HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Nie przeglądałem wszystkich postów za dużo tego:) i może to już było ale dwa filmy naprawde warte poelcenia to: Battle Royal (japoński, jak filmy stamtąd inny) oraz Saints adn Angels polski tytuł to bodajże "Za liną wroga".
Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie taka myśli przyszła do głowy. Otóż leci teraz Facet Demolka z Stallonem i w pewnej scence zostaje coś wspomniane o "Bibliotece imienia prezydenta Shwarceneggera" Tak sobie myśle że jeśli tam w USA odpowiednio by pokombinowalit o faktycznie Arnie mógłby zostać prezydentem. Co myślicie na ten temat, czyżby "Demolka" był filmem proroczym :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 00:11, paweusz napisał:

Pewnie żartujesz, ale w USA prezydentem może zostać tylko człowiek urodzony w USA. Choć może
z twych ust wypływa sarkazm, że w Stanach jest komercja ponad wszystko :D

Owszem to sarkazm w czystej postaci ale... gdzieś słyszałem że ludzie zbierają podpisy pod petycje by i Foreignerzy mogli zostawać prezydentami. Tak wogóle to odlotowy jest ten film miodna parodia przyszłości :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 00:16, Hubi Koshi napisał:

Owszem to sarkazm w czystej postaci ale... gdzieś słyszałem że ludzie zbierają podpisy pod
petycje by i Foreignerzy mogli zostawać prezydentami. Tak wogóle to odlotowy jest ten film
miodna parodia przyszłości :-]

Ja ogólnie lubię filmy w Wesley Snipes. Ten jego ironiczny uśmieszek ;) Do tego w Człowieku Demolce Sly i jego szczerzenie ząbków jakby między zębami mu trawa utkiwła :) Takie scenariusz przyszłości jakoś do mnie nie przemawia :D Ale w USA wszystko jest możliwe ;)
*Zastanawiałeś się może czemu w filmach zawsze Stany są atakowane ? A to kosmici, terroryści, a nawet zombie... A u nas w Europie nawet jednej katastrofy :D Nuda <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 00:29, paweusz napisał:

Takie scenariusz
przyszłości jakoś do mnie nie przemawia :D Ale w USA wszystko jest możliwe ;)

MI szczerze mówiąc bardziej podchodzą scenariusz z Ghost in the Shell :Stand Alone Complex to jest dopiero cyberpunkowe kino :-]

Dnia 02.09.2006 o 00:29, paweusz napisał:

*Zastanawiałeś się może czemu w filmach zawsze Stany są atakowane ? A to kosmici, terroryści,
a nawet zombie... A u nas w Europie nawet jednej katastrofy :D Nuda <lol>

Bo USA to jeden wielki napompowany (cenzura)miejsce gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwe(/cenzura)i wszystko co przelatuje, przepełza, przeczołguje się. Czuje niedoparta chęć kopnięcia tego wielkiego D :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 21:41, A-cis napisał:

Piszesz to na serio? (żadnego emotikona nie widzę)

Oczywiście, że na serio.

Dnia 01.09.2006 o 21:41, A-cis napisał:

Jeśli tak, to jesteś pierwszą osobą jaką spotkałem, która ma o tej części tak negatywną opinię
("cholernie się zawiodłem").

Wiem. :) Już taka dyskusja tutaj była, zręsztą ciągle widzę, że ktoś ten film zachwala.

Dnia 01.09.2006 o 21:41, A-cis napisał:

Oczywiście masz do tej opinii pełne prawo, niemniej jednak zaintrygowałeś mnie. Czym Ci ten
film tak zalazł za skórę? Mógłbyś podać jakieś powody, które Cię tak nastawiły?

Dla mnie po prostu był nudny. Może Cię to zdziwić, tak mnie np zdziwiło, że Darnoka nie wywarł żadnych, ale to żadnych emocji Ring.
Film w kini, więc już go dokładnie nie pamiętam, prócz ogólnego zarysu fabuły (znajdą się pewnie tacy co powiedzą - "w ogóle nie oglądał"). Spodziewałem się po tym filmie czegoś więcej, właściwie nie wiem czego, jednakże nie zaciekawił mnie od samego początku, ale pomyślałem, że fabuła się rozkręci. Rozkręciła się, ale cóż, dalej to samo.
Film może i nie jest dla beznadziejny, ale niektórzy - moim skromnym zdaniem - przesadzają tak dobrze się o nim wypowiadając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 21:41, A-cis napisał:

/.../

Ależ byka walnąłem. Powinno być:
"Może Cię to zdziwić, tak jak mnie np zdziwiło, że na Darnoku nie wywarł żadnych, ale to żadnych emocji Ring.
Eh, ostatnio za mało pisze. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 10:49, Vaxinar napisał:

Spodziewałem się po tym filmie czegoś więcej

Może tu leży przyczyna? Czasami mam podobne odczucia gdy film jest nadmiernie reklamowany w mediach i przez znajomych. Wtedy idę do kina spodziewając się "Bóg wi czego" a tam tymczasem leci zwykły, przyzwoicie zrobiony film. Wtedy jestem rozczarowany, bo to nie jest dla mnie wstrząs emocjonalny :-)
I odwrotnie, zdarzało mi się pójść na kilka filmów, o których nic nie wiedziałem i wychodziłem zachwycony mimo, że filmy, tak naprawdę, były tylko nieco powyżej przeciętnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 10:49, Vaxinar napisał:

Film może i nie jest dla beznadziejny, ale niektórzy - moim skromnym zdaniem - przesadzają
tak dobrze się o nim wypowiadając.


Nie podwazam w zadnym przypadku prawa kazdej osoby do wlasnego zdania. Przestrzegam tylko przed popelnianiem dosc popularnego bledu - zrownam film (ksiazke, gre itp.) z ziemia bo inni bardzo go chwala, albo przeciwnie - wychwale go pod niebiosa, bo inni nie maja dlan litosci. Recenzja powinna byc w kazdym przypadku "autonomiczna", niezalezna od pogladow innych, zeby byc prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie oglądnąłem "V jak Vandetta"! Poprostu świetny film twórców Matrixa, który wg. mnie jest jeszcze leprzy od Matrixa! Naprawde polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne filmy
Piraci z Karaibów część 1 i 1
Twierdza
Armagedon
Polowanie na Czerwony Pażdziernik
Dzień Niepodległości
Straszny Film 1 i 2 (reszty nie widziałem)
Terminator 3
Resident Evil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Hooligans, oraz Szybcy i Wsciekli Tokyo Drift, ten film klik i masz co chcesz taki jakis sredni nigdy bym go nie dal na 1 miejsce wole filmy akcji a wy jakie filmy poelcacie z tych naprawde dobrych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 18:11, Deejay napisał:

o czym jest monachium? tak w skroconym skrocie :)


Pozwolę sobie zacytować opis filmu: "Monachium, film inspirowany autentycznymi wydarzeniami, odkrywa kulisy tajnej akcji agentów Mossadu, którzy otrzymali zadanie wytropienia i likwidacji 11 Palestyńczyków, odpowiedzialnych, jak przypuszczano, za zaplanowanie masakry izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w 1972 roku. Pokazuje też, jak wysoką cenę musieli zapłacić za ten akt zemsty biorący w nim udział agenci oraz człowiek, który nimi dowodził. Okrzyknięty „szalenie ekscytującym" (Peter Travers, Rolling Stone) najmocniejszy z dotychczasowych, pełen akcji thriller Stevena Spielberga zdobył aż pięć nominacji do Oscara, w tym za Najlepszy Film i dla Najlepszego Reżysera".

Podobno całkiem niezł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 18:11, Deejay napisał:

o czym jest monachium? tak w skroconym skrocie :)


Podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium Pakistańscy terrorysci zabijają Izraelskich olimpijczyków. Rząd Izraelski, zleca misję jagentom by znalezli i zabili wszystkich terrorystów. Przy każdym morderstwie pojawia sie wiele problemów i wogóle, wystarczająca ilość akcji i polityki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Piratów z Karaibów" to mi też się ten film nie bardzo podobał. Co prawda nie zawiodłem się, bo niczego ciekawego nie oczekiwałem. Ale film mocno taki sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do stałych bywalców sal kinowych - czy ktoś oglądał 16 Przecznic i potwierdzi moje domysły, że to fajny i warty obejrzenia film :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 18:34, HumanGhost napisał:

> o czym jest monachium? tak w skroconym skrocie :)
[...]
Podobno całkiem niezł.


Nie widziałeś? To obejrzyj przy najbliższej okazji, bo moim skromnym zdaniem to jeden z najlepszych filmów Spielberga... Nie ma w nim tanich chwytów tylko rzetelna, do bólu realistyczna relacja z akcji odwetowej... Do tego dodam perfekcyjną realizację i naprawdę solidne aktorstwo

Przy okazji - ostatnio obejrzałem Zabójczy numer - trochę dziwny film, ale wart obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się