HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2015 o 11:01, rob006 napisał:

Przecież w trailerach były głównie wybuchy lub szeroko rozumiana rozwałka, gdyby nie
marka i nazwiska można by się spodziewać że w tym filmie w ogóle nie będzie scenariusza.
:D


Prawie jak w filmach akcji z naciskiem na kobiety, albo w filmach tego pana ;)

https://www.youtube.com/watch?v=hxgkXxa9c3s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 22:03, Zekzt napisał:

Podzieliłem się. Moje wrażenia - najbardziej przehypeowany film dekady.


Skąd taki wniosek ? Odniosłem zupełnie odwrotne wrażenie.

Dnia 17.08.2015 o 22:03, Zekzt napisał:

Nie, że nowy MM to złe kino, boże broń, ale arcydzieło to to imho nie jest [czyli nie
10/10 bym nie dał, nie dał bym nawet 9/10, solidne 8 to moja ocena w skali filmwebowej].


Po pierwszym seansie w kinie też dałem 7/10 ale po drugim seansie dałem 9/10 ten film na to po prostu zasługuje.

Dnia 17.08.2015 o 22:03, Zekzt napisał:

Może jak mnie wena najdzie to skrobnę coś więcej. Generalnie dla mnie stary MM [kultowa
jedynka] miał ta swoistą "magię", nowy natomiast jej nie ma.


Mad Max: Fury Road to

Spoiler

powtórzenie schematu jedynki.
Prosta historia, widowiskowe sceny akcji, pościgów, strzelanin itd. itp. , kino akcji które stawia główny nacisk na popisy kaskaderskie, wizję porąbanej przyszłości, odjechane pomysły reżysera i scenarzystów.
Mnie zarówno Mad Max cz I i Fury Road jednakowo zachwyciły pomysłami i wizją przyszłości, na tle obecnego
kina SF które poza efektami specjalnymi nie ma nic do zaoferowania MM:FR zachwyca przynajmniej mnie.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 15:49, kerkas napisał:

> Podzieliłem się. Moje wrażenia - najbardziej przehypeowany film dekady.

Skąd taki wniosek ? Odniosłem zupełnie odwrotne wrażenie.


Napisałem przecież w tym poście skąd taka a nie inna opinia.

Dnia 20.08.2015 o 15:49, kerkas napisał:

Po pierwszym seansie w kinie też dałem 7/10 ale po drugim seansie dałem 9/10 ten film
na to po prostu zasługuje.


Według mnie 9/10-10 - nie. Pewnie gdyby nie sentyment do samej marki wstawił bym tu 7/10, aczkolwiek oczko w górę za znane i lubiane uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 16:39, Zekzt napisał:

Napisałem przecież w tym poście skąd taka a nie inna opinia.


o.k.

Dnia 20.08.2015 o 16:39, Zekzt napisał:

Według mnie 9/10-10 - nie. Pewnie gdyby nie sentyment do samej marki wstawił bym tu 7/10,
aczkolwiek oczko w górę za znane i lubiane uniwersum.


Rozumiem, a teraz coś z zupełnie innej beczki.

Oczy kota ze Shreka :)

Zagłosujesz ? http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=35805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryptonim U.N.C.L.E. / The Man From U.N.C.L.E. (2015)

Film nie umywa się nawet do serialu http://www.filmweb.pl/serial/The+Man+from+U.N.C.L.E.-1964-106875
ale ponieważ i tak mało, który współczesny kinoman go zna to dyskusję na temat wyższości aktorstwa tandemu
Robert Vaughn/David McCallum nad Henry Cavill/Armie Hammer pozostawiam na inną okazję.

Głównym grzechem tego filmu jest brak jakiegokolwiek pomysłu na film na podstawie serialu.
O ile np. Sherlock Holmes (2009) w dyskretnej estetyce steampunka i odmiennym podejściu do charakteru Holmesa i Watsona niósł powiew świeżości o przygodach detektywa z Baker Strett i wyrwał go z utartych kolein,
w które wtłoczono tę postać przez lata o tyle Kryptonim to klisza klisz, kalka kalek i schemat schematów.

Film nie zaskakuje w żaden sposób, nie trzyma w napięciu, jest do bólu przewidywalny.
Widzowi jest obojętne, co się stanie z bohaterami, są mu wręcz obojętni.
Chemii między aktorami brak, o "grze aktorskiej" Cavill-a i Hammer-a szkoda gadać to po prostu jest za przeproszeniem, (ponieważ obaj panowie grać potrafią o ile reżyser potrafi ich poprowadzić) aktorskie drewno a ponieważ cały film spoczął na barkach obu panów Ci nie potrafili go unieść i to niestety widać.
Reżyser nie może się zdecydować czy ma to być komedia, pastisz, film w stylu Bonda, dramat czy coś jeszcze innego i dzięki temu film wychodzi dokładnie nijaki niczym letnia herbata.
Z drugiej strony w filmie brak jest ironii, polotu, odrobiny lekkości ogólnie podejścia do tematu z przymrużeniem oka.

Nawet za darmo szkoda jest czasu na tę wydmuszkę piękną z zewnątrz (zdjęcia, krajobrazy), ale pustą w środku.

Ocena: 4/10

Ps. Elizabeth Debicki jest prześliczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 15:49, kerkas napisał:

Mad Max: Fury Road to

Spoiler

powtórzenie schematu jedynki.
Prosta historia, widowiskowe sceny akcji, pościgów, strzelanin itd. itp. , kino akcji
które stawia główny nacisk na popisy kaskaderskie, wizję porąbanej przyszłości, odjechane
pomysły reżysera i scenarzystów.
Mnie zarówno Mad Max cz I i Fury Road jednakowo zachwyciły pomysłami i wizją przyszłości,
na tle obecnego
kina SF które poza efektami specjalnymi nie ma nic do zaoferowania MM:FR zachwyca przynajmniej
mnie.



I Twój opis ostatecznie mnie przekonuje do obejrzenia nowego MM przy najbliższej okazji. Powrót do korzeni serii to jedyne, co mogło się pozytywnego wydarzyć dla niej. Powtórka trójki byłaby koszmarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2015 o 20:14, McFlash napisał:

I Twój opis ostatecznie mnie przekonuje do obejrzenia nowego MM przy najbliższej okazji.
Powrót do korzeni serii to jedyne, co mogło się pozytywnego wydarzyć dla niej. Powtórka
trójki byłaby koszmarem.


Koniecznie spróbuj zobaczyć film na dużym ekranie z dobrym nagłośnieniem.

Gdyby wariant I nie wypalił obejrzyj na dobrym zestawie kina domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2015 o 18:11, kerkas napisał:


Nawet za darmo szkoda jest czasu na tę wydmuszkę piękną z zewnątrz (zdjęcia, krajobrazy),
ale pustą w środku.

Ocena: 4/10

Tak z ciekawości: czy Tobie się w ogóle jakiś film podobał? Po Twoich recenzjach odnoszę wrażenie, że nie ;)
Przypominasz mi pewnego polskiego krytyka filmowego, Wiesława Kota - maruda jakich mało ;)
Całe szczęście, że ja nie jestem tak wybredny i lubię kino made in Hollywood :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 10:04, lis_23 napisał:

Tak z ciekawości: czy Tobie się w ogóle jakiś film podobał? Po Twoich recenzjach odnoszę
wrażenie, że nie ;)


Ileś razy z rzędu mówiłem lubię Gwiezdne wojny epizod IV, V, VI, Indianę Jonesa za wyjątkiem Królestwa Kryształowej Czaszki, Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003), Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001), Sherlock Holmes (2009), Hobbit: Niezwykła podróż (2012), Parnassus (2009), Zaczarowana (2007),
Kot w butach (2011), Gwiezdne wrota (1994), Pingwiny z Madagaskaru (2014), 9 (2009), Strażnicy marzeń (2012), Rango (2011), Conan Barbarzyńca (1982), Przygody Tintina (2011), Bibliotekarz: Tajemnica włóczni (2004), Goonies (1985), i parę innych filmów.
Zresztą mój oto mój profil na http://www.filmweb.pl/user/kerkas

Kingsman: Tajne służby (2014) który notabene pokazuje jak powinno wyglądać współczesne kino szpiegowskie a nie te pseudo popierdółki z Cragiem, które z agentem 007 mają już coraz mniej wspólnego a najnowsza odsłona
czyli Spectre(2015) zapowiada się na połączenie filmów z Leslie Nielsenem i Latającego Cyrku Monty Pythona :)

Lubię popkulturę, ale to, że coś jest dla masowego widza to nie znaczy, że można go traktować jak bezmyślnego zombie, który łyknie wszytko, co mu podsuną pod nos.
A tak właśnie traktuje widzów współczesne Hollywood na szczęście nie całe.

Mad Max: Fury Road jest kinem rozrywkowym, ale potrafi widza oczarować i przykuć do fotela na całe 120 minut.

Lubię CELOWO źle zrobione kino np. Iron Sky, (2012) ale za kolejne "ekranizacje" Trzech Muszkieterów
reżyserów tych "dzieł" kazałbym biegać na bosaka po tłuczonym szkle.

Powiem tak bezkrytycznie podchodzisz do każdego filmu made in Hollywood i jesteś tym kino zachwyconym w porządku, ale nie każ innym zachwycać się czymś, co jest nieraz zagranicznym odpowiednikiem http://www.filmweb.pl/film/Wied%C5%BAmin-2001-1281

Bilet do kina tani nie jest i jeśli dany film nie jest wart tych nieraz 30zł za seans to mówię o tym wprost poza tym przytaczam argumenty, dlaczego film jest słaby jak np. Kryptonim U.N.C.L.E.(2015) .

Z Twojej strony brak argumentacji na obronę U.N.C.L.E. A.D. 2015.

Dnia 22.08.2015 o 10:04, lis_23 napisał:

Przypominasz mi pewnego polskiego krytyka filmowego, Wiesława Kota - maruda jakich mało
;)


To że kogoś uważasz za marudę to jeszcze nie argument :)

Dnia 22.08.2015 o 10:04, lis_23 napisał:

Całe szczęście, że ja nie jestem tak wybredny i lubię kino made in Hollywood :P


Ritchie-emu udała się naprawdę trudna sztuka, pomimo iż nakręcił kino szpiegowskie, w którym to są piękne kobiety, krajobrazy, strzelaniny, pościgi, walki wręcz, ucieczki itd. itp. i mimo tych wszystkich atutów film nie wciąga widza pod żadnym względem tak jakby się oglądało kolejny odcinek mody na sukces.
Drewniane aktorstwo Cavill-a i Hammer-a, zero chemii między aktorami, dialogi, które recytują Henry C. i Armie H. brzmią sztucznie i nieprzekonująco jakby Ci panowie się zastanawiali, co ja tutaj robię.
Sztampowa intryga, brak jakiejkolwiek inwencji twórczej, brak jakiegokolwiek zaskoczenia, czerstwe dowcipy,
o zgrozo to już Bondy z Cragiem są lepsze od tego czegoś tam przynajmniej nie ma dłużyzn i akcja nie cieknie jak krew z nosa.


Po prostu widziałem parę filmów i byle popłuczyny po kinie szpiegowskim takie jak Kryptonim U.N.C.L.E. nie robią na mnie wrażenia, ale jeżeli ktoś nie widział Bondów z Connerym, Moorem, Daltonem, Brosnanem, tudzież innych serii szpiegowskich typu: Stawka większa niż życie, Pogranicze w ogniu, Akwarium, czyli samotność szpiega, Firma CIA, No Limit, Na krawędzi mroku, Hannay, Tożsamość szpiega itd. itp. tudzież pełnometrażowych Szpieg (2011), Zawód: Szpieg (2001), Wróg numer jeden (2012) Północ - północny zachód, Operacja Kusza, Mission Imposible z Tomem Cruise-m i parę innych filmów to może uważać Kryptonim U.N.C.L.E. za ósmy cud świata :)
tak jak jest w Twoim przypadku :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię U.N.C.L.E, gdyż filmu jeszcze nie widziałem ;) po prostu nie podoba mi się Twoje bardzo sceptyczne i trochę hejterskie podejście do kina ( nie wspominając o oczernianiu nowego Bonda, który stare filmy rozkłada na kolana ) a te kilka filmów, które wymieniłeś to niewielki zbiór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie daję ocen rzędu 1/10 czy 4/10 - chyba, że są to tak złe filmy jak polski " Wiedźmin " czy " Ostatni Władca Wiatru ". Ostatnio byłem na kilku filmach w kinie i oto moje oceny:

Fantastyczna Czwórka - 7/10

Mission: Impossible - Ghost Protocol - 7/10

Ant-Man - 8/10

Terminator: Genisys - 7/10

Jurassic World - 8/10

Avengers: Czas Ultrona - 8/10

A oto mój profil: http://www.filmweb.pl/user/lelen_lis/films

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, przydałaby mi się pomoc w odnalezieniu tytułu takiego jednego filmu :) Może wyjadacz kerkas pomoże :D
Wiem że byl taki temat, ale od dawna nikt tam nie zaglądał chyba.
Tak czy inaczej, jak ktoś będzie więdział, będe wdzięczny :

Gatunek to horror. Film tak chyba z lat 80-90.
Oglądałem go jako dzieciak w przerywkach (rodzice kazali kłasć się spać). Amerykańskiej produkcji, choć dzisiaj bym powiedział że stylizowany na coś japońskiego.

Fabuła wygląda mniej więcej tak. Dwie nastolatki przyjeżdzają w środku dnia do typowego miasteczka w stanach (nie pamietam po co, chyba do rodziny albo znajomych) i zorientowały się że w sumie nie ma w nim żywej duszy. Po krótkim rekonesansie znajdują w jakimś barze dwie głowy staruszków, a jedna z dziewuch zręcznie spod lady wzięła strzelbę SPAS-12 (:D) twierdząc że nie zamierza bezbronnie się przechadzać gdy gdzieś tu czai się jakiś seryjny morderca.

Dalej pamietam przez mgłe, ale robi się naprawde ciekawie. Generalnie zapada noc, dziewczyny odnajduja paru policjantów w jakimś hotelu, gdy jeden z nich wychodzi na zewnątrz by coś sprawdzić, coś szybko go porywa (dosłownie, zostają tylko buty, nie ma człowieka ani ciała).

Najprawdopodobniej chodzi o jakieś siły nieczyste, demona albo coś. W zasadzie przez cały czas nie widać żadnego sprawcy zamieszania, poza sporadycznymi telefonami stacjonarnymi w których jakieś licho buczy. Klimat jest.
Pamiętam jedynie że w połowie filmu stawia się nawet gwardia narodowa (czy też normalne wojsko), ale nie interweniuje tylko otacza kordonem miasteczko nikogo nie wpuszczając ani nie wypuszczając.

Uprzedzając niektórych : NIE, to na bank nie był jeden z tych crapowatych aliens vs predator :) Coś innego, najprawdopodobniej z jakimś demonem albo zjawą. Bardzo chciałbym to obejrzeć, ale nie pamiętam żadnych aktorów (może byli tam jacyś początkowi którzy dopiero dziś są większymi gwiazdami) ani tytułu, poza tą fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ci zapro na Filmwebie zaakceptuj w wolnej chwili... A co mi tam. :D Ja ogólnie nie zbieram znajomych. [Nie mam jakiejś większej potrzeby] Więc czuj się zaszczycony bo będziesz aż drugim moim znajomym xD

Co do nowego Mad Maxa... IMO. Magia jest w obydwu filmach. Nie mógł nam dać jeszcze raz tego samego więc postawił na zupełnie inną kartę i na dobre mu to wyszło. "Brudna/czarna magia"
Tak to już w tym kinie parszywym jest. Robią filmy na odzwierciedlenie naszych czasów. Patrz chociażby Robocopy.
[ironia] Za 20-30 lat dostaniemy kolejnego Mad Maxa, który będzie się toczył w przestrzeni kosmicznej :3 "Zrimejkują" wszystko.... Nowy Ojciec chrzestny ? czemu nie..... Zróbmy takiego dla gnojków. Po co dawać elekanckich panów z zasadami itp itd budując klimat i napięcie. Dajmy bandę dzieciarni która rządzi ulicą/dzielnicą/miastem, dajmy im pistolety, karabiny w dłoń niech się wyżynają w swoich porachunkach. [najczęściej za dragi] Pościgi, pościgi, strzelanina i jeszcze raz strzelanina. Więcej i bardziej. Bla bla bla w ten deseń.. [/ironia]

]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 14:53, Braveheart napisał:

Wysłałem ci zapro na Filmwebie zaakceptuj w wolnej chwili... A co mi tam. :D Ja ogólnie
nie zbieram znajomych. [Nie mam jakiejś większej potrzeby] Więc czuj się zaszczycony
bo będziesz aż drugim moim znajomym xD


Ogółem nie przyjmuję zaproszeń od plebejuszy twojego pokroju, bo moje konto jest zbyt elitarne, więc nie - nie uczynię ci tego zaszczytu :)
.
.
.
.
.
Poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się jutro - ale dopiero po pracy, wracam koło 18-19.
Jak dobrze pójdzie to wrócę do regularnego głosowania, bo trochę mi się grafik w realu zluzuje od przyszłego miesiąca :)


@Braveheart

Zapomniałem ci polecić kolejny serial [chyba go tu już ogólnie raz rekomendowałem] - Peaky Blinders.
Absolutnie genialne kino gangsterskie. Serial z najlepiej dobraną ścieżką dźwiękową ever =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 19:28, Zekzt napisał:

@Braveheart
Ogółem nie przyjmuję zaproszeń od plebejuszy twojego pokroju, bo moje konto jest zbyt elitarne, więc nie - nie > uczynię ci tego zaszczytu :)

Widzę, że humor ci dziś dopisuje. Chyba wcześniej z roboty udało ci się dzisiaj wyrwać ?? :D

Dnia 22.08.2015 o 19:28, Zekzt napisał:

Poszło :)

Wiedziałem, że się na tobie nie zawiodę

Dnia 22.08.2015 o 19:28, Zekzt napisał:

Zapomniałem ci polecić kolejny serial [chyba go tu już ogólnie raz rekomendowałem] -
Peaky Blinders.
Absolutnie genialne kino gangsterskie. Serial z najlepiej dobraną ścieżką dźwiękową ever
=)

Nie znaju... ;-) Nie omieszkam się zapoznać z tematem. Aktualnie teraz katuję maraton Star Warsów..... poszedł już Epizod IV, V [lekka pauza na jakąś kanapkę i naskrobanie posta] bo teraz na blat leci VI by potem zacząć od I kończąc na III :3 :3 :3. Niech Moc będzie z tobą !! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się