HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2011 o 18:28, Pietro87 napisał:

Swoją drogą James Franco - facet z filmu na film coraz ciekawszy, już w czasach pierwszego
Spidermana z Tobeyem poczułem, że w tym chłopaku [Franco] coś jest i ma zadatki na świetnego
aktora, ostatnimi filmami bardzo to potwierdza [w sumie od Tristana i Izoldy przekonałem
sam siebie, że jednak nie byłem w błędzie =)]

Franco? Ja go "kojarzę" z Pineapple Express: co jak co, ale dobrego aktora poznaje się po tym jak gra wykolejeńca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem całkiem fajna komedia z gatunku tych umiarkowanie głupich =)
Też się przy niej ubawiłem jak przy mało którym nowym filmie z tegoż gatunku [chyba nawet od tej komedii dopiero Kac Vegas był kolejnym filmem który powodował u mnie ciągłego banana na twarzy.... szkoda, że kontynuacja była już wyjątkowo średnia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak już mowa o ambitnych sf (tak, D9 bardzo mi się podobał, a The Moon też był całkiem dobry), to poleca ktoś coś jeszcze? Chodzi mi głównie o takie "space" sf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geneza planety małp? AI [ z Osmentem ]? Dość nietypowy [ ale stety - niestety - nie kosmiczny ] jest Primer ale warto obejrzeć, kiedyś pisałem jego ''reckę'' tutaj, jeżeli lubisz ''realne'' sci-fi w sosie post nuklearnym to obczaj sobie Threads [ też o tym chyba pisałem ], Fahrenheit 451 [ ten stary ] no i klasyka pokroju Odyseja kosmiczna chociażby ale o tym się nie będę wypowiadał bo nie oglądałem jeszcze. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Genezę zamierzam obejrzeć (pierwsza część była nawet, nawet). AI kiedyś widziałem, niezły, ale miejscami nużący. Odyseję także widziałem, jednak nie wiem co o nim myśleć, dziwny film. Do dziś nie ogarniam zakończenia. Resztę oblukam, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że chyba niestety nic naprawdę godnego uwagi ostatnimi laty na poziomie Moona i D9 się nie ukazało.
Jak pisałem ze starszych nieco produkcji - Pandorum, bardzo dobre sci-fi połączone z horrorem, elementami thrillera i pewnymi elementami dramatu psychologicznego, mix udany i trzyma w fotelu [dałem mu solidne 8/10, niektórzy pewnie by stwierdzili, że nieco na wyrost i dali by gdzieś koło 7, nie mniej dla mnie Pandorum było wyjątkowo zacnym filmem w natłoku szajsu w tamtym okresie]

Z bardziej ambitnych filmów na pewno na uwagę zasługuje też Mr. Nobody o którym jakoś tak zapomniałem, nie mniej nie jest to kino kosmicznego sci-fi tylko takie sci-fi futurystyczne, przedstawiające potencjalną wizje przyszłości, do tego jest to dramat a nawet rzekł bym melodramat w otoczce sci-fi, więc taki film dosyć nietypowy [nietypowy podobnie jak Moon bo to tez niby sci-fi a jednak tez ciężkawy dramat]

Jest jeszcze film Cargo, aczkolwiek tu już jest to co najwyżej film dobry, bez żadnych wielkich rewelacji, ot taki na "można obejrzeć ale cudów wianków się nie spodziewać".

Może jeszcze Pewnego dnia - czyli takie romansidło w otoczce fantastyki [aczkolwiek tu nie ma żadnych mega-futurystycznych obrazów, bardziej surrealistyczne bo film rozgrywa się na płaszczyźnie realizmu i w świecie snów głównych bohaterów].
Kino azjatyckie, dosyć urzekające, spokojne - film dla wymagającego widza, oczekującego od kina głebszego zmuszenia do przemyśleń życiowych.


O jeszcze dla Skazeusza coś idealnego jeśli chodzi o klimaty o jakie pytał - mianowicie film Ujrzałem diabła [Akmareul boatda - tytuł oryginalny]
Film o tyle niezwykły, że cholernie długi, traktujący o psychopatycznym seryjnym mordercy, widziany momentami z jego oczu jednocześnie zmienia się perspektywami i widzimy go z oczu ścigającego go "bohatera" [nie chce więcej spoilowac wiec tu utnę].
Naprawdę niezwykłe widowisko, nie mniej długawe i nie do każdego ten film może trafić.
Pokazuje on jednak nasza ludzka naturę, coś o czym mówiłem kiedyś w innym temacie - choćby nie wie jak skrajnie dobry, moralny i praworządny był dany człowiek, w obliczu niewypowiedzianej krzywdy wobec bliskich gotowy zmienić się w najgorsza bestie o której nie miał pojęcia, że w ogóle w nim siedzi.
Generalnie rzadko jestem pod wrażeniem jakiegokolwiek kina traktującego o seryjnych mordercach czy zbrodniach bo w sumie w tej tematyce od czasu filmu Se7en i Milczenia Owiec pokazano już maestrię ciężką dogonienia, nie mniej to kino azjatyckie wcisnęło nawet taką marudę jak ja w fotel =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 20:55, Pietro87 napisał:

Powiem ci, że chyba niestety nic naprawdę godnego uwagi ostatnimi laty na poziomie Moona
i D9 się nie ukazało.

Drugi film autora Moona - Kod Nieśmiertelności - jest godzien polecenia. Tak samo SUper 8, bardz mi przypomina ET.

Dnia 03.12.2011 o 20:55, Pietro87 napisał:

Jak pisałem ze starszych nieco produkcji - Pandorum, bardzo dobre sci-fi połączone
z horrorem, elementami thrillera i pewnymi elementami dramatu psychologicznego, mix udany
i trzyma w fotelu [dałem mu solidne 8/10, niektórzy pewnie by stwierdzili, że nieco na
wyrost i dali by gdzieś koło 7, nie mniej dla mnie Pandorum było wyjątkowo zacnym filmem
w natłoku szajsu w tamtym okresie]

Za nisko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kod Nieśmiertelności - fakt film zacny, co do Super 8 ten już do mnie nie trafiał tak bardzo, taki średniak [muszę go jeszcze z raz w domu na luzie obejrzeć, może się mylę.]

A Pandorum - jest naprawdę dobre, tylko czegoś mi w tym filmie brakowało, może odpowiedniego grzmotnięcia na finał tudzież nieco innego rozwinięcia kilku wątków, czułem jakiś taki element pustki na końcu [kurde może ten film był zwyczajnie za krótki, może podświadomie chciałem aby jeszcze z pół godzinki bodaj się pociągnął... kto wie]

Generalnie Pandorum ma też u mnie wielki plus za wyjątkowo wzorową grę aktorską [stosunkowo wiarygodna, odpowiednia dawka emocji bohaterów, świetnie pokazana psychoza wiadomo kogo =) spoilerów nie będę wpychał]


Kurde znowu wracając do tematu Pandorum coś mi zaświtało : W imieniu armii, kawał solidnego kina z Benem Fosterem. Dobry, solidny dramat, kto nie widział a lubi klimaty weteranów wojennych i dobre dramaciska niech uderza śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mr. Nobody widziałem i jest to jedno z najpozytywniejszych zaskoczeń kina. Już kiedyś dużo o nim pisałem, ale powtórzę, genialna koncepcja, jednak trzeba przyznać, iż jest to dość ciężkie kino i nieco przydługawe (spokojnie 15-20 bym wywalił, bo niektóre sceny są zwyczajnie niepotrzebne). Jest to tytuł, do którego będę regularnie wracał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kac Vegas [jedynka]
Nowa Drużyna A
Kick Ass
Zombieland
Zanim odejdą Wody

Animowane : Megamocny, Odlot i Zaplątani [trzy naprawdę porządne animacje ostatnich kilku lat]
W chmurach
Człowiek, który gapił się na kozy [komedia poniekąd nieco szpiegowska, świetne kino]
Dorwać byłą
Miłość i inne używki [komedia romantyczna z pewnymi elementami melodramatu]
Och Życie
Kocha, lubi, szanuje
Radio na fali
Boski chillout
Całkiem zabawna historia [komediodramat]
Paul [komedia sci-fi]
Arthur [dosyć nietypowa komedia, nie każdemu może podejść, dla mnie jednak kawał dobrego kina]


Animowany - ambitny, połączenie dramatu i komedii Mary i Max [aczkolwiek to nie jest taka chilloutowa komedyjka, nie mniej zacna, bardzo zacna animacja]
Animowany - podobnie jak ten w/w Fantastyczny pan lis, to tez komedia animowana, w sumie czarna komedia animowana, ale z tych ambitniejszych, zdecydowanie nie jest to również animacja dla dzieci, również cholernie zacny film.


No dobra na tym spasuje, bo nie ma co cię zarzucać całą toną materiału do przebrania =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał bym się ograniczyć do zestawu 3 z w/w to powiem ci tak :

Drużyna A - świetna komedia akcji, do tego wielki ukłon w stronę klasycznej A Team
Zanim odejdą wody - porządna komedia pełna tak głupich jak i inteligentnych gagów, lekka, przyjemna, jajcarska momentami do płaczu
Mary i Max - komedia z gatunku ambitnych, animowana, nietypowa stylistyka, sporo treści dającej powody do rozmyślań stricte życiowych.

=)


P.S.
No w końcu walka wieczoru... już myślałem, że jednak spasuje i sprawdzę tylko wyniki gali w wiadomościach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 22:20, Pietro87 napisał:

Kod Nieśmiertelności - fakt film zacny, co do Super 8 ten już do mnie nie trafiał tak
bardzo, taki średniak [muszę go jeszcze z raz w domu na luzie obejrzeć, może się mylę.]

Kod miał świetną fabułę, bardzo dobrą grę aktorską i trzymał w napięciu do ostatniej sceny. Już po Moonie byłem ciekaw co znów pokaże jego reżyser. Po świetnym debiucie stworzył kolejny, bardzo dobry film, którym pokazał, że wcale nie trzeba zgapiać innego, popularnego filmu(co jest aktualnie modne). Nie mogę się doczekać kolejnego filmu.

Super 8 ma w sobie beztroskę. Mam na myśl sposób w jaki została zrealizowana. Nie odczuwałem podczas oglądania, aby reżyser był pod naciskiem kogokolwiek, aby film zrobić tak by zarobił krocie. Poza tym ma w sobie takiego ducha przygody, którego w filmach uwielbiam(stąd bierze się, chociażby, moje uwielbienie dla Indiany Jonesa, Tin Tina, Avatara czy Toy Story).

Dnia 03.12.2011 o 22:20, Pietro87 napisał:

A Pandorum - jest naprawdę dobre, tylko czegoś mi w tym filmie brakowało, może odpowiedniego
grzmotnięcia na finał tudzież nieco innego rozwinięcia kilku wątków, czułem jakiś taki
element pustki na końcu [kurde może ten film był zwyczajnie za krótki, może podświadomie
chciałem aby jeszcze z pół godzinki bodaj się pociągnął... kto wie]

Mnie za pierwszym razem ten film odrzucił, dopiero po jakimś czasie jak go sobie na spokojnie obejrzałem, doceniłem to jak wspaniały jest. Sam oceniam go jeszcze wyżej niż na 8, bo dostarcza te uczucia, które rzadko spotykamy we współczesnym kinie SF, a ktore towarzyszyły nam w Obcym czy Blade Runnerze lub Odyseji.

Dnia 03.12.2011 o 22:20, Pietro87 napisał:

Generalnie Pandorum ma też u mnie wielki plus za wyjątkowo wzorową grę aktorską [stosunkowo
wiarygodna, odpowiednia dawka emocji bohaterów, świetnie pokazana psychoza wiadomo kogo
=) spoilerów nie będę wpychał]

Baardzo. Mnie jak się okazało sam-wiesz-co to szczęka mi opadła. Skutecznie twórcy odwracali od tego moją uwagę. Quaid i Foster byli świetni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chodzi Ci o W chmurach z Clooneyem? Z tego co pamiętam, to raczej nie była komedia, bardziej dramat z kilkoma zabawnymi scenami. Tak przynajmniej ten film zapamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 02:13, Perry_Cox napisał:


Chodzi Ci o W chmurach z Clooneyem? Z tego co pamiętam, to raczej nie była komedia,
bardziej dramat z kilkoma zabawnymi scenami. Tak przynajmniej ten film zapamiętałem.


Też tak uważam. Film daje moralnego kopniaka, ale wyszedł naprawdę fantastycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest komediodramat, ale nakręcony o tyle specyficznie, że dosyć lekko [tak jak często wyglądają np familijne melodramaty], po prostu moim zdaniem ten film na taka nasiadówkę z kumplem/kumpela przy piwku się nadaje, bo ma pewne moralne przekazy bardzo interesujące jak również ma dosyć spora liczbę zabawnych scen, taki inteligentny humorek].

Podobnie jest np z animacja Mary i Max z tej listy która podałem [kto nie widział - polecam gorąco]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę niedawno TV OKEY! zniknął z rynku , w związku zmuszony jestem korzystać z internetu co nie jest zbyt wygodne jeśli chodzi o selekcję materiału do poniższych tematów:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=23414&pid=1292
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&u=564


Z papierowych gazet wypróbowałem Tele tydzień oraz http://reklama.bauer.pl/magazine.php/mid,10/
i nie spełniają one moich kryteriów a te są dwa:
- przejrzysty układ kanałów
- program następujących kanałów:
ALE KINO
CINEMAX
CINEMAX2
CANAL+
CANAL+FILM
FILMBOX
FILMBOX EXTRA
FILMBOX HD
FILMBOX FAMILY
HBO ,
HBO 2 ,
HBO COMEDY
KINO POLSKA
MGM HD
MOVIES 24
POLSAT FILM
POLSAT
TVP1
TVP2
TVN
TVP INFO
TVN7
TELE 5
TV4
TCM
TVP KULTURA
TVP POLONIA
UNIWERSAL CHANNEL
ZONE EUROPA

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie tą witrynę : http://www.teleman.pl/

Korzystam od lat, co prawda telewizji oglądam jak na lekarstwo nie licząc wiadomości [a i te najczęściej zagraniczne lub z netu], ale już dobre 5lat nie tykam papierowych programów tv odkąd mam telemana. Jak muszę cokolwiek sprawdzić - dwa kliki i wszystko mam pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się