HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2015 o 22:12, Paoro napisał:


Mnie też nie rozśmieszaj, widziałem wiele filmów w których wszystko co najlepsze pokazane
było w zwiastunie, najlepszy przykład Alien vs Predator 2 :D Wiadomo Zjawa może być nawet
arcydziełem, a Leo może dostać w końcu uprawnionego Oskara nie mniej na oceny jest za
wcześnie.

Wiesz, dawno żaden film na zwiastunie nie zaciekawił mnie tak od strony wizualnej, plastycznej i artystycznej i te artystyczne i wizualne zalety po prostu tam widać i nie ma to nic wspólnego z tym, czy zwiastun pokazuje najlepsze momenty filmu, czy nie.

Co do nowych SW - bardzo ogólna opinia bez spoilerów, ale jednak zasłonię, jeśli ktoś nie chce nic wiedzieć:

Spoiler

W wielkim skrócie: są bardzo pozytywne recenzje, w których podkreślają niesamowite emocje, jakie ten film wywołuje. Jest zabawny, przejmujący (dużo ludzi płakało), emocjonujący, dobrze zagrany (chwalą Ridley, Boyegę, Forda, Drivera) i ma nieprawdopodobne efekty specjalne. Wszyscy stawiają ten film na poziomie Oryginalnej Trylogii lub tuż obok niej. Niektórzy nawet postawili go tuż po Imperium Kontratakuje. Komplementują świetne postacie, także znakomite czarne charaktery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 09:58, lis_23 napisał:

Będzie chociażby nowy film Tarantino, trochę podobny do Diango, więc też zamierzam
iść, ale SW to jednak mus.
A fo Abramsa nic nie mam, jego Star Treki bardzo przypadły mi do gustu, Lost
nie znam ale Agentkę o Stu Twarzach już tak, a także MI3 i Super 8.


Mówiłem o grudniu gdzie ludzie mają więcej czasu i chętnie wybraliby się do kina.
Za Tarantino nie przepadam ale przyszły rok pod względem filmów w stosunku do tego jaki był 2015 r. dla mnie wypada bardzo blado.
Lista filmów które chciałbym zobaczyć w kinie w 2016 r. dane premier i zapowiedzi z filmwebu:
Moje córki krowy (2015)
Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy (2015)
Pitbull. Nowe porządki (2016)
Zjawa / The Revenant (2015) ?
Miara człowieka(2015) ?
Planeta Singli (2016) ?
Historia Roja (2015)

Oczywiście mam świadomość że tych premier może jeszcze przybyć ale w jak powiedziałem w porównaniu do 2015 r.

Dzikie historie
Fotograf
Gra tajemnic
Birdman
Carte Blanche
Hiszpanka
Teoria wszystkiego
Pingwiny z Madagaskaru
Ziarno prawdy
Kingsman: Tajne służby
Baranek Shaun
Disco Polo
Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów
Chappie
Ex Machina
Selma
Ze wszystkich sił
Nocny pościg
Zabójcy bażantów
Karski i władcy ludzkości
Avengers: Czas Ultrona
Apartament
Mad Max: Na drodze gniewu
Złota dama
Kraina jutra
Rozumiemy się bez słów
Dziewczyna warta grzechu
W głowie się nie mieści
Randka z królową
Ant-Man
Z dala od zgiełku
Mission: Impossible - Rogue Nation
Dar
Żyć nie umierać
Karbala
Młodość
Klub Włóczykijów
Król życia
Pilecki
Steve Jobs

rok 2016 r. wypada blado.

Cóż, Abrams zamordował Star Treka robiąc z niego głupi film akcji, z fabułą żywcem zerzniętą z


żadnej inwencji twórczej, żadnego Licentia poetica, dialogi na poziomie amerykańskich nastolatków, niektóre rozwiązania fabularne na poziome radzieckich propagandowych filmów wojennych.
Abrams nadaje się jedynie do kręcenia seriali i filmów akcji, ze scenariuszami sobie nie radzi.

Promyczkiem nadziei jest to iż oprócz niego do scenariusza przyłożyli rękę: Lawrence Kasdan i
Michael Arndt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na wiele filmów:

" Zjawa "
" Deadpool "
" Zwierzogród "
" Księga Dżungli "
" Batman i Superman Świt Sprawiedliwości "
" Captain America Wojna Bohaterów " sic!
" X-Men Apocalypse "
" Warcraft "
" Tarzan "
" Król Artur "
" Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć "
" Dr Strange "
" Gambit "
" Assassin''s Creed "
Star Wars Rogue One "
" Piękna i Bestia "
itp. itd.

A w kwestii Star Treka to zależy od punktu widzenia. Dla mnie, stare filmy są nudne jak flaki z olejem i cenię sobie tylko muzykę Goldsmitha i Hornera a filmy Abramsa to Star Trek na dzisiejsze czasy. Gdyby to kręcić tak jak ongiś to wyszedłby jeszcze nudniejszy i bardziej przegadany Interstellar Nolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 10:56, kerkas napisał:

Abrams nadaje się jedynie do kręcenia seriali i filmów akcji, ze scenariuszami sobie
nie radzi.


Do Star Treków kręconych przez Abramsa mam podobne zdanie. O ile starsze części nie wszystkie mi się bardzo podobały i zdarzały się też wśród nich słabsze produkcje, tak dopiero oglądając Star Treka z 2009 r. poczułem lekkie zażenowanie tym co zobaczyłem. Jeszcze taki, a nie inny dobór aktorów powodował, iż miałem wrażenie oglądania Star Treka w wersji akcyjniaka dla nastolatków. Następna część ST:ID sprawiała już trochę lepsze wrażenie (choć widziałem, że na fw oceniłeś ten film bardzo słabo) - może przez to, że wiedziałem już czego się spodziewać po nowych odsłonach i przestroiłem umysł na "inny odbiór", a może przez rolę Cumberbatcha, który jest najlepszą postacią w tym filmie.

Na nowe Star Warsy planuje się wybrać do kina, ale nie podpalam się za bardzo oczekując jakiegoś arcydzieła, choć po tym co napisał lis_23 w spoilerze liczę na naprawdę dobry film i coś więcej niż >2h akcji i super efektów. Mimo wszystko nie zobaczenie tego dzieła na dużym ekranie zapewne w jakimś stopniu negatywnie wpłynęłoby na ogólny odbiór i ocenę filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko skopiowałem opinie po wczorajszej premierze, sam jeszcze filmu nie widziałem i nie wiem kiedy zobaczę ...
W piątek pracuje i nie wiem czy uda się zarezerwować jakieś bilety - zwłaszcza, że kina je tylko sprzedają i jeszcze nie chcą przyjmować rezerwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 12:28, lis_23 napisał:

W piątek pracuje i nie wiem czy uda się zarezerwować jakieś bilety - zwłaszcza, że kina
je tylko sprzedają i jeszcze nie chcą przyjmować rezerwacji.


Cóż, w piątek owszem ale np. w sobotę nie ma problemu z rezerwacją
patrz zrzut ekranu to tego posta

20151215161031265

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 11:08, lis_23 napisał:

Ja tam czekam na wiele filmów:

" Zjawa "
" Deadpool "
" Zwierzogród "
" Księga Dżungli "
" Batman i Superman Świt Sprawiedliwości "
" Captain America Wojna Bohaterów " sic!
" X-Men Apocalypse "
" Warcraft "
" Tarzan "
" Król Artur "
" Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć "
" Dr Strange "
" Gambit "
" Assassin''s Creed "
Star Wars Rogue One "
" Piękna i Bestia "
itp. itd.


Szkoda mi pieniędzy na bilet na film który jest ekranizację gry, poza tym jakość tych ekranizacji pozostawia wiele do życzenia.
Lubię od czasu do czasu obejrzeć ekranizację komiksu ale nie oglądam wszystkiego jak leci.

Dnia 15.12.2015 o 11:08, lis_23 napisał:

A w kwestii Star Treka to zależy od punktu widzenia. Dla mnie, stare filmy są
nudne jak flaki z olejem i cenię sobie tylko muzykę Goldsmitha i Hornera
a filmy Abramsa to Star Trek na dzisiejsze czasy. Gdyby to kręcić tak jak ongiś
to wyszedłby jeszcze nudniejszy i bardziej przegadany Interstellar Nolana.


Cóż, stare Star Treki to nacisk głównie na wiedzę, fanów irytują sceny rodem z kreskówek np.

Spoiler

kopanie reaktora atomowego w celu uruchomienia go

, sorry ale dla mnie to poziom kreskówki Strusia Pędziwiatra a taki jest właśnie poziom ST:I Darkness Abramsa.

To iż targetem współczesnych produkcji hollywoodzkich jest widz który nie ma zbyt wielkich wymagań wobec filmów to problem co widać po poziomie produkcji typu:
Terminator: Genisys (2015)
Grawitacja (2013)
Więzień labiryntu (2014)
Avatar (2009)
Jurassic World (2015)
itd.

Te filmy są bezdennie głupie, a ja mam trochę większe wymagania od filmów SF niż efektowne wybuchy i gwiazdy w rolach pierwszoplanowych.

Można nakręcić prosty film SF ale trzeba mieć na niego nielichy pomysł vide Mad Max: Fury Road.

Lubię filmy SF które potrafią zaskoczyć, trzymają w napięciu, intrygują a nie są płaskie jak naleśnik dlatego nie bawi mnie większość współczesnych filmów SF.
Abrams jest tylko chałturnikiem i rzemieślnikiem nie potrafi zrobić czegoś w stylu
http://www.filmweb.pl/Obcy
Tworzyć rozrywkę na poziomie też trzeba umieć.
Natomiast oglądając ST:ID oglądałem kopię kopii, kliszę klisz bo to już gdzieś kiedyś widziałem w dużo lepszym wykonaniu.
A że można kręcić bezpretensjonalne kino rozrywkowe i nie podpierać się znaną marką to już udowodnił choćby Pierre Morel.

Interstellar nie jest nudny i przegadany próbowano skomplikowane zagadnienia typu:
Most Einsteina-Rosena, Promieniowanie Hawkinga itd. przedstawić w formie strawnej dla współczesnego widza, a ponieważ współczesny widz został oduczony przez współczesne kino wysiłku intelektualnego, to i film mu się nie spodobał.
Poza tym tłumaczenia skomplikowanych zagadnień naukowych w filmie są bardzo płytkie i nieciekawe.
Zresztą
https://www.youtube.com/watch?v=VzE6bKIKK3A

https://www.youtube.com/watch?v=mnArCFSrkg8

https://www.youtube.com/watch?v=73dPzpQ-qsU

Jeżeli chce się zrobić frapujący film SF wysiłek intelektualny i wiedza nawet powierzchowna w dziedzinie fizyki, chemii, biologii u widza jest wymagana.

Powiedz szczerze kiedy ostatnio film rozrywkowy skłonił Cię do sięgnięcia po książkę i poszerzenia wiedzy ?
Ja przypominam sobie: Trylogię Indiany Jonesa, Gwiezdne Wojny epizody IV, V, VI , Odyseję Kosmiczną 2001, Matrix, Terminator I itd.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój gust ;)
Ja przedkładam Grawitację nad nudnym jak flaki z olejem Interstellarem, lubię ekranizacje komiksów w zasadzie " jak leci " i podoba mi się większość filmów, które wymieniłeś ;)
Ja od kina oczekuję rozrywki. Efektownej, a nawet efekciarskiej. Inne filmy można sobie zobaczyć w domu, do kina chodzę tylko na kino widowiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 18:23, lis_23 napisał:

Ja od kina oczekuję rozrywki. Efektownej, a nawet efekciarskiej.


Tak z czystej ciekawości, nie masz czasem ochoty obejrzeć czegoś mało efektownego w kinie ?
hmm... ? dajmy na to Król życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli interesowałbyś się choć trochę astronomią i ogólnie s-f pod kątem naukowym, to Interstellar by Cię nie wynudził, co oczywiście nie znaczy że film odebrałbyś mega pozytywnie. Jednak skoro ciągle wspominasz o nudzie to widocznie poruszane tam zagadnienia Cię w żaden sposób nie zainteresowały, a akcji i efekciarstwa to jednak w tym filmie za dużo nie było. W takim wypadku najwyraźniej nie byłeś targetem tej produkcji, ale smutne jest, że potem tacy widzowie zaniżają średnią ocen filmu, choć rozumiem, że tak działa mechanizm powszechnego oceniania i wypada mi się z tym pogodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że tam były fenomenalne zdjęcia. Abstrahując od całej reszty [mi osobiście film trafił w gusta - ale głównie dlatego, ze od lat sledze newsy z rożnych portali astronomicznych i popularnonaukowych a zaczynałem to hobby od starusieńkiego czasopisma Świat Wiedzy jeszcze w latach 90 w szkole podstawowej =)].
Dla mnie kino absolutnie genialne na tle tandety i badziewia ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 11:08, Zekzt napisał:

Warto dodać, że tam były fenomenalne zdjęcia. Abstrahując od całej reszty [mi osobiście
film trafił w gusta - ale głównie dlatego, ze od lat sledze newsy z rożnych portali astronomicznych
i popularnonaukowych a zaczynałem to hobby od starusieńkiego czasopisma Świat Wiedzy
jeszcze w latach 90 w szkole podstawowej =)].


Też śledzę newsy z takich portali (może nie jakoś regularnie ale od czasu do czasu tam zaglądam), z kolei Świat Wiedzy zacząłem kupować w ostatnich latach i teraz czytam regularnie, a artykuły z zakresu astronomii zawsze czytam z zaciekawieniem ;)
Dlatego o tym wspominałem w poprzednim moim poście, kto interesuje się astronomią choćby w podstawowym zakresie nie powinien być znudzony tym filmem, bo to co zobaczy na ekranie przynajmniej zmusi go do myślenia i sięgnięcia do swoich mniejszych/większych pokładów wiedzy. Co oczywiście nie jest jednoznaczne z tym, że Interstellar mu się spodoba, bo jeśli dobrze kojarzę, to zdarzały się krytyczne recenzje filmu, pisane przez ludzi którzy siedzą w temacie. Mimo wszystko dobrze, że od czasu do czasu ktoś zrobi film, który próbuje przedstawić w ciekawy sposób współczesne teorie naukowe, choć dla sporej ilości widzów będzie to film nudny - bo jak to lecimy sobie statkiem kosmicznym, którego nie atakują obcy = nuuuuda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 12:17, Wszystkozajete napisał:

Dlatego o tym wspominałem w poprzednim moim poście, kto interesuje się astronomią choćby
w podstawowym zakresie nie powinien być znudzony tym filmem, bo to co zobaczy na ekranie
przynajmniej zmusi go do myślenia i sięgnięcia do swoich mniejszych/większych pokładów
wiedzy. Co oczywiście nie jest jednoznaczne z tym, że Interstellar mu się spodoba, bo
jeśli dobrze kojarzę, to zdarzały się krytyczne recenzje filmu, pisane przez ludzi którzy
siedzą w temacie.


Everything Wrong With Interstellar, Featuring Dr. Neil deGrasse Tyson
https://www.youtube.com/watch?v=mnArCFSrkg8


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 15:14, kerkas napisał:

Everything Wrong With Interstellar, Featuring Dr. Neil deGrasse Tyson
https://www.youtube.com/watch?v=mnArCFSrkg8


Sporo tego co tam pokazali to szukanie na siłę jakiś niedopatrzeń, nieścisłości itp. I w zasadzie o każdym filmie można by zrobić taki przynajmniej kilkunastominutowy film demaskujący błędy ;)
A jeśli chodzi o bardziej poważne aspekty naukowe, to nie napisałem wcześniej, że film świetnie wyjaśnia i pokazuje teorie współczesnej nauki, ale przynajmniej stara się to robić. Sam zapewne wiesz jak ciężko dzisiaj zrobić film s-f, który zawierałby w sobie przyzwoitą dawkę rozrywki, ale też zmuszał do myślenia i w odpowiedni, przystępny sposób podchodził do trudnych zagadnień nauki. Inaczej film trafi tylko w gusta grona nerdów mocno zainteresowanych nauką i po prostu "nie sprzeda się".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 18:57, Wszystkozajete napisał:

Sporo tego co tam pokazali to szukanie na siłę jakiś niedopatrzeń, nieścisłości itp.


Cała seria Everything Wrong With ... to doszukiwanie się na siłę błędów i nieścisłości w stylu "ja bym to zrobił inaczej - nieścisłość". Jak ktoś lubi takie rzeczy, to można sobie pooglądać dla rozrywki, ale żeby to traktować poważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 01:04, Wszystkozajete napisał:

Myślę, że jeśli interesowałbyś się choć trochę astronomią i ogólnie s-f pod kątem naukowym,
to Interstellar by Cię nie wynudził, co oczywiście nie znaczy że film odebrałbyś mega
pozytywnie. Jednak skoro ciągle wspominasz o nudzie to widocznie poruszane tam zagadnienia
Cię w żaden sposób nie zainteresowały, a akcji i efekciarstwa to jednak w tym filmie
za dużo nie było. W takim wypadku najwyraźniej nie byłeś targetem tej produkcji, ale
smutne jest, że potem tacy widzowie zaniżają średnią ocen filmu, choć rozumiem, że tak
działa mechanizm powszechnego oceniania i wypada mi się z tym pogodzić :)

Ja nie mówię, że film jest zły, jest po prostu o jakieś 30-40 minut za długi, przez co nuży.
Zdjęcia może i są fajne ale jednak Grawitacja ma lepsze, za co zgarnęła Oscara. Ogólnie, wizualnie mnie film Nolana nie zachwycił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 20:21, rob006 napisał:

Cała seria Everything Wrong With ... to doszukiwanie się na siłę błędów i nieścisłości
w stylu "ja bym to zrobił inaczej - nieścisłość". Jak ktoś lubi takie rzeczy, to można
sobie pooglądać dla rozrywki, ale żeby to traktować poważnie...


Akurat w tym konkretnym przypadku część uwaga pod adresem filmu rzuca astrofizyk Neil deGrasse Tyson, ale jako że Twoja racja jest zawsze najmojsza to co tam dla Ciebie jakiś astrofizyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 18:57, Wszystkozajete napisał:

Sporo tego co tam pokazali to szukanie na siłę jakiś niedopatrzeń, nieścisłości itp.
I w zasadzie o każdym filmie można by zrobić taki przynajmniej kilkunastominutowy film
demaskujący błędy ;)


Mnie chodziło o to iż część uwag pod adresem filmu rzuca astrofizyk Neil deGrasse Tyson oczywiście mówię o tym konkretnym przypadku komentowania błędów w filmie.

CinemaSins wytyka czasem błędy które np. dla mnie błędami nie są zrzut ekranu poniżej > A jeśli chodzi o bardziej poważne aspekty naukowe, to nie napisałem wcześniej, że film

Dnia 16.12.2015 o 18:57, Wszystkozajete napisał:

świetnie wyjaśnia i pokazuje teorie współczesnej nauki, ale przynajmniej stara się to
robić. Sam zapewne wiesz jak ciężko dzisiaj zrobić film s-f, który zawierałby w sobie
przyzwoitą dawkę rozrywki, ale też zmuszał do myślenia i w odpowiedni, przystępny sposób
podchodził do trudnych zagadnień nauki. Inaczej film trafi tylko w gusta grona nerdów
mocno zainteresowanych nauką i po prostu "nie sprzeda się".


Generalnie to nie da się dziś zrobić poważnego filmu SF dla wszystkich.
Poza tym kolejne filmy wciąż podnoszą poprzeczkę np. ex machina.

20151216214355156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie Oskar to jest wyznacznik czegokolwiek w dzisiejszych czasach i realiach rozdawania tych nagród =P?
Nie mam uwag.

Dla mnie grawitacja to dno dna, ale to temat na inną dyskusję [i absolutnie nie w kontekście film X jest lepszy od filmu Y, bardzo rzadko porównuję jakieś filmy].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 23:35, Zekzt napisał:

Dla ciebie Oskar to jest wyznacznik czegokolwiek w dzisiejszych czasach i realiach rozdawania
tych nagród =P?
Nie mam uwag.

Dla mnie grawitacja to dno dna, ale to temat na inną dyskusję [i absolutnie nie w kontekście
film X jest lepszy od filmu Y, bardzo rzadko porównuję jakieś filmy].


A co jest złego z oskarami? Za popularność je rozdają teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się