HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2011 o 12:29, SpecShadow napisał:

Dzisiaj leci "Pierścień ognia" i jakoś mi się kojarzy z Johnem Cashem.
Do tego "Wojna światów" produkcji polskiej na TVP Kultura, na pewno lepsze od holyłódzkiego
tworu :]


Polska "Wojna światów" to zupełnie inna historia niż ta hamerykańska. Tak napawdę to jedynie tytuł maja identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watro pójść z klasą na Sale samonójców? I czy są tam jakieś nieodpowiednie treści? Przemoc,wulgaryzm? Bezpiecznie można iść? I czy film jest lepszy od filmu "Jestem numerem cztery"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 12:29, SpecShadow napisał:

Dzisiaj leci "Pierścień ognia" i jakoś mi się kojarzy z Johnem Cashem.


Raczej David Janssen-em (oryginalny serial "Ścigany")

Dnia 10.03.2011 o 12:29, SpecShadow napisał:

Do tego "Wojna światów" produkcji polskiej na TVP Kultura, na pewno lepsze od holyłódzkiego
tworu :]


Piotr Szulkin to twórca kina który pod przykrywką gatunku SF krytykował władze PRL-u jego odpowiednikiem w ZSRR byli Arkadij i Borys Strugaccy.
Niektóre filmy Szulkina mogą Ci się nie spodobać (np. Femina) po prostu straciły swój kontekst polityczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 14:06, bobobo napisał:

Watro pójść z klasą na Sale samonójców? I czy są tam jakieś nieodpowiednie treści? Przemoc,wulgaryzm?
Bezpiecznie można iść? I czy film jest lepszy od filmu "Jestem numerem cztery"?


Nieodpowiednie treści, przemoc, wulgaryzmy? Jak najbardziej, mięcho lata, krew, cięcie się żyletkami i takie tam są.
"Jestem numerem cztery" wygląda na paskudny crap, ja bym na to nie szedł i jeśli byłby wybór między tymi dwoma filmami to wygrywa "Sala samobójców". Nie jest to jakiś świetny obraz, ale przynajmniej nie jest to komedia romatyczna, może coś drgnie w polskim światku filmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA nie chce iść na Jestem numerem cztery :P Dla mnie jest to beznadziejny film sądząc po trailerach. Ale chce wiedzieć,czy tam są wulgaryzmy i przemoc, bo pani nas na ten zarąbisty film nie puści jak będą te 2 rzeczy :\ I proszę o normalną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 17:16, Cascad napisał:

jeż jerzy w kinach a wy o samobójcach...

Recenzje Jeża Jerzego jakie czytałem są druzgocące - ot, kolejna wulgarna animacja i "ambitne dyskusje" na ławaczce pod blokiem ... Sala Samobójców to przynajmniej coś świeżego na aktualny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 09:54, rhyz napisał:

> jeż jerzy w kinach a wy o samobójcach...
Recenzje Jeża Jerzego jakie czytałem są druzgocące - ot, kolejna wulgarna animacja i
"ambitne dyskusje" na ławaczce pod blokiem ... Sala Samobójców to przynajmniej coś świeżego
na aktualny temat.

Ekranizacja kultowego (wśród znawców) komiksu czyli karykaturalne ujęcie współczesnego blokowiska vs zatracenie bogatego szczeniaka w sieciowej kulturze takich samych szczyli co to z życiem nie mają co zrobić, zaiste aktualny temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 16:28, zadymek napisał:

Ekranizacja kultowego (wśród znawców) komiksu czyli karykaturalne ujęcie współczesnego
blokowiska vs zatracenie bogatego szczeniaka w sieciowej kulturze takich samych szczyli
co to z życiem nie mają co zrobić, zaiste aktualny temat:)

A nie jest aktualny? Nie ma Twoim zdaniem problemu z wirtualizacją życia, szczególnie wśród młodzieży?
Temat codziennosci blokowisk to jest imho odgrzewanie kotleta, mnie przynajmniej ten temat tak bardzo nie rajcuje.

Co do komiksu: zauwaz ze ja o komiksie (celowo) nie napisalem ani slowa. Nie znam go zbyt dobrze i nie krytykuje, pisze tylko o filmie i jego recenzjach prasowych, raczej miarodajnych jak dla mnie. Dla fanów tegoż komiksu jest to pewnie ''must see''. Ja wychowalem sie na innych komiksach: takich jakie byly w drugiej polowie lat 80-tych i poczatek 90tych. Teraz to wiesz, o sadze Zmierzch można powiedzieć, że jest kultowa, ale jakoś mnie to nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani Jeża, ani Sali nie oglądałem i raczej tego nie zrobię, ale Czarny Czwartek to rzeczywiście świetny film. Byłem zaskoczony, że skończy się na kiczowatym, przerysowanym pseudodokumencie, ale wyszło coś, do czego spokojnie pasuje metka "film sensacyjny", czy "thriller" i ocena 9/10. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 16:55, rhyz napisał:

A nie jest aktualny? Nie ma Twoim zdaniem problemu z wirtualizacją życia, szczególnie
wśród młodzieży?

Klub samobójców to zaiste reprezentatywny przykłąd wirtualizacji życia:)

Dnia 12.03.2011 o 16:55, rhyz napisał:

Temat codzienności blokowisk to jest imho odgrzewanie kotleta, mnie przynajmniej ten
temat tak bardzo nie rajcuje.

Mnie też, ale blokowisko to temat bliższy memu sercu (co nie znaczy, że bliski), niż "cierpienia młodego Wertera":/

Dnia 12.03.2011 o 16:55, rhyz napisał:

Co do komiksu: zauwaz ze ja o komiksie (celowo) nie napisalem ani slowa. Nie znam go
zbyt dobrze i nie krytykuje, pisze tylko o filmie i jego recenzjach prasowych, raczej

To i masz okazję poznać go w formie łatwo przyswajalnej, co w Polsce należy do rzadkości, a przez to jest wciąż mało ograne.

Dnia 12.03.2011 o 16:55, rhyz napisał:

Ja wychowalem sie na innych komiksach: takich jakie byly w drugiej polowie lat 80-tych i poczatek 90tych.

Ja ogólnie mam mało wspólnego z komiksem, co nie znaczy, że młodzieżowa wersja "Samotności w sieci" intertesuje mnie bardziej niż "Jeż Jerzy", ba odwrotnie, Jeż to coś egzotycznego i chętnie się zapoznam. Natomiast bajeczek z gatunku "oddalił się od rzeczywistości" już nie trawię.

Dnia 12.03.2011 o 16:55, rhyz napisał:

Teraz to wiesz, o sadze Zmierzch można powiedzieć, że jest kultowa, ale jakoś mnie to
nie rusza.

Jeśli jest obiektem kultu to jest bez wątpienia kultowa, a patrząc na moją siorę nie mam co do tego żadnych wątpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbe do wszystkich zgromadzonych w tym forum byście zagłosowali na film "Chodzący po ścianie"który bierze udział w konkursie filmoteki szkolnej. A żeby nie było offtopu to powiem tyle że ten film warto obejrzeć:):):)
Ankieta głosowania: http://sonda.hanzo.pl/sondy,106184,bNau.html
A tu można obejrzeć ten film: http://www.ceo.org.pl/portal/b_fs_wiadomosci_doc?docId=59403
Pamiętajcie "Chodzący po ścianie":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z "True Grit"...
Fajny film drogi, ale jednak zawiodłem się nieco, bo po Coenach spodziewałem się jednak bardziej klimatycznego filmu, tym bardziej po tych "ochach i achach", jakie taśmowo wydawał z siebie interneciq.

Z reklam natomiast uwagę moją przykuł "Adjustment Bureau", czyli po naszemu "Władcy Umysłów". Nawet pomimo ckliwego motywu przewodniego na temat "miłości łamiącej wszystkie bariery", zapowiada się coś ciekawego, przynajmniej po fragmentach trailera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Western żyje a imię jego "Rango" aha i komedią bynajmniej tego filmu bym nie nazwał.
Dla dzieci też się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 20:11, kerkas napisał:

Western żyje a imię jego "Rango" aha i komedią bynajmniej tego filmu bym nie nazwał.
Dla dzieci też się nie nadaje.


Właśnie miałem się o "Rango" zapytać :D. Hmm.. myślałem, że lepiej będzie, ale tak czy siak sam muszę sprawdzić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.03.2011 o 20:28, DambialkoX napisał:

Właśnie miałem się o "Rango" zapytać :D. Hmm.. myślałem, że lepiej będzie, ale tak czy
siak sam muszę sprawdzić :]


Film zawiera różne westernowe smaczki i ogólnie w połowie to western a w połowie spaghetti western.
Ciekawe są też stylizacje westernowe.
Film raczej dla fanów westernów.
dla fanów westernów ocena 7 dla pozostałych hmm 5


Ps. http://www.kolekcjafilmowa.pl/sf/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już za chwilę Leon zawodowiec, ciekawi mnie jaką wersję puszczą. Podobno ostatnio dali wersję reżyserską

Spoiler

gdzie był motyw ze sztuczką - z "pierścieniem" (?) - zawleczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się