HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Oglądałem wczoraj Mechanika z Christianem Balem. Byłem miło zaskoczony, nie wiedziałem czego się spodziewać po tym filmie, a tu dostałem wciągającą historię i bardzo dobrą otoczkę. Chodzi mi o to, że w trakcie filmu pojawia się dużo różnych symboli, ujęć, które dopełniają się z fabułą. Film ma niestety też niewielkie wady, z których główną jest niestety to, że można (przynajmniej ja tak miałem) dość szybko domyślić się rozwiązania zagadki

Spoiler

tożsamości Ivana

. Ogółem film na 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 13:03, Witcher1990 napisał:

A czemu bale zrobił się taki suchy?

A dlaczego Robin Hood?

Ba mało jadł :)

A tak na serio to dlatego, że przez praktycznie rok

Spoiler

gościu nie spał. Każdego by to wykończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 13:03, Witcher1990 napisał:

A czemu bale zrobił się taki suchy?


Jeśli chodzi o fabułę, to Abi_Dalzim podał odpowiedź (dodam, że też praktycznie żył na kawie i papierosach).
Jeśli chodzi o aktora, to poświęcił się dla roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 11:44, ManweKallahan napisał:

Oglądałem wczoraj Mechanika z Christianem Balem.


Heh, jeden z moich ulubionych filmów.
A chudość Bale''a jest wręcz powalająca. Głodził się on przez cztery miesiące jedząc tylko jedno jabłko lub puszkę tuńczyka i pijąc jedną czarną kawę dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 13:11, Abi_Dalzim napisał:

A dlaczego Robin Hood?

Ba mało jadł :)



Spaliłeś. To szło "Dlaczego Robin Hood? Bo Jean Michel Jarre."

A coby offtopa pominąć - ktoś był na tym całym Iron Sky? Bo recenzje po sieci mało pochlebne widzę a bym się na jakąś komedię przeszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś sugestie co do filmów poruszających w jakikolwiek sposób tematykę niepodległości Irlandii, walki toczone przez IRA etc etc? Z tych klimatów oglądałem tylko Bloody Sunday i Hungera jak co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 16:00, Tyler_D napisał:

Ma ktoś jakieś sugestie co do filmów poruszających w jakikolwiek sposób tematykę niepodległości
Irlandii, walki toczone przez IRA etc etc? Z tych klimatów oglądałem tylko Bloody Sunday
i Hungera jak co.


Może W imię ojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 16:00, Tyler_D napisał:

Ma ktoś jakieś sugestie co do filmów poruszających w jakikolwiek sposób tematykę niepodległości
Irlandii, walki toczone przez IRA etc etc?

Co jakiś czas telewizja zapodaje "The Devil''s Own" aka "Zdrada" z Harrisonem Fordem i Bradem Pittem. Całkiem ciekawy film rozgrywający się głównie w USA, ale IRA jest tam motywem przewodnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 16:00, Tyler_D napisał:

Ma ktoś jakieś sugestie co do filmów poruszających w jakikolwiek sposób tematykę niepodległości
Irlandii, walki toczone przez IRA etc etc? Z tych klimatów oglądałem tylko Bloody Sunday
i Hungera jak co.


Odd Man Out (1947)
Patriot Games (1992)
Michael Collins (1996)
A Prayer for the Dying (1987)
Cal (1984)
In the Name of the Father (1993)
A Quiet Day in Belfast (1974)
The Informer (1935)
The Wind That Shakes the Barley
The Bombmaker (2001)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Tylera
Oglądałem The Wind That Shakes the Barley (po polsku bodajże "Wiatr buszujący w jęczmieniu") i jest bardzo dobry. Ale jeśli chcesz naprawdę poznać ich historię, poczytaj trochę o tym. W wojnie domowej, która wybuchła po wydarzeniach opisanych w podanym wyżej filmie zginęło więcej Irlandczyków niż w walkach z Anglikami. A mnie osobiście zawsze powala tekst Collinsa "We''ve been waiting over seven hundred years, you can have the extra seven minutes", po którym Polska ze swoimi nieco ponad 100 latami pod zaborami już nie wygląda tak heroicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za dobrze ale Polskę od Irlandii różni to, że zawsze byliśmy odrębnym narodem i pomimo, że powstaliśmy jako zjednoczenie ludów słowiańskich to mieliśmy swoją kulturę i poczucie odrębości. Co zaś tyczy się Irlandczyków to po pierwsze Anglicy zajeli im tylko część terytorium, a po drugie wyspiarze byli mimo wszystko ludami dość zbliżonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 10:47, Witcher1990 napisał:

Nie znam się za dobrze ale Polskę od Irlandii różni to, że zawsze byliśmy odrębnym narodem
i pomimo, że powstaliśmy jako zjednoczenie ludów słowiańskich to mieliśmy swoją kulturę
i poczucie odrębości. Co zaś tyczy się Irlandczyków to po pierwsze Anglicy zajeli im
tylko część terytorium, a po drugie wyspiarze byli mimo wszystko ludami dość zbliżonymi.


Że co? Jaka część terytorium? Niewielka część to wchodzi w skład UK teraz i nazywa się Irlandia Północna, ale przez 800 lat okupowali całą Irlandię.
Co do zbliżonych narodów - Polacy mają więcej wspólnego z Rosjanami, niż Anglicy mieli z Irlandczykami. Język irlandzki jest diametralnie różny od angielskiego, kultura też była odmienna. Teraz jest inaczej, ale właśnie ze względu na długą okupację, oraz globalizację i fakt, że angielski jest językiem międzynarodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 16:00, Tyler_D napisał:

Ma ktoś jakieś sugestie co do filmów poruszających w jakikolwiek sposób tematykę niepodległości
Irlandii, walki toczone przez IRA etc etc? Z tych klimatów oglądałem tylko Bloody Sunday
i Hungera jak co.

The Informant (1997) też się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż w takim razie wypada powiedzieć, że dla chcącego nic trudnego. Skoro my mogliśmy to i oni mogą widocznie brak im odpowiedniego zapału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się