HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Znacie jakieś filmy z duchami, zombi, demonami, klątwami itd. ale dziejące się podczas wojen i ogólnie w dawnych czasach podczas jakichś zawirowań.
Na razie widziałem:
Bunkier
R-Point
War of the dead
i jeszcze jeden, nie pamiętam nazwy, tylko 2 sceny, koleś zabity przez drut kolczasty i sparaliżowany koleś, którremu szczury zjadły nogi.
No i jeszcze teoretycznie Outpost i Dead Snow ale to ciut inny rodzaj.
Czy jest jeszcze coś ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 20:14, darkwind21 napisał:

Czy jest jeszcze coś ciekawego?

Tych znanych nie chce mi się wypisywać. Pozostawię to innym :) Jeżeli zaś chodzi o mniej znane tytuły to kiedyś przez przypadek trafiłem na film "Sauna". Nie jest to nic wybitnie dobrego ani strasznego, ale ma bardzo fajny klimat i potęgującą go scenografię. Fabuła też raczej nie często spotykana.Polecam dać filmowi szansę.
http://www.filmweb.pl/film/Sauna-2008-466903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki jest sens dawania polskich napisów do Amerykańskiego wydania "Gry o Tron", która jak byk jest z regionem A.
Gdyby jeszcze na rynku Polskim były odtwarzacze region-free to byłoby super (chodzi mi o takie w cenie maks 500 pln), a nie Oppo za prawie 6k :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Królewna Śnieżka Łowca - Masa spojlerów !

Spoiler

Poszedłem na ten film, gdyż wydawał mi się niestandardowym podejściem do znanej wszystkim baśni braci Grimm (po obejrzeniu Sherlocka Holmsa z 2009 i 2012 roku liczyłem na to samo w Śnieżce.) No cóż, jak dla mnie film ledwo doby.
Film korzysta z kilku wątków z bajki oraz dodaje mnóstwo nowych. Jednak podczas seansu odczułem wrażenie, jakby miał to być trochę mniejszy Władca Pierścieni. Dlaczego? Otóż jak dla mnie jest wiele scen podobnych, które widziałem już w Władcy. A więc mamy mnóstwo magii i czarów, trolla, który deko przypominał mi potworka z Morii, piękny las, w których zamieszkują elfy, a raczej elfiki - skojarzenie z Lorien, mamy krasnoludki, a raczej krasnoludy - jak ich zobaczyłem na mojej twarzy pojawił się uśmiech - tak byli podobni do tych krasnoludów z Hobbita, który ma nadejść w grudniu. Też banda takich łobuzów. Jest śpiewana bardzo ładna pieśń, gdy jeden z nich zginie ratując Śnieżkę, to z kolei przypominało mi pieśń, która jest śpiewana w trailerze Hobbita. Mamy w końcu efektowne pojedynki, bitwę na końcu, łucznika-księcia-a la Legolas i tego, a raczej tą złą Królową.
Do plusów filmu zaliczę przepiękne plenery, efektowne pojedynki, świetną grę aktorską Charlize Theron, która jak dla mnie doskonale wcieliła się w swoją rolę, (notabene była w niektórych scenach bez makijażu, oczywiście na potrzebę produkcji, dlaczego? Idź do kina.), brak scen łóżkowych i postać Łowcy - bardzo ciekawy bohater, pełen rozterek. Muzyka też niezła, jest parę ładnych kawałków, warto zostać na napisy - ładna piosenka wtedy leci. Ocena filmu 6,5.10

Komu polecić ten film? Dla mnie była to produkcja, która umiliła mi czekanie na Hobbita. Nie jest to kina wybitne, nie zachwyca, ale też nie nudzi. Polecam fanom fantastyki a la Władca Pierścieni i tym, którzy lubią niestandardowe podejścia do klasyków. Po seanse aż przeczytałem bajkę o Śnieżce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 10:02, DambialkoX napisał:

Co powiecie o Avengersach i Men in Black 3 ? Warte ruszenia zadka z domu ? Bo po twierdzeniach
i opiniach znajomych i rodziny mam mieszanę uczucia.


Avengers tak, MiB3 nie wiem. Pierwszy film to świetna rozrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na MiB3 warto pójść. Choćby dla samego Willa Smitha, który nie utracił dobrej formy. Film jest pełen humoru i świetnych dialogów. Oprócz tego dobra muzyka i efekty specjalne. Fabuła jest ciekawa, dopina nawet wątki z wcześniejszych części.
Dobrze się bawiłem podczas seansu. Imho był to (po marnej dwójce) powrót do świetności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożegnanie z kinem Iluzjon. Tylko do października
Dziś kino Iluzjon żegna się z Biblioteką Narodową, gdzie grało od trzech lat. A jesienią - wielkie otwarcie centrum filmowego na Narbutta. W nowym Iluzjonie będą dwie sale, księgarnia, kawiarnie, wystawy

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11832907,Pozegnanie_z_kinem_Iluzjon__Tylko_do_pazdziernika.html

Stolica i Mała Czarna:
Iluzjon ochrzcił sale

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,stolica-i-mala-czarna-iluzjon-ochrzcil-sale,47384.html

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,4-miesiace-bez-iluzjonu-przenosi-sie-na-narbutta,46864.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 10:02, DambialkoX napisał:

Co powiecie o Avengersach i Men in Black 3 ? Warte ruszenia zadka z domu ? Bo po twierdzeniach
i opiniach znajomych i rodziny mam mieszanę uczucia.


Avengers polecam z pozycji kogoś, kto niezbyt lubi takie filmy nastawione na rozwałkę. Mimo to, bardzo mi się podobało. Podobnie Men in Black. Niby proste, ale gagi są naprawdę niezłe, warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam filmu Paintball - dno, beznadzieja i żenada plus tona głupotek, drętwych dialogów, bezsensu. ;-D

Cóż ... film ma jedną [ i jak się potem okaże zarazem jedyną ] zaletę - pomysł wyjściowy i na tym niestety wszelkie pozytywne komentarze na temat tego tytułu muszą się zakończyć. Wszystko inne jest po prostu beznadziejne. Od drętwych dialogów, kompletnie nie potrafiących grać aktorów, klimatu który ulatnia się gdzieś po parunastu minutach, no góra po pół godzinie po sceny walki. Do tego wkrada się dość mocno doskwierająca nuda [ którą zabijają tylko momentami niektóre egzekucje lub sceny walki które też są swoistą wisienką na torcie -

Spoiler

rozebrany karabin który osadzony w podłożu na sztorc przebija czaszkę gościa który zwisa nogami do góry

- oh, you can''t be serious ], nuda oraz hm ... nuda? Dodajmy do tego kompletnie idiotyczne zakończenie które pasuje tu jak pięść do nosa [ i nie mówię tylko o ''kolejce'' tylko na przykład o tym kto przeżył ... ] i dostaniemy porządnego crapa. Ja wiem że robienie filmu który zahacza o elementy snuff wydaje się być proste, tanie i że przyniesie zyski ale ileż można oglądać kopii czy podróbek takich dzieł jak enta Piła czy Hostel?

O samych idiotyzmach w tym filmie można by napisać dużo a nawet bardzo dużo ...

Spoiler

- ''zwykły'' gość zabija współuczestnika z przeciwnej drużyny - oczywiście swoi nie biorą go za czubka tudzież groźnego chociaż mogliby dać mu po ryju i byłoby po kłopocie [ w kupie siła ]
- jak już wychodzi na jaw że ktoś zrobił sobie z graczy żywe cele na ostrą amunicję to oni nadal biegają z replikami na kulki, ciekawe tylko po co ...
- beznadziejna postać ''łowcy''
- koleś oblany kwasem po przemyciu twarzy wodą i ''odpoczynku'' daje radę ''grać'' dalej ...
- wspomniana wcześniej akcja karabin vs czaszka



I tak przez cały film ... 3/10 i tylko ze względu na pomysł i ledwie kilka dobrych momentów w całym filmie


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vanishing on 7th Street - ktoś oglądał i może się podzielić informacją o co wg niego w tym filmie chodziło? ;-D Jestem pod wrażeniem tego jak można zrobić film o niczym który kończy się ... niczym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 19:29, Tyler_D napisał:

Vanishing on 7th Street - ktoś oglądał i może się podzielić informacją o co wg niego
w tym filmie chodziło? ;-D Jestem pod wrażeniem tego jak można zrobić film o niczym który
kończy się ... niczym ...


Najlepsze są filmy które są niejednoznaczne których nie da się sklasyfikować np. Odyseja Kosmiczna 2001 , Czysta Formalność , Twarze na sprzedaż , Cube , Kontrakt rysownika , Magia przypadku (1993) , Wioska przeklętych (1960) , Odmienne stany świadomości (1980) polecam filmy Kena Russela , Kwaidan (1964) , Drabina Jakubowa (1990) , Hydraulik / The Plumber (1979) , Godzina wilka (1968) , Tommy , Krzyk (1978) , W paszczy szaleństwa (1994)
Osobiście lubię film w którym reżyser daje duże pole dla interpretacji oraz wyobraźni widza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy ...

Ja też bardzo lubię takie filmy i je cenię ale widać że nie oglądałeś wyżej wspomnianego tytułu. W największym skrócie - jest ciekawy i dość intrygujący pomysł a cała reszta jest mooocno średnia a film kończy się ... no po prostu niczym. Jasne - jest tu teoretycznie pole do popisu dla ludzkiej fantazji, własnej interpretacji tylko tu problem jest taki że nie ma czego interpretować. Dodajmy do tego że zakończenie jest iście idiotyczne [

Spoiler

patrząc choćby na to kto przeżył

] i to jak sam ending zrealizowano. Zaczyna się film, jesteśmy wrzuceni w środek - oglądamy, ''coś'' się dzieje - jest koniec, tak, taki prawdziwy koniec. I to jest wszystko co oferuje nam ten tytuł - nie dość że to to strasznie średnie, puste, beznadziejnie się kończy to przez to jak całość zrealizowano niezbyt jest tu miejsce na interpretację bo w zasadzie absolutnie NIC nie jest wyjaśnione lub choćby napomknięte. Myślę że trzeba by to obejrzeć by w pełni zrozumieć co mam na myśli. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Supah.

Nie mogłem się przyzwyczaić do BN i byłem tylko dwa razy na seansie.
Od października znowu czesto będę gościł w Iluzjonie, jak za dawnych lat, choć szkoda, że nie będzie już tego klimatu spróchniałych, trzeszczących i stęchlizną śmierdzących krzesełek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj Taksówkarza Scorsese z De Niro i powiem, że chyba jeszcze nigdy się tak nie zawiodłem na filmie. Liczyłem, że będę mógł śmiało wystawić chociaż 9/10, ale po seansie kompletnie nie rozumiem wysokiej pozycji tego filmu i ogólnego uznania. Nie spodobało mi się praktycznie nic, jedynie De Niro jest dobry w tym filmie. Wątki są tylko poruszone, żaden w zasadzie nie jest głębiej dotknięty, kiedy myślałem w połowie, że film zaczyna się rozkręcać (You talkin'' to me?) to zaraz wszystko wróciło do poziomu z pierwszej połowy. Rozumiem, że reżyser chciał pokazać

Spoiler

oderwanego od rzeczywistości (w złym znaczeniu) człowieka

, ale według mnie to nie wyszło. Dałem w końcu 5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko uzupełniam profil na FW [bo nie byłem tam od lat... obecnie niecałe 1300 pozycji a jak patrze po liście to jeszcze tylu filmów brakuje... aż mnie przeraza ile ja życia na kino zmarnowałem xD], co za mozolna robota =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się