HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2011 o 20:01, kerkas napisał:

Styczniowy Człowiek to kryminał a nie thriller.

Nawet więcej, bardziej komedia niż thriller, niemniej tematyka i narracja nie odbiega zbytnio od stylu wytyczonego przez Manhunter''a(choć może pierwszy był "Man on a Swing") i kolejne "powiastki o śledztwie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 11:33, Jammin69 napisał:

Czy ktoś może mi polecić filmy w stylu Mechanika, Zodiaka lub Lokatora ( tego z 2009


Powinieneś Być zadowolony , jeśli te filmy również widziałeś daj znać.

Zawrót głowy (1958)
Czysta formalność (1994)
Pi (1998)
Uwolnienie (1972)
Unknown (2006)
Nie oglądaj się teraz (1973)
Drabina Jakubowa (1990)
Otwórz oczy (1997)
Osławiona (1946)
Detektyw (1972)
Świadek oskarżenia (1957)
Spartan (2004)
Trzy dni Kondora (1975)
Laura (1944)
Urzeczona (1945)
Incydent (1997)
Koziorożec 1 (1977)
Intacto (2001)
The Spanish Prisoner (1997)
Śmiertelne manewry (1981)
Insomnia (1997)
Nagle, ostatniego lata (1959)
Mordercza rozgrywka / Knight Moves (1992)
The Boston Strangler (1968)
Mroczne przejście (1947)
Zasady domina (1977)
A Murder of Crows (1998)
Scorpio (1973)
http://www.imdb.com/title/tt0093435/
The Salamander (1981)
Dom zły (2009)
http://www.imdb.com/title/tt0093347/
Śmierć z komputera / Ordinateur des pompes funebres, L'' (1976)
Diagnoza zbrodni (1992)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie C''est arrivé près de chez vous znane szerszemu gronu jako "Człowiek pogryzł psa" i ... to jest jeden z lepszych filmów jakie widziałem. Mógłbym się co prawda rozpisywać tak o samym tytule i zawiłościach tegoż jak i wieloznacznych analizach które spłodziło mnóstwo widzów i krytyków ... tylko po co? To niech sobie każdy zainteresowany przeczyta sam po seansie. Ja powiem tylko [ lub aż ] tyle że film jest oryginalny, nieszablonowy, wciągający i na swój sposób przewrotny. Przeglądając sieć trafiłem na wiki na której napisano że uważa się ten twór za jeden z bardziej okrutnych filmów w historii kinematografii ... z tym to akurat średnio bym się mógł zgodzić bo widziałem już dosadniejsze i bardziej obrzydliwe ... dzieła. Niemniej jednak warto poświęcić chwilę [ bo czymże jest ledwie półtorej godziny ] by zapoznać się z tym tytułem. Może was zszokuje, może znudzi ale o po takich seansach nie pozostaje się obojętnym. Co prawda moja "recenzja" zapewne przyniosła więcej pytań niżeli odpowiedzi ale mam to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ... ciężko powiedzieć w sumie.

Jest parę scen które można by podpiąć pod "odrażające" tudzież "gorszące" choćby:

Spoiler

scena ... hm ... gwałtu, parę razy można zobaczyć całkowicie nagich mężczyzn [ kobiety w sumie też ] wraz z wiadomym organem

w tle przewija się spora ilość zwłok, krew się trafia ale to czarno biały film więc nie jest to jakoś wielkie obrzydlistwo



O wiele bardziej gorsząca niż wspomniane przeze mnie aspekty jest chyba sama konwencja i tematyka filmu wraz z głównym bohaterem. Widza bardziej frapuje sam Benoit i jego sposób postępowania oraz teksty typu:

Spoiler

- Coś zgubiłem.
- Moją bransoletkę z imieniem.
- Co?
- Zgubiłem bransoletkę z imieniem!
- Cholera!
- Jakaś pamiątka?
- Z pierwszej komunii.
- Ciężko się robi, kiedy człowiek zgubi coś takiego, nie?
- Ukraść było ciężko.
- W okolicy nie było wiele dzieciaków z moim imieniem.



Kontrowersje może też wzbudzać to taka jakby hm ... lekkość i frywolność zachowania i ukazywanie części z morderstw [ zdarzyło się też
Spoiler

jedno na kilkuletnim na oko dzieciaku

].

Główny bohater także jest na swój sposób postacią bardzo dwuznaczną - z jednej strony wygląda na psychopatę i socjopatę w jednym ale z drugiej strony jego postępowaniem często kieruje rozum, inteligencja, rozsądek [ choć nie zawsze ].

Zdarzają się też momenty gdzie ocieramy się o rasizm tudzież dość niesmaczne żarty o stosunkach damsko - męskich. Generalnie tak zwane śliskie tematy nie są temu filmowi obce.

Montaż i sama konwencja w jakiej film stworzono i jak on wygląda [ niechlujny montaż z ręki, słabe celowo udźwiękowienie, brak jakichś porażających efektów specjalnych ] też stwarzają specyficzny, ciężki klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dunno ... Postala znam tylko z recenzji, jakieś tam niby podobieństwa można by zauważyć ale ten film to zupełnie inna klasa - nawet jeżeli wchodzi w grę zwrot "na poważnie" - dodatkowo to jest film francuski a nie od dziś wiadomo że ich twórczość [ nie tylko kinematograficzna ] jest ... specyficzna, stylowa i taka jakby oderwana od reszty. Co by nie powiedzieć - warto obejrzeć chociaż raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po obejrzeniu 127 godzin i muszę przyznać , że film zrobił na mnie wrażenie , świetne ujęcia i dobra gra głównego bohatera to jego główne atuty. No i wreszcie mamy coś pomysłowego , odbiegającego od schematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NOWA WIELKA KOLEKCJA FILMOWA
http://filmydalekiegowschodu.pl/
Złota kolekcja filmów kung-fu
Dziś premiera "Wielki szef" cena 12zł95gr
16 tytułów
The best of japan
8 tytułów
Hong Kong Cinema Collection
15 tytułów
The Best of Korea
6 tytułów

Ps. Przepraszam ale wszystkie tytuły jakie są w kolekcji wklepię jutro na razie pozostaje strona www którą podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THE BEST OF JAPAN

Wojownicy Ninja
47 mieczy zemsty
Zabić Szoguna!
Intryga klanu Yagyu
Samuraje z piekła rodem
Ośmiu wspaniałych
Ostatni miecz
Miłość i honor

THE BEST OF KOREA

Wojownik
W pogoni
Nieziemska broń dynastii Joseon
Niespokojny
Dobry , zły i zakręcony
Cios za cios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HONG KONG CINEMA COLLECTION

Znak Triady
Zasada nr 1
Tylko dla odważnych
Śmiertelna decyzja
Protektor
Ojciec chrzestny z Kantonu
Na pierwszej linii
Miejski łowca
14 ostrzy Bruce Lee - legenda Kung Fu
Czas ucieka
Ip Man
Ip Man II
Narodziny legendy
Ip Man
Kickboxer

ZŁOTA KOLEKCJA FILMÓW KUNG FU

Wielki szef
Król smoków
Wściekła pięść
Zemsta smoka
Smoki górą
Siedem pieści
Pięść smoka
Na celowniku
Droga Smoka
Mistrz
Gra śmierci
Gra śmierci II
Interes na kółkach
Rzeźnik Wing
Młody mistrz
Miecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


OMG, jestem pod wrażeniem, że ktoś z kraju znów próbuje się wybić. Trochę za bardzo amerykańskie, ale zawsze coś. Z tego może być coś bardzo ciekawego, ale równie dobrze może wyjść papka. Podobnie było z Wojną Polsko-Ruską. Trailer intrygował, ale sam film to szmira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło żesz kuffa, co to ma być? X_x

Nazywajcie mnie czarno widzącym pesymistą ale to mi śmierdzi kiczem i pierdołowatością na kilometr. Poza tym ja tu widzę lekkie czerpanie pewnych motywów [ co prawda to tylko trailer i być może błędne wrażenie ale ... ] co już nie nastraja jakoś bardzo optymistycznie ... no i jeszcze fejsbuk, matrix, cyber reality i jakiś pseudo emoś w głównej roli. Nie ... to się nie może udać. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.02.2011 o 19:54, Tyler_D napisał:

Nazywajcie mnie czarno widzącym pesymistą ale to mi śmierdzi kiczem i pierdołowatością


Tzw. kino młodzieżowe dobrze wychodzi Andrzejowi Maleszcze i to tyle w temacie.
A film mi cuchnie na kilometr http://www.imdb.com/title/tt0441796/ pod względem stylistyki oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 19:54, Tyler_D napisał:

Ło żesz kuffa, co to ma być? X_x

Po wieloletniej fali romantycznej komedii bądź wyrozumiały, mr. Durden - coś innego. Dajmy szansę polskiej kinematografii! "Jeż Jerzy" po trailerze wydaje się być ciekawy, nie wiem jeszcze jakie będę miał zdanie po pełnym seansie.
"Stay alive"? Trochę na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maleszka ... ?

Hm ... z tego co widzę na fw z jego twórczości to kojarzę tylko hm ... Maszynę zmian [ się oglądało w latach dziewięćdziesiątych :-P ] a tak to gościa nie znam.

Dnia 24.02.2011 o 20:18, kerkas napisał:

A film mi cuchnie na kilometr http://www.imdb.com/title/tt0441796/ pod względem
stylistyki oczywiście.

Heh ... no widać podobieństwa, ciekawe tylko czy to świadoma zrzynka czy nie.

Sztuczny strasznie ten trailer, gra aktorska niczym w Klanie, przesłodzone i bardzo takie sztampowe to to. Teraz jeszcze wlepmy w to internet czyli zło wcielone, emosia z problemami i dziewczynę i mamy "hiciora". Co prawda do momentu gdy nie pojawiły się cyber elementy sądziłem że dostaniemy jakąś przeróbkę "Stowarzyszenia umarłych poetów" w czasach współczesnych ale chyba się przeliczyłem. Nie liczę na coś uber ale jak dla mnie nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Perun =>

>Po wieloletniej fali romantycznej komedii bądź wyrozumiały,
Żeby nam to chociaż wychodziło. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się