HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

A ja znowuż prawie w ogóle nie jestem zainteresowany Prometeuszem. Nie jestem jakimś wielkim fanem Scotta, Obcego też nie. Moje zdanie o tym reżyserze może zmienić chyba tylko Łowca Androidów (o, czemu telewizjo nie puszczasz tego filmu!).

Moje TOP 3 oczekiwań na ten rok wygląda tak:
Hobbit
Batman
Avengers
Przy czym między każdą pozycją jest wyraźna przerwa. Avengers to must-see, Batman to śmiertelna konieczność, a żeby obejrzeć Hobbita to bym chyba nawet wstał z grobu jako zombie i poszedł do kina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 20:00, ManweKallahan napisał:

A ja znowuż prawie w ogóle nie jestem zainteresowany Prometeuszem. Nie jestem jakimś
wielkim fanem Scotta,

Nie trzeba z miejsca być fanem Scotta by oglądać jego filmy :-). Wystarczy je po prostu obejrzeć

Dnia 20.03.2012 o 20:00, ManweKallahan napisał:

Moje zdanie o tym reżyserze może zmienić chyba tylko Łowca Androidów

Wstydziłbyś się przyznawać jawnie, że nie oglądałeś tego filmu :P

Dnia 20.03.2012 o 20:00, ManweKallahan napisał:

(o, czemu telewizjo nie puszczasz tego filmu!).

O czemu człowieku wciąż liczysz na telewizję ? :D. Sam czasem lubię włączyć szkło i przejechać po kanałach typu HBO, HBO2, Cinemax, Cinemax2, Filmbox, FOX, FOXlife, Polsat Film czy TCM by niczym jakiś desperado dorwać coś co przykuje mą uwagę. Ale Manwe przeca mamy Internet. Serwisów z filami on-line typu IPLEX jest na pęczki a często gęsto takie filmy można oglądać w dosyć dobrej jakości obrazu a coraz to częściej i w HD [720p]
No chyba, że ktoś mieszka na zadupiu i ma neta aby jakoś łączyć się ze światem bądź wciąż ma łącze 2mb i czekanie aż mu się chociaż te 30% zbuforuje w zapasie mu nie pasuje ]:->

Dnia 20.03.2012 o 20:00, ManweKallahan napisał:

Moje TOP 3 oczekiwań na ten rok wygląda tak:
Hobbit
Batman
Avengers

Ja mam tak samo jeśli chodzi o pierwszą trójkę.
"Hobbit" u mnie już od uhuhuhu nie pamiętam kiedy jest na TOP1 wyczekiwania. To wręcz życiowe wyczekiwanie
Filmwebowa skala "Umrę jak nie zobaczę", przy tej pozycji to za mało. :D. Bardziej to hmmm "Nawet w piekle to obejrzę"
Na drugim miejscu również nowy TDK który ma łatę właśnie "Umrę jak nie zobaczę"
Trzecie miejsce "Avengers" - "Muszę zobaczyć"
"Prometeusz" - to samo, no i nowy "Men in Black"

A jeśli chodzi o jakieś efekciarskie filmy [spoza listy] gdzie są wybuchy i totalna rozwałka [bo takie filmy też trzeba czasem obejrzeć :P] to jeszcze mam lekką chrapkę na "Battleship: Bitwa o Ziemie" Choć nie wiem co tam robi nieszczęsna Rihanna ale jakoś to strawię
Trzymaj trailer jeśliś nie widział: http://www.youtube.com/watch?v=cp3646Zf8rg
A na szarym końcu "Gniew Tytanów" o którym całkiem niedawno się dowiedziałem, który na pierwszy rzut oka wygląda całkiem całkiem :)
http://www.youtube.com/watch?v=Gq8wMRtog1A. Może lepiej im to wyjdzie a i fabuła będzie się chyba bardziej trzymała mitologii [o ile dobrze tam pamiętam jeszcze z historii :P] bo pierwsza część wypadła średnio i bez rewelki.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 22:10, Braveheart napisał:

O czemu człowieku wciąż liczysz na telewizję ? :D. Sam czasem lubię włączyć szkło i przejechać
po kanałach typu HBO, HBO2, Cinemax, Cinemax2, Filmbox, FOX, FOXlife, Polsat Film czy
TCM by niczym jakiś desperado dorwać coś co przykuje mą uwagę.


kerkas proponuje czyli co ciekawego dziś leci w tv:

MGM HD Brudna gra

TVP KULTURA Ucieczka z kina Wolność

ALE KINO Dyktator , Kolory kłamstwa , Amadeusz

CANAL+FILM Rękopis znaleziony w Saragossie , Gunnar szuka Boga

TCM Strzały o zmierzchu

CINEMAX Dom długich cieni




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:27, kerkas napisał:

Poza tym szczerze mówiąc to szukałem w internecie stron , blogów , książek o klasyce
gier komputerowych zwłaszcza tej z lat 70. 80. 90. i niczego ciekawego nie znalazłem
dlatego kupiłem najpierw 100 videogames i 1001 Video Games i nadal tylko częściowo usatysfakcjonowany.


Polecam homeoftheunderdogs.net. Na przykład:

Defender of The Crown: http://homeoftheunderdogs.net/game.php?id=290
Maniac Mansion Deluxe: http://homeoftheunderdogs.net/game.php?id=4894

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmweb.pl/film/Grave+Encounters-2011-610178

Ostatnimi laty jest moda na filmy, głównie horrory które ukazują akcję oczami kamery którą nosi zwykły człek. Mieliśmy RECi, Project Monster, Blair Witch Projecty tudzież The Tunnel a teraz przyszedł czas na Grave Encounters który dość zgrabnie łączy elementy z pierwszego i ostatniego tytułu jaki wymieniłem wcześniej.

A więc ... po raz kolejny królować będzie montaż ''z ręki'', realistyczno-codzienna otoczka fabularna i napięcie rosnące z każdą minutą. Rozchodzi się o kilkuosobową grupę która kręci reality-show w którym odwiedzają oni różne, mało przytulne miejscówki szukając oznak duchów, zjaw i wszelakich zjawisk paranormalnych. W pogoni za szczęściem, sławą i pieniędzmi zawędrowali do opuszczonego psychiatryka w którym rzekomo ''straszy''. Tak więc nie będą potrzebowali kolejnych namów, od razu pakują się do szpitala wraz z ekwipunkiem i na potrzeby programu zostaną zamknięci przez osobę trzecią od zewnątrz tamże na całą noc ... co jak się potem okaże pomysłem tak sensownym jak i mądrym z pewnością nie było ...

Wspomniałem o The Tunnel i o RECu jako filmach które można by śmiało podać za inspiracje i swoiste pierwowzory GE. Z pierwszego filmu zaczerpnięto pomysł na to by obsadzić miejsce akcji w jakimś starym, opuszczonym i niezbyt przyjemnym do choćby zwiedzania miejscu, poza tym podobieństw jest jeszcze kilka ale nie będę o nich wspominał by nie psuć nikomu zabawy podczas oglądania. A z RECów zaczerpnięto hm ... jakby to ująć, film nie jest ani przesadnie nudny ani też imo przesadnie krwawy, obrzydliwy tudzież naciągany [ w swoim gatunku rzecz jasna ] więc te ''dosadniejsze'' momenty także się trafiają ale wpływają tylko in plus na całość. Także hm ... nawet jeżeli ktoś oglądał The Tunnel i/lub REC to śmiało może się zabrać za GE, nie powinien być zawiedziony bo film owszem - nie jest megahiciorem ale potrafi przestraszyć a klimacik jest całkiem całkiem.

Teraz co nieco o aktorach i oprawie. Cóż ... nie za bardzo można się wypowiadać o aktorach bo są oni mi nieznani ale to tym lepiej dla filmu. Jak grają? Całkiem w porządku jak na taki film ale bez rewelacji, owszem - niektóre sceny można by było inaczej wykonać ale jakieś mega wpadki sobie nie przypominam a zresztą - aktorstwo nieco drętwawe i sztuczne w tym momencie może być plusem bo mamy do czynienia przecież w uczestnikami a zarazem twórcami reality show więc ... ;-) A oprawa? Oprawa jest całkiem przyjemna, klimacik zalicza plusa a niektóre sceny potrafią zaskoczyć czy wystraszyć.

A co mi się nie podobało? Cóż ... takie filmy mają dość przewidywalną linię fabularną i no nie oszukujmy się, większość z nich opiera się na takim samym / bardzo podobnym planie więc ocena typu 9 czy 10 idzie daaaleko ze względów oczywistych. ;-) A tak bardziej na serio, nie ma do czego się jakoś bardzo przyczepić, niektóre sceny mogą być uznane za nieco przegięte, pewne zachowania też można by podpiąć pod mało prawdopodobne [ a że mamy do czynienia z horrorem to całkiem sporo jestem w tej materii skłonny przełknąć ]. Krótko mówiąc - film jest dobry ale nie do końca. Bo pomysł wyjściowy był świetny i zrobiono wiele ale myślę że jakby się przyłożyć to można by z tego clue jest co nieco wycisnąć. A tak dostaliśmy dobry film, plasujący się wyżej niż ''badziewie'' ale niestety mniej niż ''bardzo dobry'' - dobry film jak ktoś lubi podobne klimaty jak we filmach wspomnianych na początku, można z czystym sumieniem polecić.

7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi laty to jest w ogóle wielki jakiś [niezrozumiały dla mnie swoją drogą] boom na horrory.
Większość tego co się ukazuje to jednak straszna kaszanka, wspomniany przez ciebie Grave dla mnie również jest strasznie przeciętny [dałem mu 5/10].

Generalnie cos ostatnio wszyscy jak jeden stawiają na ilość nie jakość, vide te wszystkie remakei czy jakieś kombinacje typu ostatnio Królewna Śnieżka w posypce gore/noir [trailer całkiem fajny, nie czepiam się, film pewnie obejrzę, ale coś wszystkim się chyba pomysły wyczerpują na jakiekolwiek ambitniejsze podejście do tematu]


Tak z innej beczki sezon 3ci Spartakusa [no 3ci chronologicznie jak liczyć prequel w postaci Bogów Areny], nieco byłem sceptycznie nastawiony do nowego głównego aktora, ale coś koło 3ciego odcinka mi przeszło. Generalnie bardzo dobra seria, każdy sezon trzyma poziom a ja jak małe dziecko na lizaka czekam na finał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:22, kerkas napisał:

Powiem tak kiedy krytycy są zgodni i film ma tylko bardzo dobre recenzje to ten film
warto zobaczyć np. W samo południe , kiedy krytycy mają różne zdania to trzeba
przekonać się na własnej skórze np. Rejs kiedy krytycy jak jeden mąż mówią że
film jest zły np. Kac Wawa , Stawka większa niż śmierć to znaczy że mają rację.

Mówisz o ''zawodowych'' krytykach filmowych ta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 19:17, Pietro87 napisał:

Ostatnimi laty to jest w ogóle wielki jakiś [niezrozumiały dla mnie swoją drogą] boom
na horrory.

Że tak powiem ... dobry film jest dobry ... bo jest tani i dobry. :-P

Dnia 21.03.2012 o 19:17, Pietro87 napisał:

Większość tego co się ukazuje to jednak straszna kaszanka, wspomniany przez ciebie Grave
dla mnie również jest strasznie przeciętny [dałem mu 5/10].

No widzisz, ja nie uważam go za arcydzieło jakieś ale na swój sposób mnie wciągnął i mi się spodobał, pomysł jak już wspomniałem był interesujący, jakby to ładnie wszystko zgrać, dopracować to myślę że byłbym skłonny dać nawet 8/10 ale nie mogłoby być żadnych wpadek czy czegoś w tym stylu. A tak to wyszedł całkiem spoko film na którym można trochę się wystraszyć. ;-) Sztampowe? Tak. Przaśne? Tak ale mi się spodobało. A że tytuły które wspomniałem na początku lubię to ... :-)

Dnia 21.03.2012 o 19:17, Pietro87 napisał:

Generalnie cos ostatnio wszyscy jak jeden stawiają na ilość nie jakość, vide te wszystkie
remakei czy jakieś kombinacje typu ostatnio Królewna Śnieżka w posypce gore/noir [trailer
całkiem fajny, nie czepiam się, film pewnie obejrzę, ale coś wszystkim się chyba pomysły
wyczerpują na jakiekolwiek ambitniejsze podejście do tematu]

Trzeba się będzie zainteresować. xD

A tak wracając do meritum. Mnie za to irytuje co innego - pakowanie do filmów ''głupich'' / względnie realistycznych elementów które mają je upiększyć [?!] lub zwiększyć grono zainteresowanych. A to widzimy jak to bohaterowie rozprawiają na tematy moralne w otoczce a''la kółko różańcowe w sytuacji gdzie powinna zadziałać adrenalina, zimna krew i chłodne podejście do sytuacji, a to mamy jakieś śmieszne, patetyczne zagrania które sprawiają że film traci na ocenie a to jeszcze coś innego. A ble. Jak film ma być realistyczny to niech taki będzie, jak ma być ''głupi'' to niech będzie głupio. Mieszanki zazwyczaj się nie udają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 19:18, Tyler_D napisał:

Mówisz o ''zawodowych'' krytykach filmowych ta?


Tomasz Raczek , Krzysztof Kłopotowski , Tadeusz Sobolewski , Andrzej Kołodyński itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 14:30, ManweKallahan napisał:

Nie lubię oglądać filmów na komputerze, bo ciężej mi się na nich skupić.

Teraz to pojechałeś XD

Dnia 21.03.2012 o 14:30, ManweKallahan napisał:


Jeśli chodzi o filmy typu rozwałka, to tutaj oczywiście Niezniszczalni 2 :)

Fakt. Nie wiem jak K**** mogłem zapomnieć o tym tytule ]:->

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 12:25, kerkas napisał:

kerkas proponuje czyli co ciekawego dziś leci w tv:

MGM HD Brudna gra

TVP KULTURA Ucieczka z kina Wolność

ALE KINO Dyktator , Kolory kłamstwa , Amadeusz

CANAL+FILM Rękopis znaleziony w Saragossie , Gunnar szuka Boga

TCM Strzały o zmierzchu

CINEMAX Dom długich cieni

Wszystko fajnie pięknie, ale w tej liście na wczorajszy wieczór [lecz muszę na to zwrócić uwagę] zabrakło chociażby. Na pierwszym miejscu.
"Sens Życia wg Monty Pythona". Wczoraj w Cinemax. [Nie wiem jak mogłeś to przeoczyć xD. Chyba, że nie lubisz jego filmów a w to wątpię]
No i Cinemax2 "Przerażacze" P.Jacksona z Michaelem J Foxem... Oglądałem go ostatni raz ładnych parę lat temu jeszcze wtedy jak się aż tak filmami nie interesowałem, ale już wtedy ten film mi się podobał :D. To połączenie horroru i komedii... i do dziś się wciąż podoba :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 13:50, Braveheart napisał:

> CINEMAX Dom długich cieni
Wszystko fajnie pięknie, ale w tej liście na wczorajszy wieczór [lecz muszę na to zwrócić
uwagę] zabrakło chociażby. Na pierwszym miejscu.
"Sens Życia wg Monty Pythona". Wczoraj w Cinemax. [Nie wiem jak mogłeś to przeoczyć xD.
Chyba, że nie lubisz jego filmów a w to wątpię]


Fakt moje przeoczenie , generalnie chodziło o to iż w prywatnych stacjach jest naprawdę sporo dobrych filmów
Na upartego jeśli wykupi się odpowiednio drogi pakiet z moich wyliczeń około 200zł to można nie chodzić do kina i kupować lub wypożyczać dvd.
Fakt że taki TCM posiada pewien żelazny repertuar ale nawet jak już puszczą film to dobry np:
Długi postój na Park Avenue
Vera Cruz
Ninoczka
W 80 Dni Dookoła Świata
Pamiętnik
Pies Baskerville''ów
Człowiek Omega
Gabinet Figur Woskowych
The Exorcist - The Version You''ve Never Seen

Dnia 22.03.2012 o 13:50, Braveheart napisał:

No i Cinemax2 "Przerażacze" P.Jacksona z Michaelem J Foxem... Oglądałem go ostatni raz


Akurat Przerażaczy nie widziałem a zawsze staram się polecam filmy które widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filmu "Dirve" zostaną wydane książki na motywach których powstał film.

Drive (Drive) – James Sallis
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Wydawca: Albatros – Andrzej Kuryłowicz
ISBN: 978-83-7659-662-8
Data wydania: kwiecień 2012
James Sallis - pokaż książki (2)
Cykl ‹Drive› - pokaż książki (2)

Kierowca (Driven) – James Sallis
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Wydawca: Albatros – Andrzej Kuryłowicz
Data wydania: czerwiec 2012
James Sallis - pokaż książki (2)
Cykl ‹Drive› - pokaż książki (2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:22, kerkas napisał:


Mnie się akurat podobał :)


Serio ? Nie usnąłeś na nim ? :P

To chyba musisz być starszy ode mnie :D

Dnia 20.03.2012 o 19:22, kerkas napisał:

Powiem tak kiedy krytycy są zgodni i film ma tylko bardzo dobre recenzje to ten film
warto zobaczyć np. W samo południe , kiedy krytycy mają różne zdania to trzeba
przekonać się na własnej skórze np. Rejs kiedy krytycy jak jeden mąż mówią że
film jest zły np. Kac Wawa , Stawka większa niż śmierć to znaczy że mają rację.


Z tego co pamiętam, to zdania krytyków na temat "Stawki ..." są podzielone ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 21:34, Narrenturm napisał:

To chyba musisz być starszy ode mnie :D


Jestem nieoprawnym optymistą i romantykiem może dlatego film mi się podobał.
Zresztą mam kilka takich filmów na których się wzruszam m.i.n. Ósmy dzień.

Dnia 22.03.2012 o 21:34, Narrenturm napisał:

Z tego co pamiętam, to zdania krytyków na temat "Stawki ..." są podzielone ...


Są zgodne to co dostajemy na ekranie w cudzysłowiu (krytycy użyli innych słów) morduje wszytko to co było dobre w serialu nie prezentując niczego nowego ani odkrywczego.
Oczywiście mówimy o zawodowych krytykach pokroju Raczka i innych wymienionych w jednym z moich poprzednich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 22:16, kerkas napisał:

Zresztą mam kilka takich filmów na których się wzruszam m.i.n. Ósmy dzień.

HA!. "Osmy dzień" Też oglądałeś ? :>.
W poprzednie wakacje o ile dobrze pamiętam chyba leciał na którymś Cinemaxie... Bardzo fajny film. Podczas seansu cały czas mnie pozytywnie zaskakiwał. Niektóre momenty mogły wzruszyć a z kolei inne rozbrajać :D
Niektóre teksty powalały.

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Grey / Przetrwanie

Zdecydowanie NIE polecam, jak na razie to moje największe rozczarowanie jeśli chodzi o tegoroczne premiery filmowe.

W tej chwili to im więcej myślę o tym filmie tym coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że idealnie będzie do niego pasowało stwierdzenie ''chcieliśmy dobrze, wyszło jak zawsze'' ... a może nawet jeszcze gorzej.

Główny bohater wybrał sobie na miejsce do pracy jedno z większych i piękniejszych ale też groźnych zadupi na ziemi, Alaskę. A to wszystko dla firmy zajmującej się ropą naftową, rurociągami i tym podobnymi. Sam początek zapowiada się bardzo, bardzo przyjemnie - są intrygujące widoczki, ciekawe wprowadzenie, główny bohater który nosi pewną tajemnicę, klimat się zagęszcza. Ale jak to bywa - czasem trzeba wrócić do domu co też nasz bohater czyni wraz z grupą innych samców. Pakują się do samolotu i mimo niezbyt sprzyjającej aury wybierają się w podróż nie wiedząc że dla wielu z nich będzie to ich ostatnia w życiu ... Cóż się dzieje dalej, samolot szlag trafia, wielu ginie a nasz hero uchodzi z życiem i - jakież to przewidywalne ... Podejmuje akcję poszukiwawczą samolotu, ocenia chłodno sytuację, ratuje kogo się da i co się da i chcąc nie chcąc staje się przywódcą grupy która wyszła cało z tego całego majdanu. Co dalej? Ano wypadałoby zrobić coś by przeżyć, by znalazły ich ekipy poszukiwawcze. Problem w tym że pogoda jest bardzo niesprzyjająca a do tego naszą skromną grupę ''gonią'' wilki. Na temat wilków i imo niezbyt realnych zachowań tychże można by sporo napisać - ja od siebie powiem tylko tyle wg mnie przegięto wilczy motyw w tymi filmie dość mocno, średnio to realne, na ekranie może i wygląda to ciekawie ale to dramat tudzież thriller więc wypadałoby się trzymać jako takiego realizmu. A z tym jest mocno na bakier. A dalej? Dalej jest tytułowe przetrwanie ale imo twórcy filmu poszli w nie tym kierunku w jakim powinni dostaliśmy coś co zapowiadało się jako bardzo dobry i klimatyczny thriller / dramat który jak sądziłem będzie w jakiś sposób ambitniejszy a i tak wyszło stereotypowo czyli sieka i debilizmy na ekranie + brak polotu.

Spoiler

Szkoda było patrzeć jak umiera Hendrick. Chyba najsympatyczniejsza postać w filmie a tak paskudnie zginął.



Reasumując - pomysł był bardzo dobry, wykonanie jest co najwyżej średnie, za dużo tu głupotek, nieścisłości i jakiegoś polotu i pomysłu jak to pociągnąć. Zamiast skupić się na bohaterach, ich psychice, relacjach oraz tym jak reagują na skrajnie wyczerpujące warunki tak pod względem psychiki jak i ciała prawie wszystko poszło w krwawą jatkę z nadzwyczaj odważnymi i agresywnymi wilkami w tle. Swoją drogą tam gdzie miała dziać się akcja filmu tak naprawdę wilki nie występują ... Zmarnowany potencjał w bardzo średniastej oprawie a dodajmy do tego bardzo dużą przewidywalność ... Ładne widoczki i całkiem przyjemna muzyka oraz Neeson to jednak o wiele, wiele za mało by dać temu filmowi więcej niż 5/10. A i tak się zastanawiam i nie wiem czy to jednak nie za wysoka nota ... no ale.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się