HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2016 o 22:45, Kraju napisał:

Ja ją mam, jeszcze nie fizycznie, ale przez okres pierwszych 14 dni już mogę korzystać
z abonamentu, a w tym czasie mają mi wyrobić i dostarczyć kartę. Póki co zdążyłem być
na jednym seansie (Big Short), jutro kolejny (Creed), a do końca tygodnia planuję jeszcze
dwa filmy. Ani przy kasie ani przy wejściu nie sprawdzali czy jestem posiadaczem karty,
po prostu pokazałem bilet i jak gdyby nigdy nic wszedłem. To póki co tyle z wrażeń.


Aha, a jak się sprawa ma z opłatami ? , dopłacasz coś za film 3D, pokaz przedpremierowy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2016 o 22:52, kerkas napisał:

Aha wiadomość dnia
Nefflix oficjalnie w Polsce
http://antyweb.pl/netflix-w-polsce/


Ooo, w końcu, na to czekałem. Pewnie prędzej czy później się w to wpakuje, zresztą jak widzę pakiet standard jest spoko, bo można się np. z kolegą na niego złożyć (możliwość oglądania w dwóch miejscach jednocześnie na jednym koncie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 23:06, Outlander-pro napisał:

> Nefflix oficjalnie w Polsce
> http://antyweb.pl/netflix-w-polsce/

Ooo, w końcu, na to czekałem. Pewnie prędzej czy później się w to wpakuje, zresztą jak
widzę pakiet standard jest spoko, bo można się np. z kolegą na niego złożyć (możliwość
oglądania w dwóch miejscach jednocześnie na jednym koncie).


Na razie bym się wstrzymał, czytając komentarze są problemy z polskimi napisami, ale za kilka dni się zobaczy jak to wyszło w praniu.
Ceny też nie są jakieś super tanie ale poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 23:10, kerkas napisał:

Na razie bym się wstrzymał, czytając komentarze są problemy z polskimi napisami, ale
za kilka dni się zobaczy jak to wyszło w praniu.
Ceny też nie są jakieś super tanie ale poczekamy zobaczymy.


Ano może nie wyraziłem się do końca jasno - tak, jeszcze się wstrzymam, ale to dobre wieści - brakowało w tym kraju serwisu VOD z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że sporo ludzi może sobie nawet odpuści piracenie czy szukanie po serialach online, jeśli za jakąś tam kwotę będą mogli sobie na luzie wszystko pooglądać.
A w przypadku podzielonej kwoty z kumplem abonamentu standard, 20 zł aż tak bardzo nie straszy za miesiąc.

The Walking Dead sezon 6 ep 8 midseason finale

Spoiler

Nie wiem czy ktoś tu to jeszcze ogląda, ale dorzucę swoje trzy groszę. Ja sam dopiero co rzuciłem okiem i przyznam, że jako tako źle nie jest, ale ... z lekka to nużące się robi? Idziemy w zaparte schematem "grupa Ricka znajduje bezpieczne miejsce, przez moment jest spoko, wszystko bierze w diabły, bezpieczne miejsce, wszystko w diabły, bezpieczne..." tylko to ostatnio przyspiesza. Nawet się specjalnie w Aleksandrii nie zadomowili, a tu już horda zombie niedaleko, atak Wilków, a potem ... jeszcze jacyś goście na motocyklach w okolicy, którzy jak widać mili nie będą. Naprawdę jestem ciekaw jak goście z Aleksandrii przeżyli tam prawie dwa lata bez żadnych problemów, skoro teraz nagle w jakiś tydzień, taki burdel się porobił xP Szczerze mówiąc brak mi jakiegoś większego rozwoju dla grupy, jakichś większych celów czy odkryć. Musi być coś nowego, dość starych pomysłów. Najchętniej bym widział jakiś kontakt z rządem, wojskiem, gwardią narodową, jakimiś naukowcami, coś co rozwinie uniwersum, bo jest ostra stagnacja ... A ten przyspieszony upadek Aleksandrii też nie bawi, bo twórcy spuścili tym mieszkańcom zbyt wiele naraz na głowę, by było to w jakikolwiek sposób wiarygodne. Jeszcze ten dzieciak na końcu odcinka się darł w grupie zombie, to już wiadomo, że trochę osób sobie poumiera.

Meh, na szczęście jakieś motywy rządowo-woskowe są w Feat the Walking Dead, choć ta seria jest miejscami trochę zbyt nudna/rozwleczona. Ale ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2016 o 00:28, Outlander-pro napisał:

Ano może nie wyraziłem się do końca jasno - tak, jeszcze się wstrzymam, ale to dobre
wieści - brakowało w tym kraju serwisu VOD z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że sporo ludzi
może sobie nawet odpuści piracenie czy szukanie po serialach online, jeśli za jakąś tam
kwotę będą mogli sobie na luzie wszystko pooglądać.


Masz rację iż w tym momencie piractwo straci rację bytu, pytanie jak się ma sprawa ze starszymi tytułami z lat 20. 30. 40. 50. 60. 70. ?
Możliwość obejrzenia z polskimi napisami np. Ashes to Ashes, Life on Mars lub filmów które nie miały swojej dystrybucji kinowej lub na dvd w Polsce jest wielce kusząca.

Dnia 07.01.2016 o 00:28, Outlander-pro napisał:

A w przypadku podzielonej kwoty z kumplem abonamentu standard, 20 zł aż tak bardzo nie
straszy za miesiąc.


Tanio jak barszcz powiedziałbym, ciekawi mnie jak się podzielicie kontem ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2016 o 08:48, kerkas napisał:

Masz rację iż w tym momencie piractwo straci rację bytu, pytanie jak się ma sprawa ze
starszymi tytułami z lat 20. 30. 40. 50. 60. 70. ?
Możliwość obejrzenia z polskimi napisami np. Ashes to Ashes, Life on Mars lub filmów
które nie miały swojej dystrybucji kinowej lub na dvd w Polsce jest wielce kusząca.

Nie wiem jak bogate zasoby ma Netflix, musiałbyś sam się rozeznać. Na pewno polskie napisy będą do jakichś nowości i najgłośniejszych tytułów.

Dnia 07.01.2016 o 08:48, kerkas napisał:

Tanio jak barszcz powiedziałbym, ciekawi mnie jak się podzielicie kontem ?.

Mając pakiet standard z tego co widzę dwie osoby mogą na tym samym koncie, w tym samym czasie oglądać filmy. Wystarczy z kolegą podzielić się hasłem do konta i każdy może się logować i oglądać kiedy chce. Z tego co kojarzę to jest to dość powszechna praktyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam zacząłem od wczoraj korzystać z Netflix i w pakiecie standart można podzielić się kontem na 2 urządzenia (założyłem z kumplem konto i składamy się po 20zł/mies), jest jeszcze konto premium, które można podzielić aż na 4 urządzenia(cena to ok.11euro). Narazie po polsku są chyba dopiero 2 seriale, będziemy musieli poczekać aż wszystko ruszy. Pierwszy miesiąc jest zadarmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 22:51, kerkas napisał:

Aha, a jak się sprawa ma z opłatami ? , dopłacasz coś za film 3D, pokaz przedpremierowy


Za przedpremierowe nie, ale za 3D, IMAX itd. już tak. Nie wiem ile dokładnie, bo dopłata uzależniona jest od dnia oraz godziny seansu, a póki co chodzę tylko na filmy 2D. W tym miesiącu mam zamiar jeszcze raz obejrzeć "Przebudzenie Mocy" albo w 3D albo w IMAX-ie 3D, wiec będę wiedział ile mnie to będzie dodatkowo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2016 o 08:48, kerkas napisał:

Masz rację iż w tym momencie piractwo straci rację bytu, pytanie jak się ma sprawa ze
starszymi tytułami z lat 20. 30. 40. 50. 60. 70. ?


Absolutnie nie ma racji.
Nikt nie jest w stanie stać się konkurencją dla ludzi oferujących content takiej samej jakości w wygodniejszej i darmowej formie - nie ma się tu co oszukiwać. Ja tez klaszcze uszami ze szczęścia, że netflix wchodzi do nas, czekam na niego od czasu jak tylko się w ogóle pojawił na rynku. Nie mam jednak zlodzeń, że ci źli i niedobrzy piraci zawsze zaoferują więcej i lepiej, czasem nawet szybciej =)

Przypominam też, że w naszym kraju oglądanie filmów i seriali w sieci czy nawet ich pobieranie - nie jest piractwem [jeszcze, bo miłościwie nam panujący PiS pewnie i tu coś będzie chciał namieszać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze działa to prosto jak konstrukcja cepa :)

Tj na hipotetycznym przykładzie.

Bilet 2D = 20zł, Bilet 3D 25zł + 3zł za okulary = 28zł.
Karta daje ci darmowe pokazy 2D, dopłacasz więc do pokazu 3D 8zł [5zł różnica za bilet, 3zł za okulary]

P.S.
Ceny przykładowe, wzięte z czapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2016 o 15:15, Zekzt napisał:

Nikt nie jest w stanie stać się konkurencją dla ludzi oferujących content takiej samej
jakości w wygodniejszej i darmowej formie - nie ma się tu co oszukiwać.


Dobra jakość i wygoda to raczej nie domena pirackich spraw czy oglądania czegoś różnych zalukajach czy kinomanach zdecydowanie stary :P Zatem nie wiem o czym mówisz.
Zatem zapłata niewielkiej miesięcznej kwoty by mieć wygodę i wszystko w jednym miejscu, bez problemu, czy to odpalę na kompie, komórce, tablecie czy telewizorze z PS4 - wiadomo dla mnie kto wygrywa w tym starciu.

Fear the Walking Dead sezon 1

Spin off w sumie chyba bardziej dla zaciekłych fanów, bo miejscami naprawdę wiało nudą czy były dziwne głupotki.

Spoiler

Początki epidemii nie zostały ukazane w sposób jakiś bardzo przekonujący szczerze mówiąc, liczyłem na coś lepszego. A propos głupoty, to wiadomo, że w filmach o zombie bohaterowie notorycznie lubią popisywać się własnym debilizmem, by sprowadzać na siebie, bądź swoją grupę ocalałych zagładę, ale finał tego sezonu pobił wszelkie rekordy imbecylizmu. "Ojej, Gwardia Narodowa się zwija, my też musimy uciekać! Ale najpierw musimy odbić naszych ze szpitala! Jak to zrobić? WYPUŚCIĆ 2 TYSIĄCE ZOMBIE ZE STADIONU! One sobie zaatakują bazę, a my się przemkniemy cichaczem!". Super plan, bulwo, stwórzmy masowe zagrożenie, doprowadźmy do śmierci dziesiątek, jeśli nie setek ludzi, także swoich byłych sąsiadów, więźniów itp, narażając też własne życie i tych, których chcemy "uratować". Niedorozwinięci są, czy jak? Najgłupsza akcja jaką widziałem z wszystkich zombie filmów/seriali/gier. Aż ciężko mi uwierzyć, że scenarzyści coś tak dennego wymyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2016 o 15:39, Outlander-pro napisał:

Dobra jakość i wygoda to raczej nie domena pirackich spraw czy oglądania czegoś różnych
zalukajach czy kinomanach zdecydowanie stary :P Zatem nie wiem o czym mówisz.


Bo widać, ze temat znasz pobieżnie - ledwo jak laik xD
Jakość jest na torrentach. Wszelkie hostingi online to kupa którą należy mijać, żeby uschła i rozpadła się w pył, bo to urąga terminowi jakość. Natomiast torrenty i warezy skupiają całe grupy profesjonalistów od obróbki audio-video.
Ja odnoszę się do konkurencji 1w1 dla vod czy filmów br, czyli do postawienia tych źródeł w konfrontacji z ludźmi ripującymi filmy i seriale do kompaktowego rozmiaru z maksymalną jakością [więc odsiewam tu wszelkie badziewia, kamerówki, wycieki, dvd screenery tsy i inne badziewie, chodzi mi stricte o filmy w jakości br-rip, web-dl minimum 720p]

Dnia 07.01.2016 o 15:39, Outlander-pro napisał:

Zatem zapłata niewielkiej miesięcznej kwoty by mieć wygodę i wszystko w jednym miejscu,
bez problemu, czy to odpalę na kompie, komórce, tablecie czy telewizorze z PS4 - wiadomo
dla mnie kto wygrywa w tym starciu.


No wiadomo - piraci.
Jakoś w stanach Netflix ich nie wyparł z netu a rozbicie grupy YTS [stare YIFY] zajęło międzynarodowej koalicji służb specjalnych lata [a grupa padła tylko dlatego, że jeden z jej członków "sypnął" wszystkich].
Grup o tej renomie i tym poziomie jakości co YTS są setki. Ludzi takich jak Yify czy Otto tysiące.
Nic się nie zmieni, poza faktem, że jak "wielki kwaczor" spieprzy ustawę o dozwolonym użytku własnym i prawie autorskim, to przynajmniej zostanie nam Netflix [natomiast starym klasykom które tylko można znaleźć w sieci legalnie powiemy "baj baj" i znów ludzie zejdą do podziemia - ergo dalej nic się nie zmieni, poza wzrostem liczby użytkowników tor''a =)]

Dnia 07.01.2016 o 15:39, Outlander-pro napisał:

Fear the Walking Dead sezon 1


Tak apropo uniwersum sztywniaków.
Nadrobiłem sobie ostatnio najnowszy zeszyt TWD i powiem szczerze rozmowa

Spoiler

Ricka i Negana

miażdży wszystko =)
Chciał bym, żeby w serialu już był ten etap, ale zapewne przyjdzie na to poczekać do jakiegoś 9 sezonu =P

Co do FTWD - dla mnie spin całkiem spoko. Wcale nie był nudny - to podobne tempo akcji co w oryginalnym sezonie 2. Wstęp do mocniejszego uderzenia w sezonach 2-3. Dodatkowo całkiem sensownie pokazali początki epidemii i postępujący upadek rządu i wojska. Czekam na więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest, tylko liczy się również dzień tygodnia i godzina, więc trzeba się w wielu rzeczach orientować aby to wyliczyć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to nie jest czasem wyliczane "na niekorzyść klienta" wedle zasady doliczamy zawsze po standardowej stawce?
W takich programach partnerskich przeważnie tak działają wszelkie dopłaty, odgórny cennik, żeby było prosto, przejrzyście i z korzyścią [dla firmy rzecz jasna =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, w regulaminie jest o tym punkt, że wszystko zależy od dnia i godziny seansu na który chcemy się wybrać, więc stawka którą dopłacamy jest ruchoma i zależna od tych dwóch czynników. Jak już wybiorę się na jakiś "niestandardowy" seans to więcej napiszę jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fear the Walking Dead sezon 1

Dnia 07.01.2016 o 16:25, Zekzt napisał:

Co do FTWD - dla mnie spin całkiem spoko. Wcale nie był nudny - to podobne tempo akcji
co w oryginalnym sezonie 2. Wstęp do mocniejszego uderzenia w sezonach 2-3. Dodatkowo
całkiem sensownie pokazali początki epidemii i postępujący upadek rządu i wojska. Czekam
na więcej.


Spoiler

Tak, tylko w TWD był to sezon drugi, czas na odpoczynek i złudzenie spokoju. A tu jakoś w FTWD było za dużo melodramatu i rodzinnych sprawek. I nie zgadzam się, że sensownie pokazali upadek. LA, ogromne, wielomilionowe miasto jest praktycznie puste. Nie ma ani ludzi, ani zombiaków. Wojaków jest mało. Skala wygląda, jakby to było jakieś małe miasteczko, a nie Los Angeles. Gdzie dramatyczne relacje w mediach, ostatnie przekazy telewizyjne i radiowe itp?

Anyway znienawidziłem całą naszą grupę bohaterów. Ale natknąłem się na teorię fanowską, która pokazuje, że miałby być to celowy zabieg. Że to, że zostawili otwartą bramę do safezone''a, że doprowadzili do upadku wojskowego szpitala i śmierci wielu ludzi byłoby celowe, bowiem by pokazało rozwój grupy, która ostatecznie będzie taka sama jak ludzie z Terminusa/Woodbury. Ludzie bezwględni, myślący tylko o sobie, a o drugim człowieku tylko w kwestii przydatności. Już widać tego początki w pierwszym sezonie i to miałoby być głównym rozróżnieniem pomiędzy TWD, gdzie mamy "tych dobrych", a FTWD gdzie są "ci źli". Mam szczerą nadzieję, że to pójdzie w tym kierunku, a nie że będzie powtórka z grupy Ricka, tylko że z głupszymi bohaterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Gwiezdnych Wojnach. W połowie oczywiście rozbolała mnie głowa (muszę ubierać 2 pary okularów - "moje", a na nie 3D, żeby 3D ''działało'').

Film świetny, fabuły oczywiście nie zdradzę. Powróciły postacie pierwotnej trylogii, a nowe zostały świetnie wprowadzone. Bardzo mi się podobało, jakoś nie mogę znaleźć w filmie uchybień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

To poczekaj aż ci w serialu dadzą Negana i Saviorsów [z tego co tu pisano w ostatnim odcinku, tj 8mym pokazali pierwszych gości z tej ekipy] =)
To dopiero będzie szał, jestem tylko ciekaw jak rozwiążą kwestię tego, że oryginalny Negan klnie jak szewc i jego "fuck" leci w komiksie tak gęsto jak nasza "k***a" w legendarnych Psach z ust Franca =P
Tak czy siak - jaram się jak stos pod heretykiem na odtworzenie rozmowy Ricka i Negana z zeszytu 149 TWD w serialu. To będzie epickie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat
Sherlock i upiorna panna młoda (2015)
Byłem dziś na pokazie filmowym w kinie Muranów i czapki z głów.
7/10 i znaczek serduszka.
Fabuły nie zdradzę ale powiem tylko szkoda że takich scenarzystów nie ma w Polsce.
Polecam za tydzień ma być w telewizji.

Ps. To skandal że nie ma strony na filmwebie o tym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się