HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2012 o 17:11, Volvox napisał:

Widział ktoś już igrzyska śmierci? Szukałem tu jakiś wypowiedzi bo chciałem dziś iść
i jeszcze nic.


Byłem na tym filmie i nie polecam. Miejscami jest po prostu nudny, a fabuła niestety przewidywalna.

Dnia 05.04.2012 o 17:11, Volvox napisał:

PS. W repertuarze CinemaCity widziałem ten film w wersji normalnej i cyfrowej. Czy ktoś
wie jaka różnica?


Dobre pytanie, sam też jestem ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2012 o 17:11, Volvox napisał:

PS. W repertuarze CinemaCity widziałem ten film w wersji normalnej i cyfrowej. Czy ktoś
wie jaka różnica?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kino_cyfrowe

W moim mieście ostatnio przerobili kino (to większe) na cyfrowe. Jeszcze go nie przetestowałem, ale z tego co wyczytałem, to kino cyfrowe jest lepsze jakościowo (obraz, dźwięk) oraz wygodniejsze (filmy zapisywane są na "tradycyjnych" nośnikach, np. dyski twarde) od tradycyjnego. Takie kino 3D bez 3D, czyli imho na dzień dzisiejszy najlepszy rodzaj kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego horroru na obejrzenie z kumplami. Potrzebuje czegoś wciągającego, żeby nie przegadać całego filmu. No i liczę na coś strasznego i kontrowersyjnego.

Z horrorów widziałem:
Trylogie Blade''a
Klątwe 1, 2
Ring
Lęk
Boogeman
Dead Silence
Candyman
Udręczeni
Wzgórza mają oczy
Duch <3
Lśnienie
Piła 1, 2
i parę by się jeszcze znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:54, Orion napisał:

Szukam jakiegoś dobrego horroru na obejrzenie z kumplami. Potrzebuje czegoś wciągającego,
żeby nie przegadać całego filmu. No i liczę na coś strasznego i kontrowersyjnego.

Rzucam kilka propozycji:

Alien 1, 2, 3, 4
Hellraiser 1, 2
Omen 1,2
The Exorcist
Texas Chainsaw Massacre (oryginal , remakee ew. tez moze byc, jak sie spodoba to kolejne czesci)
Wrong Turn
Eden Lake

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gatunek ten raczej nie należy do wybitnych (chyba, że ktoś mierzy miarą straszny=dobry), ale mogę polecić kilka klimatycznych tytułów (większość jest jednak tylko niezła):

1408 (pierwsza połowa jest naprawdę ciekawa i trzyma w napięciu, później jest już gorzej, ale obejrzeć warto)
Dziecko Rosemary (klasyk, nie robi "buuu", ale klimat niepewności i zaszczucia robi swoje)
[Rec] (znów zakażeni, znów zombie z jakiegoś tam powodu, ale ugryzione z ciekawej strony, pod koniec potrafi w kilku miejscach wystraszyć, ale pampersa nie trzeba zakładać)
Oszukać przeznaczenie (ale tylko pierwsza część trzyma jako taki poziom, resztę można obejrzeć, ale bardziej jako autoparodię; dobre do seansu ze znajomymi, można się pośmiać :)
28 dni później (jeden z lepszych zombie movie, Tygodnie już nieco gorsze)
Silent Hill (jedna z lepszych adaptacji gier, co nie robi z niej arcydzieła, acz tylko porządne kino, które rozpyla naprawdę gęsty klimat; nie straszy jak gry, ale trzyma poziom)
Zombieland (ok, horror to to nie jest, ale masz zombiaki na wesoło w najlepszej postaci, i nie wierz Tylerowi_D, że jest inaczej :P)
Zmierzch (ok, słaby żart; pomijając już kwestię jakości filmu [imho jedynkę da się obejrzeć bez bólu], to nie mogę pojąć tego, że wszędzie tagują ten film jako horror...)
Wszystkie Residenty i Underworldy (też niespecjalnie podpinam te serie pod horrory z prawdziwego zdarzenia, ale jeśli podobała Ci się Trylogia Blade''a, to ww. możesz spokojnie łykać)
Mucha (bardziej obrzydliwe niż straszne, ale zostaje w pamięci)
Paranormal Activity (widziałem tylko pierwszą część, średnio mi przypadła do gustu, kolejnych tykać nie będę, ale swój klimat miał i momentami potrafił przynajmniej zaniepokoić)
Pandorum (także naciągane z tym horrorem, ale jest to mroczne sf pokroju Obcego z ciekawą fabułą i piękną Antje Traue ;)
Medium (polski akcent, mało straszny, ale interesujący i zastanawiający, dlaczego nasi rodacy nie chcą robić takich filmów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za propozycje. Na pewno coś z nich wybiorę :) Najbardziej zainteresowało mnie: 28 dni później, 1408, Eden Lake i Wrong Turn. Skonsultuje się w tej sprawie z kolegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 09:47, kerkas napisał:

To wszystko to jakaś farsa.
Szyc pokazałby, że ma jaja i sam powiedział [szczerze] co myśli o produkcji jaką jest "Kac Wawa" oraz o całokształcie a nie to co by wypadało powiedzieć albo coś pomiędzy by nikogo nie urazić =.=, bo niby nie wypada "zjechać" filmu w którym się gra.. ehh dobre sobie.
Co innego jednak było w przypadku "Ciacho" gdy do "Magla Towarzyskiego" został zaproszony Tomasz Kot. [Powiedział tam ze 203 zdania]
http://tvnplayer.pl/seriale-online/magiel-towarzyski-odcinki,107/odcinek-16,S08E16,2109.html [Do odtwarzania potrzebna jest wtyczka Silver Light]
Może i tam nie "jedzie" filmu ale również nie cukrzy.
Dlaczego oni się czasem boją, bo nie wypada ?, bo się boją, że zostaną "zniszczeni" w swej karierze ? kasa kasa kasa ?
Chciałbym aby kiedyś jakiś PL aktor po premierze filmowej danej [gdzie się później okaże kisznej produkcji] pokroju "Kac Wawa" , "Wyjazd Integracyjny" <---- a filmy pewnie tego pokroju stety powstaną] dany aktor na zapytane mniej więcej pytanie:
Pytacz:
- ''Co Pan myśli o filmie?. Jakie jest pańskie zdanie na temat tego filmu. Dlaczego film wyszedł jak wyszedł czyli słabo. Czy coś poszło nie tak na planie?''

Jakiś tam znany aktor:
- ''Nie będę owijał w bawełnę. Od początku wiedziałem, że film będzie słaby. Wiedziałem to w momencie gdy przeczytałem scenariusz. Zagrałem w tym filmie bo [jakiś tam mniej lub więcej sensownijszy powód ;-) chociażby dla szmalu] Jestem aktorem to mój zawód, czasem się zdarzają dobre scenariusze, gorsze a niektóre to gnioty ;-).

Oczywiście nigdy chyba się nie doczekam by jakiś tam aktor ala Adamczyk, Szyc: Powiedział takie coś publicznie.
Nie mają chyba na serio jaj.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 17:05, Braveheart napisał:

Oczywiście nigdy chyba się nie doczekam by jakiś tam aktor ala Adamczyk, Szyc: Powiedział
takie coś publicznie.
Nie mają chyba na serio jaj.


Po co mówić prawdę? Gdyby rzeczywiści zaczeli mówić to co naprawdę myślą, to w czym by u nas jeszcze zagrali? Za granicą nic ich nie czeka, są ograniczeni jak większość widowni, która za to płaci, a póki płaci to taka farsa będzie trwać i zbierać swoje żniwa. W sumie to wisi mi czy wychodzi kolejna Kac Wawa w Sandomierzu, przynajmniej od razu wiem z czym mam doczynienia i nawet za darmo bym na to nie poszedł, boleć może jedynie fakt, że nasze kino się nie rozwija przez takie cudaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 20:32, qq_MoaR napisał:

Po co mówić prawdę? Gdyby rzeczywiści zaczeli mówić to co naprawdę myślą, to w czym by
u nas jeszcze zagrali? Za granicą nic ich nie czeka, są ograniczeni jak większość widowni,
która za to płaci, a póki płaci to taka farsa będzie trwać i zbierać swoje żniwa. W sumie
to wisi mi czy wychodzi kolejna Kac Wawa w Sandomierzu, przynajmniej od razu wiem z czym
mam doczynienia i nawet za darmo bym na to nie poszedł, boleć może jedynie fakt, że nasze
kino się nie rozwija przez takie cudaki..

Witaj
No coś w tym jest ale ja też nie miałem na myśli by taki dany aktor z miejsca krytykował czytaj ostro hateował film w którym zagrał, który okazał się kompletnym nieporozumieniem. "Kac Wawa" czytaj "Kac Kupa" xD to całe 1/10
Film się nie udał i tyle. Wzloty i upadki wielu dopadają, ale żeby po sądach z tym latać bo coś się tam producentowi nie zwróci ?. =,= Nie no sorry ale panie producencie "Kac Kupy" [i tak tego nie usłyszy]. Trzeba było zdjąć różowe okulary zanim się zabrało za ten tytuł. Oby "Kac Wawa" była jakąś lekcją dla przyszłych producentów i reżyserów. Oni chyba teraz myślą, że jak w jednym filmie wystąpi Szyc, Adamczyk, Karolak, Kot nie wiem Mucha, Foremniak, Trzebiatowska to film da miliony bo zagrały w nim "ładne twarze". Ogólnie również mi to wisi czy będą powstawać kolejne Kac coś tam :P Czy inne Wyjazdy Integracyjne... Tylko jaką to nam opinie wyrabia ;/ ?. Polsa kinematografia ostatnio przeżywa zapaść za zapaścią :C

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 17:05, Braveheart napisał:

> "Kac Wawa": afera wokół filmu trwa. Włącza się Szyc
> http://film.onet.pl/wiadomosci/kac-wawa-afera-wokol-filmu-trwa-wlacza-sie-szyc,1,5090928,wiadomosc.html

To wszystko to jakaś farsa.


I wszytko jasne Szyc reklamuje:
Na razie są tylko plakaty z jego facjatą i produktem (na scrennie) na przystankach autobusowych w Wawie.

20120409092959

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim "Johnny poszedł na wojnę" co prawda jestem dopiero w połowie filmu, ale już on jest tak wstrząsający i straszniejszy niż najstraszniejszy horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że aż tak Cie wystraszył ? Żle ujęte, ten film nie miał straszyć... to jak nazwać film "Dzień świra" Koterskiego komedią. "Johnny poszedł na wojnę" to dramat wojenny wydany w 1970 przez Daltona Trumbo i opowiada o żołnierzu amerykańskim, który podczas I wojny światowej traci ręcę, nogi i słuch. Jednym słowem zostaje warzywem. Film można nazwać ciężkim orzechem do zgryzienia, ale nie "straszniejszy niż najstraszniejszy horror". Akcji w nim malutko i głównie opiera się na wspomnieniach głównego bohatera. Jak już oglądniesz i Ci się spodoba ten horror:D to polecam film też wojenny tyle, że już trochę więcej akcji "Czas Apokalipsy". Film został nakręcony na podstawie książki Josepha Conrada i opowiada o wojnie w Wietnamie. Dla mnie jeden z najlepszych filmów jeśli chodzi o tematyke wojenną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"Johnny poszedł na wojnę" to dramat wojenny wydany

Dnia 12.04.2012 o 23:14, Bartek9903 napisał:

w 1970 przez Daltona Trumbo i opowiada o żołnierzu amerykańskim, który podczas I wojny
światowej traci ręcę, nogi i słuch. Jednym słowem zostaje warzywem.

Witaj.
Tak czytam te kilka zdań i tak mi się coś skojarzyło cyztaj zapaliła żarówka nad głową :P
Czy czasem potem Metallica nie zrobiła utworu w deseniu tego filmu czytaj na jego podstawie? wykorzystując sceny z filmu.. hmmm
Metallica - One
http://www.youtube.com/watch?v=EzgGTTtR0kc
Teledysk zawiera właśnie jakieś sceny z filmu i to chyba jest ten film o którym wspominasz :-)
Nawet ostatnie wersy brzmią o tym, że koleś już wszystko stracił.

"Landmines has taken my sight
Taken my speech
Taken my hearing
Taken my arms
Taken my legs
Taken my soul
Left me with life in hell"


PS: By ułatwić ludziom sprawę i by szybciej zauważyli Twojego posta, korzystaj na przyszłość z buttona "Odpowiedź" [Prawy górny róg każdego posta. Nie sposób nie zauważyć :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Szczerze to nowy jestem na forum i jeszcze nie odkryłem tego "bajeru". Co do Metallicy... masz rację, genialny utwór. Miałem go dodać ale zapomniałem btw ta piosenka była nawet w jakiś filmiku do Starcrafta 1 zrobiony przez fana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 23:42, Bartek9903 napisał:

Dziękuję za podpowiedź. Szczerze to nowy jestem na forum i jeszcze nie odkryłem tego "bajeru"

To jeszcze jedna podpowiedź :-)
Tnij cytaty. Tekst odpowiedzi będzie mniejszy, a przez to bardziej przejrzysty.
W najgorszym przypadku - nie musisz przecież cytować swojej poprzedniej wypowiedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 00:55, A-cis napisał:

To jeszcze jedna podpowiedź :-)
Tnij cytaty. Tekst odpowiedzi będzie mniejszy, a przez to bardziej przejrzysty.
W najgorszym przypadku - nie musisz przecież cytować swojej poprzedniej wypowiedzi :-)

Miałem mu to w sumie z miejsca również napisać po tym jak mi odpisał tym wielkim postem ale coś mnie wstrzymało :P i mnie zdążyłeś ubiec :] z tą uwagą :P Niech się chłopak uczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się