HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2011 o 15:24, Ecko09 napisał:

Wydaje mi się, że niedawno powstała jakaś komedia z Johny Deppem (lub ma powstać). I
tu jest problem, bo nie wiem czy coś sobie uroiłem czy tak naprawdę jest. Na filmwebie
nie mogę się tego doszukać, oświeci mnie ktoś?

Czy chodzi ci o ''''Diamond Dead'''' gdzie oprócz Johnnego Deppa mają wystąpić David Bowie, Marilyn Manson, Ozzy Osbourne i Gwen Stefani ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Mam dość nietypową prośbę. Ostatnio z kolegą przypomnieliśmy sobie jakiś film, który oglądaliśmy już dość dawno (pewnie coś koło 10 lat) w telewizji (nie wiem, czy był pokazywany w kinach). Byłą to generalnie parodia Moby Dicka. Główny bohater (współcześnie) płynął do jakiegoś ekskluzywnego hotelu, po drodze jednak trafił na taki 18, czy 19-wieczny statek i generalnie potem były akcje z morskimi potworami, itp. (człowiek-rekin, etc.)
Wie ktoś o jaki film chodzi? Za nic nie możemy sobie przypomnieć tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 21:02, drblase napisał:

Do tej pory nie zdobyłem się na odwagę żeby obejrzeć ten film :(. Lubię klimatyczne horrory,
ale jeśli są nazbyt krwawe/gore''y (czy jak to tam odmienić) to omijam szerokim łukiem.
To nie dla mnie- chyba jakaś trauma z dzieciństwa, której dokładnie nie pamiętam xD.

No i jak przeczytałem na imdb opisy co niektórych scen to mnie odrzuciło jeszcze dalej.


Po obejrzeniu tego filmu miałem "ciekawą" noc.
Zachęcony do przełamania własnych lęków przez innych gramoiwczów postanowiłem obejrzeć do końca Obcy - ósmy pasażer Nostromo i nic nie pomogło gdy tylko zamknąłem oczy ten cholerny obcy nadal mnie ścigał.
To że dany film Cię odrzuca to nie jest kwestia traumy z dzieciństwa a raczej bogatej i kreatywnej wyobraźni.
Oczywiście są horrory których się nie boję ale jest ich niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 14:41, drblase napisał:

> /cut/
Cóż skoro tak stawiacie sprawę to obejrzę (a przynajmniej spróbuję) jak będą go puszczali
w TV.
Jako, że nie śledzę na bieżąco programu TV, ale do tego wątku zaglądam to byłbym wdzięczny
gdyby ktoś dał w temacie krótką notkę jak film będzie w TV. Ładnie proszę :).


Postaram się pamiętać , inną opcją jest poszukanie tego filmu w hipermarketach w koszach z filmami cena w okolicy 20zł.
Ewentualnie kupić na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 18:47, karolekx23x napisał:

Co sadzicie o obejrzeniu filmu Turysta ? Warty obejrzenia ?


Lepiej zamiast remake-u obejrzeć oryginał Anthony Zimmer (2005)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem jak pierwowzór, ale amerykański remake sobie odpuść. Mimo dobrej obsady (Depp, Jolie) i kilku ciekawych scen, całość jest po prostu nudna. Kiedyś od biedy możesz wypożyczyć, ale nie spodziewaj się niczego ekscytującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 18:32, kerkas napisał:

/cut/


Ahh skądś to znam, to ciągłe sondowanie otoczenia czy jednak coś tam się nie czai :). Zwłaszcza jak w filmie było coś pająkowatego (arachnofobia może dać w kość :/).
Ale jak już mam obejrzeć horror to wolę coś nastawionego na mocny klimat niż np. slashera.
PS. Prawie cała kasa przeznaczona na przyjemności już wydana, a to co zostało czeka na Dzień Książki...więc TV to jedyna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max Payne

Czyli krótka historia o tym jak z epickiej gry zrobić filmowe g*wno. Mimo że całość nie jest tworem Bolla to i tak nie zapowiadało się ciekawie bo zazwyczaj ekranizacje gier wychodzą cokolwiek średnio, poza tym trailer nie wyglądał obiecująco ...
Let''s see ... - beznadziejny dobór aktorów, Mark nijak nie przypomina Maxa, tak z wyglądu jak i charakteru, Mila czyli Mona tak samo [ w sumie jej rola a właściwie to uroda jest jednym z niewielu elementów które "jako tako" trzymają cały film w nomen omen - kupie ], krótki epizod Olgi nawet nie jest wart wspominania, reszta nawet nie warta komentowania. Sztuczne dialogi, zerowy realizm [ nawet jak na ekranizację gry ], totalny brak logiki przez większość jeżeli nie przez cały film, naciągane to to i strasznie nieskładne ... no i chyba najgorsze co może być w takiej ekranizacji - totalnie spieprzone sceny walki [

Spoiler

Max i jego turbostrzelba? motyw z utonięciem i wyjściem z tego cało? No i odratowanie go na dachu?

Oh c''mon ... ]. O tym że całość nie ma tego specyficznego zimnego, noirowskiego klimatu chyba nie trzeba wspominać. Jedyna rzecz która jako tako mi się spodobała to to że miejscami całkiem nieźle odwzorowano klimaty NY choć niestety nie zawsze ... W sumie mógłbym się rozpisywać bardziej ale ... nie chce mi się, omijać to z daleka chyba że komuś się wybitnie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 13:10, Tyler_D napisał:

Max Payne


Ten film został zmieciony przez wszystkich na wszystkie możliwe sposoby. Trudno szukać czegokolwiek co trzymało by poziom gry.

Gorszy jest chyba tylko Alone In The Dark. Uwe wie co robi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 18:48, kerkas napisał:

> Co sadzicie o obejrzeniu filmu Turysta ? Warty obejrzenia ?

Lepiej zamiast remake-u obejrzeć oryginał Anthony Zimmer (2005)


Raczej ten oryginał wezmę. A amerykańska wersji odpuszcze, z tego co widze to stracę 2 godziny i mogę być nie zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Główny problem tego filmu leży w scenariuszu. Po prostu reżyser zrobił "swoją" fabułę i to był błąd, bo jest ona po prostu głupia. Do tego postacie nie są takie jak powinny. Mark IMHO z wyglądu nawet podobny do Maksia, ale w ogóle nie wiedział kogo gra (w sumie nie dziwoto, jak sam przyznał przed premierą filmu, w grę nawet nie zagrał). O Monie nawet się nie wypowiem (szefowa ruskiej mafii!? WTF?). Co dobrze zrobiono, to ogólna mroczna otoczka oraz zdjęcia. Niektóre lokacje wyglądały jakby żywcem wyciągnięte z gry. Dlatego też zwiastuny budziły wielkie nadzieje. A wystarczyło tylko, żeby fabuła i postacie zostały takie jak w oryginale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się