HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2012 o 23:03, lis_23 napisał:

szkoda, że nie oddał komuś innemu reżyserii przynajmniej epizodu II ...

Dwójka to jeszcze ujdzie Panie.
EPI bym chciał właśnie aby ktoś inny zrobił. Gdzie ta moc ja się pytam ;S. Film ratował [próbował ratować] final Duel z Darth Maulem. Epickie już chyba "NOooooooooooooooooo!" każdy zna xD. No i ta mina, albo inaczej: wyraz twarzy Liama Neesona gdy został

Spoiler

dźgnięty mieczem

te uchwycenie kamery jakby ostatni zawód, ze nie dał rady <--- bezcenne. "Dwójka" przy "jedynce" jest niczym uczenie się na własnych błędach ^^.

Pozdrawiam.

PS: Apropo "Noooooooooooooooooo!"
http://www.youtube.com/watch?v=M-RPy4RRb7Y&feature=related#t=3m12s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 00:03, Janek_Izdebski napisał:

Ja bym chciał zobaczyć w kinie choć częśc z tego co jest w serii "Legacy"...
Oczywiście Lucas i tak zrobiłby to po swojemu... ;)

Jest jeszcze "Fate of the Jedi". Tutaj też Lucas mógłby coś zrobić filmowego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2012 o 00:08, Braveheart napisał:

Dwójka to jeszcze ujdzie Panie.
EPI bym chciał właśnie aby ktoś inny zrobił. Gdzie ta moc ja się pytam ;S. Film ratował
[próbował ratować] final Duel z Darth Maulem. Epickie już chyba "NOooooooooooooooooo!"
każdy zna xD. No i ta mina, albo inaczej: wyraz twarzy Liama Neesona gdy został

Spoiler

dźgnięty
mieczem

te uchwycenie kamery jakby ostatni zawód, ze nie dał rady <--- bezcenne.
"Dwójka" przy "jedynce" jest niczym uczenie się na własnych błędach ^^.

Pozdrawiam.


Akurat " Mroczne Widmo " bardzo mi się podoba - w przeciwieństwie do " Ataku Klonów ":

nuuuda
okropny wątek miłosny
słabe aktorstwo młodego Anakina
Portman, ktora nie ma czego grać
dużo słabsze efekty niż w TPM

tak właściwie film ratuje tylko McGregor i finałowa batalia na Genosis.

O, ekranizację " Dziedzictwa ? też bym chętnie zobaczył
ewentualnie KOTOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 00:03, Janek_Izdebski napisał:

Ja bym chciał zobaczyć w kinie choć częśc z tego co jest w serii "Legacy"... Oczywiście
Lucas i tak zrobiłby to po swojemu... ;)

Wiesz to i tak wszystko zaczęło się od Lucasa :]. Można by rzec że jest "Wszech wielkim Starym" uniwersum "Star Wars". Sądzę, że on sam nie spodziewał się ani nawet nie myślał, że odniesie to taki sukces i będzie to rosło i rosło w każdych dziedzinach.
W Czechach nawet jest założony kościół [tu mówię całkiem serio] Religi Jedi ^^
Więc zobacz jak ziarno zasiane wykiełkowało na przestrzeni lat :)

Pozdrawiam.

PS: To Twoja "Gęba" [sorka za gębę chyba się nie obrazisz to taki joke :P] w avku ?
PS2: +10 do sympatii ode mnie za bycie Kaszkiet Userem ;-)
PS3: Twój podpis mnie rozwala. Od kiedy gram.pl ma męczenników ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 00:19, Braveheart napisał:

PS: To Twoja "Gęba" [sorka za gębę chyba się nie obrazisz to taki joke :P] w avku
?
PS2: +10 do sympatii ode mnie za bycie Kaszkiet Userem ;-)
PS3: Twój podpis mnie rozwala. Od kiedy gram.pl ma męczenników ? :>

1. Tak to moja facjata. :)
2. Osobiście uwielbiam kaszkiety. Dziękuję. :)
3. Ah, zapomniałem, że mam jeszcze ten podpis. :) Chodzi o to jak Cygi zwracał uwagę Gram.pl, za nieetyczne działania promocyjne EA niezgodne z kodeksem PR-owócw, dziennikarzy, reklamy (sprawa z jesieni zeszłego roku). Chyba dostał wtedy czasowego bana i degrad. Nie pamiętam już dokładnie. Ale przy premierze ME3 Gram.pl robi to samo dokładnie. Artykuły sponsorowane bez wyraźnego oznaczenia, że są sponsorowane i ciągły zalew info o nowej produkcji EA. To już nie jest śmieszne nawet... Ale cóż "biznes is biznes"...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 00:26, Janek_Izdebski napisał:

1. Tak to moja facjata. :)

:) Całkiem przyjemna ... [tylko bez podtekstów plz] jakby to rusek powiedział. "Mordu" :-P

Dnia 03.03.2012 o 00:26, Janek_Izdebski napisał:

2. Osobiście uwielbiam kaszkiety. Dziękuję. :)
3. Ah, zapomniałem, że mam jeszcze ten podpis. :) Chodzi o to jak Cygi zwracał uwagę
Gram.pl, za nieetyczne działania promocyjne EA niezgodne z kodeksem PR-owócw, /.../

Aaa więc to tak. No pod męczennika to może podchodzi :P
Hmmmm powiem Ci szczerzę, że chyba mi ta sytuacja o której wspomniałeś umknęła bo nic o niej w sumie nie wiem ^^. Czasem się na forum jest czasem nie. Choć niektórzy mi już zarzucali, że mnie we własnych lodówkach widzieli HAHAHA
PS: Masz konto na FW ]:->

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2012 o 00:42, kerkas napisał:


Masz poczucie humoru muszę Ci to przyznać :)


Cóż, ja słucham " filmówki " od ponad 20 lat, zaczynałem od Alana Menkena a potem był John Williams i James Horber
samego Williamsa mam w oryginale tyle:

20120303004735

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 00:49, Janek_Izdebski napisał:

Niestety nie mam. Jakoś nie widziałem potrzeby. :)

Heh. Ja tam kiedyś miałem od tak ale i tak tam zbytnio nie siedziałem dla mnie forum FW to rynsztok gdzie sobie każdy się może w nim znaleźć [bez orazy of kors do tych co się tam wypowiadają :P]
Ale najlepszy bajer jest taki, że do starego konta się nie mogę dorwać [a że nie miałem tam znajomych] więc zrobiłem sobie new. Jedno czego mi się nie chcę to ponowne ocenianie filmów. Choć w sumie to też wyjdzie na + bo długo na starym acc nie aktualizowałem "rejtów" :)

Pozdrawiam.
PS: A Ty co Nocny Marek ? :>

@lis_23
Całkiem ładna kolekcyjka OSTów :) Oby tak dalej.. Star Warsy widzę pełną gębą, a i nawet HP sie znalazł.
"Terminal" <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 01:03, Braveheart napisał:

PS: A Ty co Nocny Marek ? :>

Jeszcze chwilkę posiedzę i się kładę.

P.S. Tak przy okazji, czy warto kupić "GTA IV: Complete Edition" na PC z myślą o instalacji na laptopie dobrej klasy co prawda, ale jednak na laptopie (Dell Studio 1749: i7, 8 GB RAM, 1TB HDD, ATI Radeon HD 5650 1 GB RAM, Win7 64-bit)? Opłaca się kupić, czy będą to wyrzucone pieniądze w błoto bo na minimalnych detalach będę miał 10-15 fps-ów? Dzięki z góry za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2012 o 01:03, Braveheart napisał:


@lis_23
Całkiem ładna kolekcyjka OSTów :) Oby tak dalej.. Star Warsy widzę pełną gębą, a i nawet
HP sie znalazł.
"Terminal" <3

Ze SW brakuje mi dwupłytuwek ze starej trylogii, mam tylko na NC, ale może uda się za jakiś czas nabyć
a z okresu 2000 - 2011 jeżeli chodzi o Williamsa to brakuje mi " Raportu Mniejszości " - poza tym, mam wszystko- ach, jeszcze oprócz plyty z Yo Yo Ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 00:50, lis_23 napisał:

I jeszcze to:
+ " The Adventures of TinTin " i " War Horse ".

Sporo Williamsów. I każdy dobry?
Osobiście nie dał bym rady dochować wierności jednemu kompozytorowi. A już na pewno nie Williamsowi. O wiele więcej "like''ów" ma u mnie Golsmith (Rambo, Total Recall, Alien) , Silvestri (Predator, Small Soldiers, Back to the future) czy Edelman (Daylight,MacGyver, Dragonheart).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 01:10, Janek_Izdebski napisał:

Jeszcze chwilkę posiedzę i się kładę.

^^
Film ze na dobranoc strzel :P

Dnia 03.03.2012 o 01:10, Janek_Izdebski napisał:

P.S. Tak przy okazji, czy warto kupić "GTA IV: Complete Edition" na PC z myślą
o instalacji na laptopie dobrej klasy co prawda, ale jednak na laptopie (Dell
Studio 1749: i7, 8 GB RAM, 1TB HDD, ATI Radeon HD 5650 1 GB RAM, Win7 64-bit
) /.../

Powiem Ci tak. GTA IV to nie moja broszka. Nie grałem w to jeszcze do dziś i jakoś nigdy nie czułem takowej potrzeby by w to zagrać. Potrzebę to ja mam ale grania w GTA I i GTA II :D
Co do laptopa. hmmm wydaje się "spoko kozak" 6jajowiec 8gb ramu karta 1 Giga i na minimalnych takie tak słabe fpsy?. Na kartach graficznych w laptopach się nie znam ale ten Radek się chyba kiepski nie wydaje. Ja Ci nie pomogę. Lepiej udaj się do tematu o GTA IV. Proszę o to link do tematu ogólnego:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35546&u=16499

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 01:27, Braveheart napisał:

Na kartach graficznych w laptopach się nie znam ale ten Radek
się chyba kiepski nie wydaje. Ja Ci nie pomogę. Lepiej udaj się do tematu o GTA IV. Proszę
o to link do tematu ogólnego:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35546&u=16499

Pozdrawiam.

Już się udałem na tamte forum, ale mimo wszystko dziękuję. Zobaczymy co ludzie powiedzą. Wtedy ewentualnie pomyśle nad zakupem. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 01:23, zadymek napisał:

Sporo Williamsów. I każdy dobry?


Dla fana lub " fanboya ", każdy dobry ;)

Dnia 03.03.2012 o 01:23, zadymek napisał:

Osobiście nie dał bym rady dochować wierności jednemu kompozytorowi. A już na pewno nie
Williamsowi. O wiele więcej "like''ów" ma u mnie Golsmith (Rambo, Total Recall, Alien)
, Silvestri (Predator, Small Soldiers, Back to the future) czy Edelman (Daylight,MacGyver,
Dragonheart).


Ale ja nie słucham tylko Williamsa, drugi jest James Horner
Goldsmitha znam niewiele, z lat 90- tych: " First Knight ", " Congo ", " The Ghost and the Darkness ", " Mulan ", " The 13th Warrior " czy " The Mummy "
Silvestri to przede wszystkim filmy Zemeckisa a Edelman to tylko " Dragonheart ".
Silvestri ostatnio machnął niezły, klasyczny score do filmu " Captain America: The First Avenger ", teraz czekam co stworzy do " The Avengers ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 01:35, lis_23 napisał:

Dla fana lub " fanboya ", każdy dobry ;)

To wiele tłumaczy;]

Dnia 03.03.2012 o 01:35, lis_23 napisał:

Ale ja nie słucham tylko Williamsa, drugi jest James Horner

A ja nie o tym, tylko widziałem, że masz sporo tego Williamsa jakbyś był fanboyem właśnie.
Co do Hornera to też go cenię, przede wszystkim za Aliens i Beautiful Mind.
A tak w ogóle to ostatnio odkrywam twórców mniej związanych z filmami. Na przykład aż dziw bierze ile soundtracków na koncie m Tangerine Dream.
Kojarzy może ktoś jeszcze jakieś zespoły spoza głównego nurtu "soundtrackowego"? Na przykład Orbital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się