HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2016 o 23:55, ManweKallahan napisał:

Nie oglądałem trailerów Legionu Samobójców i szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać,
ale obawiam się, że wybielą przynajmniej kilku z tych czarnych charakterów, wszak widz
musi komuś kibicować. Mam znaczne obawy co do tego filmu, ale raczej się wybiorę do kina.
Podobnie jak na Ligę Sprawiedliwych, ale za to trailer Wonder Woman mnie zniechęcił do
oglądania - bardzo przypominał mi jeden z segmentów Sucker Puncha w sosie Kapitana Ameryki.
Obawiam się, że jeśli zrobią to po prostu tak, że w realistyczny świat WW1 po prostu
wrzucą tak fantastyczną postać jak Wonder Woman, to może wyjść bardzo absurdalnie.
Co do Civil Wara - ten film dał, przynajmniej mi, to, o czym chyba nawet nie śmiałem
marzyć w kontekście kina superbohaterskiego. Wątpię, czy MCU, nie mówiąc już od DCCU,
zdoła jeszcze dostarczyć coś lepszego niż scena walki na lotnisku. Film ma też swoje
mocne strony w fabule jak choćby postać Zemo czy cały ideologiczny wątek podporządkowania
herosów administracji.


Mam podobne obawy co do "Wonder Woman" - jeżeli ktoś narzekał na kiczowatość filmu "Captain America First Avenger" (która, mimo wszystko była uzasadniona fabularnie), to Diana w stroju wojowniczki w okopach I WW wygląda po prostu koszmarnie, kiczowato i tandetnie.
Zwiastun "Ligi Sprawiedliwości" jest już lepszy, ale wprowadzenie innych aktorów w serialach i innych w filmach kinowych to dla mnie, strzał w kolano.

Co do CW to fajne jest jeszcze odbrązowienie wizerunku Captaina,

Spoiler

gdyż wiedział on o rodzicach Starka i nic mu nie powiediał

- powiem, że Steve mocno mnie zaskoczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2016 o 08:27, lis_23 napisał:

Mam podobne obawy co do "Wonder Woman" - jeżeli ktoś narzekał na kiczowatość filmu "Captain
America First Avenger" (która, mimo wszystko była uzasadniona fabularnie), to Diana w
stroju wojowniczki w okopach I WW wygląda po prostu koszmarnie, kiczowato i tandetnie.
Zwiastun "Ligi Sprawiedliwości" jest już lepszy, ale wprowadzenie innych aktorów w serialach
i innych w filmach kinowych to dla mnie, strzał w kolano.

Co do CW to fajne jest jeszcze odbrązowienie wizerunku Captaina,

Spoiler

gdyż wiedział on
o rodzicach Starka i nic mu nie powiediał

- powiem, że Steve mocno mnie zaskoczył
;)

Wdzianko WW ze zdjęć to jeszcze nie taka tragedia. Stylizowane na jakąś Xenę skóry zawsze lepsze niż gacie ze wzorem amerykańskiej flagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2016 o 08:27, lis_23 napisał:

Co do CW to fajne jest jeszcze odbrązowienie wizerunku Captaina,

Spoiler

gdyż wiedział on
o rodzicach Starka i nic mu nie powiediał

- powiem, że Steve mocno mnie zaskoczył
;)

Po seansie rozkminialiśmy z kumplami kiedy on się o tym dowiedział i wyszło nam, że wtedy kiedy z Falconem

Spoiler

trzymali Bucky''ego w magazynie (z ręką w imadle).

Za bardzo nie miał potem okazji żeby pogadać z Tonym, zaraz po tym była walka na lotnisku, a potem spotkali się już w tej tajnej bazie i też raczej nie było tam czasu na pogaduchy skoro
Spoiler

spodziewali się oddziału zimowych żołnierzy

.

@TigerXP
Dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2016 o 01:50, ManweKallahan napisał:

> Co do CW to fajne jest jeszcze odbrązowienie wizerunku Captaina,

Spoiler

gdyż wiedział
on
> o rodzicach Starka i nic mu nie powiediał

- powiem, że Steve mocno mnie zaskoczył

> ;)
Po seansie rozkminialiśmy z kumplami kiedy on się o tym dowiedział i wyszło nam, że wtedy
kiedy z Falconem
Spoiler

trzymali Bucky''ego w magazynie (z ręką w imadle).

Za bardzo
nie miał potem okazji żeby pogadać z Tonym, zaraz po tym była walka na lotnisku, a potem
spotkali się już w tej tajnej bazie i też raczej nie było tam czasu na pogaduchy skoro
Spoiler

spodziewali się oddziału zimowych żołnierzy

.

@TigerXP
Dobre :)


Spoiler

Dowiedział się o tym w Winter Soldierze kiedy Zola mówi to jemu i Wdowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2016 o 17:49, Ecko09 napisał:

Spoiler

Dowiedział się o tym w Winter Soldierze kiedy Zola mówi to jemu i Wdowie.


Spoiler

Aż musiałem sprawdzić i rzeczywiście, Zola mówi o śmierci Howarda, ale nie podaje wprost, że odpowiada za nią Bucky, tylko ogólnie Hydra. Ale chyba szło się tego domyślić z toku wywodu, bo moment wcześniej pokazał Żołnierza ze snajperką, więc wygląda na to, że masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że odpisuję dopiero teraz ale jak to mówią lepiej późno niż wcale, choć usłyszałem jeszcze inne powiedzonko jak "lepiej późno niż później" ;-)

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

> Nie no Ty to jesteś coś znacznie więcej niż śmierć. ;-)

He, he dzięki :)

Nie ma za co.

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

> No ale cóż kerkas..... może inaczej, wątek strasznie skorodował.

Strona techniczna gram.pl jest traktowana po macoszemu to fakt, a to odbija się na użytkownikach,
którzy nie chcą się męczyć z czymś, co źle działa tylko poszukają lepszej pod względem
technicznym alternatywy.

Tego nawet nie ma co komentować. brakuje klasycznych powiadomień. Tak ciężko jest wprowadzić wykrzyknik, albo chmurkę jak na starym forum. No ale cóż, mamy co mamy cieszmy się i radujmy. Może kiedy coś z tym zrobią.

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Po względem treści nadal uważam, że wątek filmowy na gram.pl jest bezkonkurencyjny
ani Filmweb, forum CD-action lub jakieś inne forum nie jest w stanie pobić tego wątku.

żebyś wiedział. Kiedyś sam już nie wytrzymałem i po prostu pękłem i musiałem zapościć na forum FW. Czasu, który poświęciłem na imbecyla zbyt dużo go nie poszło ale ale powiedziałem sobie. nIGDY WIĘCEJ jakichkolwiek wypowiedzi, nie mówiąc już o dyskusjach. Nie mówię, że całe forum FW to zbieranina trollowni, orków, goblinów czy innych humanoidalnych postaci ale po prostu idę w myśl powiedzenia "milczenie jest złotem a mowa srebrem" chcąc nie chcąc w przypadku FW zdecydowanie wybieram pot słońca czyli złoto. ;-)

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Większość (pomińmy Ghost Rider, Nick Fury (1998), Fantastyczna Czwórka (2005) innych wpadek milczeniem)

Ghost Rider ma specjalne miejsce w moim serdusiu. Jest sapartolony doszczętnie. Po seansie czułem się zażenowany. Na ten moment nie jestem wstanie jednoznacznie stwierdzić która część jest gorsza. ;/ Zmarnowany potencjał i nic więcej. Czekam aż w ogromnej nadziei, że ktoś kiedyś podejmie się ryzyka i nakręci film nowy w pełni poświęcony film dla tego antybohatera i stanie na wysokości zadania.

Pierwsze F4 NIE URYWAŁO, Druga część to już katastrofa doszczętna. JAK zobaczyłem w jaki sposób zostaje pokonany jeden z najpotężniejszych bytów w uniwersum Marvela [mowa tu o Galactusie] to parsknąłem śmiechem. Nowej F4 nie widziałem i raczej nie mam zamiaru bo z tego co mi wiadomo mimo tylu lat nowe F4 dalej wypada słabo. O osobnym filmie o Rosomaku czyli już nawet nie wspomnę. Więcej mroku i tajemniczości było w osobnych X-menach niż w osobnym filmie o tym bohaterze.... jak można było zrobić z Szablozębnego i Logana braci!! To tak jakbyś miał ochotę na kanapkę ze smalcem i szczyptą soli, tylko przed nałożeniem smalcu posmarowałeś chleb wpierw margaryną czy też masłem OSEŁKĄ a dopiero później smalec i sól. YOU KNOW WHAT I MEAN :P

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Iron Man, Spider Man, Thor, Kapitan Ameryka, X-men itd.
Problemem są kontynuacje a raczej to, aby cytując Alfreda Hitchcocka najpierw było trzęsienie
ziemi a później napięcie zaczęło rosnąć.
O ile Iron Man poradził sobie z tym zadaniem śpiewająco o tyle inne serie mają z tym
problem.

Odnośnie wymienionych przez Ciebie bohaterów.
Już to kiedyś pisałem i się powtórzę, że ze "starej" trylogii spajdiego najlepsza IMO jest druga część. Z Iron Mana lubię każdą cześć, choć najmniej może trzecią mimo iż zarobiła ponad miliard baksów to osobiście najbardziej lubię po raz kolejny część drugą :P. Pada tam fajne zdanko wypowiedziane przez Vanko. Że jeśli zadasz bogu ranę i sprawisz, że zacznie krwawić to ludzie przestaną w niego wierzyć. Tony''ego Starka bardzo lubię. Podoba mi się ta postać chociażby za przemianę. W pierwszym Iron Manie jest to fajnie ukazane w scenie w jaskini. Już kiedyś o tym pisałem. Pamiętasz ten mój dosyć długi post po którym napisałeś w stylu mistrza Yody że jest pełen problemów. Bo pisałem też tam o Anakinie Skywalkerze jak i samym Batmanie jako nazywając go Sun Tzu w uniwersum DC. Do dziś ci na niego nie odpisałem. Przydało by się to zrobić lecz nie mogę się dokopać to tamtejszej Twojej odpowiedzi. Może kiedyś podrzucisz linkiem URL Do swojej odpowiedzi. Bo wiem, że w odkopywaniu posta tego czy tamtego to Ty jesteś mistrz wręcz arcymistrz :P

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

X-men to sinusoida,

Stare IKSY?, nowE?. Rozwiń jak możesz i podziel się myślą. Wiem co masz na myśli ale jestem ciekaw co masz na ten temat więcej do powiedzenia. Tu się nawet mogę zgodzIĆ. Ze starej trylogii jedynka była poprawna. CZĘŚĆ DRUGA IMO to krok naprzód i przy okazji dowiadujemy się jak Logan ma szkielet z adamantium i kto za tym wszystkim stoi. Choć na trzeciej części byłem w kinie mając 16 lat to nie zapomnę jak dziś jakie robiłem ochy i achy nad tym jak Magneto przenosi cały most :D
Jeśli chodzi o nowych IKSÓW to jedynka jest naprawdę bardzo dobra. Wszyscy zdają egzamin a osadzenie fabuły w czasy kryzysu kubańskiego było strzałem w dziesiątkę. Aż dziw bierze, że ta część zarobiła tylko 300 baniek z groszem. Nie wiem czym jest to spowodowane. "Przeszłość która nadejdzie" podobała mi się jeszcze bardziej. Oceniłem aż na 9 i dałem serduszko. no i prawie 800 baniek na koncie. A scena z Quicksilverem kradnie cały film. Nie dziwię się. Ja osobiście mam tak, że prywatnie lubię obstawiać ile dana pozycja, którą jestem zainteresowany zarobi w rankingu BO. Apocalypse nie widziałem.... po trailerach jak i wcześniejszych zapowiedziach i całym hype osobiście obstawiałem, że ostatnia część z nowej trylogii zarobi grubą bańkę jednak jak tak patrzę na FW to widzę że chyba coś poszło z tym filmem nie tak bo raptem pół miliarda przy budżecie prawie 180 milionach to jednak nie powala. Choć jak już wcześniej pisałem filmu nie widziałem, więc nie mogę się wypowiadać ale z pewnością to nadrobię to wtedy dam znać. Jeśli chodzi o trzeciego kapitana Amerykę osobiście obstawiałem miliard 300 baniek i byłem bardzo blisko ale to niego później.

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Avengers pierwsza część bardzo dobra, druga już zaledwie poprawna
w zasadzie powtórzono schemat jedynki nie zadbano jednak o wyrazistych antagonistów oraz
o frapujący konflikt, starcia charakterów poglądów itd.

Bo ja wiem.... hmmmmmm ja bawiłem się przednio też oceniłem na 9. Sprytnie zapożyczyli na potrzeby filmowego uniwersum dzieci Magneto jakim jest Pietro i Wanda tylko, że nawet tam oni nie mogli nazwać ich mutantami tylko ulepszonymi bo jak wiadomo słowo mutant zarezerwowane jest dla X-menów. Bardzo podobał mi się Ultron. Graficy się postarali, głos również. Humor Starka jaki "przejął" po nim też pasował. Nie dziwie się że ten był powtarzalny i stał się kolejnym czarnym charakterem, który ma zamiar zniszczyć całą ludzkość. jakby mnie ktoś stworzył i byłbym podłączony do sieci i w przeciągu sekundy naoglądał się wojen, zepsucia, zła, chorób, gwałtów itp itd to też bym chciał wyciąć wpień wszystko co humanoidalne. [OSOBIŚCIE MU KIBICOWAŁEM] :P Z MIŁĄ CHĘCIĄ chciałbym ujrzeć z kosmosu to co było w ostatniej scenie trzeciego Terminatora.

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Kapitan Ameryka pierwsza dobra, druga ten lejący się patos był bardzo ciężko strawny
dałem, 3/10

Patosu w filmach Marvela jest tyle co kot napłakał nie wiem gdzie Ty go kerkasie widziałeś. Aż sobie dzisiaj chyba jeszcze raz Winter Soldiera zobaczę i dam znać okey? A może ja coś pominąłem..... zaraz, zaraz hmmmmm chyba raczej nie :P

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

ale za to widz dostał ciekawy wątek historyczny, polityczny i kryminalny
plus pogłębiona charakterystyka postaci (motywacje, ukryte zamiary, intrygi, podchody)

Tu się zgodzę. Nawiązanie do inwigilacji jak i całej kontroli skąd my to znamy. W nowym Bournie też to jest a sam Aaron Kalloor to nikt inny jak Zuckerberg. Nikt mi do urwał nędzy nie wmówi że tak nie jest. Wszystko to i tak sfinansowało CIA jak i rządy najwyższego szczeblu. I to samo jest w przypadku FB. To jedna wielka baza danych tylko że cyfrowa a słowo "prywatność" powinno zostać usunięte ze słownika bo w dzisiejszych czasach ono zwyczajnie nie istnieje i powinno być zaliczane do archaizm. Kiedyś gestapo miało teczki i podstawowe informacje jak i jedno foto. Ruscy mieli teczki IPN itepe ite sre.. a teraz mamy a USA ma FB i Instagrama. Dlatego tego ścierwa nie mam, nigdy nie chciałem mieć i nigdy nie będę miał [ale to tak na marginesie] za to mam gram.pl i FW :P :P

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

widać, że reżyserzy prowadzili z widzem grę, mylili tropy itd. poza tym obsada: Robert
Redford, Toby Jones, Samuel L. Jackson, Anthony Mackie itd.

zgoda =)

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Nadeszła część trzecia Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów i... fabuła potraktowana bardzo
pretekstowo, główny szwarccharakter nieprzekonujący,

Wydaje mi się kekras, że chyba w dzisiejszych czasach ciężko jest zrobić jakiegokolwiek ciekawego szwarccharaktera. Sam Zemo w scenie gdy Czarna Pantera go dopada mówiąc że jeszcze trochę a zabiłby nie tego co trzeba ten przyznaje się zniszczyć Avengersów probowało wielu potężniejszych przed nim. Ale jakby zasiać ziarno niezgody i zniszczyć ich od środka to miało by większe szanse odniesienia zwycięstwa jak i sens bo powybijali by się nawzajem sami a on by tylko stał z boku i patrzył.

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

brak realnych krwistych pełnych
filmowego mięcha konfliktów między postaciami, owszem uniknięto nadmiaru patosu z części
drugiej, pojawiło się więcej humoru (wiadomo Robert Downey Jr. jako Tony Stark / Iron
Man, Paul Rudd jako Ant-Man).

Spider Boy jak go w CA:CW żartobliwie nazwał Stark kradnie film. Jest to świetne i sprytne wprowadzenie Człowieka Pająka jak i Ant Mana w szeregi Avengersow. A tak na boku nie wiem czy wiesz ale to Hank Pym jest jednym z założycieli Avengersów. Ale na potrzeby filmowego uniwersum wiele rzeczy zostało zmienionych. Jak wiadomo to on tworzy Ultrona. A w filmie lekko polali nas wodą. Jestem ciekaw jak rozegrane zostanie to w Infinity War. Czy Tanos choć bardzo potężny stanie się koleinym miałkim charakterem coś na podobie Malekita z drugiego Thora. Tamten też za pomocą eteru chciał zniszczyć wszechświat. Ten drugi chyba chce nim władać po wsze czasy i to całym. Jeżeli tak w filmie będzie to krytycy i wielcy znawcy nie pozostawią suchej nitki na Tanosie. TAK MI SIĘ PRZYNAJMNIEJ WYDAJE. Przecież już jest w posiadaniu rękawicy. Scena po drugich Avengersach to pokazuje. Teraz potrzebne mu są tylko Kamienie Nieskończoności.

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Zabrakło pomysłu, jakiejś idei, w którym kierunku poprowadzić te serię, przez co widz
bardzo szybko przestaje zwracać uwagę na cokolwiek innego poza efektami specjalnymi oraz
walkami na ekranie.

Nie wiem jak Ty czy inni ale ja na wszystko zwracałem uwagę. Oglądałem film z wielkim funem wręcz na mózgu, skupieniem jak i zaangażowaniem. Po prostu. Oczy pożerały to wszystko niczym rozbitek będący na głodzie przez tydzień czasu który nagle dorywa spory kawał mięsa. Wiesz jak taka osoba wtedy go zjada ;-)

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Batman v Superman.
Ben Affleck, Ben Affleck i jeszcze raz Ben Affleck, jego rolą Batmana jestem po prostu
zachwycony.

Ja również. Affleck nazwany drewnem Hollywood naprawdę dał radę w co grubo powątpiewałem. Podoba mi się ten batman i ale jest to zupełnie inny batman. Batman który piętnuje i naznacza. Warto też wspomnieć o Ironsie w roli Alfreda. Jest on po prostu fenomenalny!!! i tyle na ten temat. Nie przeczuwałem że aż tak go zagra. Strój gacka też wypadł nieźle. Metalowy przygotowany do walki z Supermanem również. Mam wielką nadzieję, że w następnych batmanach czy też w Lidze Sprawiedliwości nie spadnie z odegraniem gacka i nie będzie grał jednej i tej samej miny do różnych sytuacji. Oby tego nie było.

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Po tym filmie detronizacja filmowych Batmanów Nolana to fakt Christian Bale, jako Batman
może, co najwyżej czyścić buty najnowszemu wcieleniu gacka.

Z tymi butami to żeś chyba trochę przesadził.

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Jeremy Irons, jako Alfred po prostu palce lizać.

PO raz kolejny zgoda!!! :P

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Jesse Eisenberg w roli Lexa Luthora to jawne nawiązanie do

Spoiler

Marka Zuckerberga

a
scena
Spoiler

z cukierkiem

to alegoria poczynań
Spoiler

Donalda Trumpa, który, mimo iż mówi
rzeczy straszne ma miliony oddanych wyznawców.


Na polityce aż tak się nie znam lecz nawiązań do Trumpa tam nie dostrzegłem. Może dlatego że nie bardzo mnie interesuje polityka w stanach. I może dlatego że nie oglądam telewizji. Nie wiem..... Ty wiesz więcej ;]

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Laurence Fishburne, Holly Hunter, Gal Gadot, Scoot McNairy, Callan Mulvey i jest po prostu
pięknie.

Gal Gadod jako Wonder Woman pasuje idealnie. Szkoda że jest jej tak mało. Jestem ciekawe jak wypadnie w osobnym filmie. Sama aktorka choć jest młoda i nie miała zbyt wiele ról ma szanse się wybić, pokazać i udowodnić że nie tylko potrafi świecić ładną buźką. You know what i mean. :P

Dnia 10.07.2016 o 09:25, kerkas napisał:

Henry Cavill cóż... jak był aktorskim drewnem takim nim pozostał, w roli supermana jest
płaski jak naleśnik to Affleck na spółkę z Eisenbergiem kradną cały film.
Z facetem w czerwonej pelerynie Hollywood ma problem, ponieważ od czasu Supermana w reżyserii
Richarda Donnera nie udało się nakręcić dobrego fabularnego pełnometrażowego filmu o
tym, superbohaterze.
Muzyka współgra z obrazem i jako takiej nie da jej się słuchać solo na podobną przypadłość
cierpi ścieżka dźwiękowa z najnowszego Mad Maxa cóż nie można mieć wszystkiego.
Scenariusz, na upartego to Mad Max: Fury Road ma także słaby scenariusz, ale filmowe
szaleństwo wynagradza to 10-krotnie i w przypadku BvS jest tak samo wizja filmu, zdjęcia,
sceny, obrazy oglądane w kinie wynagradzają wszystkie niedociągnięcia.
Na filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości byłem 3 razy (a chciałem pójść czwarty

Na to odpowiem później, bądź pewien, Teraz zwyczajnie w świecie nie mam czasu i muszę lecieć.

Enjoy! kerkas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

jeszcze inne powiedzonko jak "lepiej późno niż później" ;-)


Spoko, system powiadomień nie działa i jeszcze wiele innych rzeczy na gramie.pl

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Tego nawet nie ma co komentować. brakuje klasycznych powiadomień. Tak

>ciężko jest wprowadzić

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

wykrzyknik, albo chmurkę jak na starym forum. No ale cóż, mamy co mamy

>cieszmy się i

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

radujmy. Może kiedy coś z tym zrobią.


Wciąż mam (Nową) Nadzieję :)

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

żebyś wiedział. Kiedyś sam już nie wytrzymałem i po prostu pękłem i musiałem

>zapościć

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

na forum FW. Czasu, który poświęciłem na imbecyla zbyt dużo go nie poszło ale

>ale powiedziałem

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

sobie. nIGDY WIĘCEJ jakichkolwiek wypowiedzi, nie mówiąc już o dyskusjach.

>Nie mówię,

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

że całe forum FW to zbieranina trollowni, orków, goblinów czy innych

>humanoidalnych postaci

Szkoda że decyzyjni ludzie od gram.pl tego nie widzą, sądzę że naprawa forum pod
względem technicznym znów wpłynęłaby by na wzrost forumowiczów.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Ghost Rider ma specjalne miejsce w moim serdusiu. Jest sapartolony doszczętnie.

>Po seansie czułem się zażenowany. Na ten moment nie jestem wstanie jednoznacznie
>stwierdzić która część jest gorsza. ;/ Zmarnowany potencjał i nic więcej. Czekam aż w ogromnej
>nadziei, że ktoś kiedyś podejmie się ryzyka i nakręci film nowy w pełni poświęcony film
>dla tego antybohatera i stanie na wysokości zadania.

Poza Deadpoolem kręci się "bezpieczne" kino komiksowe najlepszy przykład
"Legion Samobójców".

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Pierwsze F4 NIE URYWAŁO, Druga część to już katastrofa doszczętna. JAK

>zobaczyłem w jaki

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Rosomaku czyli już nawet nie wspomnę. Więcej mroku i tajemniczości było w

>osobnych X-menach

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

niż w osobnym filmie o tym bohaterze.... jak można było zrobić z Szablozębnego i

>Logana

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

braci!!
później smalec i sól. YOU KNOW WHAT I MEAN :P


Pomińmy te filmy minutą milczenia.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

> Iron Man, Spider Man, Thor, Kapitan Ameryka, X-men itd.
Odnośnie wymienionych przez Ciebie bohaterów.
Już to kiedyś pisałem i się powtórzę, że ze "starej" trylogii spajdiego najlepsza

>IMO

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

jest druga część. Z Iron Mana lubię każdą cześć, choć najmniej może trzecią mimo

>iż zarobiła

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

ponad miliard baksów to osobiście najbardziej lubię po raz kolejny część drugą :P.

>Pada

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

tam fajne zdanko wypowiedziane przez Vanko. Że jeśli zadasz bogu ranę i sprawisz,

>że

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

zacznie krwawić to ludzie przestaną w niego wierzyć. Tony''ego Starka bardzo lubię.

>Podoba

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

mi się ta postać chociażby za przemianę. W pierwszym Iron Manie jest to fajnie

>ukazane

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

w scenie w jaskini. Już kiedyś o tym pisałem. Pamiętasz ten mój dosyć długi post

>po którym

Iron Man lubię właśnie za to że jest tak bardzo ludzki zresztą cytując za IMBD
"Jon Favreau wanted Robert Downey Jr. because he felt the actor''s past was right for
the part. He commented: "The best and worst moments of Robert''s life have been in
the public eye. He had to find an inner balance to overcome obstacles that went far
beyond his career. That''s Tony Stark. Robert brings a depth that goes beyond a
comic book character having trouble in high school, or can''t get the girl." Favreau
also felt Downey could make Stark "a likable asshole", but also depict an authentic
emotional journey once he won over the audience."

Pamiętam o te posty chodziło ?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=36074

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=36086

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

na niego nie odpisałem. Przydało by się to zrobić lecz nie mogę się dokopać to

>tamtejszej

Mówisz masz, brawo Ty.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Twojej odpowiedzi. Może kiedyś podrzucisz linkiem URL Do swojej odpowiedzi.

>Bo wiem,

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

że w odkopywaniu posta tego czy tamtego to Ty jesteś mistrz wręcz arcymistrz :P


A tam zaraz arcymistrzem :) po prostu zagonmiłem do roboty HAL-a 9000 :)

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

> X-men to sinusoida,
Stare IKSY?, nowE?. Rozwiń jak możesz i podziel się myślą. Wiem co masz na

>myśli ale

X-men (2000) i X-men II (2003) X-men: Ostatni bastion (2006) to dobre kino
komiksowe, później zjazd w dół X-men Geneza: Wolverine później w górę
odmłodzenie obsady i restart serii X-men: Pierwsza klasa oraz boczna odnoga starych
X-menów w postaci osobnego filmu o Wolverinie następnie X-Men: Przeszłość,
która nadejdzie gdzie jest nieźle a później znów zabrakło pomysłów i w dół z
X-Men: Apocalypse (2016).

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

> Avengers pierwsza część bardzo dobra, druga już zaledwie poprawna
> w zasadzie powtórzono schemat jedynki nie zadbano jednak o wyrazistych

>antagonistów

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

oraz
> o frapujący konflikt, starcia charakterów poglądów itd.
Bo ja wiem.... hmmmmmm ja bawiłem się przednio też oceniłem na 9. Sprytnie

>zapożyczyli

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

na potrzeby filmowego uniwersum dzieci Magneto jakim jest Pietro i Wanda tylko,

>że nawet

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

tam oni nie mogli nazwać ich mutantami tylko ulepszonymi bo jak wiadomo słowo

>mutant

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

zarezerwowane jest dla X-menów. Bardzo podobał mi się Ultron. Graficy się

>postarali,

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

głos również. Humor Starka jaki "przejął" po nim też pasował. Nie dziwie się że ten

>był

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

powtarzalny


Chodziło mi bardziej o powtarzalność klisz fabularnych, coś co zadziało w A cz. I
powtórzono w A cz. II, żadnych innowacji, twistów fabuły i ta cholerna kategoria
wiekowa PG-13 ludzie więcej czadu.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

> Kapitan Ameryka pierwsza dobra, druga ten lejący się patos był bardzo ciężko

>strawny

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:


> dałem, 3/10
Patosu w filmach Marvela jest tyle co kot napłakał nie wiem gdzie Ty go kerkasie

>widziałeś.

Pompatyczna muzyka, nadmuchane dialogi, "uduchowione" dialogi o poświeceniu i
odwadze itd.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Wydaje mi się kekras, że chyba w dzisiejszych czasach ciężko jest zrobić

>jakiegokolwiek

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

ciekawego szwarccharaktera. Sam Zemo w scenie gdy Czarna Pantera go dopada

>mówiąc że

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

jeszcze trochę a zabiłby nie tego co trzeba ten przyznaje się zniszczyć Avengersów

>probowało

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

wielu potężniejszych przed nim. Ale jakby zasiać ziarno niezgody i zniszczyć ich

>od środka

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

to miało by większe szanse odniesienia zwycięstwa jak i sens bo powybijali by się

>nawzajem

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

sami a on by tylko stał z boku i patrzył.


Skoro już poruszamy aktualne tematy politycznie i nie tylko, odwołania do
światowej gospodarki itd. to postarajmy się puścić wodze fantazji i stwórzmy czarny
charakter który będzie frapujący.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Spider Boy jak go w CA:CW żartobliwie nazwał Stark kradnie film. Jest to świetne i

>sprytne

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

wprowadzenie Człowieka Pająka jak i Ant Mana w szeregi Avengersow. A tak na

>boku nie

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

wiem czy wiesz ale to Hank Pym jest jednym z założycieli Avengersów. Ale na

>potrzeby

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

filmowego uniwersum wiele rzeczy zostało zmienionych. Jak wiadomo to on

>tworzy Ultrona.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

A w filmie lekko polali nas wodą. Jestem ciekaw jak rozegrane zostanie to w

>Infinity

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

War. Czy Tanos choć bardzo potężny stanie się koleinym miałkim charakterem

>coś na podobie

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Malekita z drugiego Thora. Tamten też za pomocą eteru chciał zniszczyć

>wszechświat. Ten

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

drugi chyba chce nim władać po wsze czasy i to całym. Jeżeli tak w filmie będzie to

>krytycy

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

i wielcy znawcy nie pozostawią suchej nitki na Tanosie. TAK MI SIĘ

>PRZYNAJMNIEJ WYDAJE.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Przecież już jest w posiadaniu rękawicy. Scena po drugich Avengersach to pokazuje.

>Teraz

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

potrzebne mu są tylko Kamienie Nieskończoności.


Zgoda tyle że część bohaterów w CA:CW robi za statystów, wpakowano do jednego
filmu całe mnóstwo bohaterów i nie za bardzo potrafiono ten potencjał wykorzystać
na podobną przypadłość cierpi Legion samobójców.
Nie mam nic przeciwko Licentia poetica niech tylko to będzie robione z głową.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Nie wiem jak Ty czy inni ale ja na wszystko zwracałem uwagę. Oglądałem film z

>wielkim

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

funem wręcz na mózgu, skupieniem jak i zaangażowaniem. Po prostu. Oczy

>pożerały to wszystko

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

niczym rozbitek będący na głodzie przez tydzień czasu który nagle dorywa spory

>kawał

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

mięsa. Wiesz jak taka osoba wtedy go zjada ;-)


Wiem :) dla mnie jednak autorzy III części CA, skupili się bardziej na efektach, nie
zadbali o filmowe mięcho i chemię między bohaterami, po prostu niektórzy robią za
statystów.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Metalowy przygotowany do walki z Supermanem również.


Sam chciałbym mieć taki strój :)


>Mam wielką nadzieję, że w następnych

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

batmanach czy też w Lidze Sprawiedliwości nie spadnie z odegraniem gacka i nie

>będzie grał jednej i tej samej miny do różnych sytuacji. Oby tego nie było.

Jedyny powód dla którego chcę obejrzeć Ligę sprawiedliwych to Affleck w roli
Batmana.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

> Po tym filmie detronizacja filmowych Batmanów Nolana to fakt Christian

>Bale, jako

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Batman
> może, co najwyżej czyścić buty najnowszemu wcieleniu gacka.
Z tymi butami to żeś chyba trochę przesadził.


Dlaczego ?

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Na polityce aż tak się nie znam lecz nawiązań do Trumpa tam nie dostrzegłem.

>Może dlatego

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

że nie bardzo mnie interesuje polityka w stanach. I może dlatego że nie oglądam

>telewizji.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Nie wiem..... Ty wiesz więcej ;]


Sami twórcy reżyser, aktorzy przyznali że film ma odniesienia do bieżących wydarzeń
politycznych.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Gal Gadod jako Wonder Woman pasuje idealnie. Szkoda że jest jej tak mało. Jestem

>ciekawe

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

jak wypadnie w osobnym filmie. Sama aktorka choć jest młoda i nie miała zbyt

>wiele ról

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

ma szanse się wybić, pokazać i udowodnić że nie tylko potrafi świecić ładną buźką.

>You

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

know what i mean. :P


Oczywiście, znana jest głownie z kilku części "Szybkich i wściekłych" więc tak jak
mówisz nie miała szansy zagrać w jakimś stwarzając pole do popisu repertuarze
filmowym.

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

> Henry Cavill cóż... jak był aktorskim drewnem takim nim pozostał, w roli

supermana
/.../

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

Na to odpowiem później, bądź pewien, Teraz zwyczajnie w świecie nie mam czasu i

>muszę

Dnia 06.08.2016 o 18:08, Braveheart napisał:

lecieć.

Enjoy! kerkas


Post napisany z niecierpliwością czekam na odpowiedź, stałem się posiadaczem
karty Cinema City Unlimited.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2016 o 20:57, tykus napisał:

kerkas: główną przyczyną krytyki BvS nie jest to, że "to nie Marvel", powodów
jest znacznie więcej:
- masa nawpychanych wątków, które nie doczekują się kontynuacji i pozostają dla widza
niezrozumiałe. Cały wątek przyszłej Ligi Sprawiedliwości o wiele lepiej sprawdziłby się
w formie zajawki po napisach, gdyż widz nie musi znać tych postaci i tylko zostaje bardziej
zmylony.


To trochę czepianie się na siłę.

Dnia 25.07.2016 o 20:57, tykus napisał:

- nielogiczna fabuła. Niestety, ale konflikt między głównymi bohaterami jest tak naciągany,
że bardziej się nie da. Cały plan Lexa jest jednym z bardziej irracjonalnych, jakie złoczyńcy
mieli w filmach superbohaterskich ;)


Irracjonalny ponieważ ?

Dnia 25.07.2016 o 20:57, tykus napisał:

- mrok zbyt mroczny. Wiadomo, że Batman musi być mroczny i basta, ale cała wizja świata
przedstawionego za bardzo nie daje nadziei na lepsze jutro, przez co film zwyczajnie
przytłacza. W takim nolanowym Mrocznym Rycerzu czuło się, że walka ma sens, tutaj - nie
bardzo.


Nolanowski Mroczny Rycerz wcale nie dawał nadziei na lepsze jutro.
Poza tym BvS pełen jest odniesień do współczesnej sytuacji na świecie a ta wybacz nie nastraja optymistycznie.

Dnia 25.07.2016 o 20:57, tykus napisał:

Żeby nie było - film generalnie nie był zły, ale do dobrego trochę mu niestety brakuje.


a konkretnie ?

Dnia 25.07.2016 o 20:57, tykus napisał:

Zwłaszcza, że ciekawie eksperymentują i robią rzeczy, których
Marvel boi się po prostu ruszać (czyli filmy poświęcone złoczyńcom, czy żeńskiej superbohaterce).


Nie zgodzę się:
Strażnicy Galaktyki bohaterowie to jednak nie anioły i coś niecoś na sumieniu mają , Deadpool , Punisher też aniołem nie jest.

Dnia 25.07.2016 o 20:57, tykus napisał:

A Civil War było miałkie i nie oferowało niczego poza fajnymi scenami walki. Skąd takie
wysokie oceny...


Ja oczekiwałem jednak czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2016 o 21:48, Paweuu napisał:

co sądzicie o serialu Mr Robot? Ktoś oglądał, może polecić?


Aktualnie leci na Canal plusie widziałem tylko trzy odcinki ale zrobiły na mnie piorunujące wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2016 o 21:48, Paweuu napisał:

co sądzicie o serialu Mr Robot? Ktoś oglądał, może polecić?


1 sezon jest fantastyczny, 2 sezon taki sobie w najlepszym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam Canal+, ale postaram sie je w takim razie załatwić w jakis inny sposób ]:->

@Ecko09
to chyba coraz częstsze zjawisko :/ pierwszy sezon chętnie przyswoje ;) Zbyt wiele ludzi już mi poleciło ten serial żeby z niego zrezygnować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2016 o 15:44, Paweuu napisał:

Niestety nie mam Canal+, ale postaram sie je w takim razie załatwić w jakis inny sposób
]:->

Mr. Robot jest chyba na Netflixie, masz tam miesiąc próbny za darmo jak coś.

Ja właśnie sobie korzystam z tej opcji i oglądam sobie poprzez PS4 na TV i jest fajnie. Oglądam sobie Stranger Things, został mi ostatni odcinek, jest całkiem spoko, nic wybitnego, ale niezły jest klimat lat 80, ET i dzieciaki całkiem fajnie grają, sympatyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.. z tego co wiem netflix już działa na xbone, pobiore i obejrze mr robot ;-) jest tam opcja angielskich lub polskich napisów? mam nadzieje że nie ma lektora :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2016 o 16:25, Paweuu napisał:

hmm.. z tego co wiem netflix już działa na xbone, pobiore i obejrze mr robot ;-) jest
tam opcja angielskich lub polskich napisów? mam nadzieje że nie ma lektora :-)


Zależy od serii jest do wyboru, lektor czy napisy polskie czy angielskie, nie wiem jakie dostępne ma Mr Robot, będziesz musiał sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina z filmu Boska Florence. Arcydzieło. Jak zawsze wspaniała Meryl Streep (wg mnie najlepsza aktorka, jaką nosił ten padół łez) i zaskakująco rewelacyjny Hugh Grant. Recenzja na Gramie była kilka dni temu. Serdecznie polecam, piękny film, pod koniec się prawie rozpłakałem, ale wytrzymałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2016 o 20:24, Outlander-pro napisał:

Zależy od serii jest do wyboru, lektor czy napisy polskie czy angielskie, nie wiem jakie
dostępne ma Mr Robot, będziesz musiał sprawdzić :)


Mam problem z rejestracją w netflix, próbowałem wczoraj, dzisiaj rano i teraz - cały czas błąd przy dodawaniu karty kredytowej, mimo iż na bank dobrze uzupełniam dane. Nawet nie wyskakuje błąd dotyczący karty tylko jest napisane że aktualnie nie ma możliwości założenia nowego konta. To chyba nie jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2016 o 20:53, Paweuu napisał:

Mam problem z rejestracją w netflix, próbowałem wczoraj, dzisiaj rano i teraz - cały
czas błąd przy dodawaniu karty kredytowej, mimo iż na bank dobrze uzupełniam dane. Nawet
nie wyskakuje błąd dotyczący karty tylko jest napisane że aktualnie nie ma możliwości
założenia nowego konta. To chyba nie jest normalne?


No ja żadnych problemów nie miałem, rzeczywiście, brzmi dziwnie. Na pewno masz odblokowane płatności internetowe kartą?

Może poszukaj odpowiedzi na tej stronie: https://help.netflix.com/help albo skontaktuj się z supportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Hobbit" i "Władca Pierścieni" w jednym, zbiorczym wydaniu za 800 dolarów:

http://naekranie.pl/wp-content/uploads/2016/08/kolekcja-film%C3%B3w-ze-%C5%9Ar%C3%B3dziemia.png

reklama tegoż wydania poprowadzona przez filmowego Merrego:

https://www.youtube.com/watch?v=iUdhZoILWQw

Szykuje się też nowe, kolekcjonerskie wydanie "Przebudzenia Mocy", tym razem w wersji 2D:

http://star-wars.pl/grafika/2016/sie/force-awakens-3d-sm-1024x576_4dc9fc6a8b134a8943d83d4a03c61e21.jpg

http://star-wars.pl/grafika/2016/sie/force-awakens-3d-3-sm-1024x576_b3e6d0f225e2fd478e9b94b123a6e3db.jpg

W zestawie będą cztery płyty:

- Blu - Ray 3D
- Blu - Ray
- Blu - Ray z materiałami dodatkowymi
- DVD

Nowe materiały dodatkowe:

- komentarz J.J.Abramsa do filmu
- nowe usunięte sceny
- dokumenty o łączeniu dźwięków z akcją filmu
- dokument o muzyce Ruchu Oporu
- dokument o strojach z Michaelem Kaplanem
- dokument o tworzeniu broni
- rozmowa z Johnem Boyegą i Daisy Ridley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się