HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie


Urok brytyjskich seriali. Na ostatni sezon Luthera, który de facto miał dwa odcinki też czekałem parę lat. Nie wiem, czy to kwestia tradycji, budżetu czy też główni aktorzy mają aż tak napięty grafik - Idris Elba, tytułowy Luther zrobił w międzyczasie naprawdę sporo filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2016 o 23:09, Perry_Cox napisał:

Urok brytyjskich seriali. Na ostatni sezon Luthera, który de facto miał dwa odcinki też
czekałem parę lat. Nie wiem, czy to kwestia tradycji, budżetu czy też główni aktorzy
mają aż tak napięty grafik - Idris Elba, tytułowy Luther zrobił w międzyczasie naprawdę
sporo filmów.


Po prostu aktorzy serialowi w międzyczasie zdobywają lepszą pozycję na rynku i ciężko im grać jednocześnie w filmach i serialach.
George Clooney dość długo usiłował łączyć karierę filmową z graniem w Ostrym dyżurze ale w pewnym momencie i on zrezygnował.
Cytując Tomasza Knapika
https://www.youtube.com/watch?v=-w0kIxh3wA8
pewien lektor trzy lata nie był na urlopie z powodu "Dynastii"
Wracając do Elby zagrał w takich blockbusterach jak: Thor, Thor: Mroczny świat, Pacific Rim, Avengers: Czas Ultrona to teraz trudno wrócić do serialowych stawek za odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2016 o 10:46, kerkas napisał:

Wracając do Elby zagrał w takich blockbusterach jak: Thor, Thor: Mroczny świat, Pacific
Rim, Avengers: Czas Ultrona to teraz trudno wrócić do serialowych stawek za odcinek.


Z tym aktorem polecam rewelacyjne Beasts of No Nation Netflixa ;) mocny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 15:49, Kraju napisał:

Są tu jeszcze jacyś wątpiący w "Mad Maxa: Na drodze gniewu" vel 10 nominacji do Oscara?


Nominacja za najlepszy film = śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 18:08, lis_23 napisał:

Nominacja za najlepszy film = śmiech na sali.


Avatar też dostał nominację za najlepszy film, dziwne gdyby MM nie dostał - przecież to dokładnie ten sam kaliber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 14.01.2016 o 18:23, rob006 napisał:


Avatar też dostał nominację za najlepszy film, dziwne gdyby MM nie dostał - przecież
to dokładnie ten sam kaliber.


" Avatar " miał coś więcej: świat, który przemawiał do widza bardziej niż fabuła, a i ta była lepsza niż w " Mad Maxie ". Film Camerona był też prekursorem jeśli idzie o efekty specjalne i technologię 3D. To były takie " Gwiezdne Wojny " XXI wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 18:28, lis_23 napisał:

" Avatar " miał coś więcej: świat, który przemawiał do widza bardziej niż fabuła, a i
ta była lepsza niż w " Mad Maxie ". Film Camerona był też prekursorem jeśli idzie o efekty
specjalne i technologię 3D. To były takie " Gwiezdne Wojny " XXI wieku.


Jak dla mnie to dokładnie to samo: fabularnie gnioty, wizualnie majstersztyki. Oba filmy mają ciekawy świat i świetne scenerie, choć w zupełnie innym klimacie. Oba maja świetne efekty specjalne, choć w jednym postawiono na praktyczne efekty specjalne, a w drugim zwalono praktycznie wszystko na komputer. Dla ciebie lepsza jest zerżnięta z Pocahontas fabuła Avatara, a ja chyba już wolę te strzępki z MM, które przynajmniej nie biją po oczach banałem. A bycie prekursorem 3D to chyba nie jest żadna wartość dodana - jeden z mniej wartościowych bajerów w historii kina. Jak dla mnie to dokładnie ta sama liga. Choć mi akurat Avatar podobał się bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2016 o 18:48, rob006 napisał:


Jak dla mnie to dokładnie to samo: fabularnie gnioty, wizualnie majstersztyki. Oba filmy
mają ciekawy świat i świetne scenerie, choć w zupełnie innym klimacie. Oba maja świetne
efekty specjalne, choć w jednym postawiono na praktyczne efekty specjalne, a w drugim
zwalono praktycznie wszystko na komputer. Dla ciebie lepsza jest zerżnięta z Pocahontas
fabuła Avatara, a ja chyba już wolę te strzępki z MM, które przynajmniej nie biją po
oczach banałem. A bycie prekursorem 3D to chyba nie jest żadna wartość dodana - jeden
z mniej wartościowych bajerów w historii kina. Jak dla mnie to dokładnie ta sama liga.
Choć mi akurat Avatar podobał się bardziej.


Powiedz mi, gdzie Ty ( i wielu innych ) widzisz w " Avatarze " Pocahontas?
Sam Cameron mówił, że inspirowała go powieść " Księżniczka Marsa " ( John Carter ) ale dla mnie " Avatar " to " Tańczący z Wilkami " połączony z " Ostatnim Samurajem " ale nigdzie tu nie widzę " Pocahontas ". Historia indiańskiej księżniczki kończy się tragicznie ( najpierw traci Smitha a gdy już wychodzi za Rolfa to umiera w Anglii w wieku 21 lat ) a " Avatar " ma pozytywne zakończenie.
W przeciwieństwie do Maxa film Camerona jest epickim widowiskiem, Max to tylko efektowne kino akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2016 o 18:56, lis_23 napisał:

Powiedz mi, gdzie Ty ( i wielu innych ) widzisz w " Avatarze " Pocahontas?


Wszędzie. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć praktycznej kalki fabularnej i tandety jaka tam bije po oczach.

Dnia 14.01.2016 o 18:56, lis_23 napisał:

Sam Cameron mówił, że inspirowała go powieść " Księżniczka Marsa " ( John Carter ) ale
dla mnie " Avatar " to " Tańczący z Wilkami " połączony z " Ostatnim Samurajem "


Padłem... chyba po tej bzdurze już nie powstanę, jest zbyt dużego kalibru :)

Dnia 14.01.2016 o 18:56, lis_23 napisał:

W przeciwieństwie do Maxa film Camerona jest epickim widowiskiem, Max to tylko efektowne
kino akcji.


Zwykła tandeta z kolorowymi fajerwerkami. Wydmuszka filmowa. To już nawet seria "Szybcy i Wściekli" ma więcej polotu jak ten chłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 21:08, Zekzt napisał:




Padłem... chyba po tej bzdurze już nie powstanę, jest zbyt dużego kalibru :)

Może to Ty jesteś ślepy?
Ja tam nigdzie nie widzę Pocahontas, mimo tych śmiesznych porównań, a " Tańczącego z Wilkami " i " Ostatniego Samuraja " widać jak na dłoni.
Jedyna rzecz podobna do Pocahontas to córka wodza w której zakochuje się główny bohater. Jak już pisałem, prawdziwa historia Pocahontas kończy się tragicznie, tutaj mamy happy end. John Smith nie bierze też żadnego czynnego udziału w walce ze swoimi rodakami w przeciwieństwie do bohatera " Avatara ". Tutaj mamy podobieństwo do " Ostatniego Samuraja ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2016 o 18:56, lis_23 napisał:

Powiedz mi, gdzie Ty ( i wielu innych ) widzisz w " Avatarze " Pocahontas?

Rly? Przecież schemat jest ten sam. Żołnierz przybywa do nowego świata (Ameryka-Pandora), ma walczyć z tubylcami, którzy przeszkadzają w wydobywaniu surówców. Jednak dzięki księżniczce z tubylczego plemienia (Neitiri - Pocahontas) uczy się dostrzegać dary natury i postanawia walczyć ze złymi szefami (marines - konkwistadorzy). W końcu źli zostają pokonani, a tubylcy żyją szczęśliwie.

Dnia 14.01.2016 o 18:56, lis_23 napisał:

W przeciwieństwie do Maxa film Camerona jest epickim widowiskiem, Max to tylko efektowne
kino akcji.


Max jest arcydziełem choćby za zdjęcia. Kompozycja nie jest nowa, ale jest wykonana po mistrzowsku. Radzę poczytać o tym. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 21:37, Rick napisał:


> Powiedz mi, gdzie Ty ( i wielu innych ) widzisz w " Avatarze " Pocahontas?
Rly? Przecież schemat jest ten sam. Żołnierz przybywa do nowego świata (Ameryka-Pandora),
ma walczyć z tubylcami, którzy przeszkadzają w wydobywaniu surówców. Jednak dzięki księżniczce
z tubylczego plemienia (Neitiri - Pocahontas) uczy się dostrzegać dary natury i postanawia
walczyć ze złymi szefami (marines - konkwistadorzy). W końcu źli zostają pokonani, a
tubylcy żyją szczęśliwie.

>
Jeszcze raz:
John Smith nie walczy ze swoimi rodakami, w przeciwieństwie do Jakey''a
W Pocahontas nie ma żadnego konfliktu na tle wydobywania surowców. Indianie dostarczają osadnikom kukurydzę żeby ci przetrwali zimę. Smith nie walczy ze " złymi szefami ", pokonał ich w wyborach i został przywódcą osady Jamestown. Co ciekawe, po kilku miesiącach do Virginii przybył kolejny statek z osadnikami - Niemcami, Holendrami i Polakami, którzy wszczęli nawet strajk ;)
Historia Pocahontas ma podwójnie tragiczny finał: przypadkowo ranny Smith musiał wrócić do Anglii, gdzie Indianka odwiedziła go wraz z mężem w 1616 roku, gdzie wkrótce umiera na ospę lub inną chorobę. Losy Jake''a i Neitiri nie mają takiego finału.

Dnia 14.01.2016 o 21:37, Rick napisał:

Max jest arcydziełem choćby za zdjęcia. Kompozycja nie jest nowa, ale jest wykonana po
mistrzowsku. Radzę poczytać o tym. ;)

Ze zdjęciami się zgodzę ( o ile " Zjawa " nie zgarnie Oscara ), także co do montażu, dźwięku, itp. Ale na pewno film nie zasługuje na nagrody za najlepszy film czy za reżyserie. " Avatar " zjada Maxa na wielu polach;

- kreacja świata przedstawionego
- pomysł na świat, na jego genezę
- otoczka pro ekologiczna
- sam pomysł na avatara
- przełom w dziedzinie efektów specjalnych oraz w technologii 3D
- świetna muzyka Jamesa Hornera
- sceny akcji nie są wcale gorsze od tych z Maxa.

" Mad Max " to fajne kino rozrywkowe ale, niestety, pozbawione fabuły i bohatera. Każda postać z nowych SW jest ciekawsza od tego Maxa.

Jeżeli już wspomniałem " Zjawę " to tutaj może być dosyć podobnie.
Z tego co już wyczytałem, film jest bardzo długi i nudny, pozbawiony głębszej fabuły i ciekawych postaci, a Di Caprio tylko się czołga, sapie i stęka ;) Nomen omen, film przypomina Pocahontas, a dokładnie film Mallcka " Podróż do Nowej Ziemi " - w sumie to nie dziwota, zdjęcia robił ten sam, skądinąd świetny operator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 22:31, lis_23 napisał:

" Avatar " zjada Maxa na wielu polach;

>

Dnia 14.01.2016 o 22:31, lis_23 napisał:

- kreacja świata przedstawionego

Subiektywna kwestia, szczególnie dla fanów post-apo będzie na odwrót.

Dnia 14.01.2016 o 22:31, lis_23 napisał:

- pomysł na świat, na jego genezę

Jaką genezę świata masz na myśli w Avatarze? Przecież to zwyczajna planeta, a w zasadzie jej skrawek jaki nam pokazano, i nic nie wiemy o jej historii.

Dnia 14.01.2016 o 22:31, lis_23 napisał:

- otoczka pro ekologiczna

W Mad Maxie jest mocny i nie podany na tacy wydźwięk w tą stronę.

Dnia 14.01.2016 o 22:31, lis_23 napisał:

- sam pomysł na avatara

Tu mogę Ci przyznać rację, ale pomysł sekciarskiego kultu samochodów też jest interesujący.

Dnia 14.01.2016 o 22:31, lis_23 napisał:

- przełom w dziedzinie efektów specjalnych oraz w technologii 3D

Tu się zgadzam, szczególnie w kwestii 3D, chociaż tak jak wspomniał rob006, to nie jest jakieś super ważny efekt w historii kina (bardziej w historii box office''u).

Dnia 14.01.2016 o 22:31, lis_23 napisał:

- świetna muzyka Jamesa Hornera

Nie zapamiętałem szczególnie muzyki z Avatara, a muzyka akompaniująca "doboszowi" pościgu za Maxem była fajnym doświadczeniem.

Dnia 14.01.2016 o 22:31, lis_23 napisał:

- sceny akcji nie są wcale gorsze od tych z Maxa.

To również rzecz czysto subiektywna, dla mnie Max wygrywa.

Co do porównania do Pocahontas, to chyba bardziej chodzi o wersję Disneya, niż o prawdziwą historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 17:50, Ecko09 napisał:

Naekranie.pl już od kilku dni nie działa? Coś długo trwają te przenosiny serwera. To
nie jest problem tylko po mojej stronie?


U mnie nie działało tylko przez jeden dzień i już jest ok ale nie pamiętam od kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 18:04, lis_23 napisał:

> Naekranie.pl już od kilku dni nie działa? Coś długo trwają te przenosiny serwera.
To
> nie jest problem tylko po mojej stronie?

U mnie nie działało tylko przez jeden dzień i już jest ok ale nie pamiętam od kiedy.


A zmienili adres? Może dlatego mi nie wchodzi strona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się