HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2011 o 18:45, Shelazar napisał:

Hej, znacie jakieś godne polecenia filmy o świętach? Najlepiej komedie w stylu "W krzywym
zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju"!


Nieśmiertelny Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku
To właśnie miłość (2003)
Holiday (2006)
Zagubieni w raju (1994)
Cud na 34. Ulicy (1994)
To wspaniale życie (1946)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:41, kerkas napisał:

ale tak to jest jak się pozbywa takich ludzi jak Raczek , Janicki , Wołoszański na rzecz
kolejnego głupawego serialu.

Witaj.
O Tak ;[ Widowiska Bogusława Wołoszańskiego do dziś mam w pamięci. W szkole nie lubiłem zbytnio takiej lekcji jak historia, ale w jego wykonaniu i to jak opowiadał o I i II wojnie światowej mógłbym oglądać i słuchać cały czas. Ten jego specyficzny styl utkwił mi w pamięci

Dnia 27.11.2011 o 18:41, kerkas napisał:

HBO to naprawdę nic szczególnego w miesiącu jest kilka słownie kilka pozycji które warto obejrzeć.
Sam mam HBO ale na szczęście tylko do lutego 2012 i jedną pozycją jaką oglądam jest serial Bez tajemnic.

Są gusta i guściki jedni oglądają tylko filmy na HBO czy C+ a drudzy wyczekują tam tylko pojedynczych premier.. Mi tylko chodziło o to, że dość szybko puszczają nowości. Przykład. "Anioły i Demony" chciałem iść na to do kina, nie wyszło. Po bodaj pół roku czy roku czasu HBO [już nie pamiętam] to puszczało u siebie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:45, Shelazar napisał:

Hej, znacie jakieś godne polecenia filmy o świętach? Najlepiej komedie w stylu "W krzywym
zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju"!

Ja od siebie mogę polecić tylko jeden film w klimatach świątecznych, który z rok temu oglądałem i się nim nie zawiodłem :D
Mianowicie:

"Bad Santa" | "Zły Mikołaj" (2003)
Info, trailer:
http://www.filmweb.pl/Zly.Mikolaj
http://www.youtube.com/watch?v=jyurNrqSebk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na "Szpiegu" i bardzo się zawiodłem.
Film jest po prostu nudny. Fabuła jest ciekawe, aktorstwo też, ale widz zasypia oglądając ten twór.
Wystarczy powiedzieć, że podczas seansu chyba z 10 osób wyszło i nie wróciło. Sam się zastanawiałem nad tym.
Moja ocena: 1,5/10. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedykolwiek film "Zodiak" ?
Czy to dla ciebie podobny rodzaj "nudy" ? Jestem ciekaw tegoż filmu a znajomy mówił, że to podobna konstrukcja jak we wspomnianym "Zodiaku" [świetnym thrillerze połączonym z dramatem nota bene, tylko nie dla każdego dlatego pytam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:42, Harrolfo napisał:

Byłem dziś na "Szpiegu" i bardzo się zawiodłem.
Film jest po prostu nudny. Fabuła jest ciekawe, aktorstwo też, ale widz zasypia oglądając
ten twór.

Nie przeczysz sam sobie :D... ?? piszesz, że fabuła jest ciekawa i aktorstwo ale widz zasypia... to co z widza za prawdziwy widz skoro zasypia :D

Dnia 27.11.2011 o 19:42, Harrolfo napisał:

Wystarczy powiedzieć, że podczas seansu chyba z 10 osób wyszło i nie wróciło. Sam się
zastanawiałem nad tym.

Może nie ogarniali filmu ? ;> i stwierdzili, że nuda ?

Dnia 27.11.2011 o 19:42, Harrolfo napisał:

Moja ocena: 1,5/10. Nie polecam.


@Pietro87

Zodiac (2007) jest genialny!! Nie no może za mocno powiedziałem, ale jest to z pewnością bardzo dobry film :D. Lubie tego typu filmy znasz może jakiś coś w deseń Zodiaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podobna sytuacja co z "Zodiakiem" czy "Dobrym Agentem" - dwa świetne filmy, aczkolwiek tak specyficzne, że "casualowy widz" zasypia =) [przynajmniej tak wynikało z tego co kolega mi przekazał po seansie, bo sam filmu jeszcze nie miałem okazji zobaczyć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:50, Braveheart napisał:

Nie przeczysz sam sobie :D... ?? piszesz, że fabuła jest ciekawa i aktorstwo ale widz
zasypia... to co z widza za prawdziwy widz skoro zasypia :D

Nie, nie przeczę ;)
Fabuła jest ciekawa ale prowadzona w nudny sposób.

Dnia 27.11.2011 o 19:50, Braveheart napisał:

Może nie ogarniali filmu ? ;> i stwierdzili, że nuda ?

Nie sądzę, wierz mi, że nie było tak.

Dnia 27.11.2011 o 19:50, Braveheart napisał:

Zodiac (2007) jest genialny!! Nie no może za mocno powiedziałem, ale jest to z
pewnością bardzo dobry film :D.

Zgadza się, jest dobry ale również nudnie prowadzony.

@Pietro87 - tak, podobnie jak w "Zodiaku".
@TylerD - a ja wiem? ;)
Na pewno wiem, że Filmweb od dawna nie jest dla mnie źródłem informacji o tym, czy film jest dobry, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:52, Harrolfo napisał:

Zgadza się, jest dobry ale również nudnie prowadzony.

Nudnie prowadzony ??. Proszę Cię. Tego typu filmy IMO na tym polegają. Dla mnie fabuła nie jest nudnie prowadzona a ostatnie 40 minut wciągało i trzymało w napięciu co raz to mocniej. Że niby co, że chciałbyś by tam co jakiś czas był pościg za głównym sprawcą ?? jak w jakiejś taniej sensacji ?

EDIT:

Dnia 27.11.2011 o 19:52, Harrolfo napisał:

Na pewno wiem, że Filmweb od dawna nie jest dla mnie źródłem informacji o tym, czy film jest dobry, czy nie.

A czy kiedykolwiek tego typu serwisy były takowym źródełkiem ??. Są wtedy kiedy głosów jest IMO znaczna ilość np w tysiącach czy dziesiątkach tysięcy. Wtedy już można do danej produkcji inaczej podejść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie potwierdzam i nie zaprzeczam - Zodiaca oglądałem i pamiętam dość dobrze i tak samo oceniam - jeden z lepszych filmów jakie w tym roku oglądałem ale ... trochę ich jednak było i jeszcze do końca roku będzie ...

A ten drugi tytuł to sobie zapiszę i dodam do listy skoro mówisz że wart uwagi. ;-)

A co do tego dysonansu ... ja w pierwszym momencie obstawiałem zgoła ''inny'' gust filmowy oceniającego bo z tego co pamiętam już chyba parokrotnie miałem dość inne zdanie niż kolega wyżej w kwestii różnych filmów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:52, Harrolfo napisał:

@TylerD - a ja wiem? ;)

Powinieneś - w końcu z nas dwojga to ty widziałeś ten film ...

Dnia 27.11.2011 o 19:52, Harrolfo napisał:

Na pewno wiem, że Filmweb od dawna nie jest dla mnie źródłem informacji o tym, czy film
jest dobry, czy nie.

Dobrym źródłem może i nie ale nie ma co tak go z drugiej strony gnoić. Wiadomo że jest tam wielu ignorantów ale bądźmy obiektywni - jeśli podobne oceny są na fw, mc, czy imdb to coś musi być na rzeczy [ zwłaszcza że noty pomiędzy portalami a twą oceną są bardzo rozbieżne ]. Ale jak to jest to nie wiem póki nie obejrzę sam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:55, Braveheart napisał:

Nudnie prowadzony ??. Proszę Cię. Tego typu filmy IMO na tym polegają.

Naprawdę? Film polega na tym, żeby nudził odbiorcę? Ciekawe ;P

Dnia 27.11.2011 o 19:55, Braveheart napisał:

Że niby co, że chciałbyś by tam co jakiś czas był pościg za głównym sprawcą
?? jak w jakiejś taniej sensacji ?

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność ;)
Na przykład "Incepcja" - ciekawie prowadzona akcja, a elementy psychologiczne są.

Dnia 27.11.2011 o 19:55, Braveheart napisał:

A czy kiedykolwiek tego typu serwisy były takowym źródełkiem ??.

Jak najbardziej, kiedyś filmweb był dla mnie bardzo dobrym portalem.

Dnia 27.11.2011 o 19:55, Braveheart napisał:

Są wtedy kiedy głosów
jest IMO znaczna ilość np w tysiącach czy dziesiątkach tysięcy. Wtedy już można do danej
produkcji inaczej podejść ;)

Oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 20:00, Tyler_D napisał:

Powinieneś - w końcu z nas dwojga to ty widziałeś ten film ...

I wiem jak ja oceniam, ale nie rozumiem tak wysokich ocen.

Dnia 27.11.2011 o 20:00, Tyler_D napisał:

Dobrym źródłem może i nie ale nie ma co tak go z drugiej strony gnoić.

Gdzie go gnoiłem? Po prostu stwierdziłem, że dla mnie nie jest dobrą stroną.

Dnia 27.11.2011 o 20:00, Tyler_D napisał:

Wiadomo że jest tam wielu ignorantów ale bądźmy obiektywni - jeśli podobne oceny są na fw, mc, czy imdb
to coś musi być na rzeczy

Może i tak, ale ja zazwyczaj i tak patrzę na Metacritic i na IMDB.
Na FW wchodzę, żeby sprawdzić oryginalny tytuł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:51, Pietro87 napisał:

Pewnie podobna sytuacja co z "Zodiakiem" czy "Dobrym Agentem" - dwa świetne filmy, aczkolwiek
tak specyficzne, że "casualowy widz" zasypia =) [przynajmniej tak wynikało z tego co
kolega mi przekazał po seansie, bo sam filmu jeszcze nie miałem okazji zobaczyć]

Hmmm po chwilowym przemyśleniu mogę stwierdzić, film "Spy Game" | "Zawód Szpieg" który też do dobrych filmów należy też by się do tego zaliczał co napisałeś. "Dobrego Agenta" jeszcze nie widziałem, ale się napaliłem [I to ostro] na niego po obejrzeniu trailera ;-)
Damon, Jolie, no i Robert De Niro. Może być coś na rzeczy. No i ten klimat tamtych lat
Trailer dla ciekawych :)
http://www.youtube.com/watch?v=u3QSWxLHZNA
Samym trailer do "Szpiega" też ciekawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak i dla mnie film rewelka. Co prawda jak pisałem "casualowy widz" nazwie go długim nudnym gniotem, ale ja uwielbiam tak prowadzone kino obejrzeć jak mnie najdzie odpowiedni nastrój. Prowadzone powoli, pokazujące od strony psychologicznej bohatera, pozwalające zagłębić się w jego umysł, do tego pełne niekiedy niedopowiedzeń [byle zmyślnie skonstruowanych]

Dobry Agent - jest moim zdaniem rewelacyjnym filmem szpiegowskim połączonym z dramatem psychologicznym. Ukazuje realne rozterki na tle psychicznym bohatera operującego na najwyższych szczeblach agendy wywiadowczej. Aczkolwiek film nie dla każdego [nie mniej skoro doceniasz Zodiaka to moim zdaniem i Dobry agent jest filmem dla ciebie]

Zodiak, Dobry Agent, Cinderella Man, There Will Be Blood, No Country for Old Men, Million Dollar Baby, Gran Torino - to tylko przykłady filmów specyficznych, ciężkich i wręcz depresyjnych, takie kino zwyczajnie trzeba lubić.

Generalnie wszystkie dramaty maja to do siebie, że są przeważnie długie, ciągną się jak flaki z olejem i pokazują bardzo realne wręcz depresyjne problemy zmuszając do przemyśleń. Jeśli ktoś nie trawi ciężkiego kina - powinien je omijać - oszczędzi sobie straconych na kino złociszy =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 20:07, Harrolfo napisał:

Naprawdę? Film polega na tym, żeby nudził odbiorcę? Ciekawe ;P

OMG. Czy ja gdzieś napisałem aby nudził odbiorcę? :>... to specyficzne kino i takie trzeba po prostu lubić. W różnoraki sposób można prowadzić film.

Dnia 27.11.2011 o 20:07, Harrolfo napisał:

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność ;)
Na przykład "Incepcja" - ciekawie prowadzona akcja, a elementy psychologiczne są.

"Incepcja" to zupełnie IMO inny kaliber.

Dnia 27.11.2011 o 20:07, Harrolfo napisał:

> Są wtedy kiedy głosów
> jest IMO znaczna ilość np w tysiącach czy dziesiątkach tysięcy. Wtedy już można
do danej
> produkcji inaczej podejść ;)
Oczywiście :)

Chociaż tutaj się zgadzamy :P

EDIT:
O widzę, że Pietro87 mnie ubiegł i opisał to jeszcze lepiej i precyzyjniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sy Game to jest jednak bardziej wartkie kino.
Dobry agent - hmmm jeśli obejrzysz zrozumiesz =)
Spy Game pokazuje taki moim zdaniem bardziej wartki i szybki klimat szpiegów i wywiadu, Dobry Agent prezentuje wizje która jest wierna rzeczywistości i skupia się na problemach personalnych głównego bohatera, na jego stanie umysłu.
Zobaczysz różnicę...jak zobaczysz Agenta =)

Nota bene dla mnie Dobry Agent jest jednym z najlepszych jeśli w sumie nie najlepszym filmem szpiegowskim "na poważnie" [czyli bez numerów a''la james bond czy mission impossible]


P.S.
Jak napisałeś - Incepcja czy np Shutter Island to też filmy specyficzne ale innego kalibru. Bliżej im do takiego kina jak Infiltracja, czyli taki miks wartkiej akcji, thrillera i dramatu w jednym, podczas gdy taki Zodiak to typowe dramacisko z elementami thrillera [do tego oparte na faktach czyli dosyć wąskie pole do jakieś wielkiej interpretacji wydarzen czy naginania rzeczywistości].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z większością posta jak nie ze wszystkim się zgodzę. ;-)
>No Country for Old Men
Oglądałem w tym roku, oceniłem na filmwebowe 7/10 i ... myślę że to jednak za mało i chyba muszę dać temu filmowi drugą szansę bo chyba nie do końca zrozumiałem jego przesłanie bo czuję że tu tkwi potencjał [ a przy okazji musiałbym się zapoznać z innymi filmami od Coenów ]. Ale z drugiej strony ten tytuł to dla mnie zagadka - z jednej strony jest cholernie nietypowy i zwyczajnie ''inny'' ale zarazem mnie nie jara ... Strange ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się