HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2012 o 16:03, filip29 napisał:

Są już nomionacje do Oskarów, a tu tak cicho.

Ubiegłeś mnie bo też miałem o tym wzmiankę tutaj zapodać, ale akurat opanowałem w domu kuchnię tworząc większą obiadokolację i trochę mi to zajęło :P

Dnia 24.01.2012 o 16:03, filip29 napisał:

Jak dla mnie Gary Oldman jest pewniakiem do nagrody dla Najlepszego Aktora.

Potwierdzam trzymam za "drania" kciuki.

Dnia 24.01.2012 o 16:03, filip29 napisał:

Polskie akcenty to nominacja dla "W Ciemności" (niezasłużona moim zdaniem)

Nie do końca. Ja w sumie jestem zadowolony, że jeden Polskich filmów trafił na listę. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że są to nominacje do filmów nieanglojęzycznych więc na tle innych nieanglojęzycznych produkcji, "W Ciemności" wypada całkiem całkiem :-)
Jeśli chodzi o film animowany to obstawiam na "Kota w Butach" :)
Efekty specjalne: Tu bezapelacyjnie statuetkę powinien dostać Transformers 3. <--- dosłowne efekciarstwo ]:->
A jedno co mnie ''zabolało'' wręcz lekko poirytowało to to, że akademia znów olała ciepłym moczem Johnnyego Deppa. Mimo iż czwarta część "Piratów z Karaibów" trochę nie trzyma poziomu poprzednich to i tak nie o to chodzi. Moim zdaniem Johnny już dawno powinien dostać statuetkę za tak charakterystyczną postać jaką jest Kapitan Jack Sparrow :D [Nie raz już nam to udowodnił wcielając się w tą postać i grając ją fenomenalnie] a tu przysłowiowa lipa z miodem =.=

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak kolejny "łoskar" dla martyrologi po polsku.
Te filmy to jest imho masówka na jedno kopyto, nie potrafimy nakręcić od ładnych kilku lat nic oprócz albo kolejnego umęczenia się, najlepiej w okresie WW2 bo to chwytliwy temat albo gówno wartą romantyczną komedię.
Jak się widziało jeden film o "polaków przygodach z męczeństwem" to jak by się widziało wszystkie, ot w każdym filmie w innej rotacji aktorzy sobie płaczą i robią dramatyczne pozy.

I tak zanim ktoś mi zarzuci jakieś ślepe hejterstow - rzygam polską kinematografią, rzygam bo mamy świetnych aktorów [zarówno starych pryków jak Gajos, Fronczewski, Grabowski jak również tych młodszych jak Dorociński czy np Bosak który tu oddaje sprawiedliwość dał radę w "W Ciemności"] którzy mogli by tworzyć kreacje w różnorakich gatunkach filmowych, ale ograniczamy się do jednego zasraniutkiego nurtu czyli WW2 + dramat polaków wspaniałych.
Bogu dzięki raz na ruski rok wyjdzie jakaś perełka w tym bajorze jednolitego gówna jak np Rewers czy Dom Zły [mamy talent do kręcenia dobrych dramatów bogu dzięki nie tylko w tematyce WW2] tudzież wyjdzie jakiś porządny serial jak kiedyś Pitbul [S1 i od biedy S2, bo 3 to już walił komercją, choć tez na tle tego co teraz puszczają jest mistrzostwem] czy teraz np Głęboka Woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 17:08, Tyler_D napisał:

Dobra, potrzebuję rady - na co warto iść teraz lub mniej więcej za dwa tygodnie z oferty
multikina? Gatunek obojętny, jedyne co to chcę by nie było to totalne dno.


Dziennik zakrapiany rumem
Kot w butach
Mission: Impossible - Ghost Protocol dobry film akcji
Muppety - dla wielbicieli mapetów , dla tych którzy lubią marzyć i dla tych którzy pamiętają że kiedyś starano się robić dobrą rozrywkę a nie schlebiać niskim gustom.
Szpieg
Człowiek z Hawru / Le Havre (2011) - dla wielbicieli Akiego Kaurismakiego w innych przypadkach seans = ryzyko zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 17:08, Tyler_D napisał:

Dobra, potrzebuję rady - na co warto iść teraz lub mniej więcej za dwa tygodnie z oferty
multikina? Gatunek obojętny, jedyne co to chcę by nie było to totalne dno.

Zapomniałem jeszcze dodać jeden tytuł
Filmy Davida Finchera zapewne lubisz więc "Dziewczyna z Tatuażem" powinna Ci się spodobać. Zapewniam, że jeżeli wybierzesz się na ten tytuł nie zmarnujesz pieniędzy ani czasu a ten to 2h 40 min więc jest co olgądać
http://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+z+tatuażem-2011-565637
trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=DmeAy2lRiV4

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 17:40, Tyler_D napisał:

No tam gdzie będę to zamierzamy iść do multi i tak dumamy na co właśnie. No ale ok, dzięki.
Jeszcze zobaczę dokładnie co i jak, się obaczy czy może ktoś coś jeszcze dopisze tutaj.
;-)


Popieram Bravehearta co do Dziewczyny z tatuażem. Film długi, jednak ani na moment nie nudzi . Zresztą, samo nazwisko reżysera powinno wystarczyć za rekomendację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblukałem nominacje do Oskarów 2012 i powiem szczerze to większości z tych filmów nie widziałem. Wyjątek to Szpieg - nominacja dla Oldmana, Warrior - też ten aktor co grał ojca dostał nominacje, a tak to jeszcze Dziewczyna z Tatuażem mam zamiar zobaczyć, reszta filmów to chyba nie dla mnie.. W tamtym roku były lepsze filmy, ale to subiektywne zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:26, Braveheart napisał:

> Polskie akcenty to nominacja dla "W Ciemności" (niezasłużona moim zdaniem)
Nie do końca. Ja w sumie jestem zadowolony, że jeden Polskich filmów trafił na listę.
Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że są to nominacje do filmów nieanglojęzycznych więc na
tle innych nieanglojęzycznych produkcji, "W Ciemności" wypada całkiem całkiem :-)

Nie widziałem żadnego innego nieanglojęzycznego filmu, ale konkurencja musi być mała, bo "W Ciemności" to średniak. Tak jak napisał Pietro Polacy robią dużo takich filmów i żaden im nie wychodzi.
Bitwa Warszawska- dno
Katyń- Nużący film, który dostał nominację tylko dlatego, że wiadomość o takim mordzie wstrząsnęła nieświadomymi Amerykanami.
W Ciemności- to samo co Katyń, tyle że bardziej się dłuży. Jedyną zaletą tego filmu jest rola Więckiewicza.

Szkoda, że Polacy zamiast zrobić film, o swojej historii, w stylu np. "Pianisty", robią takie mulaste "dzieła".

BTW
Czytałem, że w rzeczywistości Leopold Socha (główny bohater) pomagał Żydom zawsze za darmo. Pani Holland, żeby pokazać wewnętrzną przemianę zrobiła z niego szabrownika i człowieka, który zabiera Żydom wszystkie oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:51, filip29 napisał:

BTW
Czytałem, że w rzeczywistości Leopold Socha (główny bohater) pomagał Żydom zawsze za
darmo. Pani Holland, żeby pokazać wewnętrzną przemianę zrobiła z niego szabrownika i
człowieka, który zabiera Żydom wszystkie oszczędności

Tia. Świetne wytłumaczenie na tle tych wszystkich "polskich obozów koncentracyjnych" i tego, że sama jest żydówką i córką aktywnego komunisty, wojskowego. Kolejna mitomanka po wspomnianym Wajdzie wtórującym za Goebbelsem i KC bzdury o szarżach na tanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak szczerze mówiąc nie wiem czemu masa ludzi tak wiesza psy na Katyniu. Tak, zgodzę się że to nie jest coś uberhipermega i w ogóle cudo [ zwłaszcza zważając na gatunek i tematykę jest to wielce trudne ] ale dla mnie to dobry, porządny film i tyle. Tylko tyle lub aż tyle. Moja opinia -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=26352 i naprawdę nie rozumiem jakichś mega narzekań na ten tytuł. Dostaliśmy to co dostaliśmy a wydaje mi się że trudno było tutaj o jakieś rozczarowania czy coś w ten deseń. Katyń spełnia swoją rolę - jasne - można by się kłócić i zarzucać mu pewną sztampowość, że znów ta oklepana martyrologia ale akurat temat tego mordu to raczej trudno związać z czymś zgoła innym bez efektu końcowego który miałby być in plus. Także wiecie, dla mnie marudzenie na ten film to mniej więcej tak samo jak marudzić na to że w Memento nie ma mega pościgów i strzelanin ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:51, filip29 napisał:

Szkoda, że Polacy zamiast zrobić film, o swojej historii, w stylu np. "Pianisty", robią
takie mulaste "dzieła".

Czy ja wiem czy Pianista był o Polakach? Raczej nasz kraj był tłem do wydarzeń. Tematyka ta sama co W Ciemności tylko lepiej zrobiony, a zauważony, bo filmy o takiej tematyce są dostrzegane przez amerykańskie środowisko filmowe.

Co do reszty polskich filmów, tych niedostrzeganych w Ameryce to jest gorzej z poziomem - ta pseudo twórczość pokazywana przez polskich reżyserów na tych krajowych festiwalach to normalnie masakra, im film dziwniejszy tam lepiej. Takie kółko wzajemnej adoracji, sami sobie robią filmy, oglądają je, a potem oceniają i się cieszą. Są może ludzie, którzy się tym jarają, ale do zwyczajnego widza to nie trafia. A filmów o polskiej historii można byłby zrobić wiele, ale najpierw potrzeba środków by to pokazać z rozmachem.Historię mamy bujniejszą i zdecydowanie dłuższą o historii USA. Także byłoby o czym film zrobić, tylko jak widać nikomu na tym nie zależy. Miała być Odsiecz Wiedeńska z Melem Gibsonem jako Jan III Sobieski, ale temat upadł, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 22:46, Paoro napisał:

Miała być Odsiecz Wiedeńska z Melem Gibsonem
jako Jan III Sobieski, ale temat upadł, a szkoda.

Mel Gibson by się do tej roli nadawał. On lubi takie kreacje/postaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 22:46, Paoro napisał:

Czy ja wiem czy Pianista był o Polakach? Raczej nasz kraj był tłem do wydarzeń.

Chodzi mi o to, że można zrobić dobry film oparty na faktach na temat holocaustu. Tylko Polacy tego nie potrafią.

Dnia 25.01.2012 o 22:46, Paoro napisał:

Tematyka ta sama co W Ciemności tylko lepiej zrobiony, a zauważony, bo filmy o
takiej tematyce są dostrzegane przez amerykańskie środowisko filmowe.


No niestety, Żydów w środowisku filmowym jest dużo. Film o ich przodkach= nominacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 23:08, filip29 napisał:

No niestety, Żydów w środowisku filmowym jest dużo.

Nawet jeżeli tak jest to co z tego? Wykazujesz jakąś dziwną antysemicką fobię czy co?
>Film o ich przodkach= nominacja.
Po raz drugi - nawet jeżeli to prawda to co z tego? To czy film [ mówiąc najogólniej i najprościej ] jest dobry czy nie ocenią widzowie a nie nagrody czy inne statuetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 19:34, Tyler_D napisał:

Apropo polskiej kinematografii i jej poziomu - znalazłem coś takiego, oglądał ktoś to?


Oglądałem nawet niezły film kryminalny 6-7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 15:40, Tyler_D napisał:

> No niestety, Żydów w środowisku filmowym jest dużo.
Nawet jeżeli tak jest to co z tego? Wykazujesz jakąś dziwną antysemicką fobię czy co?


Co by tu napisać żeby nie wyjść na antysemitę ?.

Poprawność polityczna dławi Hollywood dlatego nigdy już nie powstaną takie filmy jak:
Młode lwy (1958)
Krzyżowy ogień / Crossfire (1947)
Ziemia obiecana (1975)
Maratończyk (1976)
i inne

Nawet jeśli ktoś tak jak Steven Spielberg spróbuje polemiki z tezą [Monachium (2005)] że może jednak Żydzi też
powinni się uderzyć w piersi to szybko mu pomysły na tego typu rozliczenia przechodzą.
Owszem Polański pokazał że byli źli Polacy i dobrzy że byli źli Żydzi i dobrzy Żydzi , że w czasie wojny ludzie zdobywali się na niebywałą wręcz odwagę i bohaterstwo a inni okazywali się diabłami z piekła rodem oraz tchórzami.

Dnia 26.01.2012 o 15:40, Tyler_D napisał:

>Film o ich przodkach= nominacja.
Po raz drugi - nawet jeżeli to prawda to co z tego? To czy film [ mówiąc najogólniej
i najprościej ] jest dobry czy nie ocenią widzowie a nie nagrody czy inne statuetki.


Tylko widzisz ilość oscarów lub choćby nominacji przekłada się na konkretne pieniądze.
O tym kto naprawdę decyduje czy film jest dobry czy nie przynajmniej w USA opowiedział Borys Lankosz (reżyser Rewersu) i nie są to widzowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to odpowiedni temat do tego, ale zaryzykuję.
Szukam jakiegoś dobrego filmu o tematyce drugiej wojny światowej. Coś przypominającego może Saving Private Ryan, bądź też Wroga u Bram. Jednak z zastrzeżeniem, że ma być pokazany od strony niemieckiej. No i dobrze by było, żeby było po polsku :)
Ktoś zna jakiś pasujący do opisu film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdłuższy dzień (1962)
Okręt (1981) polecam czteroodcinkowy serial
Most (1959)
Pustynny lis: opowieść o Rommlu (1951)
Stalingrad (1993)
Żelazny krzyż (1977)
Bitwa nad rzeką La Plata (1956)
Bitwa o Anglię (1969)

Wszystkie filmy dostępne na dvd (z polskim lektorem) w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście filmów było by więcej ale zamieszanie wokół zakichanej ACTA wpłynęła także na to że filmy które do tej pory miały status public domain np. Na zachodzie bez zmian (1930) i można je było obejrzeć za darmo w sieci sprawiło że znalezienie tego filmu online z polskimi napisami za darmo graniczy z cudem.
Teoretycznie film jest na allegro ale


Pozostałe filmy które wymieniłem część da się wypożyczyć a część da się kupić (do 20zł sprawdzałem na allegro).

Ps. Jeśli lubisz kino wojenne to w przystępnej cenie:
Operacja generał , Bitwa o Maltę , Desant na Drvar , Bitwa nad Neretvą , Walter broni Sarajewa , Pełne zanurzenie , Piąta ofensywa , Zabić Rommla , Dosięgnąć nieba , Ostatnie dni Pattona , Nasz okręt , Okrutne morze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się