HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2006 o 04:41, Budo napisał:

O, fajnie że piszesz, bo lubię Scorcese i dobrze że na TVP, a filmu jeszcze nie widziałem...
chyba. Ale sądząc po porze oddania posta, taka godzina Cię nie przeraża ;]

Jest ogólnie tak, że jak się zarwie jedną noc to w następną jest ciężko (zwłaszcza, że spałem 3 godz) ale zrobię wszystko, zeby obejrzeć (wypijętyle kaw ile będę musiał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna mała mini-recenzja

Rejs 93 lot do historii
(The Flight the Fought Back)

fabularyzowany dokument

Z okazji piątej rocznicy "zamach na Amerykę" TVP uraczyła nas dokumentem poświęconym tej tragedii. Przez te kilka lat rany się zasklepiły i przestał to być temat tabu (jeśli chodzi o wykorzystanie go do produkcji filmu).

Jest to fabularyzowany dokument. Opowiada o losach pasażerów i załogi jednego z odrzutowców uprowadzonego feralnego dnia przez terrorystów. Jedynego, który nie uderzył w cel. Tajemniczy lot 93 jest rekonstruowany na podstawie oryginalnych rozmów uprowadzonych pasażerów i obsługi odrzutowca z bliskimi i dokumentacją z wieży kontroli lotów. Na początku przedstawione są nam pierwszoplanowe postacie: a to zwykli biznesmeni, była policjantka, tradycyjnie ktoś kto wsiadł do niego w ostatniej chwili etc. Powoli stopniowo kreuje się wizje szarych ludzi - bohaterów, którzy swoją postawą zapobiegają realizacji pierwotnego planu zamachowców (samolot spadł 15min od Waszyngtonu, więc można obstawić Biały Dom).

Bruce Goodison chyba nie mógł się zdecydować czy to ma być dokument polityczny czy hollywoodzki film katastroficzny. Wyszła hybryda. Na pierwszy rzut oka całkiem udana. Takie postawy powinno się chwalić, ale... No właśnie... Po pierwsze jest jedna wielka, zgrabna laurka dla obecnej administracji. Pan Bush na pewno był bardzo uśmiechnięty gdy to obejrzał, gdyż słowa takie "Ci ludzi stali na pierwszej linii walki z terrorem" oraz mocne podkreślanie, że nie trzeba siedzieć na tyłku kiedy ktoś atakuje twój dom (czyli w domyśle jedź do Afganistanu, Iraku i walcz, zanim terroryści znów zapukają do nas) były tam powtarzane jak refren w piosence. Nie czepiałbym się o to gdyby film wyszedł 3-4 lata później. Ale niestety, jak zwykle polityka górą. Ciekawym faktem jest polemika (tylko między wierszami oczywiście) ze sceptykami jeśli chodzi o całą sprawę. W filmie uwzględniono klatki pokazujące uderzenie o Pentagon (jak wskazuje wiele osób nic takiego nie miało miejsca, a przynajmniej nie był to samolot, ten fragment pokazuje jednak tylko wybuch i niczego na dobrą sprawę nie wyjaśnia), analizę kontrowersyjnych fragmentów z zapisów rozmów (np. czy ktoś kiedykolwiek z was dzwonił do matki i przedstawiał się z imienia i nazwiska? Tu macie to "zgrabnie" wyjaśnione), oraz przejście do porządku dziennego nad faktem, że na miejscu katastrofy nie ma praktycznie śladów po samolocie (tu się przedstawia to jak coś najnormalniejszego pod słońcem). Poza tym zupełnie nie zrozumiałem jaki wpływ na upadek odrzutowca miało wdarcie się pasażerów do kabiny jeśli z samego przekazu widać, że pilot traci kontrolę nad wehikułem kiedy jeszcze siedzi bezpiecznie za sterem.

Cóż, niebezpiecznie było się brać za ten temat. Mnie osobiście film nie wzruszył. Nie wystarczy wsiąść się za tak traumatyczny temat, dodać do tego wypowiedzi rodziny (która oczywiście wychwala swoich bliskich pod niebiosa), sklecić z tego ledwie przykuwającą wzrok historyjkę. Takie rzeczy trzeba umieć opowiadać, a nie ruszać na "smakowity" temat jak z motyką na słońce.

Film (w moim skromnym mniemaniu) polecam w zasadzie tylko miłośnikom spiskowej teorii dziejów dotyczących 11 września, a reszcie radziłbym poczekać na nowe produkcje z tej tematyki jakimi na pewno zostaniemy w najbliższym czasie zasypani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś kiedyś "Dziwak z Central Parku"? To jest rewelacyjny film, kiedyś leciał na TVP, ale teraz jakoś tego wychwycić nie można. Świetna filozoficzna komedia, polecam go każdemu. Może trochę dziwne, że akurat teraz o tym filmie mówię, ale przypomniał mi się ten tytuł jakoś i postanowiłem go tu opisać. Fabuła nie jest jakoś skomplikowana, to dwóch staruszków gada ze sobą na ławce przez pół filmu. A córka jednego z nich chce oddać go do domu starców. I dalej jakoś się to toczy ;). Mój główny zachwyt nad tym filmem sprawiła świetna gra aktorska dwóch staruszków. Każdy ma z nich ma inny charakter, inny pogląd na świat i inaczej rozumuje. Chętnie bym ten film objerzał jeeeeeszcze raz. No, więc, oglądał to ktoś? :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 15:49, Puszkin napisał:

O właśnie takie coś mi chodziło i właśnie takich filmów poszukuję.


jak tak to polecilbym tez "Grand Illusion" Jean Renoir''a. IIRC, to dzieje sie on wlasnie w trakcie pierwszej WS.
jednak niewiele jest tam pokazanych walk, jesli w ogole jakies sa. Romans to tez nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem na Hallmarku remake głośnego swego czasu filmu - Tragedia "Posejdona". Film ma 2 części. I o ile pierwszą część jakoś można było wytrzymać (do drugiej zasiadałem nawet z ochotą), to druga nabawiła mnie skrętu kiszek.
Takie melodramatyczne chwyty zastosowano w scenariuszu, że się naprawdę niedobrze robiło :-)
Pierwowzór zrealizowano w 1972 r. Ten był z ubiegłego roku. Wprowadzono więc konieczne zmiany w scenariuszu (terroryści, internet), ale w sumie te zmiany tylko IMHo pogorszyły scenariusz, mimo że finansów chyba nie żałowano.
Chętnie bym teraz jeszcze raz obejrzał starą wersję aby porównać czy też była tak melodramatyczna, bo z czasów gdy ją oglądałem w kinie, to wspominam ją bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejżałem film RRRrrrr. Świetna komedia francuska o epoce kamienia łupanego. Polecam wszytkim lubiącym się pośmiać :) (francuskie komedie chyba są najleprze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Naprawde szczerze polecam film ,,Loose change,,.Wystarczy wpisac w przegladarke i dodac polish.Bedza wtedy napisy polskie.Film 1h 20 min ale wbil mnie w fotel i zmienil calkowicie moj punkt widzenia.Warto.Po obejrzeniu chetnie uslysze Wasze komentarze.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym polecić film, który wprawił mnie w świetny nastrój.

Chodzi mi mianowicie o film "School of Rock" Scenariusz filmu został stworzony specjalnie dla Jacka Blacka (lider Tenacius D), który gra główną rolę. Film jest świetny. Dawno się tak dobrze nie bawiłem. I do tego ten Rock :)

Polecam film każdemu, na pewno poprawi się wam humor po obejrzeniu tego filmu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 18:44, marcelek15 napisał:

Witam.Naprawde szczerze polecam film ,,Loose change,,.Wystarczy wpisac w przegladarke i dodac
polish.Bedza wtedy napisy polskie.Film 1h 20 min ale wbil mnie w fotel i zmienil calkowicie
moj punkt widzenia.Warto.Po obejrzeniu chetnie uslysze Wasze komentarze.Pozdrawiam


A napiszesz mi co to za film? Thriiler, komedia czy horror??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie szczerze ze nie mam pojecia z jakiego gatunku,raczej dokumentalny ale mrozi krew niczym najlepszy horror.Film opowiada o zapleczach zamachu 11/9.Nie bylam jakas maniaczka teorii spiskowych tego wydarzenia ale po tym filmie i niezbitych dowodach wlos sie na glowie jezy jaka to jedna wielka mistyfikacja.Koperffild to przy tym pikus.Jesli obejrzysz czekam na reakcje i wrazenia.Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj leciało Hot Shots 2 :D.

Muszę przyznać, że to jednak jeden z lepszych komedii teho typu jakie powstały. Ilość zabawnych gagagów jest naprawdę imponująca i film pozostawia miły uśmiech na twarzy (w przeciwieństwie do dość mieszanego grymasu po zapoznaniu się z niektórymi produkcjami braci Zucker :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj o 20 na canal+ miala miejsce premiera "tlumaczki" - bardzo dobrego thrillera z nicole kidman w roli glownej. pewnie dosc czesto beda powtarzac emisje, chociazby na canal+film, wiec polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się