HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Co do półki - właśnie coś takiego widziałem tylko potrójne [tzn jeszcze jedna kolumna =)]
Ale oferta fajna, przejrzę dokładniej bo widzę, że mają fajnie przemyślane meble.

My Fair Lady szukam z lektorem, bo bez to jest pełno do tego nawet oficjalne wydanie dvd które swoja droga posiadam, ale ono jest tylko w napisach.

Co do filmów z Ale Kino ! hmmm tak na oko The Taming of the Shrew złapałem dobre 1.5 roku wstecz, a In Search of the Castaways w zeszłe święta.
Jeśli się nie mylę "złośnica" leci cyklicznie ostatnio w tvp1/2 bo tam ją kilka razy trafiłem na przestrzeni ostatniego kwartału, natomiast "dzieci kapitana granta" - chyba z raz widziałem na filmboxie ale pewny nie jestem [gdzieś je widziałem w tv jeszcze oprócz AK, ale dokładnie gdzie to z racji tego, że mam je nagrane już nie bardzo przykładałem uwagę]

Trochę źle się wyraziłem z tym "niedawno", bo biorąc pod uwagę listę kilku filmów których nie mogę znaleźć dla mnie "niedawno" to nawet 2 lata w tył biorąc pod uwagę fakt, że niektórych rzeczy dobre 4-6 lat szukam bez skutku xD [jak ten Manhattan - wiem wiem, leciał tak jak mówisz stosunkowo niedawno bo z 2-3 lata temu w jakiejś tv z lektorem, nie mniej z lat 90 był w bardzo dobrym dubbingu, tylko ten dub chyba spłonął podczas pożaru, generalnie znalezienie tego jakkolwiek oprócz wersji z ruskim lektorem jest skrajnie ciężkie]

A z VHSem mam już dosyć doświadczeń, w domu swego czasu odłogiem leżała stara kolekcja około 250 kaset z różnościami filmowymi, większość już pozgrywałem kilka lat wstecz aczkolwiek ten Batman TAS był jednym z moich pierwszych zgrywanych filmów VHS->DVD.
W sumie na nim i na moich 4 pierwszych kasetach z serią Die Hard i filmem Tango i Cash uczyłem się poprawnie robić takie przegrywki =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O.k. co mogłem to znalazłem linki wysłane poprzez prywatne wiadomości na twoim gs-ie.
My fair lady 64'' z lektorem powiadasz sprawdzałeś to


Dnia 07.12.2011 o 21:47, Pietro87 napisał:

W sumie na nim i na moich 4 pierwszych kasetach z serią Die Hard i filmem Tango i Cash
uczyłem się poprawnie robić takie przegrywki =)


Części moich filmów już nie dało się uratować kasety były w stanie agonalnym.
Generalnie to muszę spisać listę swoich filmów a tych wciąż przybywa :)
Może w święta znajdę trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Znalazłem
Komputer Świat nr 3/2007 oraz Komputer Świat nr 20/2007
strona 72 radca prawny Paweł Jóżwiak odpowiada na pytania czytelników.


Pytanie
Od pewnego czasu po moim regionie chodzą kontrole antypirackie.
Mam dużą kolekcję meczów piłkarskich oraz kilka starych seriali.
Czy w świetle prawa posiadanie takich rzeczy jest piractwem ?.


Odpowiedź
Zakładam, że czytelnik nagrywał wspominane mecze i seriale podczas ich nadawania przez stacje telewizyjne,
względnie w inny, legalny sposób wszedł w ich posiadanie. W takiej sytuacji jego działanie odbyło się w ramach tak zwanego dozwolonego użytku określonego w art. 23 ust. 1 prawa autorskiego, zgodnie z którym bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.
Czytelnik mógł zatem utrwalać te programy, a także sporządzać kopie nagrań i dokonywać konwersji formatu, w jakim zostały zapisane na przykład z kasety VHS na płytę CD lub DVD. W czasie kontroli może spać spokojnie.


Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 18:13, Pietro87 napisał:

Jestem posiadaczem tegoż filmu, mogę ci go odegrać jeśli chcesz, wszystko za friko

Wielkie dzięki za chęci, ale ten film nie jest dla mnie aż tak bardzo ważny. Ot, chętnie go obejrzę przy jakiejś okazji (i na pewno wcześniej lub później taka okazja nadarzy się w telewizji), ale nie mam takiego parcia ażeby go posiadać na własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 20:47, Tyler_D napisał:

Na iplexie The Hurt Locker, poza tym jest promo - kto kupi w grudniu pakiet na trzy miesiące
dostanie kolejne trzy gratis.


Już od dawna ten film tam jest, chyba ze trzy miechy temu obejrzałem. :) Tak w ogóle to mam wrażenie, że ostatnio praktycznie nie dodają ciekawych filmów. Dwa razy kupiłem to konto dodatkowe i obejrzałem te pozycje co mnie interesowały, ale teraz to nawet te "płatne" rzadko kiedy mnie ciekawią. I wkurzyło mnie strasznie, że część filmów, które kiedyś były normalnie za darmo wrzucili po tę akcję Winiary, że trzeba kupić jakiś produkt i wpisać kod z niego, żeby obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miasto Złodziei - świetny film, podobny do rewelacyjnej "Gorączki", sporo akcji, dobra solidna fabuła, trochę nietypowego romansu w tle, kilka elementów charakterystycznych dla dramatu. Mi się filmidło owo bardzo podobało, solidna pozycja godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 15:52, karolekx23x napisał:

Co sadzicie o obejrzeniu fimów: Miasto złodziei i 22 kule ?


Ja również polecam Miasto Złodziei, świetnie się ogląda moim zdaniem, ciekawy film. Tego drugiego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Podpinam się pod powyższe wypowiedzi dotyczące Miasta złodziei. Bardzo dobry film, który bez większego szumu wszedł na ekrany i trochę namieszał w kryminałach gangsterskich. Dla fanów Gorączki bądź Pieskiego popołudnia pozycja obowiązkowa do obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 10:36, Tyler_D napisał:

To nie tak, tegoroczny The Thing jest prequelem tego Carpenterowskiego. I podobno łączy
się to w dość logiczną całość.

Do tego dochodzi sequel oryginału w postaci gry komputerowej i mamy zgrabną trylogię. Dawno nie byłem w kinie, chyba przejdę się na The Thing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Insider / Informator

Michael Mann ponownie zaskakuje i ponownie jest to zaskoczenie pozytywne, najwyraźniej uznał że najlepsze historie pisze samo życie i nakręcił film który zgrabnie łączy elementy rasowego dramatu i filmu biograficznego z pewnymi cechami charakterystycznymi dla thrillera. To wszystko zostało okraszone świetną, ciekawą i intrygującą historią a dodatkowym smaczkiem umilającym seans jest o dziwo - muzyka. Dodajmy do tego dwie główne role wykreowane przez doborowych aktorów [ Pacino i Crowe ] i mamy przepis na sukces. The Insider w moim odczuciu jest filmem który każdy powinien obejrzeć z co najmniej kilku względów, nie tylko dlatego że całość trzyma w napięciu [ dwie i pół godziny robi swoje, to nie jest tytuł dla każdego bo to generalnie jest ''ciężki film'' ale o tym może nieco później ], nie tylko dlatego że całość oparta jest o prawdziwe wydarzenia i nie tylko dlatego że to [ przynajmniej w moim odczuciu ] nieznany i niedoceniony tytuł. Jeśli ktoś lubi wspomniane ''ciężkie'' filmy, lubi dreszczyk emocji i życiowe historie - brać w ciemno. Wbrew pozorom ogląda się to to świetnie od początku do końca z niemałym zaangażowaniem. Co do fabuły - tu także wychodzę z założenia że lepiej jest ją samemu poznawać, napiszę tylko że sprawa rozgrywać się będzie na dosyć wysokich szczeblach różnych korporacji - konkurencja, wymiana informacji, nieczyste zagrywki, zabawa w kotka i myszkę, sprawa mediów i opinii publicznej. Dodatkowo mechanizmem nakręcającym klimat w tym filmie jest to że sprawa [ z grubsza ] rozbija się o telewizyjno prasowych magnatów, koncerny medyczne, tytoniowe i dwójkę głównych bohaterów którzy w tym siedzą w tym po uszy a z każdą minutą nie jest lepiej - wręcz przeciwnie ....

8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem:
Niezniszczalni - 9/10
Maczeta - 9/10
Starcie tytanów - 2/10
Punisher - 8/10
I Love You Phillip Morris - 6/10
Zaplątani - 9/10
Maska - 9/10
Marley i Ja - 8/10
Bękarty wojny - 7/10
Harry Potter i Kamień Filozoficzny - 9/10
Szklana pułapka - 8/10
Sin City: Miasto Grzechu - 3/10
Toy Story - 10/10
Toy Story 2 - 9/10
Mniam! - 1/10
Artur i Minimki - 5/10
Śniadanie do łóżka - 5/10
Zemsta futrzaków - 3/10
Oświadczyny po irlandzku - 8/10
Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz - 1/10
Rodzinne Święto Dziękczynienia - 4/10
Straszny hiszpański film - 1/10
Śluby panieńskie - 1/10
Co nas kręci, co nas podnieca - 8/10
Dla niej wszystko - 8/10
Pozwól mi wejść - 4/10
Red - 3/10
Chloe - 6/10
Jak ukraść księżyc - 7/10
Solista - 9/10
Czarny Czwartek: Janek Wiśniewski padł - 7/10
Niewinne kłamstewka - 4/10
Wyspa zaginionych - 2/10
Wyjście awaryjne - 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się