HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Jak się żegnać to z klasą ? hę ;>

http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Wolverine+po+raz+ostatni-112610

Nie ma to jak pokazać światu środkowy palec. Środkowy palec of kors w wykonaniu Wolverinena xD.
Szkoda, że odchodzi [ma prawo] ale to i tak nie zmienia faktu że już na zawsze pozostanie Wolverine''em. [I nieważne jakich by miał następców] On jest jedynym, prawdziwym Wolverine. Wręcz stworzony do tej roli pasujący idealnie.
Zachodzę w głowię kto by mógł ewentualnie zagrać miast Hugh Jackmana i za grzyba nie mogę sobie nikogo innego wyobrazić w roli Rosomaka .... po prostu nie mogę =/. A Wy macie jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jedną z powtarzających się częściej inspiracji jest "Old Man Logan". Ile jednak z niego zostanie wzięte (jeśli cokolwiek), tego na razie nie wiadomo. "


Heh widać nie tylko ja bym chciał takiego obrotu sprawy. Aczkolwiek na ekranizację OML nie ma szans. Najmniejszych. Ta mini seria rusza zbyt wiele postaci, już prędzej animowany film/serial był by realny.

Aczkolwiek zobaczyć na dużym ekranie pełnoprawne OML - heh chciał bym tego dożyć.

P.S.
Jak masz za dużo czasu - przeczytaj sobie ta mini serię, wbija w fotel [podobnie jak Daredevil End of Days czy Spider-Man Reign :) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 18:11, Tyler_D napisał:

Szybkie pytanie - jak rozumiecie zakończenie i w sumie cały film jako doświadczenie?
Chodzi mi o Altered States z 1980.


Nie ma zielonego pojęcia i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to a bardzo.
Siłą filmów Kena Russela jest szaleństwo i kiedy to szaleństwo jest nieskrępowane wychodzą
mu świetne filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym nowym Star Trekiem w Ciemności ?. Dobre widowisko ?. Warto temu poświęcić czas czy raczej jakieś popłuczyny czy wydmuszka ? i ogólnie to strata czasu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 22:39, Braveheart napisał:

Jak to w końcu jest z tym nowym Star Trekiem w Ciemności ?. Dobre widowisko ?. Warto
temu poświęcić czas czy raczej jakieś popłuczyny czy wydmuszka ? i ogólnie to strata
czasu....


http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=280

Film przeskakuje rekina i to kilkukrotnie.

O ile godzisz się na obejrzenie mega głupiego filmu akcji gdzie kostium SF robi za li tylko scenografię, a pozostałe serie Star Treka
Star Trek: TOS
Star Trek: Następne pokolenie
Star Trek: Stacja kosmiczna
Star Trek: Voyager
Star Trek: Enterprise
rozjeżdża walcem i to co zostanie wrzuca do kosza to i owszem.

Naprawdę jest tyle lepszych filmów SF i kina akcji szkoda życia na Star Trek w Ciemności te 129 minut można poświęcić na coś znacznie lepszego ot choćby obejrzeć dwa odcinki serialu Star Trek: TOS.

Ps. Chyba że dopłacą za oglądanie tego gniota, to wtedy negocjuj stawkę :)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obejrzałem Birdmana z Michaelem Keatonem i Edwardem Nortonem. Komedio-dramatowe arcydzieło. Cudownie nakręcony i zagrany film o szeroko pojętym niespełnieniu. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 22:39, Braveheart napisał:

Jak to w końcu jest z tym nowym Star Trekiem w Ciemności ?. Dobre widowisko ?. Warto
temu poświęcić czas czy raczej jakieś popłuczyny czy wydmuszka ? i ogólnie to strata
czasu....


Ja napiszę trochę prościej niż kerkas. Jeżeli oglądałeś stare Star Treki i podobały Ci się te filmy, to będziesz rozczarowany, z kolei jeśli tych starszych produkcji nie trawisz, to istnieje duża szansa, że ten nowy ST:ID Ci podejdzie. Ja jakiś ponad rok temu obejrzałem wszystkie filmy serii po kolei i jak te starsze mi się mniej lub bardziej podobały, tak jak doszedłem do Star Treka z 2009 r. to przeżyłem ciężką traumę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zgadzam się, choć ja stoję po drugiej stronie barykady. Star Treka nigdy nie trawiłem, odpychał mnie i generalnie należę do Gwiezdnych Wojowników (sic!). Jednakże Star Trek z ''09 bardzo mi się spodobał i jestem pewien, że nie inaczej będzie z "W Ciemności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 23:10, kerkas napisał:

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=280

Film przeskakuje rekina i to kilkukrotnie.

O matko. Przecież ja tam nawet komentarz w 2013 roku zostawiłem... ;-) [kompletnie o nim jak i o wpisie zapomniałem, wybacz]
Ogólnie to podziękował za przypomnienie tego wpisu!.

Dnia 29.07.2015 o 23:10, kerkas napisał:

Ps. Chyba że dopłacą za oglądanie tego gniota, to wtedy negocjuj stawkę :)

Żeby jeszcze znaleźli się chętni na to.... ;-)

@Wszystkozajete

Dnia 29.07.2015 o 23:10, kerkas napisał:

Ja napiszę trochę prościej niż kerkas. Jeżeli oglądałeś stare Star Treki i podobały Ci się te filmy, to będziesz rozczarowany, z kolei jeśli tych starszych > produkcji nie trawisz, to istnieje duża szansa, że ten nowy ST:ID Ci podejdzie. Ja jakiś ponad rok temu obejrzałem wszystkie filmy serii po kolei i jak te > starsze mi się mniej lub bardziej podobały, tak jak doszedłem do Star Treka z 2009 r. to przeżyłem ciężką traumę ;)

Tobie również dziękuje za odpowiedź. Niby z redakcji filmwebu dają bite 8/10 [ktoś tam dał. Więc myślałem, że coś jest na rzeczy] ale.... no właśnie, jest jedno ale... Filmweb to Filmweb. Tam jest chyba wszystko i nic. Jak tak sobie czasem czytam niektóre recki to wręcz krew zalewa. A najgorsze w tym wszystkim jest to że wielu tamtejsze recki i opinie uważa za jedyną słuszną prawdę/opinię... Odnoszę wrażenie, że od jakiegoś czasu dla wielu FW stało się jakimś mega wyznacznikiem Bóg wie czego a wcale tak nie jest. Dlatego wolałem też zapytać w tym wątku bo byle kto tu nie zagląda. Ostały się tu "stare gęby" ale to nie byle jakie "stare gęby" ;-) i warto zasięgnąć od tutejszych opinii. Dam sobie raczej spokój z tym nowym Star Trekiem. Bo przecież jest jeszcze tyle filmów do obejrzenia. Lista do nadrobienia danych pozycji jest dość obszerna [kto jej nie ma ? ;-)] ale nie wiedzieć czemu coś mnie drgnęło aby sobie nagle wcisnąć nowego Star Treka.

Spoiler

tak wiem... Stary to jest pies :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 00:47, Braveheart napisał:

Niby z redakcji filmwebu dają bite 8/10 [ktoś tam
dał. Więc myślałem, że coś jest na rzeczy] ale.... no właśnie, jest jedno ale... Filmweb
to Filmweb. Tam jest chyba wszystko i nic. Jak tak sobie czasem czytam niektóre recki
to wręcz krew zalewa. A najgorsze w tym wszystkim jest to że wielu tamtejsze recki i
opinie uważa za jedyną słuszną prawdę/opinię... Odnoszę wrażenie, że od jakiegoś czasu
dla wielu FW stało się jakimś mega wyznacznikiem Bóg wie czego a wcale tak nie jest.


Cóż, oceny na filmwebie i recenzje na filmwebie są czasem kuriozalne, ba czasem się zastanawiam czy recenzent i ja byliśmy na tym samym filmie.

http://www.filmweb.pl/reviews/Polska+pantera-13229

http://www.filmweb.pl/film/Movie+43-2013-549622

http://www.filmweb.pl/film/Polskie+g%C3%B3wno-2014-491487

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy są może na forum jacykolwiek entuzjaści BBC Cymru? Oglądam właśnie produkcję dwujęzyczną walijsko/angielską Y Gwyll/Hinterland i nadziwić się nie mogę jakaż to perełka.

Być może zna ktoś inne dobre telewizyjne produkcje walijskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peaky Blinders - kapitalny serial
Solidny scenariusz, świetne zdjęcia i absolutnie genialna muzyka.
Kino gangsterskie, Anglia zaraz po pierwszej wojnie światowej, doborowa obsada i dodatkowo naprawdę świetny montaż [praca kamery, zdjęcia].
Nie będę spoilerował fabuły, krótki opis na FW każdy sobie sam może przeczytać.
Generalnie polecam po trzykroć, nie zawiedzie żadnego fana takich motywów.

Z mojej strony solidne 8+/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 08:17, kerkas napisał:

Cóż, oceny na filmwebie i recenzje na filmwebie są czasem kuriozalne, ba czasem się zastanawiam
czy recenzent i ja byliśmy na tym samym filmie.


Akurat recenzje to jest jeszcze mały pikuś - jest pisana przez jednego człowieka, a ludzie mają różne gusta, każdemu zdarzają się jakieś odchyły. Ale znaczek "Filmweb poleca" to już jest jakiś kosmos, teoretycznie nagroda musi zostać zatwierdzona przez sporą część redakcji, a i tak dostają ją filmy typu Pirania 3D czy Jeż Jerzy. Człowiek zastanawia się wtedy co oni biorą albo ile kosztuje taki znaczek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 01:27, Zekzt napisał:

Justice League: Gods and Monsters /..../

Heja... ;-)

Miałem przyjemność właśnie obejrzeć. Nieźle się ubawiłem. Było naprawdę spoko i całkiem ciekawie. Zdecydowanie polecić mogę każdemu.

Co do Flashpoint Paradox. Niedawno sobie obejrzałem to jeszcze raz. Jest to moje numero uno z dostępnych animacji jakie oferuje stajnia DC. Ta animacja jest Zajedwabista pod każdym względem.

Co do animacji... udało mi się dorwać "Avengers: Confidential Black Widow and Punisher". Widziałeś może ? :>
Mam zamiar zrobić przymiarkę do tego jutro. Obym się nie rozczarował :)

@rob006

Dnia 24.07.2015 o 01:27, Zekzt napisał:

teoretycznie nagroda musi zostać zatwierdzona przez sporą część redakcji, a i tak dostają ją filmy typu
Pirania 3D czy Jeż Jerzy. Człowiek zastanawia się wtedy co oni biorą albo ile kosztuje taki znaczek :P

W pierwszej kolejności myślałem, że sobie jaja robisz... ale jak sam sprawdziłem na FW, że ten gniot Pirania ma znaczek "filmweb poleca" to szczena mi dosłownie opadła... brak słów. Obejrzałem ten film ze względu na Christophera Lloyda ale to i tak go nie uratowało. Cudów i ochów i achów też się nie spodziewałem ale nie przypuszczałem, że będzie to aż tak słabe i miałkie... Gniot na poziomie nowej Piły Mechanicznej 3D... Ale cóż nie zawsze ma się okazję natrafiać na dobre i wartościowe filmy. ;] Wolałbym po stokroć obejrzeć po raz setny oklepane i znane wszystkim Sczęki niż to... Że jeszcze ludziom chce się takie filmy kręcić. A może ja coś źle odbieram ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie Dark Knight Returns - to jest dopiero świetny klasyk komiksowy przeniesiony na duzy ekran. Jedna z najlepszych, jesli nie najlepsza, animacja od DC ostatnich lat.
Osobiście moje top 5 [ostatnich lat nie typu "all time"] to własnie Dark Knight Return, Batman Year One, Flashpoint Paradox i All-Star Superman.
Gods and Monsters znalazło by się bankowo w top 10 ostatnich lat, głównie dlatego, ze zapowiada świetne podwaliny pod twardy serial. Serial dla fanów komiksu, serial bez białych rękawiczek. do tego setting jest naprawdę spoko [Langstrom jako Batman, syn Zoda Supermanem - kapitalnie przekręcone uniwersum =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 22:57, Zekzt napisał:

Obejrzyj sobie Dark Knight Returns - to jest dopiero świetny klasyk komiksowy przeniesiony
na duzy ekran. Jedna z najlepszych, jesli nie najlepsza, animacja od DC ostatnich lat.

Hola wędrowcze!... Nie wiem czy pamiętasz ale podczas sesji w Diabełka na TSie Ci wspominałem, że miałem okazję to obejrzeć na HBO bo akurat to puszczali. Też świetna animacja i zapada w pamięć. Mieści się w moim Top 5 A najbardziej zapada scena

Spoiler

w której to Batman rozumie, że czas ukatrupić Jokera i skręca mu kark, dodatkowo plując na niego jak na ostatnie ścierwo xD

Dobrym i ciekawym posunięciem było zrobienie tego w dwóch partach.
HBO czasem zaskakuje bo tam też miałem okazję zobaczyć Superman Unbound który też jest całkiem spoko. Od strony technicznej również.
Spoiler

Ciekawa sprawa z tym Brainiaciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technicznie -

Spoiler

Joker sam się zabił, owszem w trakcie bitki Batman finalnie zrobił z niego kalekę [plus to wybite oko =P], ale kwestia zgonu - samobójstwo :)



Btw obczaj sobie jeszcze trzy shorty zapowiadające serial Gods and Monsters, są na YT oficjalnie do obejrzenia :

https://www.youtube.com/watch?v=HYSxN4ezhO4
https://www.youtube.com/watch?v=tpu6yPAFHrs
https://www.youtube.com/watch?v=fOWLqnjFN64

Pełnoprawny serial ruszy w 2016, wstępnie 12 odcinków bodajże [chociaż krąży plota, że plany rozszerzyli na fali dobrej opinii odbiorców, do sezonu 26 epów]
Jak utrzymają poziom - niech natrzepią i 200, łyknę wszystkie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipiec z kartą M. U.

Dziewczyna warta grzechu 7 lipca
Mad Max: Fury Road 15 lipca
Ant-Man 17 Lipca
Agentka 20 lipca
Randka z Królową 22 lipca
Z dala od zgiełku 23 lipca
Klucz do wieczności 28 lipca
Pisele 29 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się