HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

W niedzielę szykują się dwa dobre filmy dla kinomanów - info tym bardziej ciekawe że obydwa na TVP1 która niespecjalnie rozpieszcza swoich widzów ... W każdym razie od 21.20 warto sobie zarezerwować czas na pierwszy tytuł czyli "Joe Black". Mógłbym się o nim szerzej rozpisywać ale zwyczajnie w świecie mi się nie chce - po prostu obejrzyjcie. A potem spora jak dla mnie niespodzianka jeżeli mówimy publicznej tvce - "Las Vegas Parano".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 17:22, Transylvanian_Hunger napisał:

Nic nowego, jak dany projekt odniesie z sukcesem także kontynuacje to pojawia się pragnienie
żerowania dalej na danym pomyśle.

Pewnie, że nic nowego. Zauważ jednak, że części I - III trzymały równy, przyzwoity poziom. Natomiast IV część zapowiada się kaszaniaście...

Swoją drogą, byłem ostatnio na amerykańskiej wersji "Dla niej wszystko". I tak - pierwsza połowa filmu to totalna zrzyna z francuskiej wersji, dosłownie dialog w dialog. Druga połowa - trochę zmodyfikowana, po amerykańsku, tzn. więcej akcji musi być. Crowe jest zadowalający, Jego Żona już nie bardzo. Ogólnie jednak nie jest aż tak tragicznie jak się tego spodziewałem, choć francuska wersja dużo lepsza.
A najbardziej wku*wiało mnie, że główny bohater jeździ Priusem. Mam dość. W każdym cholernym filmie każdy bohater, choćby był żebrakiem bez grosza przy duszy, musi jeździć tym g*wnem. Ile można?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 26.11.2010 o 21:57, szypek26 napisał:

Swoją drogą, byłem ostatnio na amerykańskiej wersji "Dla niej wszystko". I tak - pierwsza
połowa filmu to totalna zrzyna z francuskiej wersji, dosłownie dialog w dialog.

/.../

Dnia 26.11.2010 o 21:57, szypek26 napisał:

się tego spodziewałem, choć francuska wersja dużo lepsza.


Zawsze uważałem że 95% remake-ów nie dorasta do pięt oryginałom.

Dnia 26.11.2010 o 21:57, szypek26 napisał:

A najbardziej wku*wiało mnie, że główny bohater jeździ Priusem. Mam dość. W każdym cholernym
filmie każdy bohater, choćby był żebrakiem bez grosza przy duszy, musi jeździć tym g*wnem.
Ile można?!


Akurat to jest banalnie proste , Amerykanie zaczynają się przesiadać z aut które chleją paliwo niczym smoki na auta które mają średnie zużycie paliwa na (czyli 6 litrów i poniżej 6 litrów na 100 km) a nie ma lepszej reklamy niż product placement w filmie kochanie popatrz Russell Crowe jeździ w filmie Priusem kupmy i my taki samochód.
Rząd USA również popiera tę ideę.
A to dopiero początek raczkuje już idea samochodów na olej rzepakowy znów product placement na razie widziałem tylko w jednym filmie "Policja zastępcza".

Ps. Chcesz zobaczyć chamski product placement ? idź na "Śniadanie do łóżka"

Ps.II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 07:50, kerkas napisał:

Ps. Chcesz zobaczyć chamski product placement ? idź na "Śniadanie do łóżka"


NIECH NIE IDZIE! CHOĆBY BILETY ZA DARMO ROZDAWALI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 14:12, Maurycy_69 napisał:

Oglądałem wczoraj Uczeń czarnoksieznika.. Chyba jestem już za stary na takie filmy :p
chociaż ogólnie fajny, dlatego polecam widzom tak do lat 20 :)


To nie wina wieku. Film jest po prostu banalny, schematyczny i do bólu przewidywalny. Poza tym jest zwyczajnie głupi, a poczucie humoru... no co tu się rozpisywać - mamy pierdołę, który swoim zachowaniem i wpadkami ma rozmieszać widza - poziom podstawówki, w porywach gimnazjum. Wszystko byłoby do przełknięcia, gdyby nie ten "humor"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 16:50, rob006 napisał:

poziom podstawówki, w porywach gimnazjum. Wszystko byłoby do przełknięcia, gdyby nie ten "humor"...

czyli jednak kwestia wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 16:53, Maurycy_69 napisał:

> poziom podstawówki, w porywach gimnazjum. Wszystko byłoby do przełknięcia, gdyby
nie ten "humor"...
czyli jednak kwestia wieku ;)


Ja bym powiedział że to raczej wina filmu, tylko że młodsi ludzie mniej widzieli, mniej wymagają, i im to nie przeszkadza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi jakieś dobre adaptacje książek Stephena Kinga :)
Widziałem:

- Carrie
- Smętarz dla zwieżąt 1 i 2 (dwójka IMO to dno)
- Misery
- Zielona Mila
- Sekretne Okno

Zależy mi na takich normalnych horrorach, czyli w stylu Smętarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 17:05, rob006 napisał:

Ja bym powiedział że to raczej wina filmu, tylko że młodsi ludzie mniej widzieli, mniej
wymagają, i im to nie przeszkadza :P

no czyli de facto kwestia wieku ;D Film dla nastolatków i tyle ;)
Czy z tego względu czy z innego a jednak :)

Zmieniając temat.. oglądałeś może nowego resident evil? bo mam zamiar się wybrać i nie wiem czego oczekiwać


@Harrolfo
http://www.filmweb.pl/1408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz... ja mam troche ponizej 20 i jednak nie spodobal mi sie film. Za darmo mozna obejrzec, jak nic innego nie ma, poza tym, to jak wymienil rob006, razi przewidywalnosc i humor, film nie wyroznia sie NICZYM, powtarzam NICZYM.
Denerwuja mnie tez te przesadzone moce bohaterow. Nawet jak na sci-fi, razi brak realizmu.
Dla mnie mocne 3,5/10. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 18:13, Killinginno napisał:

"Lśnienie",

Też widziałem, o kilku filmach zapomniałem na liście :)

Dnia 27.11.2010 o 18:13, Killinginno napisał:

"1408"

Widziałem, słaby film

Dnia 27.11.2010 o 18:13, Killinginno napisał:

"Uczeń szatana", "Łowca snów", "Skazani na Shawshank", "Podpalaczka",
"Christine", "Sztorm Stulecia",

Dzięki
>"Lśnienie".
Hmm, deja vu? ;)
>Myślę, że tyle wystarczy ;)
No wiesz, im więcej, tym lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się