HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2006 o 15:08, bruli napisał:

To wyrocznia. Te "smugi" wokół niej to zapewne dym z kadzideł. Może wygląda to trochę nierealistycznie,
ale trzeba pamiętać, że film posiada komiksową stylistykę.

Widzę, że tylko Ty chyba mnie zrozumiałeś, ale na wszelki wypadek zapytuję ja Ciebie raz jeszcze:
Ten trailer http://youtube.com/watch?v=8T2oNi7eaYk
02:16 - chodzi o Nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 19:20, Vaxinar napisał:

To jest spytam, co to jest / kto to jest ta wyrocznia ?


Źle się wyraziłem. Nie tyle wyrocznia co wieszczka, kapłanka. Według wierzeń Greków, bogowie za ich pośrednictwem przekazywali swoją wolę, ujawniali przyszłość etc. Mało istotna postać, w komiksie pojawia się na zaledwie kilku stronach, przepowiada Leonidasowi, że Sparta upadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 20:28, bruli napisał:

Źle się wyraziłem. Nie tyle wyrocznia co wieszczka, kapłanka. Według wierzeń Greków, bogowie
za ich pośrednictwem przekazywali swoją wolę, ujawniali przyszłość etc. Mało istotna postać,
w komiksie pojawia się na zaledwie kilku stronach, przepowiada Leonidasowi, że Sparta upadnie.


Kapłanka i wszystko jasne, trzeba było tak od razu a wiedziałbym bez tłumaczenia. :) Swoja drogą to... fajna, ładnie się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 20:32, GRAMmer napisał:

Czy ktoś wie czy wyszedł film pt. Farenheit (czy jakoś tak)?

To o tym calym bushu i wojnie w Iraku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 20:32, GRAMmer napisał:

Czy ktoś wie czy wyszedł film pt. Farenheit (czy jakoś tak)?


Jeśli chodzi ci o Fahrenheit 451 na podstawie powieści Bradbury''ego to premiera przewidziana jest dopiero na 2007, do tego na chwilę obecną nie jest znana nawet obsada (poza reżyserem Frankiem Darabontem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po seansie filmowym, a więc i na świeżo mogę przedstawić wam moją recenzję.

Wbrew regułom
Na wstępie zaznaczę, że nie lubię filmów sensacyjnych, nie wymagających od nas wysiłku intelektualnego, film wymagający myślenia, poruszający tematy egzystencjalne, przemieszane z podstawowymi uczuciami nam towarzyszącymi na co dzień - miłość, przyjaźń, gniew, zdrada. To wszystko znajdziecie w tym dziele, które jest jak najzwyklejsza pomidorowa tyle że podana z luksusowym kunsztem. Czyli o życiu, o naszym życiu, film stawia przed nami sporą masę pytań retorycznych, na które odpowiedzieć możemy tylko sami sobie. Owe pytania sprowadzają się do jednego pytania, które przyświeca całej kompozycji filmu - Czy naginanie prawa jest dobre?
Jeden z bohaterów filmu na łożu śmierci wymówił poniższe słowa:

- Czasem trzeba skłamać, by poczynić większe dobro.

Tym samym film ma nam nasunąć odpowiedź na powyższe twierdzenie. Czy zabić jednego człowieka aby uratować setkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2006 o 10:31, Wodzasty napisał:

Jeśli chodzi ci o Fahrenheit 451 na podstawie powieści Bradbury''ego to premiera przewidziana
jest dopiero na 2007, do tego na chwilę obecną nie jest znana nawet obsada (poza reżyserem
Frankiem Darabontem)...

Dzięki za odpowiedź. Znam grę o podobnym tytule więc chciałem obejrzeć film a kumpel mi powiedział że taki jest (będzie). Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:31, GRAMmer napisał:

Dzięki za odpowiedź. Znam grę o podobnym tytule więc chciałem obejrzeć film a kumpel mi powiedział
że taki jest (będzie). Jeszcze raz dzięki.


Jeśli film będzie oparty na powieści Raya Bradbury''ego to na pewno opowiada całkowicie inną historię. 451 stopni Fahrenheita to temperatura, w której spala się papier, w książce Bradbury kreuje wizję świata, w którym czytanie i wolne myślenie jest zakazane. Zresztą jest już jeden film na podstawie tej książki, bodajże z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2006 o 21:04, bruli napisał:

Jeśli film będzie oparty na powieści Raya Bradbury''ego to na pewno opowiada całkowicie inną
historię. 451 stopni Fahrenheita to temperatura, w której spala się papier, w książce Bradbury
kreuje wizję świata, w którym czytanie i wolne myślenie jest zakazane. Zresztą jest już jeden
film na podstawie tej książki, bodajże z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Stary film......Bardzo. Może inna chistorja ale tytuł podobny warto zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:08, GRAMmer napisał:

Stary film......Bardzo. Może inna chistorja ale tytuł podobny warto zobaczyć.


Ha, ostatnio oglądałem film z 1924 roku - Nibelungi, to dopiero staroć (ale jaki urokliwy). Co do Fahrenheit 451 - owszem warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawniej wyszedł film o tytule Fahrenheit tylko, że z cyframi 9/11, a więc Fahrenheit 9/11 to bardzo kompromisowy film, który w Ameryce i nie tylko wzbudził mnustwo sensacji. Mi. przed wyborami na prezydenta w USA, zabroniono go wyświetlać, ponieważ był on na nie korzyść G. Busha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 14:09, tosz napisał:

czy słyszał ktoś o pełnometrazowym fabularnym filmie Transformers ( na podstawie komiksu )
podobno juz niedługo ma wejśc do kin a nigdzie żadnych informacji o nim


Tak. Ma wejść w 2007 roku i ma być oparty na klimacie i fabule anime Transformers The Movie z 1986 roku (pooooooooolecam!!!). Czekam czekam czekam czekam i czekam, pierwowzór to dla mnie jedna z najlepszych pełnometrażowych bajek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:19, .Darnok napisał:

Eeee, Transformers to lipa i tandeta.


Bluźnisz dziadu ;[
Widac od razu, żeś cham i kiep, radzę obejrzeć oryginał, a potem sie wypowiadać ;]
Z żalem jednocześnie musze stwierdzić, że transformery które obecnie można obejrzeć czasem w tv nie mają wcale starego klimatu.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się