HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

/.../

A propos dobrych filmów
https://cdp.pl/search/?a=Dystrybutor&dir=asc&fq%5Bdystrybutor%5D=Warner+Bros.&order=name&sc_customer=482293&sc_lid=21319889&sc_llid=20497&sc_src=email_599802&sc_uid=mRaS0apeLy

2001: ODYSEJA KOSMICZNA - 7zł99gr

CASABLANCA - 7zł99gr

MAD MAX wszystkie części - 7zł99gr

MATRIX wszystkie części - 7zł99gr

WŁADCA PIERŚCIENI wszystkie części - 7zł99gr

i dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 12:25, lis_23 napisał:

"Hobbit" i "Władca Pierścieni" w jednym, zbiorczym wydaniu za 800 dolarów:

http://naekranie.pl/wp-content/uploads/2016/08/kolekcja-film%C3%B3w-ze-%C5%9Ar%C3%B3dziemia.png

reklama tegoż wydania poprowadzona przez filmowego Merrego:

https://www.youtube.com/watch?v=iUdhZoILWQw


800 baksów za to hmmmmmm. cenią się. Ładnie się ogląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.09.2016 o 11:43, Braveheart napisał:

800 baksów za to hmmmmmm. cenią się. Ładnie się ogląda


Zestaw ładny ale ta cena zwala z nóg, za te pieniądze mógłbym mieć wszystkie serie Star Treka i jeszcze by trochę zostało :).
Widzę że wśród filmów do obejrzenia masz Turystę z 2010 r. , nie lepiej obejrzeć oryginał z 2005 r. Anthony Zimmer niż amerykański remake ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2016 o 12:40, kerkas napisał:

Zestaw ładny ale ta cena zwala z nóg, za te pieniądze mógłbym mieć wszystkie serie Star
Treka i jeszcze by trochę zostało :).

Trochę tego by było. Obkupiłby się.

Dnia 04.09.2016 o 12:40, kerkas napisał:

Widzę że wśród filmów do obejrzenia masz Turystę z 2010 r. , nie lepiej obejrzeć oryginał
z 2005 r. Anthony Zimmer niż amerykański remake ?.

Tego Turystę to już obejrzałem. Przyjemność kiedyś na HBO miałem to oglądać. Zapomniałem po prostu ocenić. Sam film wiele nie wnosi. Był dość przewidywalny a końcowe zwroty akcji nie były jakoś mega zwrotne i zaskakujące. O pozycji jaką wspomniałeś istnieniu jej nawet nie widziałem. Co do samego oceniania na FW. Ostatnimi czasy staram się wszystko na bieżąco oceniać zaraz po obejrzeniu. Daje sobie na to kilka dni by to odhaczyć. Jak już się bawić w ocenianie to skrupulatnie. Tak miałem chociażby z nowymi Star Warsami. W dniu naszej premiery musiałem wystawić ocenę :D
Net mi w końcu wrócił więc będę mógł jako tako normalnie pościć.
Na post http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=36590 odpowiem później.

Teraz akcja ZUS..... matko :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na szybko zanim wyskok z domu zrobię.

Będąc na Legionie Samobójców gdy zobaczyłem plakat do filmu Smoleńsk myślałem, że padnę. To ten film rzeczywiście powstał??? :O :O
Słyszałem o jego produkcji ale jakoś przeszło to w moim przypadku bez większego echa... nawet myślałem że prace wstrzymano. Sam film, nawet nie dziwi. Ciekawe ile kina na tym zarobią i jak jeszcze bardziej podzieli to naród. Ahhh te recenzje.... czujecie to ? :>
Nie ma co spoilerować ale i tak na końcu wszyscy giną :D a samolot wali w jakieś drzewo.
Może dla efektów wybrać się do kina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2016 o 12:37, Braveheart napisał:

Jeszcze tak na szybko zanim wyskok z domu zrobię.

Będąc na Legionie Samobójców gdy zobaczyłem plakat do filmu Smoleńsk myślałem, że padnę.
To ten film rzeczywiście powstał??? :O :O
Słyszałem o jego produkcji ale jakoś przeszło to w moim przypadku bez większego echa...
nawet myślałem że prace wstrzymano. Sam film, nawet nie dziwi. Ciekawe ile kina na tym
zarobią i jak jeszcze bardziej podzieli to naród. Ahhh te recenzje.... czujecie to ?
:>
Nie ma co spoilerować ale i tak na końcu wszyscy giną :D a samolot wali w jakieś drzewo.
Może dla efektów wybrać się do kina ?


Recenzje już są. Film od początku

Spoiler

lansuje tezę zamachu, jest sztuczna mgła i wybuch, oraz oczywista wina Rosjan, a główna bohaterka przechodzi przemianę z "cynicznej dziennikarki telewizji TVM SAT w zwolenniczkę zamachu".
I tak najlepsza jest końcówka: "Wspomina też o końcowej scenie z… duchami. W jednej z ostatnich sekwencji bohaterka Nina (Beata Fido) jest obecna na kolejnej miesięcznicy katastrofy. Ma nagle widzenie, podczas którego ukazują się jej żołnierze w lesie katyńskim, którzy nad mogiłami witają ofiary katastrofy smoleńskiej, salutując prezydentowi i wojskowym. "



http://naekranie.pl/aktualnosci/smolensk-pierwsze-oceny-miazdzace-1172749

O wiele ciekawszym tematem jest gorące przyjęcie nowego filmu Mela Gibsona, "Przełęcz Ocalonych":

http://naekranie.pl/aktualnosci/owacja-dla-przeleczy-ocalonych-mela-gibsona-w-wenecji-pierwsze-recenzje-1174072

http://www.filmweb.pl/reviews/Waleczne+serca-19129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2016 o 21:52, Outlander-pro napisał:

Mały offtop: lisie oraz Braveheart - mogę do Was jakiś kontakt poprosić? Steam albo mail?
Mam coś do przekazania na privie.

sirdragonov[wiadomo_co]gmail.com
sirdragonov[wiadomo_co]o2.pl
też jest FW http://www.filmweb.pl/user/Both_Sides_Now

a po drugie to wystarczy wejsc do mnie na mój Gramsajt. tam są namiary na mnie... na wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2016 o 22:28, Braveheart napisał:

a po drugie to wystarczy wejsc do mnie na mój Gramsajt. tam są namiary na mnie... na
wszystko :P


Nie wiadomo czy tam aktualne dane są, to wolałem dopytać :D Poszedł na Wasze adresy mail.

Dzięki Rick za czujność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2016 o 21:52, Outlander-pro napisał:

@kerkas
Jakby co masz PW na filmwebie od Kraja :)


Semper fidelis :)
Wiadomość odebrana, zaciąg uczyniłem z największą przyjemnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kontekście BvS: w dość nieoczekiwanych okolicznościach przyszła mi do głowy taka myśl, że Batman Afflecka jest w filmie taki jaki jest, bo reżyserem jest Zack Snyder, który kręcił przecież także Watchmenów i do swojej wersji Nietoperza zaczerpnął pełnymi garściami z postaci Rorschacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie właśnie drugi sezon "Daredevila" i nurtuje mnie jedno pytanie: jeśli Marvel będzie chciał wprowadzić tę postać do kinowego uniwersum MCU to w jaki sposób połączy poważniejszy, cięższy i brutalniejszy ton owego serialu z lżejszym, bardziej wyluzowanym i pełnym humoru klimatem "Avengers", "Iron Mana'' czy "Spider Mana"? Czy to w ogóle jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2016 o 23:33, lis_23 napisał:

Oglądam sobie właśnie drugi sezon "Daredevila" i nurtuje mnie jedno pytanie: jeśli Marvel
będzie chciał wprowadzić tę postać do kinowego uniwersum MCU to w jaki sposób połączy
poważniejszy, cięższy i brutalniejszy ton owego serialu z lżejszym, bardziej wyluzowanym
i pełnym humoru klimatem "Avengers", "Iron Mana'' czy "Spider Mana"? Czy to w ogóle jest
możliwe?

Wątpię, chociaż kto wie, może pojawi się jakieś łącze ze Spider-Manem, w końcu to do niego najbliżej Daredevilowi fabularnie. Seriale Netfliksa mają swoje towarzystwo, zaraz wychodzi Luke Cage, potem Iron Fist, a potem cała czwórka (DD i Jessica Jones) będą mieli wspólnych The Defenders. Może po tej produkcji człowiek będzie mądrzejszy na temat ściślejszych powiązań seriali z filmami, bo teraz mamy jedynie drobne nawiązania w niektórych odcinkach.
Zresztą, nawet motywy z Agentów TARCZY są w ogóle niewykorzystywane w filmach, więc może się okazać, że seriale Netfliksa pozostaną sobie same na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2016 o 11:15, ManweKallahan napisał:

Wątpię, chociaż kto wie, może pojawi się jakieś łącze ze Spider-Manem, w końcu to do
niego najbliżej Daredevilowi fabularnie. Seriale Netfliksa mają swoje towarzystwo, zaraz
wychodzi Luke Cage, potem Iron Fist, a potem cała czwórka (DD i Jessica Jones) będą mieli
wspólnych The Defenders. Może po tej produkcji człowiek będzie mądrzejszy na temat ściślejszych
powiązań seriali z filmami, bo teraz mamy jedynie drobne nawiązania w niektórych odcinkach.
Zresztą, nawet motywy z Agentów TARCZY są w ogóle niewykorzystywane w filmach, więc może
się okazać, że seriale Netfliksa pozostaną sobie same na dobre.


Wydaje mi się, że Defenders ma się pojawić w "Avengers", podobnie jak i "Strażnicy Galaktyki". Mam nadzieję, że Marvel nie pójdzie drogą DC i nie będzie mnożył tych samych postaci w filmach i w serialach, ale z innymi aktorami, bo to jest strzał w stopę. Pojawienie się całej tej ekipy w "Avengers" byłoby logiczne, gdyż teraz grupa Captaina odłączyła się od Starka i ten na gwałt potrzebuje ich zastępców, mogliby też np. wprowadzić postać Starka do trzeciego sezonu "Daredevila", fajnie pogłębiłoby to uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2016 o 12:07, lis_23 napisał:

Wydaje mi się, że Defenders ma się pojawić w "Avengers", podobnie jak i "Strażnicy Galaktyki".
Mam nadzieję, że Marvel nie pójdzie drogą DC i nie będzie mnożył tych samych postaci
w filmach i w serialach, ale z innymi aktorami, bo to jest strzał w stopę. Pojawienie
się całej tej ekipy w "Avengers" byłoby logiczne, gdyż teraz grupa Captaina odłączyła
się od Starka i ten na gwałt potrzebuje ich zastępców, mogliby też np. wprowadzić postać
Starka do trzeciego sezonu "Daredevila", fajnie pogłębiłoby to uniwersum.

Niedawno ogłoszono, że Infinity War nie będzie miał dwóch części, a zapowiadany Infinity War part 2 będzie osobnym filmem z innym podtytułem, więc może zabraknąć czasu, żeby wszystkich zmieścić. Może pojawią się w dialogach, albo jako cameo, ale nie spodziewałbym się dużych ról dla nich w filmie. I tak Avengersów jest już kilkunastu (myślę, że w IW można się będzie spodziewać całej ekipy z Civil Wara + Thor i Hulk, a przed filmem dojdzie jeszcze Dr. Strange i tak jak wspomniałeś mają się pojawić Strażnicy, z kolei Ant-Man and the Wasp ma mieć premierę po IW, ale Wasp kostium dostała już w pierwszej części, więc nie wiadomo), czyli już naprawdę łatwo byłoby przedobrzyć.
A przecież w Agentach TARCZY są Inhumani, a zaraz ma się pojawić Ghost Rider.

A z tego co wiem, to serialowe uniwersum DC (Green Arrow, Flash, Supergirl) nie jest w żaden sposób powiązane z filmowym DCEU, to zupełnie oddzielne uniwersa, dlatego też są inni aktorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2016 o 13:56, ManweKallahan napisał:

> Wydaje mi się, że Defenders ma się pojawić w "Avengers", podobnie jak i "Strażnicy
Galaktyki".
> Mam nadzieję, że Marvel nie pójdzie drogą DC i nie będzie mnożył tych samych postaci

> w filmach i w serialach, ale z innymi aktorami, bo to jest strzał w stopę. Pojawienie

> się całej tej ekipy w "Avengers" byłoby logiczne, gdyż teraz grupa Captaina odłączyła

> się od Starka i ten na gwałt potrzebuje ich zastępców, mogliby też np. wprowadzić
postać
> Starka do trzeciego sezonu "Daredevila", fajnie pogłębiłoby to uniwersum.
Niedawno ogłoszono, że Infinity War nie będzie miał dwóch części, a zapowiadany Infinity
War part 2 będzie osobnym filmem z innym podtytułem, więc może zabraknąć czasu, żeby
wszystkich zmieścić. Może pojawią się w dialogach, albo jako cameo, ale nie spodziewałbym
się dużych ról dla nich w filmie. I tak Avengersów jest już kilkunastu (myślę, że w IW
można się będzie spodziewać całej ekipy z Civil Wara + Thor i Hulk, a przed filmem dojdzie
jeszcze Dr. Strange i tak jak wspomniałeś mają się pojawić Strażnicy, z kolei Ant-Man
and the Wasp ma mieć premierę po IW, ale Wasp kostium dostała już w pierwszej części,
więc nie wiadomo), czyli już naprawdę łatwo byłoby przedobrzyć.
A przecież w Agentach TARCZY są Inhumani, a zaraz ma się pojawić Ghost Rider.

Cóż, ja mam jednak nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i jakoś to połączą, bo plotki o Daredevilu i spółce w kinowym uniwersum Maevela nie są nowe. Nie liczyłbym jednak, na razie na ścisły związek Daredevila ze Spider Manem, gdyż obecny Pająk/Parker to gówniarz. Niestety, ale Marvel zmarnował szansę na dojrzałego i ukształtowanego Parkera/Spideya, bo gdyby wykorzystali Garfielda i obie części TASM, mielibyśmy postać po przejściach i idealnie pasującą do poważniejszego oblicza Marvela, a tak dostaniemy Pająka, który ma być zabawką dla Starka = sex bomba, ciotka May i ciemnoskóra MJ.

Dnia 10.09.2016 o 13:56, ManweKallahan napisał:

A z tego co wiem, to serialowe uniwersum DC (Green Arrow, Flash, Supergirl) nie jest
w żaden sposób powiązane z filmowym DCEU, to zupełnie oddzielne uniwersa, dlatego też
są inni aktorzy.


Właśnie ten fakt uważam za wadę i strzał w kolano DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2016 o 14:41, lis_23 napisał:

Cóż, ja mam jednak nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i jakoś to połączą, bo plotki
o Daredevilu i spółce w kinowym uniwersum Maevela nie są nowe. Nie liczyłbym jednak,
na razie na ścisły związek Daredevila ze Spider Manem, gdyż obecny Pająk/Parker to gówniarz.
Niestety, ale Marvel zmarnował szansę na dojrzałego i ukształtowanego Parkera/Spideya,
bo gdyby wykorzystali Garfielda i obie części TASM, mielibyśmy postać po przejściach
i idealnie pasującą do poważniejszego oblicza Marvela, a tak dostaniemy Pająka, który
ma być zabawką dla Starka = sex bomba, ciotka May i ciemnoskóra MJ.

Cóż, może poczekajmy na Homecoming, żeby zobaczyć co z tego będzie.
A włączyć TASM to MCU raczej by nie mogli, bo chyba nie dałoby się wpleść wydarzeń z obu filmów do linii czasowej MCU bez poważnych zgrzytów (zero dotychczasowych wzajemnych odniesień), a przecież nie poszli by w przejście do alternatywnej linii czasowej bo to by było totalnie bez sensu (i przy okazji nie opędziliby się już zupełnie od fanów domagających się włączenia X-Menów w ten sam sposób).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2016 o 16:53, ManweKallahan napisał:

Cóż, może poczekajmy na Homecoming, żeby zobaczyć co z tego będzie.
A włączyć TASM to MCU raczej by nie mogli, bo chyba nie dałoby się wpleść wydarzeń z
obu filmów do linii czasowej MCU bez poważnych zgrzytów (zero dotychczasowych wzajemnych
odniesień), a przecież nie poszli by w przejście do alternatywnej linii czasowej bo to
by było totalnie bez sensu (i przy okazji nie opędziliby się już zupełnie od fanów domagających
się włączenia X-Menów w ten sam sposób).


Myślę, że mogliby przygotować rozszerzoną wersję "TASM2", w której znalazłoby się parę odniesień do MCU, oraz scena po napisach, która wprowadziła by Spideya do uniwersum.
Niedługo dostaniemy dr Strange''a i wtedy połączenie z serią ''X-Men" będzie już możliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się