HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2016 o 07:41, Braveheart napisał:

Nie ma szans na klimat pierwowzoru.

A to źle? Przecież najgorsze co moglibyśmy dostać to próbę zrobienie jeszcze raz dokładnie tego samego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rob006 napisał:

A to źle? Przecież najgorsze co moglibyśmy dostać to próbę zrobienie jeszcze raz dokładnie tego samego filmu.

Ale The Rock? Na serio nie było lepszego aktora w to miejsce? [Czy się dla nich "nadaje idealnie"?] ;-)

To już bym wolał Jasona Stathama w to miejsce ]:->

PS: Matko to ty jednak żyjesz na gramie. myślałem że odszedłeś na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Braveheart napisał:

Ale The Rock? Na serio nie było lepszego aktora w to miejsce? [Czy się dla nich "nadaje idealnie"?] ;-)

Z tego co wiem to The Rock ma grać awatara, więc nadaje się idealnie. Nie da się też ukryć że ten aktor ostatnio sprzedaje filmy i jest na fali, wybór jest więc jak najbardziej logiczny.

1 godzinę temu, Braveheart napisał:

To już bym wolał Jasona Stathama w to miejsce ]:->

Proszę cię... Przecież on od 10 lat gra to samo, jak dla mnie to już dawno się znudził. Ostatnia jego ciekawa rola była w Agence, gdzie zagrał... parodię samego siebie.

1 godzinę temu, Braveheart napisał:

PS: Matko to ty jednak żyjesz na gramie. myślałem że odszedłeś na dobre.

Na forum i tak się nic nie działo, więc nie było sensu zaglądać. W święta odkryłem że zmienił się silnik forum, więc z ciekawości przejrzałem forum - z aktywnością nic się nie zmieniło, ale przynajmniej działają powiadomienia na maila o nowych postach w obserwowanych tematach, więc można być na bieżąco niewielkim kosztem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2016 o 21:04, lis_23 napisał:

Sorry, ale niektóre filmy się po prostu starzeją i czasami stają się po prostu niestrawne dla współczesnego widza. Osobiście chętnie zobaczyłbym ekranizacje powieści Karola Maya zrobione przez Hollywood, zamiast tych starych filmów made in Germany i chyba Bułgaria. Niestety, nie żyje już John Barry, więc o dobrą muzykę byłoby ciężko.

Ja sobie tę nową wersję obejrzałem i nie jest wcale taka zła - dialogi, patos, itp. można zarzucić każdemu współczesnemu filmowi. Nie każdy film ma dialogi a la Tarantino. Ty też należysz do osób, którym nie podobają się aktorzy i postacie innych ras niż biała? Ostatnio nawet w przypadku "Rogue One" robi się awantura, że nie ma w obsadzie białego, dwudziestoletniego mężczyzny - katolika, ale są za to kolorowi i baba ...

Po prostu widz jest mało wymagający a remake-i w 99%  to dno i szmira ot choćby

 Ghostbusters. Pogromcy duchów (2016)
Ben-Hur (2016)
Point Break - Na fali (2015)

Do pięt nie dorastają oryginałom ale reamke-oza trwa w najlepsze:

http://www.denofgeek.com/us/movies/reboots/248590/113-movie-remakes-and-reboots-currently-in-the-works

Odnośnie "Siedmiu wspaniałych" już zaakceptowałeś niskie standardy Hollywood. Wbrew pozorom są jeszcze reżyserzy którzy nie traktują widza jak skończonego kretyna.

Antoine Fuqua zaś to robi sorry ale strzelanie 9 razy bez przeładowania z rewolweru, kartaczownica gatlinga której skuteczny zasięg to 100 jardów czyli około 92 metrów gdy w filmie strzela na dystansie 1,5 kilometra a celność ma karabinu snajperskiego i inne bzdury które widać gołym okiem.

Dlaczego za każdym razem jak się komuś film nie podoba to obrońcy tegoż filmu wyjeżdżają z zarzutami o rasizm itp.itd.

Film powstał bez żadnego pomysłu, znaczy się pomysł był zrobić forsę po linii najmniejszego oporu i to się udało.

Siedmiu wspaniałych 2016 r. to głupi film akcji i tyle, zresztą Antoine Fuqua nie potrafi kręcić nic innego jak filmy akcji zmienia tylko scenografię. Owszem niektóre filmy akcji mu wychodzą np. Olimp w ogniu, Strzelec ale nic ponadto.

Owszem mamy świetną obsadę Denzel Washington, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio, Byung-hun Lee, Peter Sarsgaard tylko nic z tego nie wynika postacie są płaskie i wycięte z papieru aktorzy starli się coś z tego wykrzesać ale z nawozu tortu nie zrobisz.

Muzyka to nieudana podróbka oryginału.

Scenariusz, to był jakiś scenariusz ? ale jak się bierze takie "tuzy" do pisania scenariusza to efekt może być tylko jeden.

Od dialogów w tym filmie bolą zęby i widać że były pisane na kolanie na duuużym kacu, o ile były pisane a nie improwizowane na planie.

Idiotycznych akcji rodem z propagandowych filmów ZSRR z lat 40 nie zliczę najpierw główny zły wysyła niemilców aby wybili mieszkańców i rewolwerowców a później wyciąga Kartaczownicę gatlinga który siecze kulami jak rasowy śmigłowiec Apache albo inna kosmiczna technologia :) trupów w filmie więcej niż niż Rambo czy Commando :)

Pomiąłem coś w tej rozgotowanej niczym ryż papce która została "twórczo" odświeżona ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2016 o 16:48, Blackhand napisał:

A ja głupi myślałem, że "remake'izm" to głównie choroba branży gier... :D Ale poważnie, serio ogląda ktoś to co z Holywood wychodzi z jakichś głębszych pobudek? Tj. nie tylko dla rozrywki (o ile jakiejś jeszcze dostarczają)?

Niestety ludzie to oglądają i jak widzę te wysokie oceny na filmwebie choćby dla:

http://www.filmweb.pl/film/Ghostbusters.+Pogromcy+duchów-2016-491609

http://www.filmweb.pl/film/Dzień%2C+w+którym+zatrzymała+się+Ziemia-2008-442004

http://www.filmweb.pl/film/Ben-Hur-2016-679424

to się zastanawiam jak takiej szmirze można dać tak wysokie oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kerkas napisał:

Niestety ludzie to oglądają i jak widzę te wysokie oceny na filmwebie choćby dla /.../

5/10 na Filmwebie to wysoka ocena? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Muzyka to nieudana podróbka oryginału"

 

Gdyby Horner nie umarł w trakcie prac nad soundtrackiem, mogłoby być inaczej, a tak skomponował ponoć 15 sto minutową siutę na fortepian i na tej podstawie powstała cała muzyka do filmu.

 

A ja wczoraj byłem na "La La Land" i film jest bardzo fajny, choć nie wybitny ale bardzo przyjemny + rewelacyjna muzyka i zdjęcia. Oscary w większości murowane, choć same nominacje rozczarowują, min. brak nominacji dla "Zootopii" w kategorii najlepszy film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lis_23 napisał:

" Muzyka to nieudana podróbka oryginału"

Gdyby Horner nie umarł w trakcie prac nad soundtrackiem, mogłoby być inaczej, a tak skomponował ponoć 15 sto minutową siutę na fortepian i na tej podstawie powstała cała muzyka do filmu.

A ja wczoraj byłem na "La La Land" i film jest bardzo fajny, choć nie wybitny ale bardzo przyjemny + rewelacyjna muzyka i zdjęcia. Oscary w większości murowane, choć same nominacje rozczarowują, min. brak nominacji dla "Zootopii" w kategorii najlepszy film.

Ja oceniam całokształt, pewne rzeczy można wybaczyć debiutującym filmowcom ale nie reżyserom z doświadczeniem.

"La La Land" ten film mnie oczarował i zachwycił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od połowy listopada słucham muzyki z "La La Land", płytę z piosenkami wydaną w Polsce już mam, a sam soundtrack idzie do mnie z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lis_23 napisał:

Ja od połowy listopada słucham muzyki z "La La Land", płytę z piosenkami wydaną w Polsce już mam, a sam soundtrack idzie do mnie z USA.

Wiara w wytrawnych kinomanów przywrócona :) Ave lis_23 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mówimy o soundtrackach to oto moje ubiegłoroczne zakupy:

 

2j3r5zl.jpg

 

i tegoroczne:

 

nga5v7.jpg

 

Michael Giacchino:

"The Incredibles"

"Up"

Inside Out"

"Zootopia"

"Star Trek"

"Star Trek Into Darkness"

"Star Trek Beyond"

"Doctor Strange"

"Rogue One A Star Wars Story"

 

James Horner

"Star Trek II The Wrath of Khan"

"Glory"

"Rocketeer"

"The Pagemaster"

"Braveheart" - 2CD La La Land

"Pas De Deux"

"The Magnificent Seven"

"Collage The Last Work"

 

Jerry Goldsmith

"Star Trek The Motion Picture" - 2CD

"Rambo First Blood II"

"Air Force One"

 

John Barry

"The Cotton Club"

"Dances with Wolves" - 2CD La La Land

"The Real ... John Barry" - 3CD

 

James Newton Howard

"The Last Airbrender"

"Fantastic Beast and Where to Find Them"

 

Disney

"The Aristocats" - Disney Legacy Collections - 2CD

"The Rescures Down Under" - Intrada

"Moana" Deluxe Edition - 2CD

"Vaiana Skarb Oceanu"

"Jazz Love Disney"

"Kopciuszek" - Patric Doyle

 

Inne

"Farevell to the King" - Basil Poledouris

"Cloud Atlas"

"Whiplash" - Justin Hurwitz

"La La Land" - Justin Hurwitz

"Who Framed Roger Rabbit" - Alan Siulvestri

"The Jungle Book" - John Debney

"Independence Day" - David Arnold

"Dragonheart" - Randy Edelman

"Dracula" - Wojciech Kilar

"X2 X-Men United" - John Ottman - 2CD La La Land

"Chariots of Fire" - Vangelis

"Ben Hur" - Miklos Rozsa - 2CD

 

Edytowano przez lis_23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2017 o 11:24, lis_23 napisał:

 

Ładna kolekcja ścieżek dźwiękowych. Cóż, jest już temat  

ale doceniam chęć wskrzeszenia forum gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się