HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

cd screenów

Oczywiście na moim koncie na filmwebie nie zaznaczyłem wszystkich filmów jakie widziałem z braku czasu.

20120301195115

20120301195125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 19:54, Janek_Izdebski napisał:

> cd screenów
Nie załączyłeś tutaj screenów. ;)


Tak ale dodałem w następnym poście łącznie zamieściłem wszystkie screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 19:58, kerkas napisał:

Tak ale dodałem w następnym poście łącznie zamieściłem wszystkie screeny.

Ok, dziękuję. Dziś się z nimi zapoznam. Już jeden krótki komentarz napisałem tak na szybko. Do usłyszenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 22:43, Janek_Izdebski napisał:

A kto lubi "Limitless - Jestem Bogiem" z Bradleyem Cooperem, Abbie Cornish i Robertem
De Niro? Wg mnie fantastyczny film. Wręcz dostałem "olśnienia" oglądając go. Zdecydowanie
polecam. :)


Oj, zgadzam się z Tobą. Na ten film poszedłem do kina tak jakby "od niechcenia" bo chyba nic ciekawszego nie było akurat w repertuarze (albo co ciekawsze juz obejrzałem, nie pamiętam :). Film okazał się świetny, niby żadnej gwałtownej akcji, żaden film akcji, ale rozwalił mnie kompletnie. Wyszło im naprawdę fajnie, polecam wszystkim, bo historia jest świetna, z przesłaniem, bez żadnych "komplikatorów", ale też nie infantylna. Wchodzi supergładko. I tak najlepsze jak

Spoiler

napił się tej krwi z podłogi, a w krwi był jeszcze ten narkotyk

, wtedy mnie zagięło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 19:51, ManweKallahan napisał:

BTW. Wysłałem Ci zaproszenie na FW (jestem tam pod starym nickiem).


Dziękuję za zaproszenie.
Witam w gronie znajomych na filmwebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj :-)

Dnia 01.03.2012 o 12:20, kerkas napisał:

Tuzin lepszych filmów od tego gniota:
Francuski łącznik
Znikający punkt
Pojedynek na szosie
Heat

Za zaproponowanie tegoż filmu jakim jest "Heat" | "Gorączka" należy się szkolne 6. Gdyż jest no naprawdę solidne kino z zajedwabistą obsadą + do tego w szczytowej formie aktorskiej. Warto dodać, że sama scena w kawiarni [chociażby dla niej warto obejrzeć film ... i nie tylko] gdzie mamy razem De Niro i Al Pachino [chyba najbardziej pamiętna z filmu] która w dniu premiery przeszła do kanonu kina <---- niesamowita, bezcenna. Chyba się zgodzisz ^^
Z drugiej jednak strony powinni Cię zlinczować za to, że przy "Drive" wyskakujesz z takim dziełem jakim właśnie jest "Heat" Chyba wiesz co mam na myśli ^^

Dnia 01.03.2012 o 12:20, kerkas napisał:

> Swoją drogą to kiedyś czytałem dosyć dogłębną recenzję czy też analizę odnośnie Matrixa.
> Szkoda, że nie mam linka do tego [Może kerkas na necie gdzieś znajdzie
Przyjąłem poszukam.

Nie no spoko.. z początku czytając twą odpowiedź nie wiedziałem jak ją odebrać. Czy dosłownie czy jako sarkazm. Bo już zdążyłem poznać Twoją hmmm naturę ? :D. Ten upór choć czasem wariacki, czasem jest na serio chwalebny i się przydaję. [choć mogę się mylić] Jesteś niczym kustosz ale kustosz gram.pl ^^

Dnia 01.03.2012 o 12:20, kerkas napisał:

Tą analiz już zdan i nie raz ją czytałem.

Dnia 01.03.2012 o 12:20, kerkas napisał:

To chyba było właśnie coś w deseń tego a nawet i to. Nie ma co ktoś wydziergał spory tekst odnośnie Matrixa.
Prędzej czy później bym go znalazł pewnie i sam bo jeszcze z Uncle Google potrafię korzystać :P
Ale nie ma co stary dzięki, że poświęcony czas [to chyba właśnie to o czym pisałem kilka zdań wyżej]
Co do tych screenów, którymi troszkę, żeś zaspamował. To podzielam zdanie ManweKallahana
Nie lepiej było wymienić się chociażby emailami ? :> i wysłać to w formie paczki jednej paczki.

Dnia 01.03.2012 o 12:20, kerkas napisał:

Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry :)

Znów to samo o czym mówiłem :]. To czasem podchodzi pod fanatyzm ? manie ? ]:->

@Temat, ludzie, ludziki :D ogólnie do osób co dosyć często się tu wypowiadają i zaglądają w ten temat.
Widzę, ze tu każdy się wymienia zaproszeniami na tym FW więc może przyszła i pora na mnie ? :3 [żadnych tam "frendów" praktycznie nie mam bo się jakoś do tego nie poczuwałem aby kogokolwiek mieć]
Kiedyś tam zrobiłem sobie konto nawet nie pamiętam dlaczego. To był chyba taki odruch związany z myślą, że jak będę miał konto to = się to będzie z większą swobodą po zwiedzaniu strony[ z resztą gdzie tak nie jest ? :P]
Ale ogólnie rzadko kiedy się tam nawet loguje. Profilu dawno nie aktualizowałem nawet nie wiem czy jeszcze istnieje. Więc jak coś zaraz sprawdzę i jako komuś zależy albo poczuwa się, że chce mi wysłać zaproszenie i poznać trochę mój gust to proszę bardzo. Napisać możedzie PMa na GSie albo dorwać emaila na nim jak i numer gg :). Jest nawet podany skype więc nie trudno mnie znaleźć. Dziękuje all i jak zwykle....

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 21:19, Braveheart napisał:

Za zaproponowanie tegoż filmu jakim jest "Heat" | "Gorączka" należy się szkolne 6. Gdyż
jest no naprawdę solidne kino z zajedwabistą obsadą + do tego w szczytowej formie aktorskiej.
Warto dodać, że sama scena w kawiarni [chociażby dla niej warto obejrzeć film ... i nie
tylko] gdzie mamy razem De Niro i Al Pachino [chyba najbardziej pamiętna z filmu] która
w dniu premiery przeszła do kanonu kina <---- niesamowita, bezcenna. Chyba się zgodzisz

Wiesz, "Heat - Gorączka" jest świetny ze względu na reżysera - Michaela Manna. To świetny rzemieślnik, wie jak zrobić solidne kino akcji i dobry dramat jednocześnie! :) Warto też zwrócić w tym filmie uwagę na role kobiece: Ashley Judd oraz młodziutka Natalie Portman (przed "Gwiezdnymi Wojnami" a po "Leonie"). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 21:29, Janek_Izdebski napisał:

Wiesz, "Heat - Gorączka" jest świetny ze względu na reżysera - Michaela Manna.
To świetny rzemieślnik, wie jak zrobić solidne kino akcji i dobry dramat jednocześnie!

Tego to mi nie musisz mówić :D. Michael Mann to Michael Mann.Warto jeszcze dodać, że mieliśmy tam również aktorów jakimi są Val Kilmer czy John Voight.

Dnia 01.03.2012 o 21:29, Janek_Izdebski napisał:

:) Warto też zwrócić w tym filmie uwagę na role kobiece: Ashley Judd oraz młodziutka
Natalie Portman (przed "Gwiezdnymi Wojnami" a po "Leonie"). Pozdrawiam.

Tego mi również nie musisz mówić :) kiedyś też o tym w tym temacie wspominałem i gramowicz A-cis
nawet Natalie nie zauważył albo nie pamiętał więc aż musiał zobaczyć w obsadę by się upewnić. ^^
Swoją drogą "Heat" całkiem niedawno leciał na Polsacie .. z miech temu ?. Film jest dosyć długi po trwa 2h 40 minut z tego co pamietam więc oglądanie takich pozycji w komercyjnych telewizjach na serio jest wyzwaniem. Co innego oglądać taki film [chodzi mi tu o czas] na HBO czy TVP1 gdzie of kors podczas seansu reklam brak :) za co takie TVP uwielbiam za to od dziecka! Co do Heat to warto też zauważyć, że scena gdzie mieliśmy

Spoiler

strzelaninę/pościg na mieście

była dosyć fajnie zrobiona. Nawet dźwięki wystrzeliwanych karabinów były inne, nie takie same jak w większości kinach akcji [na broni palnej się nie znam ale szło to "zausłyszeć" xD i mnie się to podobało]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 23:31, Janek_Izdebski napisał:

> Pozdrawiam.
;)

Bardzo piękna odpowiedź :D. Chyba najkrótsza z możliwych :]
Tak sobie przeglądam teł "filmowy łeb" i te wywiady powiem Ci dają radę.
Chociażby ten: http://www.filmweb.pl/video/gust_filmowy/Michał+Koterski-27237
Koterski mnie miło zaskoczył. Totalny luz, spokojna gadka, wie co mówi. Rzucić się w uszy może to nasze polskie nieszczęsne "NIE?" które wiele ludzi stosuje ale nie ma co się ogólnie czepiać. "Pan Kleks na pomidorowej" <-- hahah dobrze koleś miał. Choć to co mówi o polskim kinie [chyba 5 minuta] o tych serialach i przygaszaniu talentu.
Tu jednak ma rację. Ogólnie miło się oglądało :]

@TEMAT
A teraz się ciepło zrobić może :D
http://www.filmweb.pl/video/klip/Szósta+wizyta+na+planie-27628
Kolejna porcja z planu filmowego "Hobbita" mogę takie rzeczy oglądać cały czas. Fajny klip. Nowa Zelandia to jednak najlepszy wybór, piękne krajobrazy i widoki. No coś wspaniałego. Aż zachciało by się tam pójść w teren i pobiegać !! niczym Hobbici. Spory zapas "Ziela fajkowego" of kors naszych czasów i lecim z koksem. :]
Nie mogę się doczekać!

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 01:47, Braveheart napisał:

Bardzo piękna odpowiedź :D. Chyba najkrótsza z możliwych :]
Tak sobie przeglądam teł "filmowy łeb" i te wywiady powiem Ci dają radę.
Chociażby ten: http://www.filmweb.pl/video/gust_filmowy/Michał+Koterski-27237
Koterski mnie miło zaskoczył. Totalny luz, spokojna gadka, wie co mówi. Rzucić się w
uszy może to nasze polskie nieszczęsne "NIE?" które wiele ludzi stosuje ale nie ma co
się ogólnie czepiać. "Pan Kleks na pomidorowej" <-- hahah dobrze koleś miał. Choć
to co mówi o polskim kinie [chyba 5 minuta] o tych serialach i przygaszaniu talentu.
Tu jednak ma rację. Ogólnie miło się oglądało :]

A wiesz, że "Dzień Świra" jest obowiązkowo puszczany na każdej psychoterapii grupowej u jednego z najlepszych warszawskich psychiatrów?? ;)

A co do Miśka K.... "Pierwszy Rambo po niemiecku na RTL-u..." Rozwaliło mnie to kompletnie. ;)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 19:52, kerkas napisał:

cd screenów x8 +1

Hej hej, ale Ty tu śmietnika nie rób ;) Jak podajesz takie listy to zrób spis tytułów a nie zrzuty ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aneks do mojego poprzedniego posta do Ciebie [czyli do tego]:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=27655
-----------------------------------------------------------------------
Odnośnie tego co wcześniej wspominałeś czyli pocięcia scen w trzeciej części.
Tu mam coś ciekawego odnośnie scen usuniętych z pierwszej odsłony sagi :) Jest co oglądać. Sam nie wiem dlaczego się zdecydowali na ich wycięcie hmmm
http://www.youtube.com/watch?v=DyzdEy6SYRU

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 13:14, Olamagato napisał:

Z tego samego powodu z jakiego dla niektórych ma sens uruchamianie gier w chmurze i "używanie"
ich na prymitywnym telewizorze. :)
Krótko mówiąc można w ten sposób uprościć konstrukcję do samej konstrukcji bojowej oraz
układu transmisji. Nie potrzeba wtedy w robotach pakować komputerów wymagających kolejnych
elementów.


No tak, tylko to nie tłumaczy czemu roboty rozmawiają ze sobą i w ten sposób się ze sobą komunikują. To tak jakby dzwonić do kogoś, kto stoi obok ciebie - to wszystko komplikuje i spowalnia. Gdyby były centralnie zarządzane byłyby bardziej zgrane, na pewno nie wpadałyby na siebie. :D Poza tym samo takie rozwiązanie wydaje się być dziwne, chociażby przez wprowadzanie na siłę słabego ogniwa i dodawanie... lagów spowodowanych opóźnieniem w transmisji.
Zresztą, jaki sens ma rozkładanie filmu na czynniki pierwsze - przecież to tylko film, nie wszystko musi być mega realistyczne i logiczne, nawet nie powinno. Po prostu rzuciło mi się w oczy że roboty były przesadnie głupie przez co ich wydajność drastycznie spadała. A w takich zadaniach jak strzelanie powinny być bardziej wydajne niż człowiek - przecież to zwykle schemat który komputer jest w stanie szybciej przetworzyć niż człowiek.

@zadymek
Teoria, że każdy robot był sterowany przez żywą istotę to kompletny absurd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 21:19, Braveheart napisał:

Za zaproponowanie tegoż filmu jakim jest "Heat" | "Gorączka" należy się szkolne 6. Gdyż

/.../

Dnia 01.03.2012 o 21:19, Braveheart napisał:

w dniu premiery przeszła do kanonu kina <---- niesamowita, bezcenna. Chyba się zgodzisz
^^


W całej rozciągłości.

Dnia 01.03.2012 o 21:19, Braveheart napisał:

Z drugiej jednak strony powinni Cię zlinczować za to, że przy "Drive" wyskakujesz z takim
dziełem jakim właśnie jest "Heat" Chyba wiesz co mam na myśli ^^


Już to zrobili :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=27596

http://www.filmweb.pl/film/Drive-2011-399746/discussion/3+10,1810352

Dnia 01.03.2012 o 21:19, Braveheart napisał:

Ten upór choć czasem
wariacki, czasem jest na serio chwalebny i się przydaję. [choć mogę się mylić] Jesteś
niczym kustosz ale kustosz gram.pl ^^


Dzięki :)

Dnia 01.03.2012 o 21:19, Braveheart napisał:

@Temat, ludzie, ludziki :D ogólnie do osób co dosyć często się tu wypowiadają
i zaglądają w ten temat.
Widzę, ze tu każdy się wymienia zaproszeniami na tym FW więc może przyszła i pora na
mnie ? :3 [żadnych tam "frendów" praktycznie nie mam bo się jakoś do tego nie poczuwałem
aby kogokolwiek mieć]
Kiedyś tam zrobiłem sobie konto nawet nie pamiętam dlaczego. To był chyba taki odruch
związany z myślą, że jak będę miał konto to = się to będzie z większą swobodą po zwiedzaniu
strony[ z resztą gdzie tak nie jest ? :P]
Ale ogólnie rzadko kiedy się tam nawet loguje. Profilu dawno nie aktualizowałem nawet
nie wiem czy jeszcze istnieje. Więc jak coś zaraz sprawdzę i jako komuś zależy albo poczuwa
się, że chce mi wysłać zaproszenie i poznać trochę mój gust to proszę bardzo. Napisać
możedzie PMa na GSie albo dorwać emaila na nim jak i numer gg :). Jest nawet podany skype
więc nie trudno mnie znaleźć. Dziękuje all i jak zwykle....

Pozdrawiam. :)


Poszukam Twojego profilu na filmwebie

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 13:20, zadymek napisał:

Stąd moja teoria o indywidualnych, żywych operatorach. Jednostka centralna, którą zniszczył
"mały Vader", miała by pełnić funkcję przekaźnika.

aby rozwiać wątpliwości napiszę kilka informacji na temat robotów bojowych ze słownika ilustrowanego :)

"głowa robota bojowego
w głowie pozbawionego samodzielnego mózgu robota mieści się niewiele poza dużym czułym odbiornikiem sygnałów. miniaturowe procesory gromadzą informacje ruchowe i ograniczone wrażenia zmysłowe i przekazują je do centralnego komputera kontrolnego."

"niezdolność do samodzielnego myślenia sprawia że roboty bojowe są nieczułe na strach, niepokój i prośby o litość."

"roboty bojowe zawdzięczają swe płynne ruchy zmodyfikowanym zapisom ruchu żywych żołnierzy przekazywanych każdej maszynie przez centralny komputer kontrolny."

"ponieważ roboty bojowe umieją posługiwać się śmiercionośną bronią zaprojektowano je jako niezdolne do samodzielnego myślenia. steruje nimi centralny komputer kontrolny. nie potrafią one reagować na nieprzewidziane sytuacje ani uczyć się na doświadczeniu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 16:34, Gregario napisał:

aby rozwiać wątpliwości napiszę kilka informacji na temat robotów bojowych ze słownika
ilustrowanego :)

Czyli te gadatliwe blaszanki zwykła wpadka scenarzysty, nic nowego. Kolejny powód by sobie odpuścić szukanie "głębi" w Star Wars''ach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się