HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2016 o 20:22, Zekzt napisał:

Spoiler

To poczekaj aż ci w serialu dadzą Negana i Saviorsów [z tego co tu pisano w ostatnim
odcinku, tj 8mym pokazali pierwszych gości z tej ekipy] =)


Spoiler


Mówisz o tym gangu motocyklowym? Cóż, postaram się Ci uwierzyć, że będzie ciekawie, bo wcale się nie zapowiada :D Kolejna grupa kryminalistów (już kiedyś grupa Ricka jakichś bikerów spotkała) nie jawi się bardzo interesująco, ale obym się mylił. Liczę po prostu na coś naprawdę nowego, czego jeszcze w serii nie było :)

A i jeszcze w sprawie FTWD. Jak można zauważyć, określenie "The Walking Dead" dotyczy żyjących bohaterów, którzy są tymi "chodzącymi trupami". Zatem skoro spinoff nazywa się "Fear the Walking Dead", to należy się bać ... właśnie tych bohaterów, tych co przeżyli. Kolejny hint, że będzie to jednak grupa skurczybyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Można jakoś sprawdzić listę filmów i seriali na netfliksie bez rejestracji? Albo można chociaż zarejestrować się bez konieczności wykupowania abonamentu? Mnie ciągle przekierowuje do wyboru pakietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Negan to gość który kasował komiksowego Gubernatora po tysiąckroć. Sama idea Saviorsów też nie jest taką zrzynka jednego schematu "tych złych". To jest postać ikona tego komiksu, ci co czytają zeszyty TWD czekają na niego w serialu jak narkoman na działkę =P
Nie będę ci spoilował, ale jeśli tylko poradzą sobie z rozwiązaniem jego dialogów, to będzie rewelka. Problem uroku tej postaci polega na jej groteskowej wulgarności

“Here I am, friendly as a fuckless fuck on free fuck day.”


Jak wiemy ta seria ma ograniczenia co do przekleństw i tu jest problem. Negan to taki skurczybyk do kwadratu. Groteskowy, cyniczny - zabawny w bardzo unikatowy sposób [bardzo czarny humor]. Pytanie jak ten problem przeskoczą. Jak zrobią z niego zbyt "poważnego" skrzywionego psychola, to dostaniemy Gubernatora v.2 a nie tędy droga.
Aczkolwiek jestem dobrej myśli, bo dobór aktora do roli jest bardzo trafiony, Negana zagra Jeffrey Dean Morgan. Facet się nadaje jak mało kto.

Kolejne sezony TWD wskoczą w nowe tory, bo cały komiksowy rozdział z Neganem wywrócił to uniwersum do góry nogami i totalnie zmienił pewne fabularne koncepcje. Chyba każdy kto czyta komiks podziela zdanie, że TWD przeszedł totalną metamorfozę od chwili pojawienia się tej postaci.

Osobiście w komiksie teraz czekam - UWAGA SPOILER - aż Rick i Negan staną po tej samej stronie barykady tudzież sam Negan w jakiś sposób przyłączy się do tej grupy jako jej członek. Poszły pod to pewne pierwsze podwaliny - genialna jego rozmowa z Rickiem w ostatnim zeszycie. Pytanie jak to się dalej rozwinie. Jak gościa kiedyś uśmiercą to poważnie się zastanowię nad zrobieniem sobie cholernie długiej przerwy od komiksu, bo dla mnie to już tak legendarny "villain" jak Joker z Batmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2016 o 23:54, kerkas napisał:

Zmieniając temat
Sherlock i upiorna panna młoda (2015)
Byłem dziś na pokazie filmowym w kinie Muranów i czapki z głów.
7/10 i znaczek serduszka.
Fabuły nie zdradzę ale powiem tylko szkoda że takich scenarzystów nie ma w Polsce.
Polecam za tydzień ma być w telewizji.

Ps. To skandal że nie ma strony na filmwebie o tym filmie.



Bo to jest odcinek specjalny tego serialu http://www.filmweb.pl/serial/Sherlock-2010-528992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2016 o 02:04, Ecko09 napisał:

> Zmieniając temat
> Sherlock i upiorna panna młoda (2015)
> Byłem dziś na pokazie filmowym w kinie Muranów i czapki z głów.
> 7/10 i znaczek serduszka.
> Ps. To skandal że nie ma strony na filmwebie o tym filmie.


Dnia 08.01.2016 o 02:04, Ecko09 napisał:

Bo to jest odcinek specjalny tego serialu http://www.filmweb.pl/serial/Sherlock-2010-528992


Jasna sprawa ale skoro to odcinek specjalny i do tego miał premierę kinową to mógłby mieć osobą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Start naszego rodzimego Netflixa uznaję za... porażkę.
Przynajmniej jak na razie.

Ale po kolei - pierwszy kardynalny minus to brak listy filmów i seriali widocznej dla gościa. Żeby zobaczyć ofertę trzeba się zarejestrować i podpisać oczywiście regulamin podczas tegoż procesu. Jest to dla mnie żenujące [tak wiem, że mogę sobie założyć fake konto tylko do podejrzenia oferty, nie w tym rzecz] i niedopuszczalne.

Drugi wielki minus - mocno okrojona lista pozycji. nie ma np Miasteczka Twin Peaks, X-Files, nie ma House of Cards [poważnie - NIE MA HOC - WTF Netflixie?!?], nawet głupich Przyjaciół zabrakło.
Masa filmów nie ma polskich tłumaczeń [tak nawet napisów] i ok to mogę zrozumieć, tu mogę wybaczyć, bo to wymaga czasu [chociaż z drugiej strony goście idą z premiera w danym kraju, po takim czasie, po czym okazuje się, że zrobili to na odwal się.

Wydymano nas z obietnica Netflix Basic za 8mkę. Tzn wszędzie ta zasada działa tak, ze wersja podstawowa serwisu jest dostępna w cenie lokalnej dla danego kraju ustawionej na 8. U nas obiecywano 8zł, dostaliśmy 8EU. Ale ok - tu każdy realista wiedział, ze te zapowiedzi poleca do kosza.

sam podpisywany regulamin - oczywiście nie przetłumaczony na polski [ci mało biegli w języku gucio tam zrozumieją, bo zawiera sporo - wbrew pozorom - terminologii prawniczej]

Moja rada - omijać szerokim łukiem kolejne 3-6 miesięcy aż krawaciarze na stołkach ogarną wszystkie kardynalne błędy, uzupełnią ofertę i przestaną oszukiwać użytkowników [bo na Netflixie jest baner "lista filmów" a po kliknięciu w taki odnośnik wrzuca nas na stronę wymuszająca na nas rejestrację].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2016 o 00:06, Zekzt napisał:


Drugi wielki minus - mocno okrojona lista pozycji. nie ma np Miasteczka Twin Peaks, X-Files,
nie ma House of Cards [poważnie - NIE MA HOC - WTF Netflixie?!?],


Bo u nas prawa na wyłączność do HoC ma canal + czy ktoś tam, nie wiem, ale Netflisk nie może tego pokazywać u nas.

Dnia 09.01.2016 o 00:06, Zekzt napisał:


sam podpisywany regulamin - oczywiście nie przetłumaczony na polski [ci mało biegli w
języku gucio tam zrozumieją, bo zawiera sporo - wbrew pozorom - terminologii prawniczej]

>

Przecież nikt i tak nie czyta regulaminów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2016 o 01:59, Ecko09 napisał:

Przecież nikt i tak nie czyta regulaminów xD


Głąby generalnie nie czytają co podpisują - ot taki świat =)
Potem masz wysyp np takich "frankowiczów" czy innych pokemonów.

Ja natomiast czytam to co podpisuję/akceptuję - dlatego skoro ktoś oferuje mi w Polsce usługę po polsku - to tak powinna być napisana umowa.


Co do oferty seriali - wali nas co i kto u nas kupował. Netflix chce być na topie - niech wyłożą forsę i wykupią licencje. Proste. Skoro i tak wydymali nas na zasadzie pakiet basic za 8 to niech przynajmniej idzie za tym jakość. Obecnie dalej ta banda patałachów traktuje nas jak klienta piątej kategorii z kraju trzeciego świata [tylko płacić chcą jak w krajach pierwszego - z mojej strony na razie "środkowy palec w podzięce" =) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo.
Ten specjal jest dosyć mocno powiązany z fabuła trzeciego sezonu i ogólnie z całym wizerunkiem serialowego duetu Sherlocka i Watsona. Taka perełka dla ludzi oglądających serial, ale dla osoby postronnej słaby wybór.

Nie wiem czy gdziekolwiek można teraz ten serial obejrzeć za friko w normalnym VOD. Ten z TVP był o kant dupy rozbić, bo wykastrowali z niego napisy [w serialu często takie rzeczy jak teksty listów, smsów, analizy miejsc zbrodni robione przez sherlocka były wyświetlane w fajnie zrobionych napisach na elementach scenerii, te napisy i podpisy "robiły" 50% uroku tego serialu, nasze zdolne tvp je wykasowało - brawo dla nich].

Jeśli jesteś zainteresowany pozostanie ci zapewne tylko internet, aczkolwiek wersje na hostingach online to tez "jakościowa bida z nędzą" [osobiście serial posiadam, w razie co mogę się podzielić]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie dysponuję taką ilością czasu aby nadrobić wszystkie sezony. Ale w przyszłości będę wiedział do kogo się zgłosić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że 4 sezon Sherlocka dopiero w 2017 roku. Przyznam, że już dość dawno oglądałem te pierwsze trzy sezony i nie interesowałem się za bardzo co tam nowego słychać. Teraz gdy ukazał się odcinek specjalny myślałem, że to taki wstęp do 4 sezonu, ale niestety jeszcze sobie sporo poczekamy :/
W tej sytuacji będzie trzeba przed premierą 4 sezonu obejrzeć wszystko jeszcze raz, bo z czasem coraz mniej pamiętam z tego serialu - choć oczywiście sama postać współczesnego Sherlocka i doktora Watsona oraz ich głównego oponenta Moriartego mocno siedzą w mojej pamięci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

David Robert Jones znany jako David Bowie zmarł w wieku 69 lat po walce z rakiem. Artysta znany głównie ze swoich dokonań muzycznych, ale pojawił się też w wielu filmach, więc myślę, że post w temacie adekwatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, obaj odtwórcy głównych ról są rozchwytywani i obaj załapali się do filmowego uniwersum Marvela, więc czasu na Sherlocka będzie coraz mniej ... Liczyłem na to, ze czwarta seria będzie w tym roku, wszak w ubiegłym mieli ją kręcić. Niestety, nakręcili tylko ten specjalny odcinek ( który sam w sobie jest zgoła inny, niż się spodziewałem ) a kolejne trzy odcinki będą kręcić w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych Gwiezdnych Wojen.
BAFTA ma taką kategorię jak "Wschodząca Gwiazda" i nominowany został John Boyega (filmowy Finn). Dość popularna jest opinia, że to zdecydowanie Daisy Ridley powinna się znaleźć na jego miejscu i ja się z tym w pełni zgadzam, postać Finna była w filmie odrobinę irytująca, ale ogólnie spoko, chociaż film mógłby się bez problemu obejść bez niego. Za to Rey w wykonaniu Ridley to obok Hana Solo najlepsza postać filmu i jego główna zaleta. Na dodatek ten film to jej debiut, a Boyega już jakieś tam nagrody za debiut dostał parę lat temu...
Druga sprawa, to wynik kasowy w Chinach, gdzie premiera była w ten weekend. Byłem pewien, że to pewniak, że GW zarobi tam z marszu krocie, a tu Filmweb podaje informacje o dość sceptycznym wydźwięku. Bez Chin GW nie pobiją Avatara, a może nawet i Titanica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze :)
Co jak co, ale Cumberbatch w roli Strangea to strzał w 10tkę.
Natomiast Sherlock - trzy odcinki to nie jest znowu jakiś tytaniczny wysiłek, więc spokojnie jeden sezon rocznie mogą wydawać w najgorszych perspektywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2016 o 19:34, Zekzt napisał:

I bardzo dobrze :)
Co jak co, ale Cumberbatch w roli Strangea to strzał w 10tkę.
Natomiast Sherlock - trzy odcinki to nie jest znowu jakiś tytaniczny wysiłek, więc spokojnie
jeden sezon rocznie mogą wydawać w najgorszych perspektywach.


Jeden sezon rocznie to by było marzenie. Obecnie przerwa pomiędzy trzecią a czwartą serią wyniesie trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2016 o 20:05, lis_23 napisał:

Jeden sezon rocznie to by było marzenie. Obecnie przerwa pomiędzy trzecią a czwartą serią
wyniesie trzy lata.


Zauważ, że po drodze był Hobbit, w którym Freeman odgrywał główną rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się