HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

A to nie było wciśnięcie Metylowi epizodu Opali? Ja zawsze myślałem, że Metyl dostawał te "gorsze" rzeczy z życiorysu Opali, bo Despero był postacią niejako główną i lubianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może ale to nadal nieco dziwnie do tej pory wygląda.

Spoiler

Metyl który jakby nie patrzeć zawsze był a przynajmniej starał się być prawowity, czy to w policji czy poza nią ''nagle'' zmienia się i zadaje z nie byle jakimi gangusami.

To już nawet Gebels by tu bardziej pasował albo Nielat ... ewentualnie Łapka ale ten z kolei to taka młodsza wersja Barszczyka który ni hu hu nie nadaje się na operacyjniaka

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2015 o 21:32, Tyler_D napisał:

Być może ale to nadal nieco dziwnie do tej pory wygląda.

Fakt, pamiętam, że mi też to nie pasowało. Zwłaszcza, że nawet motyw z

Spoiler

postrzałem narzeczonej

bardziej wywołuje współczucie niż złość na bohatera. No nie wiem, ja sobie to zawsze tłumaczyłem tym, że "komuś to musieli dać", nawet jeśli to niekoniecznie było logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Metyl po akcji z

Spoiler

detektywem stracił postrzeganie barykady. Całkiem się posypał moralnie i zobaczył, że nie ma nic pośrodku, nie ma powrotu do firmy, nie ma tez nic pomiędzy więc została jedna, jedyna droga.
Inna bajka to fakt, że ten wątek ucięli, głównie chyba ze względu na teatralnie napięty grafik Stroińskiego, bo chyba w planach były 2-3 odcinki rozwijające to jak i gdzie metyl się finalnie zwerbował do środowiska gangusów.



Opala jest tu rozbity po równo na dwie postaci, wszystkie jego błędy życiowe i negatywne wpadki zostały skumulowane w Metylu i stąd takie a nie inne zakończenie historii tej postaci.

P.S.
I jakie tłumaczenie na siłę? Czego? Chyba, że tłumaczysz sam sobie dla pocieszenia swojego filmowego ego =). Bo taki był fakt - miał inne zobowiązania, wątek ucięto - tyle w temacie [formuła serialu tez się nieco zmieniła, ale to już inny temat].
Nie rozumiem po co zawsze szukać jakiegoś drugiego dna jak fakty są często jasne, gdzie tu sens i logika =)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka zaległych opinii - hurtem =)

Terminator Genisys 7/10

Dobre kino rozrywkowe, przyjemne efekty specjalne, oczko w górę za Arniego.
Oczywiście Terminator skończył się dla mnie na dwójce i cała reszta to tylko filmy-ciekawostki. Jako kino rozrywkowe przyjemne, lekkie, bezmyslne.

Jurassic World 6/10
W zasadzie j/w. Przyjemne efekty, głupia jak but z lewej nogi, oklepana fabuła, kilka całkiem ładnych zdjęć, dobre na nudny wieczór po pracy.

San Andreas 7/10
Bardzo fajne kino rozrywkowe w wydaniu katastroficznym. Bardzo solidne zdjęcia, całkiem niezłe efekty. Fabuła jak zwykle - przewidywalna do bólu, naiwna, generalnie standard gatunku. Przyjemna ścieżka dźwiękowa. Mimo, że oklepane oglądało się naprawdę dobrze.

Southpaw 7/10
Przyzwoity dramat. Fabuła trzyma się kupy, lekko schematycznie i przewidywalnie ale realizacja wzorowa. Dobra, solidna gra aktorska, przyjemne sceny pojedynków bokserskich [imho zrealizowane bardzo solidnie - tu się z tobą Kraju nie zgadzam, jasne zawsze można oczekiwać więcej, ale nie było źle ^^]

Furious Seven 7/10
Przyjemne kino rozrywkowe. Seria poszła w specyficznym kierunku tak od 3 ostatnich części. Jak ktoś lubi te absurdalne w swej głupocie sceny i efekty specjalne - kino w sam raz dla niego. Proste, konkretne, brak aspiracji do bycia czymś czym nie jest. Czysta rozrywka w solidnym wydaniu.

American Sniper 7/10
Bardzo solidny dramat od Clinta. Świetne zdjęcia, świetna ścieżka dźwiękowa. Nieco naiwny motyw "pojedynku snajperów", typowe "przeamerykanizowanie" pewnych wątków. Świetny Cooper. Film dosyć nierówny, nieco pocięty, specyficzny. Warto zobaczyć i samemu ocenić odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2015 o 21:55, Zekzt napisał:

Natomiast dostępność kinematografii, rynek filmowy i obecne VOD to dalej epicka bieda
w porównaniu do tego co oferują za darmo profesjonalni riperzy. Swoją drogą ludzie od
VOD powinni ich zatrudnić i się od nich kilku rzeczy nauczyć. Ale to już temat - na inny
temat =)


Ludzie są w stanie zapłacić nawet 20 - 30zł za film dvd vide kolekcja

Spoiler

deagostini

zrzut ekranu poniżej.
Ba nawet kupowanie serii ulubionych seriali na raty wypaliło w Polsce.
Kolejny zrzut i linki
https://www.youtube.com/watch?v=b5F77NrqFGQ

http://www.filmweb.pl/serial/Airwolf-1984-94349/discussion/Airwolf+w+TV+Okey+od+9+lutego,1047786#

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tv_Okey!

Ale konkurencja nie śpi i skutecznie dba aby takie inicjatywy lądowały w koszu.

Przed Netfilxem też się będą bronić rękami i nogami.

Dopóki ceny płyt dvd i Blu-ray będą z kosmosu 100zł lub więcej za jedną serię serialu
kolejny zrzut ekranu
to ludzie będą pokazywać środkowy palec, o tym że napisy na płytach dvd/blu-ray są napisy nawet
w języku suahili a polskich nie ma wcale nie wspomnę.
Swoją drogą jest to też metoda aby przywiązać widzów do rodzimych stacji tv ewentualnie wydawanych u nas
filmów dvd.


20151003195213

20151003195710

20151003200646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - mam tą Drużynę A xD
Jak znajdę chwile jutro to może stuknę zdjęcie tego co stoi na regale nad telewizorem [mam tam trochę płyt na widoku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 20:17, Zekzt napisał:

Tak na marginesie - mam tą Drużynę A xD
Jak znajdę chwile jutro to może stuknę zdjęcie tego co stoi na regale nad telewizorem
[mam tam trochę płyt na widoku]


Ba każdy ma tę Drużynę A :)
pierwsza edycja rozchodziła się jak ciepłe bułeczki, przed 7:00 rano (godzina otwarcia sklepu)
byłem w sklepie aby kupić kolejne odcinki na dvd z czasopismem

Spoiler

Tv Okey

i tak co poniedziałek.

Chciałbym poznać Twoje zdanie na temat tego co napisałem o dvd/blu-rayach i i cenach.

A jak już się rozpędzisz i to głosy mógłbyś w plebiscycie oddać piknie by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2015 o 22:11, kerkas napisał:

Chciałbym poznać Twoje zdanie na temat tego co napisałem o dvd/blu-rayach i i cenach.


Moje zdanie w tej sprawie jest takie jak 90% kinomanów. Ceny z dupska i tyle w temacie.
Jakość często żałosna. Naprawdę jak miał bym kupić niektóre wydania seriali, żeby nawet takiej podstawy jak napisy nie dostać, to dziękuję i zwracam się do internetu [i chwalmy pana za ciągle obowiązującą ustawę o dozwolonym użytku i prawie autorskim, bo bez niej biedni będziemy].
Mało, że robotę zrobią za mnie pasjonaci - bo własne dvd, żebym mógł coś oglądać ze sobą np w podróży, na tablecie muszę sam przeripować [wbrew licencji w sumie] - dostaję gotowca, do wyboru, do koloru, za darmo i na zasadzie od fanów dla fanów.

Polityka cenowa i stosunek jakości do cen jest na żenującym poziomie. Potem wydawcy płaczą, ze marnie się sprzedaje a ludzie "piraty ciągną" - no kpiny. To tak jak by ci ktoś sprzedawał malucha za 5000 zł a a obok ktoś dawał mercedesa za friko. Tak wygląda obecnie bitwa wydawców dvd/br z internetowymi grupami które wrzucają profesjonalne ripy do sieci.

Inna kwestia to fakt, że internetu się obecnie nie da wyhamować. To jest maszyna, która ruszyła i nie zatrzyma się tak szybko. Jak będzie za 5-15 lat - zobaczymy. Wiadomo, że rządy będą drążyć wprowadzanie coraz to nowszych metod cenzury, pytanie tylko czy im się uda i jak oraz kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wcześniej ale tłumu glosujących nie widzę więc

PLEBISCYT 90 FILMÓW Z GATUNKU: FILM PRZYGODOWY, WESTERN I SERIAL WOJENNY
WSZECHCZASÓW


Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów.
Za wyjątkiem lat 20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1885 r. do 1929 r.

Na każdą 10-kę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz. 20:00 do następnej
niedzieli do godz. 20:00.

ETAP VI ZAKOŃCZONY WYNIKI 1970 - 1979 udział wzięli: Kadaj, Mike_Frost, A-cis i ja

Film przygodowy:

1)Człowiek, który chciał być królem (1975) 3 głosy
Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja (1977) 3 głosy

2)Czterej muszkieterowie (1974) 2 głosy
Janosik (1974) 2 głosy
Potop (1974) 2 głosy
Trzej muszkieterowie (1973) 2 głosy
Złoto dla zuchwałych (1970) 2 głosy

Pozostałe tytuły otrzymały po jednym głosie

Człowiek w żelaznej masce (1977)
Fałszywy król (1975)
Książę i żebrak (1977)
Monty Python i Święty Graal (1975)
Michał Strogoff - kurier carski (1970)
Podróż za jeden uśmiech (1972)
Podróże Guliwera (1978)
Podróż Sindbada do Złotej Krainy (1973)
Tragedia "Posejdona" (1972)
Walkabout (1971)
Wielka wyprawa muppetów (1979)
Złodziej z Bagdadu (1978)
Zorro (1975)
Zew krwi (1972)


Western:

1)Jeremiah Johnson (1972) 2 głosy
Pat Garrett i Billy Kid (1973) 2 głosy
Przełomy Missouri (1976) 2 głosy

Pozostałe tytuły otrzymały po jednym głosie

Był sobie łajdak (1970)
Ballada o Cable''u Hoge''u (1970)
Człowiek zwany Koniem (1970)
Mściciel (1973)
Mały Wielki Człowiek (1970)
Pojedynek rewolwerowców (1971)
Przybywa jeździec (1978)
Popierajcie swojego rewolwerowca (1971)
Rewolwerowiec (1976)
Rio Lobo (1970)
Santee(1973)
Sędzia z Teksasu (1972)
Wyjęty spod prawa Josey Wales (1976)
Wielki Jake(1971)
Z zaciśniętymi zębami (1975)

Serial wojenny:

Kolumbowie (1970)
M*A*S*H(1972-1983)
Polskie drogi (1976)

TERAZ ETAP VII 1980 - 1989

Moje typy:

Film przygodowy:

1. Bliskie spotkania z wesołym diabłem(1988)
2. Conan Barbarzyńca (1982)
3. Goonies (1985)
4. Indiana Jones i ostatnia krucjata (1989)
5. Karmazynowe Ubezpieczenie Ostateczne (1983)
6. Kopalnie króla Salomona (1985)
7. Miłość, szmaragd i krokodyl (1984)
8. Piraci (1986)
9. Podróże pana Kleksa (1986)
10. Walka o ogień (1981)

Western:

1. Człowiek znad Śnieżnej Rzeki (1982)
2. Hazardzista (1980)
3. Młode strzelby (1988)
4. Niesamowity jeździec (1985)
5. Sam Houston: Legenda Teksasu (1986)
6. Straceńcy (1980)
7. Tom Horn (1980)
8. Trzej Amigos (1986)

Serial wojenny:

1. Okręt (1985)
2. Pogranicze w ogniu (1988)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 19:23, kerkas napisał:

Serial wojenny:
Kolumbowie (1970)
M*A*S*H(1972-1983)
Polskie drogi (1976)

Kurcze, wszystkie te trzy seriale podobały mi się (a zwłaszcza Polskie drogi). I to moje niedopatrzenie, bo nie sądziłem, że coś w tamtych latach zrobiono poza Hansem Klosem. Gdybym przejrzał, to z pewnością bym na nie zagłosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 17:37, A-cis napisał:

Kurcze, wszystkie te trzy seriale podobały mi się (a zwłaszcza Polskie drogi). I to moje
niedopatrzenie, bo nie sądziłem, że coś w tamtych latach zrobiono poza Hansem Klosem.
Gdybym przejrzał, to z pewnością bym na nie zagłosował.


Polecam źródła

http://www.filmweb.pl/search/serial?q=&startYear=&endYear=&startRate=&endRate=&startCount=&endCount=&sort=COUNT&sortAscending=false

http://www.imdb.com/search/title?genres=war&title_type=tv_series&num_votes=1000,&sort=user_rating,desc

http://www.filmsite.org/

i zapraszam do oddania głosów na lata 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do wydań w gazetach i kolekcji, to czasem mam wrażenie, że są jakieś takie "biedne". Sam chciałbym zakupić "Star Treka", ale cena jest wzięta z kosmosu :)


Tak przy okazji: Znacie może jakiś serial kryminalny podobny do "Poirota" lub "Marple"? Chodzi mi o to, żeby raczej dział się w latach między wojennych lub tuż po wojnie? Nawet 18-19 wiek wchodzi w grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 19:22, maniekk napisał:

Hmm, co do wydań w gazetach i kolekcji, to czasem mam wrażenie, że są jakieś takie "biedne".


Co to znaczy "biedne" ?

Poza tym za 3z95gr za dwa odcinki serialu Drużyna A na płytach dvd co tydzień do kupienia w kiosku to
naprawdę było coś.
Człowiek sobie na raty kupił całą kolekcję szkoda że inne "mądre głowy" na to nie wpadły.
Że nie wspomnę ale dzięki tym "biednym" kolekcjom gazetowym mój dvdzbiór powiększył się o:

Dempsey i Makepeace

Airwolf

Przystanek Alaska

Nieustraszony

Miami Vice

Dnia 05.10.2015 o 19:22, maniekk napisał:

Sam chciałbym zakupić "Star Treka", ale cena jest wzięta z kosmosu :)


Gdyby zastosować metodę powyżej cała masa fanów kupiłaby serial, ale lepiej żądać absurdalnych sum i narzekać na piractwo.

Dnia 05.10.2015 o 19:22, maniekk napisał:

Tak przy okazji: Znacie może jakiś serial kryminalny podobny do "Poirota" lub "Marple"?
Chodzi mi o to, żeby raczej dział się w latach między wojennych lub tuż po wojnie? Nawet
18-19 wiek wchodzi w grę :)


Może coś z poniższej listy przypasuje ?


Akta Sherlocka Holmesa (1991)

Powrót Sherlocka Holmesa (1986 )

Pamiętniki Sherlocka Holmesa (1994)

Przygody Sherlocka Holmesa (1984 )

Detektyw Foyle (2002)

Rewolwer i melonik (1961)

Miss Fisher''s Murder Mysteries (2012)

Cadfael (1994)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 21:35, kerkas napisał:

Dempsey i Makepeace


A jeszcze jakby dali Remingtona Steele''a, albo Gliniarza i prokuratora :-)

Dnia 05.10.2015 o 21:35, kerkas napisał:

Przystanek Alaska


Przystanek daje się obecnie kupić w normalnych pudełkach po jednym na sezon i cena za nie jest dla mnie akceptowalna. Szkoda, że niektóre sezony nie są łatwo osiągalne. Mam 1-3, 5 i 6 mógłbym mieć, ale brakuje mi 4 :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 18:22, kerkas napisał:

Polecam źródła

Z filmwebu korzystam. Pozostałe źródła posługują się jakimiś zagranicznymi językami i są nie dla mnie :-)

Dnia 05.10.2015 o 18:22, kerkas napisał:

i zapraszam do oddania głosów na lata 80.

Oczywiście dokończę głosowań. Jestem w trakcie przygotowania listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 21:35, kerkas napisał:

> Hmm, co do wydań w gazetach i kolekcji, to czasem mam wrażenie, że są jakieś takie
"biedne".

Co to znaczy "biedne" ?


"Biedne", w sensie, że same pudełko plus płyta. To jakoś kłóci się z moim wewnętrznym estetą ;)

Dnia 05.10.2015 o 21:35, kerkas napisał:

> Sam chciałbym zakupić "Star Treka", ale cena jest wzięta z kosmosu :)

Gdyby zastosować metodę powyżej cała masa fanów kupiłaby serial, ale lepiej żądać absurdalnych
sum i narzekać na piractwo.


Paramount trzyma prawa twardą ręką. Taki "Voager" przydałby się na półce, nawet u amerykanów ta cena jest zabójcza.

Dnia 05.10.2015 o 21:35, kerkas napisał:

> Tak przy okazji: Znacie może jakiś serial kryminalny podobny do "Poirota" lub "Marple"?

> Chodzi mi o to, żeby raczej dział się w latach między wojennych lub tuż po wojnie?
Nawet
> 18-19 wiek wchodzi w grę :)

Może coś z poniższej listy przypasuje ?


Akta Sherlocka Holmesa (1991)

Powrót Sherlocka Holmesa (1986 )

Pamiętniki Sherlocka Holmesa (1994)

Przygody Sherlocka Holmesa (1984 )

Detektyw Foyle (2002)

Rewolwer i melonik (1961)

Miss Fisher''s Murder Mysteries (2012)

Cadfael (1994)


Dziękuję, przejrzałem sobie, zwłaszcza "Detektyw Foyle" wygląda zachęcająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 23:03, pkapis napisał:

> Dempsey i Makepeace

A jeszcze jakby dali Remingtona Steele''a, albo Gliniarza i prokuratora :-)


Marzenia czasem się spełniają.

Dnia 05.10.2015 o 23:03, pkapis napisał:

> Przystanek Alaska

Przystanek daje się obecnie kupić w normalnych pudełkach po jednym na sezon i cena za
nie jest dla mnie akceptowalna. Szkoda, że niektóre sezony nie są łatwo osiągalne. Mam
1-3, 5 i 6 mógłbym mieć, ale brakuje mi 4 :-(


4 seria w całości to wydatek rzędu 200zł więc, ale możesz brakujące odcinki kupić na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 16:16, maniekk napisał:

"Biedne", w sensie, że same pudełko plus płyta. To jakoś kłóci się z moim wewnętrznym
estetą ;)


Gdy tylko jakość filmu na dvd jest dobra to nie muszę mieć wypasu.
Poza tym wypasiona wersja to wypasiona cena, tak wiem są wyjątki np.
https://www.google.pl/search?q=kolekcja+filmu+kostiumowego&espv=2&biw=1024&bih=677&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCI67pqXfrsgCFQFYLAodW4wOoA&dpr=1

Dnia 06.10.2015 o 16:16, maniekk napisał:

Paramount trzyma prawa twardą ręką. Taki "Voager" przydałby się na półce, nawet u amerykanów
ta cena jest zabójcza.


Niech dalej trzyma ceny i niech tylko spróbują ponarzekać na piractwo.

Dnia 06.10.2015 o 16:16, maniekk napisał:

Dziękuję, przejrzałem sobie, zwłaszcza "Detektyw Foyle" wygląda zachęcająco.


Cieszę się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się