HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2006 o 11:02, Evil Khan napisał:

Ale tak - zgadzam się film jest banalny i nagięty i ma masę niedociągnięć.


Jak dla mnie - jest męczący... nadęty... nudny...
Jeśli ktoś ma ochotę to http://www.filmweb.pl/FilmReview?id=95745&review.id=1351

Ja po wyjściu z kina musiałem obejrzeć raz jeszcze Excalibur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 11:40, Wodzasty napisał:

> Ale tak - zgadzam się film jest banalny i nagięty i ma masę niedociągnięć.

Jak dla mnie - jest męczący... nadęty... nudny...
Jeśli ktoś ma ochotę to http://www.filmweb.pl/FilmReview?id=95745&review.id=1351

Ja po wyjściu z kina musiałem obejrzeć raz jeszcze Excalibur...


Jeżeli dobrze rozumiem to rozmawiacie o Królu Arturze. Dla mnie film bardzo fajny. Nie oglądałem innych filmów opowiadających tę legendę więc mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 11:42, Markus89 napisał:

Jeżeli dobrze rozumiem to rozmawiacie o Królu Arturze. Dla mnie film bardzo fajny. Nie oglądałem innych filmów opowiadających tę legendę więc mi się podoba.


To polecam właśnie Excalibur - baśniowy, urzekający, klimatyczny...:)) W zasadzie to kwintesencja legendy o królu Arturze i pomimo faktu, że nakręcono go dawno to technicznie nie jest gorszy od współczesnych produkcji... No i muzyka, ach...:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 02:22, Bedwyr napisał:

Twórcy chyba usiłowali stworzyć historyczną wersję dziejów Artura i ukazać źródło jego legendy.

Nie będę się wypowiadał nt fimu, bo oglądałem tylko pierwsze kilka minut ale te pierwsze minuty bardzo mnie zaintrygowały. Otóż wynikało z nich, że król Artur, Lancelot, i grupka jego rycerzy była z pochodzenia ... Polakami?!!!!
Na początku pokazano mapę Europy, tereny przyszłej Polski (zwanej Sarmacją) i dano do zrozumienia, że bohaterowie wywodzą się z tych terenów!! Bardzo oryginalna hipoteza i ciekawe czy ma jakieś uzasadnienie w legendach. Skąd scenarzyści wpadli na taki pomysł?! Czy w dalszym ciągu filmu było coś na ten temat wspomniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 12:05, A-cis napisał:

Nie będę się wypowiadał nt fimu, bo oglądałem tylko pierwsze kilka minut ale te pierwsze minuty
bardzo mnie zaintrygowały. Otóż wynikało z nich, że król Artur, Lancelot, i grupka jego rycerzy
była z pochodzenia ... Polakami?!!!!

Nie chcę się czepiać, ale Sarmaci to był lub koczowniczy żyjący na terenach dzisijeszego Iranu. Pusta i pyszna szlachta polska stworzyła mit, że wywodzą się właśnie od tego ludu, gdyż Sarmaci słynęli z odwagi, umiejętności bojowych i honoru.
A do samego "Króla Artura", to można krytykować, można chwalić. W każdym razie zrobili w końcu odskocznię od wszystkich wcześniejszych ekranizjacji o tym właśnie władcy. Wszystkie były strasznie podobne do siebie, a zmieniali się tylko aktorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 12:05, A-cis napisał:

(..)
Czy w dalszym ciągu filmu było coś na ten temat wspomniane?


OMG! Ja akurat początku nie widziałem. Coś wspominali o Sarmatach, ale sami mieli się raczej za Rzymian, gdyż na początku zamierzali wrócić do Rzymu. Nie wiem co mogliby mieć Sarmaci wspólnego z legendą Artura ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 12:11, paweusz napisał:

Nie chcę się czepiać, ale Sarmaci to był lub koczowniczy żyjący na terenach dzisijeszego Iranu.

Jeśli chodzi o ścisłość, to podobno wywodzili się z koczowniczych ludów Iranu. Niemniej jednak dotarli aż nad Wisłę :-)
Mapa, którą pokazano na początku filmu i na której byl wielki napis Sarmacja, nie pokazywała terenów Azji Mniejszej, tylko tereny na południowy wschód od morza Bałtyckiego.

Dnia 11.09.2006 o 12:11, paweusz napisał:

Pusta i pyszna szlachta polska stworzyła mit, że wywodzą się właśnie od tego ludu, gdyż Sarmaci słynęli z odwagi, umiejętności bojowych i honoru.

Jest dowiedzione, że to wyłącznie mit? (tylko pytam)
BTW. Ciekawy zestawienie słów (jak z podręczników PRL). Czy szlachta polskka kojarzy Ci się wyłącznie z przymiotnikami pyszna i pusta? (też tylko pytam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też dorzucę sowje zdanie o tym filmie. Najpierw napiszę co mi się nie spodobało: aktor grający Lanselota, scenariusz, zwykła "holiwódzka" produkcja, która bazuje na rozgłosie, opowiedziana historia nie jest wciągająca.
Najlepsza postać filmu to przywódca Sasów. Genialna choć oczywiście z góry była pisana jej śmierć. Poza tym RPGowa drużyna;).Postać Borsa i Dagoneta. A reszta to taka przeciętność. No i bym zapomniał, że nie przepadam za głównym aktorem. I Merlin to taki słaby czarodziej;). Jak oglądałem to pierwszy raz to myślałem, że to będzie bardziej fantasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie.
Przed zakończeniem wakacji na TVP 1 leciał film "Hitler - narodziny zła". Pierwszą część puścili wtedy no i sądziłem, że druga będzie w niedziele, a nie było i nie ma nic w programie, wiec ktoś kiedy puszczą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 17:16, Vaxinar napisał:

Ja mam pytanie.
Przed zakończeniem wakacji na TVP 1 leciał film "Hitler - narodziny zła". Pierwszą część puścili
wtedy no i sądziłem, że druga będzie w niedziele, a nie było i nie ma nic w programie, wiec
ktoś kiedy puszczą ?


A przypadkiem nie puszczali tych cześci jedna po drugiej?? Coś mi sie tak wydaje, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 16:55, A-cis napisał:

Jest dowiedzione, że to wyłącznie mit? (tylko pytam)

Nie ma żadnych argumentów, które by potwierdziły powiązanie szlachty polskiej z Sarmatami. Jeżeli nawet by tak było, bo szlachta uważała, że tylko ich stan społeczny od nich się wywodzi... A chłopstwo to przybyło ze Mongolii ? :)

Dnia 11.09.2006 o 16:55, A-cis napisał:

BTW. Ciekawy zestawienie słów (jak z podręczników PRL). Czy szlachta polskka kojarzy Ci się
wyłącznie z przymiotnikami pyszna i pusta? (też tylko pytam)

Kojarzy mi się także z pijaństwem, próżnością, lenistwem i tchórzostwem. Były wyjątki, ale wyjątek nie czyni reguły.
EOT, to nie temat o historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 17:21, hunter22 napisał:

A przypadkiem nie puszczali tych cześci jedna po drugiej?? Coś mi sie tak wydaje, ale pewności
nie mam.


Zgadza się, zgadza, z rok temu chyba. Ale cholera pecha miałem.
Pierwszą część WTEDY obejrzałem, a drugiej tylko troszkę bo ranko szkoła to sam wiesz. Teraz patrzę, że leci pierwsza i wakacje to mówię obejrze całość, no i w niedzielę 3 września miała lecieć druga część i nie ma. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 16:55, A-cis napisał:

> Pusta i pyszna szlachta polska stworzyła mit, że wywodzą się właśnie od tego ludu, gdyż
Sarmaci słynęli z odwagi, umiejętności bojowych i honoru.
Jest dowiedzione, że to wyłącznie mit? (tylko pytam)
BTW. Ciekawy zestawienie słów (jak z podręczników PRL). Czy szlachta polskka kojarzy Ci się
wyłącznie z przymiotnikami pyszna i pusta? (też tylko pytam)


To mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 22:11, Puszkin napisał:

Zna ktoś może jakieś filmy osadzone w realiach I wojny światowej ? Nie chodzi mi tutaj o jakieś
romansidła z przeplatanką taką tylko jakiś normalny właśnie ;p

http://recon.net.pl/forum/viewtopic.php?p=33132&sid=1e298927723e99e6fc190932825ad062
Ja polecam pewien serial "Przygody Młodego Indiana''y Jonesa" coś pięknego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 22:11, Puszkin napisał:

Zna ktoś może jakieś filmy osadzone w realiach I wojny światowej ? Nie chodzi mi tutaj o jakieś
romansidła z przeplatanką taką tylko jakiś normalny właśnie ;p

Zalezy co rozumieć pod pojęciem normalny - ja szczególnie polecam ''Gallipoli'' Weira, niezły jest ''Na Zachodzie bez zmian''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 03:55, skyler napisał:

Dziś na TVP o 0:15 ma być świetny film Martina Scorsese z 1986r "Kolor pieniędzy". W rolach
głównych występują Paul Newman i Tom Cruise. Naprawdę świetny film i wart obejrzenia, szkoda
tylko, że tak późno :(


O, fajnie że piszesz, bo lubię Scorcese i dobrze że na TVP, a filmu jeszcze nie widziałem... chyba. Ale sądząc po porze oddania posta, taka godzina Cię nie przeraża ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się