HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2010 o 22:28, Tyler_D napisał:

A czy oni byli zadowoleni? Wszczynali zamieszki, atakowali ludzi, kradli jedzenie ale
jak MNU zakosiło im całą broń to czym mieli walczyć? Padaliby jak muchy, zwłaszcza że
nie byli w pełni sił.


Dołóż do tego powszechne uzależnienie od kociej karmy (IMO raczej od któregoś konserwantu z niej, ale to moja teoria).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 22:11, A-cis napisał:

> (...)
Zamieszałeś kijem w mrowisku :-)
Tu fanów tego filmu jest jak mrówek. Przekonałem się o tym swego czasu, gdy ośmieliłem
się niezbyt pochlebnie o nim wyrazić.
Zobaczymy na jak długo starczy Ci sił aby odpierać frontalny atak. :-)


Haha. Hive mind działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 22:44, Ichibanboshi-kun napisał:

Taką śmieszną właściwość D9 odkryłem. Gdy to oglądam to jestem zachwycony, a gdy już
ochłonę, to tak... No dobry film, który warto wypożyczyć i sobie obejrzeć.


Ja tam czekam na nowy projekt Blomkampa. Teasery już są i nie powiem, zaciekawiło mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2010 o 22:54, Fumiko napisał:

Ja tam czekam na nowy projekt Blomkampa. Teasery już są i nie powiem, zaciekawiło mnie.


A mogła byś rzucić linkami jakimiś? Bo jakoś mi umknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 22:25, Fumiko napisał:

Spoiler


Potrzebny był MODUŁ sterowniczy i PALIWO. Moduł był pod szopą Chrisa, a paliwo rzeczony
Chris produkował metodą chałupniczą przez 20 lat - co w filmie było!



To na pewno było paliwo?

Dnia 29.11.2010 o 22:25, Fumiko napisał:

Ludzie zasadniczo są debilami. Welcome to the real world.


Niby wszyscy o tym wiedzą ale nic się nie zmienia

Dnia 29.11.2010 o 22:25, Fumiko napisał:

Dalej nie powiedziałeś co Ci się kupy nie trzyma.


Stosunek ludzi do kosmitów i kosmitów do ludzi. To, że sprawę kosmitów powierzono jakiejś korporacji. To, że ludzie w tym filmie proszą się o śmierć. Tak jak napisałem parę postów wyżej przykład: gdybyś np. leciała samolotem do Meksyku, ale samolot musiałby awaryjnie lądować w USA to nikt by Cię tam nie zamknął w obozie i nie zaczął na Tobie eksperymentować. Ta cała sytuacja w tym filmie jest jakaś surrealistyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

To na pewno było paliwo?


Tak.

Spoiler

Tylko działające w inny sposób. Jakbyś nie zauważył po broniach, ich "technika" to właściwie zaawansowana biotechnologia (broń działająca tylko dla konkretnego DNA i tak dalej).


Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

Stosunek ludzi do kosmitów i kosmitów do ludzi. To, że sprawę kosmitów powierzono jakiejś
korporacji.


Spoiler

Bo rząd ma dość i chce zamieść sprawę pod dywan a przy okazji uniknąć zamieszek.


Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

To, że ludzie w tym filmie proszą się o śmierć. Tak jak napisałem parę postów
wyżej przykład: gdybyś np. leciała samolotem do Meksyku, ale samolot musiałby awaryjnie
lądować w USA to nikt by Cię tam nie zamknął w obozie i nie zaczął na Tobie eksperymentować.
Ta cała sytuacja w tym filmie jest jakaś surrealistyczna.


Na mnie nie ma po co eksperymentować. Ot, przeciętny przedstawiciel homo sapiens. Nie mam żadnych dziwnych mutacji ani nie należę do gatunku pozaziemskiego. Więc dla przeciętnego amerykanina nie będę niczym dziwnym, ot, normalny człowiek. Gdybym była kosmitą, to już co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

Niby wszyscy o tym wiedzą ale nic się nie zmienia

A co ma zmienić debil skoro jest debilem:)

Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

Stosunek ludzi do kosmitów i kosmitów do ludzi. To, że sprawę kosmitów powierzono jakiejś

No, akurat to nie powinno cię dziwić.

Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

korporacji. To, że ludzie w tym filmie proszą się o śmierć. Tak jak napisałem parę postów

Też nowina...

Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

Ta cała sytuacja w tym filmie jest jakaś surrealistyczna.

1. W końcu to film.
2. Wyobraź sobie coś takiego:
-Spotykasz coś co niebezpiecznie wygląda
-W dodatku niekomunikatywne jest i dziwnie się zachowuje
-I ni ch*** nic o tym nie wiesz (nic to za słabe słowo:).
Jak wygląda stereotypowa reakcja ludzi na coś nieznanego ale kojarzonego z niebezpieczeństwem mogłeś się dowiedzieć czytając newsy o zajściach po 11.9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:31, Fumiko napisał:

> To na pewno było paliwo?

Tak.

Spoiler

Tylko działające w inny sposób. Jakbyś nie zauważył po broniach, ich "technika"
to właściwie zaawansowana biotechnologia (broń działająca tylko dla konkretnego DNA i
tak dalej).



Ale było powiedziane w filmie że to jest paliwo ?

Spoiler

Spodziewałem się raczej że paliwem dla międzygwiezdnego statku będzie antymateria, ciemna energia lub coś w tym stylu. A w broni nie widzę zabardzo biotechnologii, jest metalowa i wali promieniami lub pociskami tyle że ma zabezpieczenie przed nieodpowiednim użytkownikiem. Tak jak dzisiaj są już zabezpieczenia na broń sprawdzające linie papilarne użytkownika.


Dnia 29.11.2010 o 23:31, Fumiko napisał:

> Stosunek ludzi do kosmitów i kosmitów do ludzi. To, że sprawę kosmitów powierzono
jakiejś
> korporacji.

Spoiler

Bo rząd ma dość i chce zamieść sprawę pod dywan a przy okazji uniknąć zamieszek.



To wytłumaczenie mi nie pasuje. Który rząd ? Lądowanie kosmitów to raczej sprawa międzynarodowa a nie tylko rządu na terenie państwa którego wylądowali. A żeby ONZ nie było stać na wyżywienie i zakwaterowanie kilku tysięcy osobników to by było dziwne

Spoiler

W skrócie to wygląda tak
Kosmici wylądowali w RPA
Reakcja ludzi - świetnie kolejne kilka tysięcy gęb do wykarmienia
Reakcja rządów - oddajmy ich w ręce korporacji która więcej zapłaci niech sobie poeksperymentują , a że wplątają nas w wojnę nie do wygrania - trudno
Reakcja kosmitów - uga bugga ugga

Ta cała sytuacja w tym filmie jest jakaś surrealistyczna.

Dnia 29.11.2010 o 23:31, Fumiko napisał:


Na mnie nie ma po co eksperymentować. Ot, przeciętny przedstawiciel homo sapiens. (...)


Zawsze znajdzie się jakiś powód żeby poeksperymentować nawet na człowieku. Można na przykład sprawdzić jak działać będzie dany lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Skąd jesteś przybyszu, że nie znasz ziemian? Można doczepić się do paru rzeczy w D9, ale wytykasz mu takie rzeczy, które byłyby tak naprawdę dziwne i nielogiczne gdyby były inne. I tak łagodnie potraktowano te krewetki, równie dobrze mogliby je pozamykać w jakiś kompleksach i pościemniać, że zlikwidowano je, bo zagrażali ludzkości i spokojnie robić na nich doświadczenia. Kurde, kiedyś gorzej traktowano murzynów, żydów oraz innych LUDZI, więc nie wiem tak naprawdę o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:54, ev1l_on3 napisał:

Traktowanie przybyszów z innej planety (którzy wyprzedzają ludzi o stulecia) jak śmieci
(bo tak właśnie ich traktowali) jest nie tylko niemoralne ale też kretyńskie zważywszy
na to, że w przypadku wojny ludzie nie mieliby szans.

z tego co pamiętam akurat krewetki lubiły śmiecie więc... ;) sami siebie traktujemy podobnie więc trudno abyśmy obcych traktowali lepiej. tym bardziej że byli bardzo kłopotliwymi sąsiadami dlatego przeniesieni zostali do obozu.

Dnia 29.11.2010 o 21:54, ev1l_on3 napisał:

Poza tym gdybyś np. leciał samolotem do Meksyku, ale samolot musiałby awaryjnie lądować
w USA to nikt by Cię tam nie zamknął w obozie i nie zaczął na Tobie eksperymentować,
no chyba że byłbyś Talibem.

bo i po co mieliby na mnie eksperymentować w końcu takich jak ja jest prawie 7 mld? poza tym nie jestem obcą formą życia, nie posiadam pozaziemskiej technologii opartej na biotechnologii i własnym dna itp. itd.

Perry_Cox
ev1l_on3 chyba brakuje standardowego wizerunku obcych którzy pojawiają się na naszej szczęśliwej planecie (najlepiej gdzieś w usa) z zamiarem jej podbicia. zamiast takich pokojowo nastawionych krewetek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:54, ev1l_on3 napisał:

> (...)

Traktowanie przybyszów z innej planety (którzy wyprzedzają ludzi o stulecia) jak śmieci
(bo tak właśnie ich traktowali) jest nie tylko niemoralne ale też kretyńskie zważywszy
na to, że w przypadku wojny ludzie nie mieliby szans.
Poza tym gdybyś np. leciał samolotem do Meksyku, ale samolot musiałby awaryjnie lądować
w USA to nikt by Cię tam nie zamknął w obozie i nie zaczął na Tobie eksperymentować,
no chyba że byłbyś Talibem.


Poza tym na kosmitach eksperymentowali potajemnie by mieć dostęp do broni obcych, a nie mogli odesłać ich z powrotem na ich planetę z oczywistych powodów, toteż przetrzymywali ich w obozie. Pozwoliłbyś, by Krewetki chodziły spokojnie po twoim mieście, grzebały w odpadach i (nie byli za bardzo wychowani) robili zadymy? Nie wydaje mi się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 13:14, Shelazar napisał:

D9 -

Spoiler

Czemu on się wogóle zmienił w kosmite, po dostaniu w twarz paliwem?


Czemu Darth Vader mógł dusić innych ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

To na pewno było paliwo?

Spoiler

Specyficzny płyn który działał jak paliwo a był tworzony przez lata w chałupie Chrisa. W każdym razie coby to nie było bez tego statek matka by się nie ruszył nawet o milimetr. A to że stworzył je właśnie Chris dowodzi tylko tego że był wyjątkową i bardziej rozwiniętą krewetką niż reszta braci.

Dnia 29.11.2010 o 23:26, ev1l_on3 napisał:

Ta cała sytuacja w tym filmie jest jakaś surrealistyczna.

Załóżmy że taki statek rzeczywiście by sobie zawisł gdzieś i tak wisiał i wisiał. Nie przekonasz mnie że ludzie nie zaczęliby z czasem wpychać się do środka - w co jak w co ale to nie uwierzę. Poza tym

Spoiler

ten film to przecież jakby nie było sci-fi które przecież nie musi być obowiązkowo uberhiperrealistyczne czyż nie? Założono że ludzie wejdą do środka - zobaczyli co zobaczyli ... co mieli do stracenia a co do zyskania? Wyliczenia są jak dla mnie bardzo proste. Odbębniono bajeczkę z Dystryktem, stworzono sobie tajne laboratoria MNU i ciemny biznes by się kręcił. A krewety pewnie z czasem by po cichu wyeliminowano żeby nie zostawić bajzlu i nie wzbudzać podejrzeń u fanatyków humanitaryzmu. Pamiętasz co robili naziści wycofując się z terenów na których znajdowały się choćby obozy koncentracyjne? Właśnie. A to że akcję umiejscowiono w Afryce działa tylko in plus na realizm całego filmu.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Spodziewałem się raczej że paliwem

Dnia 30.11.2010 o 00:52, ev1l_on3 napisał:

dla międzygwiezdnego statku będzie antymateria, ciemna energia lub coś w tym stylu.

Niektórzy twórcy filmów są oryginalni - nie gań ich za to. :-P
>A

Dnia 30.11.2010 o 00:52, ev1l_on3 napisał:

w broni nie widzę zabardzo biotechnologii, jest metalowa i wali promieniami lub pociskami
tyle że ma zabezpieczenie przed nieodpowiednim użytkownikiem.

Spoiler

No i to jest właśnie ta biotechnologia - broń prawnów jest bezużyteczna gdy korzystają z niej ludzie [ brak zgodności DNA czy alienowego odpowiednika tegoż ]. A Wikus? Zaraził się owym płynem biologicznym - paliwem czy czym to było, organizm [ biologiczny! ] to wchłonął i już nie było problemu z użytkowaniem broni. Proste.


>A żeby ONZ nie było stać na

Dnia 30.11.2010 o 00:52, ev1l_on3 napisał:

wyżywienie i zakwaterowanie kilku tysięcy osobników to by było dziwne

Ktoś musi wydać zgodę. :-P
/.../ cut

Spoiler

A co miały zrobić chore, przymierające głodem krewety pozbawione broni? Bunt? Jeden osobnik padał od circa 2-3 kul więc szybko by je szlag trafił a poza tym pozbawione dowódcy raczej same masowego ataku nie urządzą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 18:09, Tyler_D napisał:

Spoiler

Bo taki był zamysł. Tak, to takie proste. :F



Rumcajsev - kurde, nie znam SW, nie kumam żartu (?).


No bo taki był zamysł, Vejder potrafił czarować... A film oglądałem już dawno, ale jak już się wątek rozkręcił to przypomniał mi się ten motyw i myślałem że jakoś to normalnie wytłumaczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się