HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2015 o 12:03, Braveheart napisał:

I jak wrażenia po trailerze do nowych "Iksów" ;>

https://www.youtube.com/watch?v=COvnHv42T-A


Zbyt wiele nie pokazali ale ja ufam Singerowi, który jak na razie w kwestii X-Menów nie zawiódł.
Przy okazji trochę śmieszy mnie fakt, że nominację do Złotych Globów w kategorii filmu dramatycznego dostał " Mad Max " , czyli film praktycznie pozbawiony fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 12:24, lis_23 napisał:

Zbyt wiele nie pokazali ale ja ufam Singerowi, który jak na razie w kwestii X-Menów nie
zawiódł.

I chyba o to chodzi bo apetyt rośnie. IMO dobra przystawka. Premiera jakby nie patrzyć za pół roku a czekają nas co najmniej jeszcze ze 2 trailery. Mam nadzieje, że wcisną Rosomaka w jakieś gościnne wystąpienie tak jak to miało miejsce w Pierwszej Klasie. Co to za "Iksy" bez Jackmana :P

Dnia 12.12.2015 o 12:24, lis_23 napisał:

Przy okazji trochę śmieszy mnie fakt, że nominację do Złotych Globów w kategorii filmu
dramatycznego dostał " Mad Max " , czyli film praktycznie pozbawiony fabuły.

Tam fabuła jest jedna ;-)
Madness oraz Insane do sześcianu. Jestem bardzo zadowolony że Miller poszedł w tym kierunku robiąc nowego Mad Maxa. Czegoś takiego kino akcji jeszcze nie widziało. Przy tym filmie wszystkie Szybcy i Wściekli to żółwie a Bad "Bojsi" to dzieci bawiące się w piaskownicy :P
Po wyjściu z kina do znajomka żartobliwie mówiłem:

Ej weź sprawdź czy we włosach przypadkiem piachu nie mam. Trololo było również po wyjściu z sali gdzie przed samym wejściem zdjąłem buta mówiąc że mam od groma piasku w bucie. ]:-> ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Globy to ja zrobiłem głośne "WTF" jak zobaczyłem, że Marsjanin jest nominowany jako musical/komedia. Odpuściłem sobie ten film, bo z trailerów wyglądał mi na Interstellar 2.0 (nawet połowa obsady taka sama), ale jeśli to faktycznie bardziej musical/komedia niż dramat to będę musiał obejrzeć, no chyba, że HFPA coś ćpała i moje "WTF" było jak najbardziej słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 02:16, mis22 napisał:

ludziska jaki film polecacie na randkę coś romantycznego czy moze horror?:PP

Walnę czymś z innego kalibru ale takiego że kobieta zapamiętacie ten tytuł przez długi czas

http://www.filmweb.pl/Za.Wszelka.Cene
=) Jeśli kobieta normalna i wrażliwa to ten tytuł wyciśnie z niej łzy = Gwarantuję ci. A w jej oczach wypadniesz jeszcze lepiej. Jako osoba wrażliwa itp itd. ;] [chyba :P]

[Niech cię nie zwiedzie opis filmu. Chyba, że nie masz ochoty te tego typu dramaturgię]

Od biedy:

"Kocha, lubi i szanuje" powinno zdać egzamin. Choć na randkę film gdzie są randki z przygodą na jedną noc hmmmmm sam nie wiem :D
http://www.filmweb.pl/film/Kocha%2C+lubi%2C+szanuje-2011-564225


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 02:16, mis22 napisał:

ludziska jaki film polecacie na randkę coś romantycznego czy moze horror?:PP


W kinach to raczej bieda z powodu Gwiezdnych Wojen żadnych interesujących premier nie ma.
Natomiast poza kinem polecam.

Listy do M. (2011) część pierwsza tylko i wyłącznie kontynuacja to porażka.
Nie kłam, kochanie (2008)
Jak w niebie (2005)
Kate i Leopold (2001)
Wyszłam za mąż, zaraz wracam (2012)
Tylko nie miłość (2011)
Przepis na miłość (2010)
Paryż - Manhattan (2012)

Dzień świstaka (1993)
Francuski pocałunek (1995)
Narzeczona dla geniusza (1994)
Eliksir miłości/Love Potion No. 9 (1992)

Dama za burtą (1987)
Lekarstwo na miłość (1966)
Żona dla Australijczyka (1963)
Wspaniały (1973)
Małżeństwo z rozsądku (1966)
Mąż swojej żony (1960)
Każdemu wolno kochać (1933)
Poradnik matrymonialny (1967)
Sabrina (1954)
Śniadanie u Tiffany''ego (1961)

wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 12:03, Braveheart napisał:

I jak wrażenia po trailerze do nowych "Iksów" ;>

https://www.youtube.com/watch?v=COvnHv42T-A


Supcio, ale już wiem czemu z miejsca polubiłem Antmana bardziej niż resztę Marvelowskich produkcji. Poza tym, że najbardziej oddaje komiksowego ducha to w dodatku przynajmniej nikt nie niszczy całego miasta, nie włada armią i takie tam. Trochę męczy mnie już oglądanie świata w ruinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 16:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Supcio

Matko... To Ty jednak żyjesz?
Gdzieś Ty się podziewał? :O
Bo w tym wątku Cię nie widziałem, że ło ho ho ho

PS wysłałem Ci zaproszenie na FW jakiś czas temu i ze dwa przypomnienia. Zaakceptuj [chyba, że już tam nie urzędujesz :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna, Mad Max zbiera też nagrody za scenografię ... JAKĄ scenografię? W filmie jest jedna fajna lokacja a reszta to zwykłe plenery.
Podobnie zdjęcia - tutaj powinna rządzić Zjawa ale filmu jeszcze nikt nie widział, więc nagrody idą do Maxa ;)
Mad Max to fajny film ale nic poza tym, żadne arcydzieło, które zasługiwałoby na tyle nagród, min. za reżyserie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 20:39, lis_23 napisał:

Kurna, Mad Max zbiera też nagrody za scenografię ... JAKĄ scenografię? W filmie
jest jedna fajna lokacja a reszta to zwykłe plenery.


Chociażby taką, że nie użyto zbyt wielu blue boxów i CGI.

Dnia 14.12.2015 o 20:39, lis_23 napisał:

Podobnie zdjęcia - tutaj powinna rządzić Zjawa ale filmu jeszcze nikt nie widział,
więc nagrody idą do Maxa ;)


Skoro nikt nie widział, to skąd wiesz, że zasługuje bardziej niż Max. Ze zwiastuna? Nie rozśmieszaj mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2015 o 21:48, Kraju napisał:


Chociażby taką, że nie użyto zbyt wielu blue boxów i CGI.

Ale to ma świadczyć o jakości scenografii?
Scenografia to jednak jakieś budowle, a tu są przede wszystkim plenery.

Dnia 14.12.2015 o 21:48, Kraju napisał:


Skoro nikt nie widział, to skąd wiesz, że zasługuje bardziej niż Max. Ze zwiastuna? Nie
rozśmieszaj mnie.


Po zwiastunie widać, że będą na bardzo wysokim poziomie. W Maxie jest efektownie ale że film kręci się wokół jednego i ciągle pokazuje to samo, to po jakimś czasie wszystko powszechnieje i robi się trochę nudno. Brakuje mi tam jakiegoś mocnego uderzenia, gdyż walki samochodowe trwają przez cały film, przez co finał nie jest aż tak efektowny.
To nie jest zły film ( zwłaszcza, że przez oryginalną trylogię nie mogę przebrnąć ) ale nie jest też jakiś wybitny, ot, dobra rozrywka, efektownie nakręcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2015 o 21:55, lis_23 napisał:

> Nie rozśmieszaj mnie.

Po zwiastunie widać, że będą na bardzo wysokim poziomie. W Maxie jest efektownie ale

Mnie też nie rozśmieszaj, widziałem wiele filmów w których wszystko co najlepsze pokazane było w zwiastunie, najlepszy przykład Alien vs Predator 2 :D Wiadomo Zjawa może być nawet arcydziełem, a Leo może dostać w końcu uprawnionego Oskara nie mniej na oceny jest za wcześnie.

kerkas@
Premiera w USA już dziś, może ktoś tam mieszka i oglądał, albo jego znajomi, albo coś chociaż wie czy dobry film, a propos dlaczego nie masz własnotytułowca, tylko przewodniczącego, przecież tyle postów na tym forum napisałeś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 22:12, Paoro napisał:

kerkas@
Premiera w USA już dziś, może ktoś tam mieszka i oglądał, albo jego znajomi, albo coś
chociaż wie czy dobry film, a propos dlaczego nie masz własnotytułowca, tylko przewodniczącego,
przecież tyle postów na tym forum napisałeś!


Racja, nie pomyślałem o tym.

Cóż, brak własnegotytułu to prosta sprawa, sprzeczka tu, sprzeczka tam, parę razy dałem się wyprowadzić z równowagi, kilka niepochlebnych uwag na temat Microsoftu i Sony i zamiast własnego tytułu jest przewodniczący.
Niektórym (Frostiges Lächeln dla @Rob006) przeszkadzały plebiscyty które organizowałem.
Dla mnie liczą się ciekawi dyskutanci na forum a nie rangi i tytuły.
A dyskutantów i forumowiczów ubywa "genialne" zmiany wyglądu forum to sprawiły.

Wracając do Gwiezdnych Wojen miałem nie iść na ten film ale że się rodzina uparła to idę w sobotę wieczór.
Podchodzę z dużą rezerwą do najnowszej odsłony z uwagi na osobę reżysera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 22:31, kerkas napisał:

&
Wracając do Gwiezdnych Wojen miałem nie iść na ten film ale że się rodzina uparła to
idę w sobotę wieczór.
Podchodzę z dużą rezerwą do najnowszej odsłony z uwagi na osobę reżysera.



A co, na Alvina się wybierałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 23:29, Ecko09 napisał:

> Wracając do Gwiezdnych Wojen miałem nie iść na ten film ale że się rodzina uparła
to
> idę w sobotę wieczór.
> Podchodzę z dużą rezerwą do najnowszej odsłony z uwagi na osobę reżysera.
A co, na Alvina się wybierałeś?


Niepotrzebna złośliwość z Twojej strony.

Problem w tym że z powodu premiery Gwiezdnych Wojen nie ma w grudniu prawie wcale ciekawych premier filmowych: "Aktorka" , "Jesteśmy waszymi przyjaciółmi" wiosny nie czyni.
Poza tym chciałbym pójść na jakąś dobrą komedię romantyczną/komedię do kina a i w tym temacie bryndza.
Rozumiem fanów G.W. sam lubię G.W. (epizody IV, V, VI) ale zrozumcie i innych kinomanów którzy chcieliby obejrzeć coś lekkiego i niezobowiązującego w grudniu.

Całe szczęście są jeszcze kina studyjne
http://muranow.gutekfilm.pl/2015/11/24/dkf-muranow-najgorsze-filmy-swiata-atomowe-mrowki-15-grudnia/

http://www.filmweb.pl/film/One%21-1954-34468/showtimes/Warszawa


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie chociażby nowy film Tarantino, trochę podobny do Diango, więc też zamierzam iść, ale SW to jednak mus.
A fo Abramsa nic nie mam, jego Star Treki bardzo przypadły mi do gustu, Lost nie znam ale Agentkę o Stu Twarzach już tak, a także MI3 i Super 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się