo to 720p jpeg, jasne że nie oddaje stanu rzeczy. :)

Yhy, puściłem sobie teraz dla porównania ten film na PS3 i uchwyciłem m.w. scenę z Twojej fotki ( szkoda, że nie mogę jakoś zrobić screena ) i jest bardzo ziarniście. Na niebie jest tego tak dużo, ze wydaje się, iz te kropki, ziarno jest białe, a to są zapewne miejsca bez ziarna.
Mogę jeszcze napisać, co wyświetla mi odtwarzacz / konsola:

DTS-HD MA 5.1 kan. 48 KHz 3.6 Mb/s AVC 29.6 Mb/s

i opcje video:

format wyjścia video - automatycznie
wzmocnienie bieli dla sygnału Y Pb/Cb Pr/Cr - wyłączony
pełny zakres sygnału RGB - pełny
dynamiczna kontrola zakresu - automatyczne

Dnia 07.04.2015 o 01:00, Feallan napisał:


Nie wiem, nie oglądam za dużo Disneyów. Wiem tylko że aż nazbyt często psują swoje filmy,
np. cenzurują, jak Fantazję.

Mi brakuje tylko 10 klasyków, które nie zostały wydane w Europie ( min. wspomniana Alicja ), lub nie ukazały się z polskim dubbingiem, ale są dostępne w innych krajach ( wszystkie od 2000 roku, poza " Mój Brat Niedźwiedź " ).

Czyli nawet jeśli zainwestuję w taki w miarę tv UHD, np.:

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/uhd/UE48HU7500LXXH

i do tego zakupię odtwarzacz BD z dobrym skalerem do 4K ( np. wspomnianego wyżej Panasonica ) to i tak ziarna się nie pozbędę? Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując " Królestwo Niebieskie " na PS3 i PS4: na stopklatce / pauzie, ziarnistość jest w miarę podobna, choć na PS3 jest większa, ale w ruchu na PS4 jej nie widać nawet z bliska, w przeciwieństwie do PS3.
Dla tych, co oglądają filmy z prawidłowej odległości ( metr, dwa? ) to nie problem, ale ja muszę oglądać z ok. 40 cm i mnie to trochę wpienia ;)
W sumie to już wielokrotnie spotkałem się z opinia, że obraz z płyt BD nie różni się od DVD, tyle że były to opinie po seansie DVD na PS3, a maszynka Sony ma bardzo dobry skaler płyt DVD do jakości niemal FHD , czego w. w. osoby nie brały pod uwagę. Dla prawdziwego porównania trzeba by puścić ten sam film na odtwarzaczu DVD podpiętym do tv FHD poprzez Euro, oraz na odtwarzaczu Blu Ray pod HDMI i wtedy wyjdzie różnica pomiędzy formatami.

A z ciekawostek; stara trylogia Star Wars na BD ( pamiętna " kompentna saga " ;) ) została potraktowana jakimiś filtrami? Oglądałem niedawno fragmenty " Nowej Nadziei " i tam nie ma ziarna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się